Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   581 / 2508
(#) Electricboy válasza szilva hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Üdv!
Az egyamperes táp kb. 15 V ad le.
Igen akkor is csattog ha nincs beledugva semmi bement csak a hangot tekerem fel, de ha be van dugva a bemenet és a hangerő potméter a leghalkabb állásban van akkor halkan de aránylag tisztán lehet hallani a hangszóróból a zenét mihelyt feljebb tekerem megint ez a szakaszos recsegés brummogás! Most az lesz hogy labortápról kipróbálom hogy úgy mit mutat mondjuk az is csak 2.5 3 A bír de talán elég!
(#) gery1212 válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Köszönöm a választ.
Ez a trafó egy E vasmagos sajna nem tudok belőle letekerni.
Lenne még egy problémám a mutéhoz kellene ellenállás (kettőt) kötnöm, nem baj ha én ezt az ellenállásokat többől építem meg?
(#) Doncso válasza gery1212 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Nem hát, a soros ellenállás teljesen mindegy mennyi darabból van összerakva, ha együttesen mérve annyi az érték.
(#) Electricboy válasza szilva hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Ki próbáltam labortápról és működik nem recseg olyan 12 V ig jó utána 17 voltnál már hallom a 50hz-es brummot de ez akkor is nagy előre lépés! Meg még annyi van hogy az lm1036 melegszik (még mindig, ezen esetleg segítene egy 100n kerámia). És az erősítő a 10k ellenállás miatt halkabb a kelleténél de ez ellenállás cserével orvosolható.
(#) gery1212 hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
Sziasztok.
Elkészült az erősítő azzal a trafóval amit írtam de olyan gondom lenne hogy amikor bekapcsolom az erősítőt akkor a hangszórók puffannak egyet.
Az összes kábel árnyékolt (kivéve a hangszínszabályzónál a poti kábelek) a GND-t is rákötöttem az erősítő házára
Mit kellene vele csinálnom hogy ne puffanjon bekapcsoláskor?
Köszi
(#) szilva válasza Electricboy hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Az LM1036 12V körül érzi jól magát, max 16V-ig használható. Szerintem építs be neki egy 10-12V közötti, stabilizált tápforrást, akkor jó lesz. Persze a kerámiakondik hasznosak, a stabilizált tápegységeknél is fel szokták tüntetni őket.
(#) Kutyuli válasza gery1212 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
A hangerő szabályzó poti nincs feltekerve ?
(#) vikipapa válasza gery1212 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Ez kell neked. Sok sikert!
(#) gery1212 hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
Szia.
Nincs a hangerőpoti feltekerve
Koppanásgátlón kívül nincs valami egyszerűbb(nem kapcsolásra gondolok)
(#) novack hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a hestore -ban kapható kit j035-t 100W-os teljesítményerősítőt, összeraktam és működött, aztán kicsit félretettem mert dobozolásra vártam stb. Aztán mielőtt betettem volna a dobozba összeraktam és kipróbáltam de ekkor már recsegett, kis bemeneti jelre szépen szól de még a felét sem értem el a hangerőnek, már recsegett.

Köszi a segítséget előre is!

Kapcsolási rajzot csatolok.
(#) Lacika válasza novack hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Ha összerakás után rendesen ment, csupán félre lett téve egy-két hónapig, akkor én a helyedben először is formáznám a c2, c4, c5 kondenzátorokat. Más abban nincs, ami magától tönkre tudna menni vagy megváltozni, ha csak nem kapott valamilyen impulzust valamitől, mondjuk egy kis sztatikus elektromosságot.
(#) Doncso válasza gery1212 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Fogsz egy kétáramkörös kapcsolót, és egyszerűen csak akkor kapcsolod fel a hangszórókat, ha már be van kapcsolva a végfok, viszafelé meg előbb leválasztod a végről ezzel a kapcsolóval a hangszórót. Ennél egyszerűbb nincs, ez egy ilyen erősítő, hogy pattan.
(#) novack válasza Lacika hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Szia!

1 hét volt a várakozás, de lehet kaphatott egy kis sztatikus elektromosságot mikor nagyobb hűtést adtam a 2n3055-ös tranyóknak. (Nagyobb hűtőbordára tettem) Ez esetben hogyan tudnám leellenőrizni hogy mit kell kicserélni?

Köszi a választ!
(#) Lacika válasza novack hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Attól még nem megy tönkre, ez nem fet. A hozzáadott szerelési rajzon nem volt egy táblázat a munkaponti adatokkal? Mellesleg mit jelent az hogy "recseg"? A tápfeszültség meg van? Próbáld meg bemeneti jel nélkül egy negyed órát bekapcsolva hagyni. Ellenőrizd, hogy nem-e melegszik valami, és ha nem, akkor adj neki úgy 50Hz szinuszt a hangerő legyen úgy 75%, válaszd le a hangszórókat, és így menjen 5 percig. Állandóan ellenőrizd, hogy nem e melegszik túlzottan.
Ezután ellenőrizd a trimerek beállítását, hogy nem e kell újraállítani.
(#) novack válasza Lacika hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Nincs munkaponti adat megadva. A tápfesz meg + 37V -37V ez szerintem nem gond mivel ezelőtt is ment. A recsegést meg úgy értem hogy ha veszem fel a hangerőt akkor torzítja a hangot. A trimmerek meg félig voltak állítva eddig.
(#) Lacika válasza novack hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
És nagyobb kimenő hangerőnél is megvan mindkét feszültség 30V felett?
(#) novack válasza novack hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Igen megvan a feszültség.
Azt vettem észre mikor kikapcsoltam hogy ugye a tápfesz csökken folyamatosan de a negatív megáll 8V körül ez normális? De nem melegszik semmi, valamint amikor bekapcsolom van egy kis búgás míg be nem dugom a laptopba a jack-et. De aztán megszűnik.
(#) Lacika válasza novack hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Eszembe jutott még az, hogy leválasztott hangszórónál, földelt bemenetnél biztos hogy nulla volt (max.+/-2mV) van a kimeneten? Nézd át még egyszer, hogy nincs-e valahol egy elcsöppent forrasztóón. Hát ha ez is negatív, akkor nincs más hátra, egyenként ellenőrizni a félvezetőket, a T6/7-tel kezd.
(#) terabyte hozzászólása Júl 31, 2010 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy a TDA2030A alapú erösitöm tápjában a trafó olyan fura keregö hangot ad ki 2*12V 35VA segítségeteket előre is köszönöm.
(#) novack válasza Lacika hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Köszi a segítséget megtaláltam a hibát. Az egyik 2n3055-ösnek a kollektorát mikor vezetékeztem be akkor megszakadt a nyákon a vezeték de már orvosoltam a problémát.
Még egyszer köszi!
(#) vjdgrgly hozzászólása Júl 31, 2010 /
 
Heló
Nincs valakinek tda7374b ic re kapcsolása?
12v-ról szeretném hogy működjön.

Előre is kösz.
(#) kadarist válasza vjdgrgly hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Szia!
Az adatlapon van rajz:Bővebben: Link
(#) vikipapa válasza vjdgrgly hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Helló. Adatlap 4. oldalán van. 12V-ról is működik, plusz nyákterv is van. Sok sikert!
(#) vjdgrgly válasza kadarist hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Kösz mindhármotoknak a(z egységes) választ.
De ezt már néztem és nem tudom mi az az SW1 a negyedik oldalon a beűltetésnél.
(#) vikipapa válasza vjdgrgly hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Az a stand-by (készenlét) kapcsoló. A működéséről sajnos nincs infóm. Majd valaki szakavatottabb ember segít a működésében. (De ha jól rémlik akkor úgy működik hogy hogy ha az R1-en tápfeszültség (+Vs) folyik akkor szól, ha a GND-re van kötve akkor néma az erősítő. De sajnos nem vagyok benne biztos. Különben ez egy egy áramkörös kapcsoló, aminek a középső kivezetése megy az R1 felé, a két szélső kivezetésből az egyik a C5 felé, a másik kivezetés a +Vs felé megy)
(#) vjdgrgly válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Azt nem tudod, mivel lehet helyettesíteni,vagy hol lehet beszerezni?
(#) skero hozzászólása Júl 31, 2010 /
 
Üdv mindenkinek. Hozzám került egy BDT65C és egy BDT64C tranzisztor. Találtam rá a neten kapcsolási rajzot végfoknak. Az a kérdésem ,hogy valakinek ismerős -e a mellékelt kapcsolás. Teljesítményben mire számíthatok? Aktív mélyládába raknám ,van egy 100W fölötti 41 váltóáramú trafóm is hozzá az egyenirányítva közel 60V. A segítséget köszönöm.
(#) kadarist válasza skero hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Külön topik is van ehhez az erősítőhöz:Bővebben: Link
(#) vikipapa válasza vjdgrgly hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Tessék, itt van egy. Szinte minden elektrós boltban be lehet szerezni. De tényleg egyszerűbb átkötni.
(#) skero válasza kadarist hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Elnézést figyelmetlen voltam. Nem gondoltam ,hogy ilyen népszerű kapcsolás. Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   581 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem