Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   624 / 1682
(#) nagy hoho válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Köszi! Szólj ha rendelhető. Nagyon profi! Én már korábban vettem pár darabot a Vakerán, de a Tied veri mindet.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Aug 14, 2010 /
 
Sziasztok.

Korábban szerzett VFD kijelzők miatt (és egyéb okokból) született ez a szintillesztő, ami MAX232 -re épül.

Nyákrajzom nincsen, mert szabad kézzel készült alkoholos filccel.

Az áramkör kizárólag bontott alkatrészekből készült, még az RS232 -es kábel is "kukázva lett" egy építkezésről, mert nem kellett senkinek.
Egy UPC Blak UPS kommunikációs kábele volt, a MAX232 -öt egy pénztárgépből kölcsönöztem örökre, a NEC gyártmányú 5V -os stab. IC egy régi ismeretlen áramköri kártyáról származott, az RS232 -es csatlakozó egy alaplapból érkezett, a sorkapocs, egy beléptető központból, a csatlakozó, ami a kontrollerhez csatlakozik, egy Orion TV -ből való (ha jól emlékszem a tv típusára), egyedül az elektrolitkondenzátorokat vettem (vagy 200db -ot).

Az áramkör egy kicsit félresikerült, mert nem volt elég időm hétköznap hogy egyszerre meglegyek vele.
Egyszer megszakítottam a maratást, mert mennem kellett dolgozni, illetve az alkoholos filc sem volt a legjobb.

Annyi kérésem lenne, hogy Hyperterminállal szeretném tesztelni a céláramkört, de nem tudom hogyan tudom ezt megvalósítani. Kérem segítsen ebben valaki privátban.
Köszönöm.
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
... végülis úgy döntöttem,hogy visszacserélem az izzót,mert egy hétig nem leszek itthon(Balcsiiii,Balatonlelle - még 5 óra az indulásig ),és ha ez idő alatt mennek a motorral a szüleim,akkor nehogy rajtuk verjék ki a balhét az én "hülyeségem" miatt.
...mostmár az új ledekre fogok várni,kicserélem őket(annak az adatlapja szerint járathatom őket max 100mA-rel,de a biztonság kedvéért 40-50-el fogom)
és véglegesítem majd.
Ha meg szólnak érte a rendörők,akkor...
De tényleg! Ha szabálysértés az eredeti fényforrások házi átalakítása,akkor a xenon-ért miértnem szólnak?
Megvan babrálva a gyári világítás itt is.

Ampervadasz:
Az első képen,ahol lehet látni a nyákot,tisztára úgy néz ki,mintha nyomtattad volna a nyákrajzot.
Ritka szép vonalakat húzol
...jah egyébként az én alkoholos filcemet sem marja át a marató anyag.

Üdv.Tomi
(#) Rumcájsz válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Egy gyárilag kialakított és kompatibilis izzónak van tipusengedélye. Több helyen minősítik, bevizsgálják. (elméletileg) ez után kerülhet (-ne) kereskedelmi forgalomba.
Tehát nem mindegy egy gyárira való cseréje vagy egy házi sufnitunning.
(#) Pulyka válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Értem hogy érted.
Hogy a xenon-t se olyan műhelyben gyártják,mint az enyém,és ezért olyan emberek is vannak ott,szóval gyári,csak nem alapfelszereltség.
Hát nem tudom.
Elvetted most a kedvem attól,hogy tényleg benne hagyjam-e (gondolom részben ez a cél )
Ne érsd félre,kérlek.
Ha meglesznek a ledek,akkor majd kiderül,lehet,hogy még a rendőröknek is tetszeni fog...
Azzal nem fogok próbálkozni,hogy nem tudtam,hogy nem lehet benne LED-es,mert erre csak azt fogják mondani,hogy a szabály nem ismerése nem mentesít a felelősségre vonás alól.
Egyszer már találkoztam velük,ezt mondták nekem(biciklivel voltam )
(#) Ricsi89 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Csak szólok, hogy nem minden motorban van ez így, mnit nálad. Általában két ugyanolyan teljesítményű izzószál van a búrán belül, de ezek más helyzetben vannak, a tükör más pontjait világítják és ezért a fény is másképpen verődik vissza. Így tehát megoldott, hogy a tompított fénynél ne vakítson. A tompított izzószála előrébb van a tükör gyújtópontjánál, így lefelé világít, míg a fényszóróé pont a gyújtópontban van, így egyenesen előre világít.
Xenont sem lehet csak úgy autókba rakni ,de több esélye van, mint neked ledet a motorba. Elvileg autóknál kell automatikus fényszóró magasság állító is a xenonhoz, plusz a fényszórók újbóli beállítása, hogy ne vakítson. Meg mivel a xenon lámpát nem otthon gyártod le, hanem valami, amit megveszel és abba az autó lámpába kompatibilis, ezért sem szólnak érte.
A ledes átalakítást amúgy is tiltják. Ezekre jobban ráhajtanak, mint a xenonra.
(#) Pulyka válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Ohh
Pedig nagyon a szívembe zártam,megtetszett a szép fehér fénye...
Szóval akkor ne is várjam ki,még szól a rendőr?
Mindenesetre kiveszem ezt a ledes cuccot.(a szüleim miatt,fentebb írtam,és ha visszajövök,lehet sikerül "megválnom" tőle)
Egyébként igazad lehet,mert olyan izzó volt benne,aminek két izzó szála volt,de mindkettő 20W-os volt.
Mivel ez kiégett,és bele volt forrasztva a foglalatba(esélyem nem lett volna cserélni),ezért széttörtem,mind1 ,és beleraktam olyat,aminek az egyik izzószála 5W-os a másik meg 20.
...Még csodálkoztam is,hogy mi lehet a különbség,ha az izzónak,ami benne volt mindkét izzószála ugyanakkora teljesítményű.(lentebb helytelenül fogalmaztam a gyári izzót illetően,most jutott az eszembe)
Még arra gondoltam,hogy a hátsó sárvédőbe beleraknék pár(3-4 db) piros,10mm-es,szuperfényes ledet(úgy,hogy az eredeti izzó megmaradjon),csak is azért,mert szép lenne a led pontszerű fényforrása.
Ezt gondolom nem tiltják,hisz lehetne arra hivatkozni,hogy észrevehetőbb a mocim.

Üdv,Köszönöm a helyre igazításd Tőlled,és Rumcájsz-tól is
(#) Ricsi89 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Az az 5/20(21)W-os az a kombinált hátsó és féklámpa izzó volt. Egyébként tudtommal segédmotoron mindig mennie kell a világításnak, így nappal is kiszúrhatja a szemfüles rendőr, hogy nem gyári a világításod. Ha meg nem megy a világítás, akkor meg azért állíthat meg.
Ja és a motoroknál sem mindig szimmetrikus a tompított fényszóró, mert van olyan izzó is, ahol a tompított izzószála alatt ott van a kis terelőlemez.
(#) Pulyka válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Idézet:
„Egyébként tudtommal segédmotoron mindig mennie kell a világításnak”

Ez így igaz.
Még amikor vizsgáztam kismocira(50ccm) bemutattam vizsgabiztos elött a kötelező ellenőrzéseket(kerék,lámpák vizsgálata,mielőtt felülök a motorra)és elkezdtem keresni az első/hátsó lámpa kapcsolóját.
Eléggé "beégtem",mikor kínomban már mindenféle kapcsolót próbálgattam,és utána néztem a lámpákat,hogy mikor alszanak ki.
...de csak rájöttem,hogy fixen világít az első/hátsó lámpa,és nincs velük sorba semmilyen kapcsoló
(#) Slope hozzászólása Aug 14, 2010 /
 
Uraim ez a "ki mit épített", és nem a kit miért b...sz meg a rendőr c. topik!
Egyébiránt a rendőrök az autók minősítés nélküli xenon lámpáival se foglalkoznak, nemhogy egy segédmotorral... Ettől viszont még ez a téma abszolút nem ide tartozik!
(#) roland0327 válasza Slope hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
OFF
Jó nektek, hogy arra felé ilyen rendőrök vannak, hogy nem szólnak! Bárcsak erre is ilyenek lennének.
Üdv.

ON.
(#) dbalazs hozzászólása Aug 14, 2010 /
 
Sziasztok !

Én éppen egy Videoton RT6380S Cleopátrát alakítottam át egy kicsit szimpla erősítővé. A doboz az egy Philips CDR-560 aszali CD-író doboza.

Az összeszerelés előtt azért a végfokon kicseréltem 1-2 dolgot pl: Elkók és tranyók mert már eléggé zajos volt.
A tápegységet teljesen újat építettem.
Hangszínszabályzó az TDA1524.
A mutatós kijelző háttérvilágítást pedig meleg-fényű fehér ledekkel oldottam meg.
Már csak egy kis burkolatfestés van hátra és szépen fog kinézni. "szerintem"
(#) CIROKL hozzászólása Aug 14, 2010 /
 
Mindenki nyaral Á nem a találkozón vannak !

Ma unalom űzésből össze kalapáltam a következő nixie órámat.
(#) mp3maker válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Idézet:
„Mindenki nyaral Á nem a találkozón vannak !”
Nem! Tesztelés van folyamatban.

DSC00255.JPG
    
(#) CIROKL válasza mp3maker hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Erre kiváncsi lennék ? látom tranzisztoros meghajtással lessz.
(#) mp3maker válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Igen, tranzisztoros a meghajtás.Tökéletesen üzemel, és a hangja igen meggyőző!
(#) CIROKL válasza mp3maker hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Mekkora a táp feszültség , mértél már valamit ?
Bár nekem csöves hajtánnyal van de a hangzása nagyon tetszik ez egy eléggé biztató végfok ÍC
(#) mp3maker válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
+-36V-ról megy,még nem mértem.Csak zenét hallgatok rajta.Csöves meghajtású nekem is van. úgy szól mint az,de lehet hogy még attól is jobb(nem ugyanazon a hangfalakon hallgatom)
(#) Abukodonozo válasza mp3maker hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Ez nagyon jól néz ki! Szabad megkérdeznem, hogy a nyákod milyen technológiával készült? :vigyor3:
(#) mp3maker válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Lézernyomat laminálással.
(#) Abukodonozo válasza mp3maker hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Szép rendezett! Gratulálok hozzá!
(#) hackerfish válasza newman92 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Hali!
Hát, szerintem mindenképpen jobb utána, mint előtte, de látszik, hogy az előlap gyűrött. Nem tudsz mögé tenni egy keményebb lapot, vagy valami?
Első próbálkozásnak nem rosz, de gugliban van egy csomó kép, FrontDesigner előlapokról, nézelődj, gyűjts ötleteket.
(#) lapose válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia!

Ide tettem a képeket: Bővebben: Link
(#) Medve hozzászólása Aug 17, 2010 /
 
Üdv! Készült egy nyákfúró, a vázát egy szemészeti mikroszkóp alkotja. A táp egy nyomtatóból való, egy LM317-tel kiegészítve. A madzagokat még el kell tüntetni valahová...

Fúró.JPG
    
(#) Rumcájsz válasza Medve hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Jó lett, gratula!
(#) CIROKL válasza Medve hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Jé ugyan olyan pici szép zöld fúróm van amit még 1980 környékén vettem anno
(#) guliver83 válasza Medve hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Nagyon jó lett
Ugyan ilyen Fúróm van nékem is
(#) andrasaranyos válasza Medve hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Egyszrű, praktikus és ráadásul jól is néz ki. Nekem tetszik, gratula.
(#) nagy hoho válasza Medve hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Nekem is ilyen Triplex fúróm volt vagy húsz évig, de néhány hónapja befejezte földi pályafutását.
A géped nagyon jó lett, a kreativitás tetszik benne, hogy felfedezted a mikroszkópban rejlő nyákfúrót.
(#) Abukodonozo válasza Medve hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Én is határozottan jó ötletnek tartom a mikroszkópos megoldást, persze a kivitelezés is tetszik! :kalap:
Következő: »»   624 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem