Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Webkamera készítése
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Nándika hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
Van nekem egy samsung telefonnak a kamerája és ezt szeretném valahogy felcsatlakoztatni a számítógépre de lilám sincs hogy hogyan egyátalán megoldható e!!!!
Ha valaki tud valamit vagy van kapcsolási rajza az segítsen rajtam!! Légysz!!!
(#) Frankye válasza Nándika hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Jó eséllyel nem megoldható. A telefon-kamerák képfeldolgozását külön áramkör végzi, ami teljesen más elvű, mint a webcam-ok. De ne add fel, hátha...
(#) elektro válasza Nándika hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
hy

Szerintem nézz szét a http://www.profitech.hu oldalon!

Itt rengeteg kamerás cucc van.
(#) Moderátor hozzászólása elektro hozzászólására (») Ápr 10, 2007
 
Link elé kéretik beírni a HTTP:// részt is!
(#) Nándika hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
köszi!!
(#) mrx23 hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
3000Ft nem akciosan a teszkóban, usb-s szép nem lognak belöle vezetékek
(#) mefi01 hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
én is a kémkamerámat próbálom beüzemelni
csak nemtom hogy hogy kell
a kamerán jobb és bal oldalt 12 12 kapcsolódási pont van, infrás, állítólag zummos mert a havertól kaptam és azt mondta.


a képen bal oldalon van a kamera mert a jobbos 1 miki
(#) osiris4 válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
a kepen lathato kamera egy samsung e820 mobiltel resze, es meg veletlenul sem zoom-os....
(#) mefi01 válasza osiris4 hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
honnan tudod vagy cask gondolod?
meg lehetne csinálni úgy hogy rákötni 1 tvre vagy esetleg 1 digi fényképezőgépre?
(#) osiris4 válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
nem csak gondolom, mivel mobiltelefonjavitassal is foglalkozom , a kamera csak a mobiltelefon processzoraval kepes a mukodesre...
(#) osiris4 válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
es infra egyaltalan nincs rajta, a kamera alatt lathato 3 atlatszo pici felgombok pedig nagy fenyereju ,feher fenyu SMD ledek...
(#) mefi01 válasza osiris4 hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
ha leadnám a gsm boltba a kamerát akkor mennyit kapnék érte?
(#) mefi01 hozzászólása Ápr 21, 2007 /
 
hogyan lehetne megoldani 1 vezetékes webkamerán azt hogy vezetéknélküli legyen?
(#) Norberto válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Video-jeladóval...
(#) mefi01 válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
azt gondoltam de 1 kapcsot nem tudnátok adni róla amit számcsihoz lehetne kötni?
(#) digimann hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
helo sziasztok!

bocsi hogy ide firkálok, csak annyit szeretnék tudni, hogy az USB kábelben futó 2 adatot szállító ér iránya univerzális, avagy egyik in, a másik meg out???(Rx-Tx)

köszi a segítséget!
(#) szabi83 válasza digimann hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Idézet:
„egyik in, a másik meg out???(Rx-Tx)”

:yes: :yes:

Rx - receiver - vevő
Tx - transmit - adó

üdv
(#) digimann válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
köszi a segítséget!

szerinted meg lehetne oldani, hogy elvágom az usb kábelt, és a két lógó végre egy-egy full-duplex-es 433MHz-es transcievert rakok? (persze a készülék felől még egy 5V-os tápot)

vajon működne a dolog?
(#) Lucifer válasza digimann hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Szia!
Nem. Nem részletezném miért nem, de nem lehet. Ha legegyszerűbben akarsz vezetéknélkül webkaemra jelet továbbvinni, vegyél olyan wifis routert amin van USB port.
Asus wl-500-g Deluxe és tsai.
(#) deguss válasza digimann hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
A kérdés első része a helyes feltételezés.
A két adatvonal, DATA- ill. DATA+ ugyan azt az adatot szállítja, csak az egyik negálva. Ezért is csavart a két ér.
Tehát, hogy mikor küld a master a slavenek ill. a slave a masternak adatot, azt a host dönti el, és vezérli.
Ez attól is függ, hogy milyen class-be tartozik az adott slave, - interrupt vezérlésű, bulk, vagy isoszinkron.

Összefoglalva: A két adatvonal egymás "tükörképe", amin egy és ugyanaz az adat megy, csak az egyik ér (DATA-) invertálva van a másikhoz képest (DATA+). Ezért is képes hatalmas adatmennyiség 480Mbit/s átvitelére "jó nagy" távolságokon is. Elviekben jó minőségű kábellal akár 30 méter is.

u.i. Nem véletlenül nincs "direkt" USB-transmitter vagy hasonló cumó...
(#) deguss válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Ahogy alább is kifejtettem, ez az álláspont, hogy az egyik a TXD a másik meg az RXD nem az USB-re vonatkozik! Ha nem vagyunk biztosak benne, ne mondjunk hülyeséget!
(#) szdavid válasza deguss hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Lehet, hogy velem van a baj, de nem értem az összefüggést. Azért mert két vezetéken megy az adat, miért ne lehetne rádiós az összeköttetés (legfeljebb a sebesség csökkenne)? Ráadásul (ha a sebesség nem igazán számít), akkor a DATA- -t szerintem földre is lehet kötni (nagy valószínűséggel diff. erősítő van a bemeneten zajszintcsökkentés miatt), DATA+ -ra meg legfeljebb 2-szeres jelszint kell. Ha nincs igazam, elnézést kérek, csak "hangosan gondolkozom".
(#) Lucifer válasza szdavid hozzászólására (») Aug 20, 2007 / 4
 
Nézd át az USB fizikai működéséről szóló dokumentációkat.
Jó hely erre pl. a 18F4550 es PIC-ek adatlapja. Pl. honnan tudja, a HOST (PC) azt, hogy most egy 2.0-ás vagy 1.*- es USB-s slave csatlakozott hozzá. Különböző értékű az adatvonalakra helyezett felhúzóellenállás értéke stb.
Ezeket nem tudod átvinni egy rádió segytségével. Továbbá a 433-os rádiók zajosak, az USB meg nagyon is időkritikus dolog. Az egész gyk. idkeretekre épül. Ha ezt nem tudod pontosan biztosítani -- nem tudod, mert rádióról van szó--- akkor borul a bili.
(#) deguss válasza szdavid hozzászólására (») Aug 20, 2007 / 4
 
Lucifer már korrektül válaszolt, a sebesség igen is számít, időkeret van mindenre.
A host valóban csak a két ér közötti feszültségkülönbséget figyeli, nem az abszolút (testhez mért) potenciált. Ez így korrekt, ahogy mondtad.

de....
Ez nem olyan egyszerű... A full-duplex átvivőd tudni fogja, mikor melyik oldal küld és melyik fogad? És képes a mindig azonos frekvencián történő adatátvitelre. Ezzel azt értem, hogy kevés adat esetén is ugyan akkora a sebesség, mint sok adat esetén...
Az
Idézet:
„elvi”
480MHz meg aligha vihető át 433MHz-es technológiával...
(#) digimann válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
kösz mindenkinek a sok okosságot!!!

Lucifer engem komolyan érdekelne a dolog, de sajnos nem tudok angolul... szóval honnan is tudja a host hogy mi is a slave valójában?

ha nagyon hosszú, akkor hagyjuk...

előre is thx!
(#) Lucifer válasza deguss hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Az utolsó kérdésedre tudok valamit:
Itt
tekintettel arra, hogy még új technológia, gyanítom, hogy kell pár év, addig, hogy emberi áron számunkra is beszerezhető legyen.
(#) deguss hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
Egy webkamera (inkább más célú, de számítógéphez kapcsolt kamera) készítésén én is régóta fáradozok. Elsőnek beszereztem, egy TV-hez kapcsolható FF biztonsági kamerát a L**l üzletben, meglehetősen jó áron, beépített mikrofonnal, táppal meg minden hozzávalóval. Nos, ezen SCART csatlakozó van, tök okés minden, szuperul megy TV-n.
A kamera egy kompozit videó jelet ad le, 60Hz-es vertikális és 24kHz-es horizontális frissítési frekvenciával.
Elvileg ezt jobban át lehetne vinni, - egyenáramot leválasztva és eltolva, egy analóg rádiófrekvenciás adóval, - mint egy digitális kamera jelét.

De én is kíváncsi vagyok más véleményére, lehetséges-e ez így? Van-e valakinek tapasztalata ilyen téren?
(#) digimann hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
nincs esetleg valami kissebb sebességű usb szabvány? ahhoz talán megfelelne a 433as transmitter... na meg ha mikrokontrolleren keresztül menne a buli?
(#) Lucifer válasza digimann hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Szia!

Eléggé hosszú, de volt valahol egy magyar doksi ami ezt taglalta. Itt. Konkrétan nem tér ki az 1.* és 2.0-s eszközök közti eltérésre, de egy kicsit képet ad arról, hogyan is működik az egész. Most fejből nem vágom, hogy hogy is van ez a felhúzók közti különbséges dolog, de túrok neked elő valamidoksit róla.
(#) Lucifer válasza digimann hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
A 433 Mhz-s sávval az a baj, hogy mindenki ezt használja, rengeteg a zavar. Olvasd el Topi cikkét. ott a manchester kódolás. Minden adatot a duplájában küld el. Az áttviteli sebessége a vevőmoduloknak elvben 2400 b/s Ez a gyakorlatban jó ha 1200 b/s.. Ezt ha kódolod mondjuk manchesterrel kapsz 600 b/s-et. Mostnem akarom kiszámolni egy 320*240-es monokróm kép mennyi idő alatt menne át de szerintem nem is érdemes. Továbbá a 433-as sávon tilos a videó illetve hangátvitel.

Szóval ha valami más megoldás érdekel, akkor ott vannak a vezetéknélküli biztonsági kamerák. Jó tudom kb. 10K HUF egy ilyen, és még akkor kell egy TV kártya is. Vagy amit mondtam routeres megoldás is elgondolkodtató. Tudom egy router + a wifi kártya is hasionló árban van.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem