Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   93 / 308
(#) KTobi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
A képeket ajánlom leszedni, hacsak nincs engedélyed. Nem hiszem, hogy felétek gond nélkül lehet tartani.
:violent:
(#) szabi83 válasza KTobi hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
(#) tib12 hozzászólása Aug 12, 2010 /
 
Üdv
Egy ilyen topikot kerestem én
Majd ha ráérek rakok fel én is képet a nem tul rendezett műhelyemröl + a szobám ahol a kissebb dolgokat csinálom (panelekmeg minden kissebb)
(#) tib12 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Az asztalon mi lett felgyujtva?
(#) zolika60 válasza tib12 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Ott vasalja a paneleket. Néha odaégnek.
(#) Ricsi89 válasza tib12 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Az asztal inkább el lett használva, párszor kapott olajat, gépzsírt és maradandó nyomot hagyott rajta.
(#) Ricsi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Mint az egyik képről kiderül fotózással csinálom a nyákjaimat, így a vasalás kilőve.
(#) KTobi válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Nálunk engedélyköteles a dolog. De sok helyen nemhivatalosan van tartva.
(#) frank tibor hozzászólása Aug 12, 2010 /
 
Sziasztok. Nagyon sok jó ötletet találni a topikban a műhely építés, felszerelésről. Belátom a nem működő áramkörök túlvilágra küldésére sokkal humánusabb a légpuaka, mint az én 2Kg-os kalapácsom. :kalap: Én linóleumot tervezek asztalborításnak, ami ugyan nem hőálló de a lecseppenő ónt birja. A tavalyi évben nagy lendülettel haladtam a műhely "építésben", ami sajnos az idén kissé megtört. A kezdeteltől...
(#) Doncso válasza frank tibor hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Mennyivel jobban néz ki egy műhely ha ki van festve, szerintem sokkal otthonosabb, szép lesz ez, gratulálok.
(#) Stewe válasza frank tibor hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Valóban praktikus a linóleum, ha egyáltalán nem foglalkozol C-MOS -szal, de a statikus feltöltődés veszélyes lehet.
(#) proli007 válasza Stewe hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Hello! Vannak antisztatikus linóleum padlók is. :yes: üdv! proli007
(#) Stewe válasza proli007 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Sose kerestem még, ez most meglepett, de örülök neki nagyon! Gyakorlarlatilag le lehet földelni.
(#) bladzser2 hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Helló!
Sok szép műhelyt láttam én itt, amiből néhány dologban ötletet tudtam meríteni, már csak ezért is megérte ez a téma ^^

Régtől követem itt a fórumon a fejleményeket, évekről beszélhetek hál Istennek. Úgygondoltam megosztom veletek milyen helyen építgetek szerelgetek javítgatok 17 éves fejjel. Valójában a házonkon kívül található lépcső alatti fa tárolóban kezdtem el foglalatoskodni az elektronikával, rendberaktam magamnak, a falat is kilambériáztam, bermancsöveztem, vettem egy p2-es harcost is, egy nyaramat rááldoztam A helybeli internetes fickó lesett egyet amikor az UTP kábelt a lépcső alá kellett behúzni ... ez volt már lassan 5 évvel ezelőtt. Sajnos olvadáskor, és nagyobb essőkor elég rendesen úszott a helység, kénytelen voltam menteni a menthető dolgokat, és fellomolni a házba szüleim örömére. Hónapokig bukdácsolt anya a szétkapott tv-kbe meg a szanaszét pakkolt dobozokba, (mert hát suli idő volt) volt egy tucat tv-s doboz tele nyáklappal.
Aztán anya megunta és elkellett tüntetnem. Mindig is szerettem volna egy igazi műhelyt satupankkal, gépekkel, jó sok hellyel, sok szerszámmal és alkatrésszel. Kipakkoltam a ház alsó szintjén egy lomosnak használt helységet (akkor volt még igazán csak rumli. És neki áltunk apummal ablakotvésni, bermancsövezni, falatglettelni, festeni, plafont hungarocelezni, a padlót ki kellett hozni egyenesbe, a vizet bevezettük kézmosót csináltunk, radiátort raktunk be és még sorolhatnám. Örült is a fejem, de rengeteg munkámba (munkánkba) meg szabadidőbe került, az anyagköltségről nem is beszélve. De azért mostmár nem egy leginkább Noé bárkájához hasonlól lépcső alatti zugban kell szerelni ahol két lépést nem lehet megtanni, bár ha ott télen befűtöttem volt vagy 35 fok.

Ahogy kész lett a műhelyem, neki áltam behúzni a netet és a koaxot, szerszámokat készíteni/venni(megvettem Samut is), bútorokat szerezni, satupankot rendberakni, összedobtam egy p3-as pc-t is már csak a fórum miatt is, meg megtuningoltam valami csehszlovák rádiót 5 hangfallal ("tiszta 5.1 lett"). Szép lassan vettem akkusfúrót, fúrót, flexet, egy igazi régi forrasztópákát (a mostaniak sajna már elég selejtek, nem bízom a strapabíróságukban...), porszívómotorból tuningoltam köszörűt, bár fordulatszabályzással voltak némi meglepetések, korongot sikerült szétrobbantani (falba 2 centis kráter lett, kép is van róla...a motorban a csapágy egyből szétment de azt egy cserével újra működésbe hoztam, de mostmár próbálok vigyázni) ennek a fordulatszámszabályzásával kapcsolatban biztos olvastok rólam még itt a fórumon; na meg vettem áramgenerátort, készítettem egy tekercselőgépet is, meg hűtőmotoros kompresszort, tavaly minden pénzem egy oszcilloszkóp vásárlására költöttem, nagyon kellett már. Szereztem normális mérővezetékeket is, csináltam kéttucat banándzsót is, vettem forasztási anyagokat, maratáshoz szükséges kellékeket. Most egy állványos fúró az amit kinéztem magamnak, nyákfúráshoz milyen jó lenne, nem az akkussal kellene szerencsétlenkedni... meg még egy két dolog elkelne, szabályozható hőfokú páka az, amit most szeretnék építeni, ha sikerül végre befejeznem a TDA 7294-es hidalt Stereo projektemet (ami holnap estére várható) Meg még jó lenne valami labortápot is építeni...

Még vannak hiányosságok, de pótlásukhoz pénzkell, ezügyben meg magamra számíthatok csak. Majd ha dolgozok remélem, kicsit több cucc lesz, de még menni kéne a BME-re is villamosmérnöknek

Húh most nézem, hogy belejöttem az írásba. Elég szerintem ennyi, mert regényt írok és a kutya se olvassa el...

Na végszónak, annyit idebiggyesztenék még, h az elektróban jó szakemberré szeretnék válni, de nem a legjobbá, mert az nagyképűen hangzik

Mégegyszer boccs a regényért, de azért tettem fel fotót is.
(#) SzervízMacska válasza bladzser2 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia. Én végig olvastam és csak gratulálni tudok! Ha ilyen következetesen és rohamléptekkel haladsz előre ( a tanulásban is ), akár a legjobb is lehetsz. Egyedül a satupadot hiányoltam a képekről, ha már annyit lett emlegetve...
(#) bladzser2 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Köszi szépen ^^

Amikor a képek készültek a satu le volt szedve a pankról, mert rendbe kellett rakni a pofákat benne. Régi satut újítottam fel. A mai nap folyamán teszek fel róla egy képet, ha valami csoda folytán megjavul a telefonom fényképezője...

A tanulással nincs gond, szakközép suliba járok és ez évben is, mint az előző kettőben sikerült kitűnővel zárnom, pedig a humán tantárgyakat gyűlölöm... Ez az év kicsit keményebbnek ígérkezik, mivel érettségi
(#) Frankye válasza bladzser2 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szívből gratulálok mind a műhelyedhez, mind a tanulmányi eredméynedhez! Csak így tovább!
(Ja, és természetesen én is végigolvastam... )
(#) Action2K válasza bladzser2 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Hát... én is csak gratulálni tudok! A pénz a legkevesebb, fő hogy van elszántságod, kitartásod, az meg majd megtermeli a szükséges pénzt remélhetőleg.
(#) Stewe válasza bladzser2 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Ha rövid akarok lenni, akkor irigylésre méltó.... az pedig hogy vannak hiányosságok: egyetlen embert mutass, aki úgy érzi teljes a felszerelése!
Soha nem felejtem el, milyen kicsinek éreztem magam, mikor megvettem akkori álmaim netovábbját, egy érvéghüvely- szorítót, és eszembe jutott, hogy érvég-feliratozóm még nincs ))
(#) patexati válasza Stewe hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Nekem már csak egy BGA golyózó és ki/beforrasztó kéne Már álmodtam vele
(#) rockersrac hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Nos, ha már a műhelyeknél tartunk, akkor beszállok én is, de előre szólok: NAGY A RUMLI!
(#) fantom45 válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
És tudsz valamit csinálni is ott?
(#) CIROKL válasza fantom45 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Már hogyne tudna , csak a fénykép kedvéért csinált rendetlenséget!
(#) SzervízMacska válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Te teljesen kész vagy! :yes:
(#) SzervízMacska válasza Stewe hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Idézet:
„egyetlen embert mutass, aki úgy érzi teljes a felszerelése”

Meglepő volna! Aki még nem tudná, fogyasztói társadalomban élünk... Nagy koponyák ezreit fizetik azért, hogy Te a csavart ne tudd kinyitni, meghúzni. A csatlakozót lecserélni.
(#) rockersrac válasza fantom45 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Tudok, de egyébként épp rendrakás van, szóval ez nem is a leg durvább állapot, múltkor ennél jóval durvább volt! :banplz:
(#) Collector hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Becseréltem egy régi argon palackot egy újra messeréknél. Meglepően olcsó volt. Már 1,5 éve vártam, hogy végre AWI-val tudjak dolgozni
(#) CIROKL válasza Collector hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
No és miket heggesztel az avi-val ?
Már kb 8-10 éve használok egy gépet , sok dologra lehet használni főleg ami nekem a fő csapás irányom ahhoz tökéletes. Az ilyen lemezes műveletekhez szoktam elsődlegesen használni , de komolyabb feladatokat is ellát.
Bővebben: Link
(#) Stewe válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Sajnos teljesen igazad van, a tervezőket egy kicsit sem szorítják rá arra, hogy a készre szerelés után egyáltalán bármit lehessen kezdeni egy készülékkel. Még a gyártósorokról is közvetlenül zúzdába kerülnek az esetleg rossz panelok, egységek. (Rosszabb esetben egy olcsóbb termék szerelőszalagjára.) Az ipari technológiák egyszerűen eltávolodnak a háztartási vagy hobbi szinttől.
(#) Collector válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Egyelőre még nagyon semmit. Rozsdamentes anyagokhoz kell majd (pl. karimák). Kéne vegyek még megfelelő pálcákat is, mert jelenleg csak olvasztani tudok vele, nincs fogyó anyagom. Most 1mm vastag rozsdamentes lemezeket hegesztettem, bár még 10A-nél is könnyen átlyukadnak.
Nameg néhány helyen, ahol fontos a jó varrat, fogom majd használni, nem csak rozsdamentesnél. Csak az 1,5köbméteres palackban nincs túl sok argon, szóval én csak ritkán használom.

1mm.jpg
    
Következő: »»   93 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem