Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   298 / 728
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Akkor marad a megadózott lapos REF1250 mert ahogy kivettem ez elég univerzális több dobozhoz és nem is balmáltátok le mint a sal, mnc és társait. Köszönök mindenkinek mindent.
(#) shalafi.66 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
A ref több szempontból is jó, a pille alatt szellőztetett kamra is egy jó pont, sztem nem lesz gond vele.
(#) shalafi.66 válasza leocska66 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
A leírás nagyon téved, annak a SAL-nak nem sok köze van a régi hangszóróhoz.
A régi mélyhangszórók ahogy írtam megjavíthatók, a membránszélt ki lehet cserélni lásd: előtte és utána

Az új hangszóró meg HA20-484. Bár a javítás ebben az esetben szerintem jobb ötlet.
(#) leocska66 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Értem, ez mind szép és jó de az én mélynomóim nem ennyire vannak elszakadva, sajnos nem tudok képet küldeni mert nem vagyok ottohon ,az enyémeknek legalább 1-1.5 hüvelykujj vastagságon hiányzik a membránszél.De Köszönöm a segítséget.
Üdv
Tibi
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Rendelem is meg. Köszönök mindent. Jelentkezek még a láda építésnél ha már birtoklom a hangszórót.
(#) shalafi.66 válasza leocska66 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Az mindegy. Akár az egész hiányozhat. Link Ugyanúgy javítható. A tiéd egy régebbi tervezés, annál 15mm széles a membránszél rilnije, de ma is készül hozzá alkatrész, szóval ez nem probléma.
(#) bancsi15 hozzászólása Aug 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Máshol már érdeklődtem, de mégis csak ez a szubládás topic.
Megnézné nekem valaki, hogy ebbe van-e bármi hiba, jó-e így? Mélynyomót építek és nem szeretném elszúrni.

bekötés.jpg
    
(#) leocska66 válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Hali.
Puffer kondi ?
(#) bancsi15 válasza leocska66 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Szia!

Ez csak egy elvi rajz, amin a "részegységeket" rajzoltam le( erősítő, szubszűrő,stabilizátor....stb.) . A huzalozásra lennék kíváncsi, hogy jó-e. Földhurkok, zúgás és egyéb finomságok miatt.
(#) thedespot0 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Szia, de ha csak szimplán ezeket a Sony hangszórókat dobozolnám be, akkor szerinted milyen lenne neki a mély-tartománya? Vagy még egy mély-sugárzóval kompenzálni\pótolni\kéne az alacsonyabb freki hiányát?
A T-S paramétereket hogy tudom megmérni,kiszámolni, olvastam Ptesza blogját, és az arta-boxot. Ezt eltudnád nekem magyarázni, vagy segíteni tudnál benne?

A váltót hogy számoljam ki, úgy hogy valami normálisat tudjak összehozni? Előre is köszönöm a fáradozásaidat.
(#) leocska66 válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Az én véleményem szerint ahogy néztem szerintem helyes.
Üdv
Tibi
(#) shalafi.66 válasza thedespot0 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Nincs rá szükség ebben az esetben, én mértem T-S-t, 4 literes dobozban ahogy írtam már, 120Hz-et ér el, 5 literben 115-öt, ettől nagyobb doboz nem jöhet szóba. Kivéve ha kényszerből b-reflexre alakítod, akkor le lehet jutni 75Hz-ig, de kicsit kiemelős lesz a mélytartomány, viszont jobban terhelhető, és hangosabb 80-200Hz-ig.
Ha kiegészíted mélyben, akkor zárt doboz a jó, ha csak magában akarod használni, akkor mondjuk refelxes. A TL-ben is kb. 80Hz érhető el, de ott egy kicsit bonyolítja a helyzetet, hogy a negyedhullámú alaprezonancián túl még vannak nem kívánt felharmonikusok is, és ezeknek a csillapítása sok időt-felkészültséget kíván.

Váltóval kapcs. akkor tudok nyilatkozni, ha megmértem, mit csinál 300Hz fölött. De sztem ezt is írtam már. Ha mégsem, akkor csak akartam írni.

249_C-B.gif
    
(#) szamóca válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Szia!
Nem igaz, hogy fel tudnak idegesíteni a cégek. Ma írnak vissza, hogy nincsen REF1250 raktáron és nem is tudnak beszerezni. Akkor meg mi a rákért van fenn az oldalon!? A REF1250 ezek után eléggé esett mert csak ott találtam ahol 25e Ft ára van. Szóval maradt (bár kíváncsi leszek ezekkel is mi lesz) a CS1204, GTO1202, GT5-12 és akkor még ebben az árban bejött a megemlített REF1260 (már ha lesz). Ezek mind más oldalon vannak. Még egy pioneer TS-W308D4 került szemem elé. Mivel írtam, hogy erősítőket szeretnék tesztelni ezért a 2*4 ohm -os tekercs szimpatikus. Ugyanakkor érzékenysége kisebb. Valami visszajelzés? (ez szinte biztos lenne raktáron mondjuk ). Nagyon el vagyok keseredve és fel vagyok háborodva.
Egyszer megjártam már valamivel, hogy 10 helyről rendeltem meg és mindenhol azt mondták nincs és nem is lehet beszerezni. De akkor meg miért nem törlik le az oldalról mikor nap mint nap frissitik és új árukat tesznek fel. Felháborító.
(#) klemo86 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Az informatikai cégek weblapján is ez a helyzet, én már azoknál kiidegeskedtem magam anno Kinézel valamit, a sok szemét közt egy normálisat, erre nem tudnak már róla semmit szinte… Hát kösz.
(#) nagy_david1 válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Sajnos nekem sem az első de mindig él a remény, hogy hátha. Valami tapasztalatod esetleg pioneer-ról? Hova tennéd a JBL-he képest? Régebb dícsérték és nagy márka volt. Ahogy látom most is sokat költ rá de már jóideje semmit sem hallok róla (nem is oldastam utána mondjuk de az se érne sokat). Köszi.
Mellesleg az a legviccesebb, hogy mindig tudnak ajánlani egy másik, új terméket, jóval drágábban. Ilyenkor megkérdem, hogy szerinted milyért ezt választottam és ha az árkülönbséget elhagyod akkor ok
(#) shalafi.66 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
A Pio a GT5-re hasonlít, kicsit jobban közelít a zárthoz, autóban valamivel jobb, reflexben van némi kiemelése, de valószínűleg nem fog zavarni annyira. A lin. kitérése hasonló, szóval tesztelni tudsz majd vele.
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Akkor azt mondod, hogy tegyük férre az említett JBL és Infinity márkákat mert a pioneer is van annyira jó és nyugodt szívvel belemehetek a vásárba? Paramétereit gondolom megnézted. Az a 2dB különbésg soknak hangzik, de remélem így is úgy is minden cég csalt kicsit.
Q-T paraméterei kicsit nagyobbak, alsó határfrekvencia alacsonyabb, érzékenység kisebb, terhelhetőség nagyobb mint a JBL említett típusok-e (leírások alapján). Ez a hangszóró azért gondolom, hogy biztos kell legyen raktáron mert eddig amit vásároltam minden volt itt és inkább háztartási cég
(#) shalafi.66 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Pont annyira érzékeny, mint a ref 1250, a mágneskörük is közel egyforma, a Pio-nál más kicsit a T-S arány, ezért pár Hz-el mélyebbről indul az átvitele, de az impulzusválasz rosszabb, pontatlanabb lesz mélyben.
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Akkor végeredményben vegyek meg egy JBL vagy Infinity-t vagy vegyem meg a pioneert? Mostmár kiderült, hogy az olcsóbb JBL és Infinity-ből is csak a drágák maradtak meg Magyarul egyformán 20e Ft mind a 3 márka és említett típusok (REF1250, REF1260, GT5-12, TS-W308D4). Mostmár az ár tényleng semmit nem számít, csak a "tudas" (egyedül egy cég ajánlott fel 16e Ft-ért egy CS1204-et). Nekem erőteljes mélyekre van ígényem alacsony tartományban és tudom kizárja a kettő egymást de a lehető legjobb érzékenység is. A dupla tekercs nekem előny de nem szeretném ha ennek a róvására egy sokkal fontosabb paraméter menne. Köszi.
(#) shalafi.66 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
A CS a legérzékenyebb, 87-8dB körül, a GT5 a legkevesebb, 85, a maradék mind 86-86,5. A többit már korábban leírtam, azok alapján tudsz választani.
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Ha ezek a neves cégek ekkorát csalnak (93->85) akkor a többi mit csinálhat. Nem tudom elhinni. Akkor ami hangszórón alapból 88dB szerepel abból ha én még levonok 7-8dB-et akkor siralmas. Akkor mit hidjek én el a 91/93/96 dB számoktól, valamit érnek választás esetén ezek után? Amúgy egy kérdésemre légyszi válaszolj, inkább nyugtass meg. Szerinted a pionner is van olyan mint márka mint a JBL? Erre tudom azt írod típus függő de úgy értem, hogy ugy-e összehasonlíthatatlan az MNC és ilyen márkákkal?
(#) shalafi.66 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Valamelyik hszben írtam régebben, hogy hasonló a Pio is, mint a jbl.
Nem mindig egyértelmű csalás, csak rászámolnak mindent, amit csak lehet. Pl. a 4 ohmos cséve hatását 2,83V-on (+3dB), a mélytartomány kiemeléseit, stb. Esetleg durvább esetben az autó mélykiemeléő hatását is (bár erre mostanában nem láttam példát). Ha valóban 93dB volna az 1W-on mérhető hangnyomás, akkor nem indulna ilyen mélyről az átvitel, úgy 40Hz-re kúszna fel az alsó határfrekvencia.
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Akkor becsukom a szemem és megrendelem a pioneer-t Elhiszem amit mondasz. Remélem ezért a pénzért jól járok és kellemes élményben lesz részem. Legalább bármit is választok sose fogom megtudni a JBL vagy Infinity-bel jobban jártam volna-e Kösznönök mindent.
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Még egy utolsó kérdés: azt mondtad ez zártat jobban kedveli. Így is képes lesz 25-27Hz-től tevékenykedni?
(#) shalafi.66 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Nem, zártban 45Hz körül van az alsó határ, de autós körülmények közt ez pont jól jön ki.

b-reflexben a 27Hz valószínűleg meglesz, mert 60 litertől sokkal kisebb dobozban nem lehet 30Hz körülre hangolni.
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
De akkor tehetném én ezt reflexbe is? Elmenne ilyen paraméterekkel? Én láttam ezt a hangszórót mindkét típusú dobozban, sőt még bandpass-ban is.
(#) shalafi.66 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Elvileg szobában teheted, nem lesz túlzottan pontos mélyben, és kicsit ki is emel, de ha mérni nem tudsz, akkor ez a verzió jöhet szóba. esetleg lehet tompítani a kiemelést némi csillapítóanyaggal a refelxcső környékén, vagy szokták filccel bevonni a cső belső oldalát, az is csökkenti a a reflexcső jóságát.
(#) nagy_david1 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Egyetlen dolog amit nem tudok elképzelni még az a kiemelés. Vagyis olvatastam róla és tudom mit jelent de az nem tudom miért baj ha pont mélyben emel majd ki. Amúgy megnéztem és érdekes de a gyári pio hangláda reflex csöves ugyanezzel a hangszóróval és a jbl gt5-öt felhasználva a gyári jbl hangládából készült reflex és bandpass. A gyártó is miért nem zártat alkalmaz?
(#) ptesza válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Autóban zárttal tudsz elérni pontos (lineáris) mélyeket , de reflex dobozba építve akár 3 dB -es kiemelést is elérhetsz . Azt azért megemlíteném , hogy a 3dB az kétszer olyan hangos!
Következő: »»   298 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem