Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1033 / 2208
(#) Bassmester válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 3, 2010
Ez egy pentóda, katonai rádiókban használatos. Előfoknak tudnád talán használni. Próbálkozz valami EF 86 kapcsolással. Elvileg ki lehet hámozni az alu burkolatból, de nem árt neki ha rajtahagyod.
(#) s.sanyi válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 3, 2010
Szia.Én ezt találtam vele nem próbáltam.
(#) klemo86 válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 3, 2010
Privátban már megírtam az ötleteim, RV12P2000 a megfelelője, aszerint is keresgélhetsz (meg persze a Ж-t "Sh"-nak, "J"-nek, "Z"-nek, néha "Zh"-nak írják).
(#) klemo86 hozzászólása Aug 3, 2010
Aki velem egyetemben szeret gyönyörködni a spécibbnél különlegesebb csövekben, esetleg gyűjti őket, és a nyálát szeretné csorgatni, nézzen szét itt is
(#) rockersrac válasza s.sanyi hozzászólására (») Aug 4, 2010
Köszi a kapcsolást! Mekkora a kimenő trafó áttétele? Meeeg milyen meghajtó cső van előtte? Mármint az a kis trióda milyen trióda?(mi az európai megfelelője?)
(#) rockersrac válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 4, 2010
Gyakorlatilag is ki lehet hámozni belőle, nem is túl nehezen! Én hámoztam már ki ilyen csövet, mert leejtettem, és behorpadt az oldala, aztán mondom megnézem mi bújkál benne! És határozottan tetszetős kis csövecske!
(#) Clavia hozzászólása Aug 4, 2010
Sziasztok!
A képen látható kapcsolási rajzon zölddel bekeretezett alkatrészek pontosan mire szolgálnak??

EZMIEZ.JPG
    
(#) PetAd válasza Clavia hozzászólására (») Aug 4, 2010
A felső a munkaellenállás, ezzel kell beállítani a munkaegyenest, az alsó pedig a munkapontot, előfeszültséget beállító ellenállás. A vele párhuzamosan lévő kondi meg puffereli a rajta eső előfeszt így nem változik a kivezérlés miatt. Röviden ennyi, de van itt pár könyv ami leírja bővebben, szedd le először a csöves erősítők.djvu-t. Ezzel a progival tudod megnyitni.
(#) lamalas válasza PetAd hozzászólására (») Aug 4, 2010
Idézet:
„...A vele párhuzamosan lévő kondi meg puffereli a rajta eső előfeszt így nem változik a kivezérlés miatt...”


Udv,

Pontositsunk egy picit, mert az a kondi ott nem pufferel semmit. Azert van ott, hogy valtakozo aramu szempontbol rovidre zarja a katodellenallast. Igy egy negativ visszacsatolas mentes, foldelt katodu erosito fokozat jon letre. Ha nem lenne ott az a kondi akkor a katodellenallason letrejonne egy negativ visszacsatolas a bemenet fele aminek az lenne a hatasa, hogy a fokozat erositese lecsokken, linearitasa jobb lesz.
(#) Clavia válasza lamalas hozzászólására (») Aug 4, 2010
Ha a kondi elé beteszünk egy nagyobb trimmert ennek a visszacsatolásnak a mértékét is lehetne szabályozni, nem?
Na nem mintha nagyon vissza szeretném csatolni, az én csövem, (ami nem 12AX7, hanem ECH81) csak 22X-es erősítési tényezővel bír.

Köszönöm!
(#) lamalas válasza Clavia hozzászólására (») Aug 4, 2010
Igen, lehetne szabalyozni de a kialakulo RC kor miatt a frekvenciaval valtozo visszacsatolas lenne ami nem szerencses sok esetben. Persze lehet olyan alkalmazas ahol epp ez a cel.

A visszacsatolas nem rossz dolog, ha elegendo a kisebb erosites akkor mindenkepp megfontolando, mert novekszik a fokozat linearitasa igy csokken a torzitas is!
(#) varttina hozzászólása Aug 4, 2010
Kezd összeállni a GU50SE erősítőm. A dobozolás teljes egészében fémből készült, egy egész halom hármas és négyes csavar tartja össze. A kimenőtrafók, és a csatlakozók kivételével szinte az összes alkatrész a doboz tetején kapott helyet. Egyszóval elég "ipari vas" kinézete lesz. Amint tudok, rakok fel képet róla.
(#) pucuka válasza varttina hozzászólására (») Aug 4, 2010
Használhattál volna a GU50 elé meghajtásnak a rockersrác csöveiből, jól mutatna
(#) varttina válasza pucuka hozzászólására (») Aug 4, 2010
ECC85 lesz a meghajtócső. Eredetileg E88CC-t terveztem, de nem találtam belőle két egyformát.
(#) klemo86 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 4, 2010
Én 6Э5П-t teszek majd, de erről később! Lassan én is bedobozolom a kis jószágomat, és jönnek a képek
(#) pucuka válasza varttina hozzászólására (») Aug 4, 2010
Én azért csak belefaragtam volna rockersrác csöveit.
Persze lehet, hogy későn bújt elő
(#) sturbi hozzászólása Aug 4, 2010
Egy kis ECL86-os szösszenetet büiykölgetek lassacskán már megint. Szinte előrehaladott állapotban van már. Született zöldségeslámpa reinkarnációjának lehetünk tanúi.
(#) ticseboy hozzászólása Aug 4, 2010
Sziasztok. Fütést közepelni elég az 1w-os ellenállatka? Vagy ropogósra sül majd? (PCL80)
(#) ticseboy válasza sturbi hozzászólására (») Aug 4, 2010
Inkább a Magyar ember találékonyságának lehetünk a tanúi
(#) djhans válasza sturbi hozzászólására (») Aug 4, 2010
Szép lesz. Az enyémnek ilyen lesz a doboza.

kép 014.jpg
    
(#) pucuka válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 4, 2010
Attól függ, hány ohmos.
(#) ticseboy válasza pucuka hozzászólására (») Aug 4, 2010
100-150 ohmra gondoltam
(#) pucuka válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 4, 2010
Akkor gyors fejszámolás: P= Uf^2/R
(#) kocos válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 4, 2010
Hely, én is azt akarok
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Aug 4, 2010
Ez zöld kalapácslakk ? Nagyon EMG-s
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Aug 4, 2010
Azok a szovjet csudák a kimenők ? ( Izé .. lehet írtad már, de honnan van Neked ennyi szovjet, főleg katonai lakatrészed ? Nem voltál Te valami lokátorfőmérnök ? )

Egyébként mi az a zöldséges lámpa ?
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Aug 4, 2010
Igen, az. Lehet kapni flakonos változatban. A célom az, hogy kinézetre 60-as évek stílusa legyen az erősítő. Semmi félvezető nem lesz benne. A kapcsolók és csatlakozók is régiek lesznek. A bekapcsolás jelző egy kapcsolószekrényekben használatos fázisjelző glimm lesz.
(#) ticseboy válasza pucuka hozzászólására (») Aug 4, 2010
Hehehehe! A gyors számolást passzolom mert lassan is nehéz lesz, ugyanis csak tanulgatom a dolgokat. (de megoldom)
Azért köszi, de most csak egy egyszerü igent vagy nemet vártam volna, a sok tapasztalt uriember egyikétől :hide:
(#) CHZ válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 4, 2010
Bőven elegendő 1W-os (100 ohm ) .
Fejben is könnyen számolható , kb. 40/200 =0,2W
(#) pucuka válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 4, 2010
16×16/150=1.70666 W!
Inkább tegyél 330 ohmosat.
Következő: »»   1033 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem