Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   583 / 2508
(#) terabyte válasza Doncso hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
0.79V pedik 12V os tápom van
(#) kadarist válasza terabyte hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Ha nincs tápfeszültség, akor nem is fog működni.
(#) terabyte válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Csak azt nem értem hogy hol folyik el mert a tápbol terhelés nélkül méreve kijön 17.6V
(#) kadarist válasza terabyte hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Zárlatos az IC, elkötöttél valamit stb...
(#) szamóca válasza terabyte hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Nem folyik az semerre sem. Tégy be egy értékelhető fényképet.
(#) terabyte válasza szamóca hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
it van egy kép
(#) szamóca válasza terabyte hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Ez tényleg egy kép, csak ez alapján nem lehet tudni a tápellátásról, tápegységről, huzalozásról semmit. Pedig az lenne a fontos.
(#) bihari laci válasza voodoo hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Szia ..szerintem , azok a 10pin-es csatik lehetnek a ,hang szinező csatlakozoja is amit be lehet épiteni az erősitébe.De ha jol látom ott a relé meletti csati az a hangszoro kimenet lessz,ahogy a képről ki lehet venni és nincs máshol. És a másik pedig a leddegből állo, hangerő kivezérlés is lehet .Ez szobai erőrősitő lenne vagy ,kocsiba azt nem irtad,de inkább szobába valo,a ventilátorokat tedd a hejére és probáld ki ,rajz van ?.ha nincs akkor a nyák vezetékei alapján probáld ki kissebb fesszel, miután át ellenőriszted jo munkát .
(#) terabyte válasza szamóca hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
A táp az 2*12V 35VA szekunderenként a trafo kivezetését hozákötötem a diodahid váltoáram részéheza diodahid +,-felt pedig egy 10000µF os kondi +,- hoz és ara a kimenetet.
(#) Doncso válasza terabyte hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Figyelj, kapcsold be a cuccot, mérd meg a didódák után a puffer kondikon van e táp, majd ismét azokon a lábakon amit mondtam, ha a pufferen ott a tápfesz, az IC lábain meg nem , akkor egyértelmű a hiba.
(#) terabyte válasza Doncso hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
A puffer kondiknál van 17.66V csak az ic lábainál van olyan kevés.
(#) szamóca válasza terabyte hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Mire következtethetünk abból ha húzunk egy hosszú pórázt, és a végére kötött kutya helyet, csak a póráz szára ér a kezünkhöz.
Állítsd az multidat szakadásvizsgálatra, és mérd ki a tápágakat.
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Ez mekkora hasonlat.

Terabyte : Akkor egyértelmű, hogy nem jut el a tápfesz, ellenőrizd az okát.
(#) terabyte válasza szamóca hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Megmértem de nincs megszakadva sehol.
(#) szamóca válasza terabyte hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Puffer kondi pozitív pólus-IC 5-ös láb jó.
Puffer kondi negatív pólus-IC 3-ös láb jó.
D1 D2 diódák helyes polaritással vannak berakva.
(#) Doncso válasza terabyte hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Akkor a fizika szabályait máshogy értelmezed, vagy jól elkötöttél valamit, nézd, ha a pufferen ott a tápfesz, majd azt mondod nincs szakadás a puffertől az 5-ös és 3-as lábig, akkor ott kell lennie a fesznek, ha nincs ott a tápfesz, akkor szakadás van, vagy elkötés. A kettő együtt lehetetlen.
(#) terabyte válasza szamóca hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
A diodák voltak elkötve köszönöm a segitséget.
(#) zsozso72 válasza terabyte hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Szia!
Ha elkötöd a diódákat attól még a feszültségnek jelentkezni kell az 5;3 lábon és nem a jövő héten hanem egy pár mili sec. alatt.Nem vagyok egy nagy szám de azt hiszem hülye sem akkor más se nézzen annak!
(#) terabyte válasza zsozso72 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Nem mondtam hogy hülye vagy és nem is néznlek anak csak zárlatos volt a cucc.
(#) zsozso72 válasza terabyte hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Szia!
A lényeg nem azon van hogy minek gondolsz vagy nézel!
(#) Bandika_23 hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
hello!
Hangerő potinak meilyk felene meg? 30K vagy 150K-s?
(#) DJ Szabcsa válasza Bandika_23 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Szerintem inkább a 30K...
(#) Bandika_23 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
THX!!!
(#) Moderátor hozzászólása Bandika_23 hozzászólására (») Aug 4, 2010
 
Ezeket a THX-es csökevényeket itt ne használd!
Ez nem IRC, MSN, egyéb szint csökkent megnyilvánulás.
Köszönet.
(#) zsa hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Véleményeteket kérném az alábbi erősítőről . Bővebben: Link Egyszerűsége miat választottam ,2x30V-ról hajtanám meg. BD240/BD241 tranzisztor pár jó bele? És még egy kérdés a leírásában (Bővebben: Link) TL072-vel építették az előerősítőt hozzá, de gondolom ennek ki hagyásával is működik, teszem fel eqvalaiser előtte. Abban az esetben ha leégne valamelyik tranzisztor , a hangfalat tönkre vágná?

Köszönöm.
(#) lamalas válasza zsa hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Idézet:
„Véleményeteket kérném az alábbi erősítőről”


Udv,

Tanulo erositonek jo. Arra alkalmas, hogy a mukodeset megvizsgald egy komplementer szimmetrikus emitterkovetonek. Ha mindenfele meghajto nelkul akarod hasznalni akkor a forrasnak elegendoen nagy feszultseget kis forrasimpedanciarol kell biztositania, hogy kihasznald a fokozat adta lehetosegeket.

Ha nem tanulasra szeretnel epiteni erositot hanem meglevo hangsugarzoidhoz zenehallgatas celjabol akkor mas erositot nezzel, ne ezt.
(#) manson1989 válasza zsa hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Én még régebben megépítettem ezt az erősítőt és nem csalódtam benne.Otthoni zenehallgatásra szerintem megfelelő és bármilyen tranzisztorpárral megépíthető.Ha van egy előerősítő rákötve akkor kb 8-10 W jön ki belőle. de persze anélkül is működik.
(#) Bandika_23 hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Helló!

Tegnap kérdeztem potméter ügyben,nos egy 30K-s potit kötöttem be a kép alapján,annyit modosítottam hogy a testet közösítettem.Nos mikor rámérek akkor az egyik oldal bemenetén,és kimenetén stimmel a 30K,és szépen szabályoz is,de ha átteszem a müszer vezetékét a másik oldal kimenetére 60K-t mutat a multi. Normális jelenség ez?Ha nem akkor nem kéne közösítenem a testet?
(#) lamalas válasza Bandika_23 hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
A jelenseg normalis hisz abban az esetben amikor 60k-t mersz akkor a ket potmeter sorba van kotve (a muszer szemszogebol illetve a ket kimenetrol nezve).
(#) Bandika_23 hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Okés,de akkor nem baj hogy közösítettem a testeket?
Következő: »»   583 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem