Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1037 / 2208
(#) djhans válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 8, 2010
A PCL86 PP menetszámait SM74-re CHZ, Cirokl, Doncso fórumtársaktól meg tudod kérdezni, Ők megépítették ezzel. EL84 SE-t én nem SM74-el építettem, nem tudom a menetszámokat kiszámolni. De vannak itt egy páran akik tudják.
(#) sturbi válasza 6C4C hozzászólására (») Aug 8, 2010
A beidézett Zillich számolástól függetlenül...
Én ezeket a dolgokat másképp értelmezem, nem találkoztam még olyannal, hogy a szekunder tekercs ohmos ellenállására lett volna kikötés (védőellenállásra igen, ami nem egyezik a szekunder ohmos ellenállásával). Kiváncsi lennék, hogy akárcsak egy szabványos 400 Hz-es hálózaton (ahol kb. 8-szor kisebb a hálózati trafó, hogyan lehetne tartani a szekunderre kikötött ohmos ellnállást, hogy nagyobb frekvenciás megoldásokat ne is említsek, úgy, hogy az egyenirányító cső után le tudjuk venni a szükséges áramot is a pufferről (ne korlátozzon a trafó vékonyka huzalja. Nagyobb frekin persze kisebb puffer is elég).
(#) hgy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 9, 2010
Rendben
(#) Pioneer válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 9, 2010
Szia!
SM 74-hez a menetszámok, és az elrendezés.
Mellékelem a frekvencia átvitelét is az erősítőnek.
Üdv: Pioneer

A jobb csatorna az egyik hervadt csövem miatt olyan.
(#) Pioneer válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 9, 2010
Elnézést, egy másik számítást mellékeltem be.
Íme a jó.
(#) zolika60 válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 9, 2010
Már az előző rajzon sem értettem, hogy a szekunder menetszáma, az egészre, vagy a négy részre külön van számolva. Mert ugye a primernél egyértelmű.
(#) Pioneer válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 9, 2010
A szekundernél, ha megnézed a három rész párhuzamosan van kötve.
(#) zolika60 válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 9, 2010
Így már világos. Nem figyeltem eléggé.
(#) cruisher hozzászólása Aug 9, 2010
Orosz K40Y 47nF (6db)és 22nF (4db) kondikat keresek. 400-600V körülit. Tudna valaki segíteni?
(#) Clavia hozzászólása Aug 9, 2010
Régi TV-ből kiberhelt csövekkel milyen erősítőt lehetne szerkeszteni? Milyen márkájú/típusú Tv-ket lenne érdemes szétszedni? Nekem Junoszt márkájú kis fekete-fehérem van, még valahonnan '960-ból. Az a gond, hogy kifogástalanul működik. Nem lenne szívem belenyúlni. Ám van néhány régi videoton is.... Ezek megfelelőek?
(#) zolika60 válasza Clavia hozzászólására (») Aug 9, 2010
A Junoszt az csöves? Emlékeim szerint abból csak a tranzisztoros korszakban lehetett nálunk TV-t kapni. A Videotonok is csak akkor ha csövesek.
(#) varttina válasza Clavia hozzászólására (») Aug 9, 2010
A Junosz TV tranzisztoros volt. Volt szerencsém párat szétkapnom. Esetleg a trafóját lehetne áttekerni, és egy kisebb csöves erősítőben hálózati trafónak, vagy folytótekercsnek használni.
(#) lpcollector hozzászólása Aug 9, 2010
Örömmel látom, hogy amíg távol voltam, Ti nem tétlenkedtetek. Kócos után szabadon: mindenkinek elismerésem :kalap:
(#) nikolatesla válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 9, 2010
Köszi szépen.
A háló tarfó az lesz kicsit gond.
(#) 6C4C válasza sturbi hozzászólására (») Aug 9, 2010
Igazad van Sturbi Mester, én fogalmaztam rosszul
(#) kocos válasza varttina hozzászólására (») Aug 9, 2010
Van benne két jó olajpapír kondenzátor, és egy marék kiváló csillámkondi ...
Nekem a hálózati trafója - áttekerve - fűt 4 db PCL 86-ot.

A régi szögletes, fadobozos Junoszty az nem hibrid volt ? (még csak kívülről láttam )
(#) ticseboy hozzászólása Aug 9, 2010
Ha már a PCL86-nál tartotok, az EL84-hez tekert kimenő ugye stimmel hozzá. Jól vagyok informálva?
(#) 6C4C válasza kocos hozzászólására (») Aug 9, 2010
Ha a 603-asra gondolsz, ugyanúgy félvezetős, mint a későbbi 401-esek...
(#) djhans hozzászólása Aug 9, 2010
Végre megszólalt az erősítő! Pár perce lettem készen vele. Semmi zaj és brumm nem hallható. Szerelés közben a bekapcsolás jelző glimm megsérült ezt még cserélnem kell. A katódellenállást meg kell növelnem mert most 43mA az anódáram 250V mellett ami sok. A tápfesz 270V lett 1 pacsirta trafóval. A fűtőfesz 6,4V terhelten. A hálótrafó 240V-os primer tekercse van bekötve.

kép 018.jpg
    
(#) djhans válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 9, 2010
Igen, jó lesz hozzá.
(#) sturbi válasza djhans hozzászólására (») Aug 9, 2010
Szép lett, jó lett, kész lett. Négyszögeket nem "szkópoltál" még, amúgy fogsz ?
Az enyém is beindult ma, délután hallgattam. Van még vele egy kis gondom, ha tekerem lefele a hangerő potit begerjed, sistergésként, sercegésként hallatszik, ha nincs zene. Amúgy előerősítővel, a véfok maximális hangerőn, jó. Holnap majd rendberakom, ha sikerül, így nem tudok négyszöggel mérni sem, mert csak TTL -es kimenetem van, nem tudom szabályozni, meg még az érzékenység is túl nagy.
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Aug 10, 2010
Nekem kicsit nagyobb feszültségek álltak be pacsi trafóval ugyanúgy a 240-es primert használva ... Mondjuk csak mono, de 2 db ECC83-at , egy EL84-et, é egy 6V6-ot fűt a "nagyobbik" fűtéstekercs, és 6,8 V, a másik az EZ80-at fűti magában ( 7 V )
AZ anódtáp csöves, és félvezetős egyenirányítással is bőven 300 V felett van az első pufferen, terhelve, bár itt csak egy végfok van, vagy EL84, vagy 6V6 (átkapcsolható)
Igaz nálunk 235 V a hálózat, de ez csak a fűtésnél jelent "komolyabb" differenciát, problémát ...
(#) joco63 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 10, 2010
Ez a doboz remekül néz ki! Én is szeretnék valami hasonlót, de nem hiszem, hogy ki tudnám ilyen minőségben vitelezni. Mi a megoldás ki tud ebben segíteni? Üdv
(#) djhans válasza sturbi hozzászólására (») Aug 10, 2010
Nem vizsgáltam négyszöggel még egyik erősítőmet se. Általában a meghallgatásra hagyatkozok. Néha megnézem az átvitelt és a kivehető legnagyobb teljesítményt színusszal. Majd azért ráteszem szkópra. A belvilágot meg egy kicsit rendezetté teszem, mert gyorsan lett "összelapátolva". Nem bírtam ki tegnap este, hogy ne legyen hallgatható állapotban.
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Aug 10, 2010
Szerintem a két végcső nagyobb terhelés a trafónak és ezáltal a fűtést is meghúzza. Melegszik a trafó de nem kritikus. Gondolom az anód tekercs melegszik a legjobban.
(#) CIROKL válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 10, 2010
Utólag : gratulálok szép lett !
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Aug 10, 2010
Ismét egy ismerős erősítő , bár én már láttam alkatrészekben a fő alkotó elemeit de így egészben látni már a szemnek tetszetősen szép.
(#) heinrik endre válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 10, 2010
6h13c -is nagyon jó
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 10, 2010
Pontos munkád végeredménye .
(#) CIROKL hozzászólása Aug 10, 2010
Így visszaolvasva a sok oldalt amit nem igazán olvastam az elmúlt időkben , sok szép dolgot látni amiért így összességében mindenkinek gratulálok .
Következő: »»   1037 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem