Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   484 / 1385
(#) roland0327 válasza vagnerjazon hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Marasd ki és tegyél fel képet. Egyébként nagyon jó lett!
(#) vagnerjazon válasza roland0327 hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Köszönöm, eredetileg nem akartam, de akkor kimaratom, nemsokára jövök a képpel!
(#) vagnerjazon válasza vagnerjazon hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Itt van, sajnos a 0,1mm-es vonalból csak a fele maradt meg (lehet, hogy ott nem volt elég tiszta a NYÁK), de a többi része, meg ahol megmaradt, ott jónak tűnik.
Szerk: A képeket nem egészen így szerettem volna feltölteni, csak nem törölte az előzőt.
(#) roland0327 válasza vagnerjazon hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Elsőre ez nagyon jó! Azért egy hőfokszabályzó lehet, hogy jól jönne, mert nagyobb panelnél akár 10-15× is átkell engedni, hogy átmelegedjen és akkor se biztos, hogy teljesen hibátlan lesz. Sőt biztos, hogy nem lesz hibátlan.
(#) vagnerjazon válasza roland0327 hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Igen, csak sajnos ebben a laminálóban nincs semmi vezérlés, csak valami kattanó dolog (bimetál?) van benne, az kapcsol egy zöld LED-et, hogy felmelegedett. Ki kéne cserélni a bimetált?(ha az) Egyébként most is átengedtem kb. 5-6-szor csak simán a NYÁK-ot, aztán rá a műnyomót, és úgy is kb. ugyanennyiszer.
(#) Accord93 hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
Nem teljesen nyák készítés, inkább nyák javítással kapcsolatban lenne kérdésem, valaki próbálta már közületek az ezüst "festékes" fólijavítást? Mennyire szilárd az így javított panel? Lehet rá rendesen forrasztani? Elég húzós az ára ahhoz, hogy kipróbáljam mennyire jó.......
(#) bundyland válasza vagnerjazon hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
EZ esetleg segíthet.
(#) luxmanpower válasza bundyland hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
De csak óvatosan. Az enyém pl nem szerette a meleget, és szét is mentek a hengerek.
(#) vagnerjazon válasza bundyland hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Inkább maradok a bimetálcserénél, vagy buherálásnál, mert azért szerintem ilyen célra azért egy AVR szerintem ágyúval a verébre kategória.
(#) Peppe válasza vagnerjazon hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Szia!

Nem kell ide AVR PIC meg hasonló.
A #615335 számú hozzá szólásomban meg van minden ami kell. Egy egyszerű komparátor kapcsolás.


Nekem is a teszkós olcsóbb fajta lamináló van és tökéletes nyomatokat csinál. Vannak fent képek a laminált nyákjaimról.

Üdv Peppe
Én kapcsolásom
első laminálásom
(#) edison14 válasza vagnerjazon hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Nekem is az olcsóbbik fajta laminátor van és szinte semmit sem alakítottam át rajta. Tökéletes nyákokat készítek vele azóta. Annyit csináltam hogy a hőszenzor alá tettem egy nyákdarabkát. Ha nagyobb panelt készítek mint 160x100mm akkor jön a vasaló. Azzal felmelegítem a panelt és mehet a laminálóba. Eddig a legnagyobb nyák amit készítettem az A4-es lap nagyságú és tökéletesre sikerült. Így nem kell nagy hőfokon üzemeltetni a laminátort és nem fog tönkremenni valamint tökéletes nyák készíthető vele igaz hogy kell a vasaló segítsége de ennyit meg lehet engedni.
(#) vagnerjazon hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
Köszönöm szépen a választ mindkettőtöknek! Ez a hőszenzor alá nyákdarabka dolog tetszik, lehet, hogy így fogom csinálni, az előmelegítés meg tényleg elviselhető.
(#) GxxANC hozzászólása Aug 11, 2010 /
 
Sziasztok!

Írtátok itt jópáran és tapasztaltam én is, hogy a Samsung ML-1640-es nyomtató kissé hullámosan nyomtatja a függőleges vonalakat. Vajon az ML-2010 is így nyomtatja, vagy az normálisan egyenesen, mert egy ilyen nyomtatót vásárolnék használtan, már ha nem cakkoz az is. Láttam, hogy jó páran használjátok itt a 2010-est, de senki sem írt a cakkozásról, azért rákérdezek.

Köszönöm előre is!
(#) pittosi válasza GxxANC hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Samsung ML-1640-es nyomtató Nekem szépen nyomtat semmi hibát nem találtam .
Aki a hibát írta az a számitogépével volt gondja meg a progijával .
Neki nem volt szerencséje.
Itt a forumon többen is használják semmi gond nincs vele.
(#) herzsolt válasza GxxANC hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Hát nekem van egy 2010-em, de valamiért nem bírja a műnyomópapírt a hengerei, így elég gáz, de amíg vitte, addig jó volt, de lehet, hogy csak én jártam így. Ha használtan veszed, akkor feltétlen vigyél egy pár fajtát, és nézd meg, hogy viszi-e.
Nekem a HP5L-es jött be
(#) GxxANC válasza pittosi hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
"Itt a forumon többen is használják semmi gond nincs vele.."

Ezt az ML-2010-esre vagy a 1640-re értetted? Én amivel nyomtattam 1640, azt megpróbáltam 3 gépen is, és mindegyiken ugyanazt az eredményt hozta, a függőleges vonal hullámos volt. és nem csak NYÁK tervezőből nyomtatva, hanem akár egy egyszerű vonalat paint-ből is, valamint a függőleges szárú betűkön is jól látszik.

Nekem a 2010 szimpatikusabb lenne, ha annál senki sem észlelt ilyen hibát akkor megvenném.
(#) herzsolt válasza GxxANC hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Amint írtam, nekem jó volt a 2010-es, de 1 évesen a műnyomópapírt nem szerette többet. Tökéletes panelt adott, amíg ,ment a dolog.
(#) GxxANC hozzászólása Aug 11, 2010 /
 
Köszönöm a gyors válaszaitokat! Akkor megpróbálom hogy veszi a műnyomót , és ha jól is nyomtat, akkor szerintem mellette döntök.
(#) maestro hozzászólása Aug 11, 2010 /
 
Üdv!
Nem tudjátok, hogy a HEStore-ban hány grammos műnyomópapír kapható?
Mert nekem ami itthon van az kb. 210 gramm lehet (16 lap súlya), és arra gondoltam, hogy ezért nem sikerült rendesen a nyomtatás. Nem lehet, hogy ez túl vastag volt már a nyomtatónak?
(#) mate_x válasza maestro hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Próbáld meg vékonyabb papírral.
Lézernyomtatóval próbáltad?
(#) Ricsi89 hozzászólása Aug 11, 2010 /
 
Helló!
Pdf-ből hogy tudok invertált nyomtatást csinálni?
(#) maestro válasza mate_x hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Megpróbálnám, ha lehetne nálunk kapni. De ha a HeStore-ban is ilyen vastag van, akkor nem rendelnék. (valaki lemérhetné 16 lap súlyát )
(#) bbalazs_ válasza Accord93 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Egyaltalan nem lehet ra forrasztani, max 'ragasztani' egy kis ont a feluletre. Ha biztosra akarsz menni, eloszor forrassz ra egy hosszabb femre vezeteket, a femet ragaszd a savod kozelebe, aztan ha minden keszen van, akkor fess az ezustos festekkel egy vezetosavot a te femedig.

Ez a femes festek leginkabb egy ketsegbeesett, vegso megoldas, egyaltalan nem udvozito, hanem 'muszajdolog'.
(#) roland0327 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Hihetetlen mennyire rossz volt olvasni amit írtál, mert egy ékezet nem volt benne.
Üdv.
(#) bbalazs_ válasza roland0327 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Info azert volt benne?
De latom, te meg a vesszokkel takarekoskodsz...faj ez oreg szemeimnek...
Neked is udv.
(#) tib12 hozzászólása Aug 12, 2010 /
 
Üdv. Mindenki!
Én is kezdő vagyok de panelkészítésben (láttam jópárszor+ próbáltam) forrasztásban( kb. 3 éves tapasztalat 14 évesen) már van tapasztalatom!
Naggyábol tudom mi mit csinál de bonyolult dolog még nem jött össze. Most egy 9V os elemböl 2 usb csatlakozóból (párban van) és még ami kell. Csinálni akarok hordozható usb -töltőt! Szeretnék valami kis segítséget! És még azt szeretném tudni kell-e valami/mi kell még hozzá!
(#) dinokal válasza GxxANC hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Szia! Nem akarlak befolyásolni. Én egy HP 2200-ast vettem vaterán, kevesebbe került mint bármelyik legolcsóbb új nyomtató. 1200-as felbontás, kétoldalas nyomtatás. Tán még a cipőfűzőmre is nyomtatna, ha beletenném. Tudtommal még senkinek nem volt gondja a HP nyomtatókkal.
(#) bbalazs_ válasza tib12 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Szerintem nem jo topicba irtal.

Ha szabadna javasolni, probalkozz a stepdown-aramkorokkel. lm2676 es tarsai, adatlapjukon ott az ajanlott kapcsolas. Elegge keves kulso alkatresz kell hozza es jo a hatasfoka.
Egy ateresztotap sokkal egyszerubb (7805 es par madzag), de annak a hatasfoka nagyon rossz.
Hasonlokeppen jobban jarsz, ha nem 9V-os elemet hasznalsz, hanem nagyobb hengerakkukat (mikro, ceruza, baby, goliat), ezek kozul a legkisebbnek is kb 10x-es kapacitasa van, olcso es konnyen osszekothetsz belole 6-7 darabot.
Elembol csinalni mobil toltot nagyon nem ésszeru.
(#) tib12 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Köszi a segítséget gondolkoztam az elemmel kapcsolatba és találtam egy 9 voltos nagyobb teljesítményű akkut. És még kapcsolás is van hozzá bár nem értem nagyon. Azt nem tudom honna tudok szedni 7805 öst mer nem sok pénzem van erre áldozni és még gondoltam rakok rá pár napelemet hogy töltse az akkut!
(#) bbalazs_ válasza tib12 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
A 7805-os nagyon olcso, barmelyik elektronikai boltban vehetsz es bar erre a feladatra megfelel, de nagyon nem logikus valasztas, mert tul nagy a veszteseg rajta.
Inkabb halozatrol mukodo keszulekekben erdemes hasznalni.

A napelem viszont eppen nem az az olcso kategoria...
Következő: »»   484 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem