Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   51 / 583
(#) lanti válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Köszönöm, köszönöm! A megoldás úton is van! Azt állította egy jóképességünek mondott szerelő, hogy az utángyártott va40 tehát nem eredeti v40 elkönnyezi magát és a csapágy megint meghal namostkérem véletlenül kibökte hogy de a gyár is va40-et adna horror áron lsd a csapágyak 1250 Ft ba kerültek a gyűrű meg 2800 Ft!!Szaga volt a dolognak azért erősen!
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
üdv mindenkinek.
Segitséget kérnék egy Siemens motorvezérlőhöz. Amotor nem forgott egyáltalán , aztán találtam egy rosz ellenálást amit ki is cseréltem és el is indult a gép. De a boldogságom nem tartott sokáig mert miután kicseréltem a szivattyút és megint bekapcsoltam kifüstölt egy másik elenálás aztán azt is kicseréltem de a motor meg sem mukkan .A motrot leelenőríztem de az jó . Mi lehet akkor a bibi? Amugy a mosógép többi része tökéletesen mük
ödik.

BYR891-3
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Hello!

Tegyél fel egy képet a gépről és az elektronikáról.
Triac, ellenállások, diódákat ellenőrizd a motor körben.

Imi
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Az ellenálásokat naggyából leelenőriztem a triakot is kicseréltem de semmi .De szerintem az elenálások amiket én beletettem nem pont ugyanolyanok. küldök képet. Üdv!

DSC01181.JPG
    
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Először cseréltem az R36 aztán elégett R29 . Arra gondolok,hogy szivatyú csere közben valamelyik részét hozzányomtam a testhez és ugy is maradt bekapcsolásig ,vagy nemtudom.ÜDv!
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Akkor az R36-ot nem is tudtad beazonosítani értékre pontosan? Most is látszik rajta, hogy már nem százas mert a festése megpattogzott egy kicsit ha jól látom.
Ezt nézd meg.
Itt kiderül, hogy milyen értékek vannak benne. Így pozíció szám alapján nem tudom mert nem látom a vezető sávokat hogy hova vezetnek.

Imi
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Küldök egy képet a hátuljáról is.

DSC01184.JPG
    
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
A forrasztás nem egy szép.
A vezető sávokat ellenőrizd hogy nincsenek-e megszakadva. A 10-es lábnál ellenőrizd a tápot.
A doksiban minden benne van az alapján méregesd.

Imi
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Kösz a tanácsot holnap próbálkozok.Heló.
(#) Josi777 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Holnap megyek a Pongrácékhoz, megnézném neked, hogy milyen értékű az az ellenállás. Jó lenne, ha a hűtőbordán lévő cimkéről is adnál egy képet, hogy azonosítani lehessen a panelt. Ha van nekik ugyanilyen, megkérdezem, hogy mennyiért adják.
(#) pufituning hozzászólása Aug 17, 2010 /
 
Üdv!

Nincs valakinek Whirlpool AWE 8525 -höz működőképes vezérlője?
Sajnos feladta az osztályharcot a procija...

thx
(#) lukovicsek válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Már küldöm is a képet meg le is írom mert nemigazán látszik rajta ,hogy mi is ez.Köszi .

BYR891-3

DSC01186.JPG
    
(#) Josi777 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
R36-os értéke 220K, R29 120 ohm
van nekik bontott panel, onnan vannak az értékek, 5e-ért adják
(#) pokerfiu válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Helló .Többféle paneljuk is van? Elküldik postán is?Ezek hibátlan panelok vagy bontott és vagy jó vagy nem?
(#) Josi777 válasza pokerfiu hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
igen, nagyon sok féle paneljuk van, bontásból. működnek, garanciával adja őket és postán is elküldi. nekem nagyon jó régi ismerősöm/kollegám, viszont részemről semmi üzlet nincs benne. nem kapok jutalékot nem tudom, hogy milyen elérhetőséget adhatok, hogy az ne minősüljön reklámnak. egy moderátor kisegíthetne ez ügyben
(#) lukovicsek válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Kösz szépen az infót ha szerzek valahol bele remélem fog működni.Heló!
(#) pokerfiu válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Szia. Küldtem Emailt.
(#) nehézfejű hozzászólása Aug 20, 2010 /
 
Tisztelt mindenki!
Látom, hogy ez mosógép topik, de a mosogatógép topikok kimerűlnek az egymásnak való áldás osztásban (mint halottnak a csók). Használtan hozzám kerűlt "Elektra Bregenz GI 6240 W" mosogatógép nem működik velem együtt. A víz nem megy bele. Az "aquasafe" mágnesszelep mintha mocorogna, de egy csepp vizet sem enged be. Feltárás után sótároló/ szűrő meg amit elértem kitisztítva. Bekapcsoláskor zümmög pár másodpercig, (kiszívó szivatyú) úgy látszik a motor el sem indúl/nem forog, majd a programokat átugorva leáll. Van még benne valamilyen tisztítandó érzékelő, vagy a motor nem kap áramot? Hogy győzzem meg a mágnesszelepet vagy vízszintszabályozót hogy engedje be a vízet? A hiba bennem lehet, mert a hiba előtt még láttam kis habot kijönni a forgókarokon és most már tudom, hogy ez nagyon nem jó.http://www.hobbielektronika.hu/forum/wtopic.php?topic_id=3477&ppid=0&pop=1#
(#) saltex hozzászólása Aug 20, 2010 /
 
Kedves Urak.
Mivel a Fagor 1F-4613 mosógéppanel ügyében nem tudunk előre jutni, kérném a T. Urakat segítsenek olyan infóval ahol mosógépeket bontanak, hátha találok egy használt panelt, eléggé sürgős. esetleg privátba is
Köszönettel
Saltex,
(#) papa62 hozzászólása Aug 20, 2010 /
 
Jó estét Mindenkinek!

Candy CSF4570E mosogatógéppel szÍvok,de semmi megoldásra nem jutok,ebben kérném a segítségeteket.

Normál mosásnál a kezdés jó,szivattyúz,vizet vesz,előmosás led villog,program fut,csak éppen nem csinál
semmit.Nem fűt,nem megy a keringetőmotor,kb.5 perc után villog a főmosás led is jópárat,sípolás
kiséretében,majd leüríti a vizet és folyamatosan világít a két led,inettől csak halózat
lekapcsolással lehet kilépni.Vízvételezési idő túllépésre utal a hibakód,de ez szerintem nem igaz.
Egyébként minden programnál más a szitu.Előmosásnál szintén jól kezd,szivattyúz,led villog,
vizet vételez,csak éppen a szivattyúzást nem hagyja abba.Ezt csinálja akár egész nap is.
Eprom tartalom okozhatja a bugyuta működést?Volna esetleg valakinek eprom tartalom,vagy valami hasznos ötlet?Tanyasipeti felhasználó is küzdött már hasonló gondokkal,Neki sikerült valami megoldást találni?

Üdv.papa62
(#) imikee10 válasza papa62 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Szia!

Tanyasipetinek ha a Siemens gépre gondolsz akkor ott az átfolyás érzékelő volt a rossz.
Gondolom Neked is az lesz a szar, mivel téves információt küld a proci felé. Ezek szerint akkor ebben sincs vízszint érzékelő?
Eeprom hiba is okozhat, de előtte ki kellene zárni mindent ami szóba jöhet.

Imi
(#) papa62 válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Helló!

Van benne átfolyás érzékelő,ami óhmikusan dolgozik ,viszont azt nem tudom hány inpulzus/perc,ezt nem mértem.Van benne hagyományos egykörös szintkapcsoló is, az csinálja a dolgát,ha lehúzom,akkor túltölt.Lehet,hogy mégis idő túllépés van?Nem ad elegendő inpulzust az idő alatt,míg a szintkapcsoló kapcsol?A Tanyasipeti-vel kapcsolatban nem a Siemens-re gondoltam,hanem eprom problémára,de lehet,hogy másik fórumon olvastam .
Köszönöm az eddigi segítséget,üdv.Csongor
(#) imikee10 válasza papa62 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Ha jól emlékszem akkor 208 impulzust adott a siemens literenként.
Egy kis kapcsolással be lehet csapni az elektronikát ahogy Tanyasipeti is csinálta. Kérdezd meg Tőle hogyan.
Azt hiszem PIC-el egy relét nyitogatott vele...

Üdv Imi
(#) papa62 válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Köszönöm a gyors reagálást,megpróbálom becsapni az elektronikát és jelzek,hogy mire jutottam.

Üd.Csongor
(#) Josi777 válasza nehézfejű hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
sokat segítene, ha a mágnesszelepről és a gép alsó részéről tudnál képet feltenni. ugynais ez alapján, amit leírtál, csak halvány teóriát tudok felállítani. miszerint, ha a szelep felől hallható hang, az azt jelenti valószínüleg, hogy kap vezérlést, de feltételezhetően azért áll le, mert az áramlásérzékelő viszont nem érzékeli a vizet. ezt egyébként hibakóddal szokás jelezni a gépek részéről.
(#) Josi777 válasza papa62 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
nekem úgy tűnik, hogy nem a vízvétellel van a gond, hiszen azt írod, hogy a vízvétel leáll, csak nem keringet. ellenőrizni kéne, hogy a keringető szivattyú forgórésze szabadon forgatható-e. van, amikor szimplán állástól beszárad vagy valami tárgy, tipikusan egy üvegszilánk megaksztja. a gép aljáról 1-2 kép lehet segítene
(#) papa62 válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Szia!

Minden részegység tökéletesen működik külön,külön lepróbálva.Keringető,fűtés,mosószer adagoló,áramlás érzékelő,stb.Képet most nem tudok csinálni,már összeraktam,de majd szétszedem újra.
(#) Kumman hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Tisztelt Kollégák!
Van egy 4éves felültöltős Whirlpool AWT2285 típusú mosógépünk, ami a mostani időkben furcsa dolgokat művel. A hibajelenség az, hogy mosás ciklusa közben hírtelen nagy fordulatra kapcsol (2-4 másodpercig) és „járja a táncát” oly annyira, hogy már a dob kilengésekor megnyomta az oldalsó burkolatot is belülről.
Valami tipp lenne valakinek, hogy a lengéscsillapító, programtárcsa, motor, stb... lenne a hiba oka ?!
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv.:Kumman
(#) imikee10 válasza Kumman hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Valószínűleg a tacho jele tűnik el. Ez általában kontakt hibára vall.
Szerelőt neki!

Imi
(#) rzoli86 hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy Indesit WITP 102 mosógépem, ami a következőt műveli, minden programállásban. Bekapcsolás után megszívja magát vízzel, fűt, aztán amikor a motort kellene beindítania, megőrül: csak kattogtatja a reléket, közben pedig szívja az áramot (hunyorognak a lámpák). Ha épp nem hunyorognak, akkor meg a mosógépen tűnik úgy, mintha nem lenne feszültség, mert elalszanak a ledek. Amikor megunja, akkor elkezdi villogtatni az összes ledet (panel hiba jelzése), néha pedig 44-es vagy 45-ös hibát mutat. A probléma nem régen kezdődött, a centrifuga programnál nyekkent meg. Most már a normál mosási fordulat sem megy, néha pedig a legelején, a lassú ide-oda forgatáskor is előjön. Mi lehet itt a probléma?
Következő: »»   51 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem