Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 28
(#) matyusz válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Mellékelt fájl.
(#) gaboca323f válasza matyusz hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Üdv!

Nekem is így rémlett, de nem voltam biztos benne. Köszi!
(#) skero válasza matyusz hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
A gyári ajánlás szerint nem kell bekötni a 15 -ös lábat. Nyilván akkor van szerepe ha még valamivel kiegészül az áramkör és szükség van referencia feszültségre pl.: a tápkörnél. Azért nem vágnám le azt a lábat ,csak nem forrasztanám sehova. Az adatlapi rajzokon látszik ,hogy "sima" erősítőként használva nem kötik be a 15 -ös lábat.
(#) matyusz válasza skero hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Igen köszönöm de inkább levágtam mert amit mellékeltem ezelőtt pdf fájlt az 1554q-hoz van és ott az nincs bekötve sehova nem tudom nézted-e azt a fájlt na mind1.
Én meg csak csodálkozok ezen a vackon. Tegnap összedobtam a cuccot (és mellesleg PHILIPS az ic) járattam kb. fél-1 órát 2 kis LG hangfallal(8cm 1 hangszórós 20W) Aztán kikapcsoltam és este pedig bekapcsoltam nagy pukkanás :eek2: Stanby-t kinyomtam gyorsan aztán vissza meg teljes áramtalanítás, de gondoltam ezis TDA ugye bekapcsolásnál pukkan egyet mint a másik amim van(8560q) csak az a baj, hogy semmit nem mértem meg első bekapcsoláskor. De a lényeg az, hogy (szépen) elfüstöltette a kis hangfalat de csak az egyik felét gondoltam rövidre záródott a vég része. Ma reggel mértem azt a kimenetet és a tápfesz rajta volt egyazegyben aztán előkaptam egy kis gagyi hangszórót és vagy 10szer ki-be kapcsoltam és "jó lett" de van a kimeneten 100-150mV a másik felén meg 40mV és egyenfesz. TDA val igazából nemszoktam sokat bajlódni élesztés... mert ha jóltudom tapasztalom ezek nemolyan nyűgösek (STK pl.) Ha valaki tudna mondani valami okosat vagy akármit azt megköszönném.
(#) vagnerjazon hozzászólása Júl 22, 2010 /
 
Megépítettem a titi féle erősítőt kétcsatornás módban, de az egyik kimenete teljesen süket. A másik szépen szól. Mitől lehet?
(#) vagnerjazon válasza vagnerjazon hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Közben találtam egy zárlatot a panelen, megszüntettem, most viszont az a fele csak akkor szól, ha a számítógépen maximumra teszem a hangerőt, de akkor is csak nagyon halkan. Lehet, hogy az IC felének vége?
(#) csaby8919 hozzászólása Aug 20, 2010 /
 
Ha az autómban két 8ohm-os hangszóró van akkor is 2x22W-os teljesítményt ad le vagy kevesebbet? Vagy a 2x22W csak a 4ohm-os hangszórókra érvényes?
(#) titi válasza csaby8919 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Hali!
A 2*22W csak 4 ohm-on 10%-os torzítás mellett jön ki belőle. 8ohm-on kb. a fele.
(#) csaby8919 hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Például ha az 5.1-es verziót szeretném megcsinálni és csinálnék egy 4 csatornás és egy hidalt változatot, a tápláláshoz elég lenne egy számítógép táp?
(#) skero válasza csaby8919 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Elég lehet ha legalább 140W -ot tud (még valamivel kevesebb is elég) a 12V-os része. A 2 ic-t az bőven elbirná ,de arra figyelj ,hogy egy számítógépes táp össz teljesítménye magában foglalja az 5 V -os részeket. Ne csak a teljesítményt figyeld hanem azt is ,hogy ebből menyi jut a 12 V -os résznek.
(#) titi válasza skero hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Bőven elég oda 80-100W is. 4*11+2*22 az ugye 88W, mindezt pedig 10%-os torzítás mellett, amit nem hiszem, hogy kifog belőle hajtani.
Csaba! Nézd meg a tápodon, hogy a 12V-os ágra hány ampert ír, azt szorozd meg a 12V-al és megkapod hány wattot bír a 12V-on.
(#) csaby8919 hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Értem. Köszi a választ. Szóval akkor ha a táp 12v-os részére jut kb. 12-15A az elég, mivel ez adja a 140 W feletti teljesítmény értéket. De az ic adatlapján akkor mit jelent a max. 4A ? Nem volna esetleg elég egy 10 A mondjuk a 12V-os részre?
(#) csaby8919 hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Ja OK kaptam már választ amíg az előbbi kérdést feltettem.
(#) titi válasza csaby8919 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Használd a válasz gombot, ha valakinek válaszolsz.
(#) csaby8919 hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Még csak egy dolog, lehet h hülyeség és esetleg más topikban szerepel, de a százalékban megadott torzítást mire kell érteni? Van egyál talán értelme hogy foglalkozzak 5.1-es ügyben ezzel? Van egy noname, régi 5.1-esem ami tönkrement, csupán ezt azt tudnék belőle hasznosítani, a hangszórók tökéletesek lennének, s ha valamit a kapcsolás segítségével ki tudnék hozni addig sem porosodna egy helyen haszontalanul. Más ötletem nincs nagyon vele.
(#) csaby8919 válasza titi hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
OK használom ezentúl, bocsi.
(#) skero válasza csaby8919 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Azért azt mondom nem árt 60W per ic. Jobb tutira menni ,vannak veszteséget és ez az ic nagyobb impulzusoknál igencsak megbírja rángatni a tápot. Már nem egyet építettem.Használtam kisebb teljesítményű tápról is (kb 30W) arról is elment természetesen nem is bírta ha teljesen ki akartam vezérelni. Nézd meg a linket ,hogy aki kittként árulja mekkora tápot ajánl hozzá. Nem okoskodni akartam.Bővebben: Link
(#) titi válasza csaby8919 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Szerintem most ne menjünk itt bele a torzítással kapcsolatos okfejtésekbe.
Legyen elég annyi, hogy 10%-os torzítás olyan nagy, hogy azt inkább nem szeretnéd hallani. 1% bőven elég...
De a lényeg, hogy egy szobába szerintem bőven elég ez az erősítő, biztos nem fogod ilyen mértékű torzításig kihajtani... ...akkor már a szomszédok biztos szólnának.
(#) csaby8919 válasza skero hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
ok, majd ha nekiállok figyelek rá, köszi. Esetleg tippet, tanácsot, eligazítást kaphatnék a (#780288)-ban leírtakhoz?
(#) csaby8919 válasza titi hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Szóval akkor érdemes foglalkoznom vele?
(#) titi válasza csaby8919 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Szerintem igen.
(#) csaby8919 hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
A témától lehet h kicsit elüt, de volna egy kérdésem. Az autómban van egy Philips rádiós-kazos lejátszó, 4x25W-os, a hangszórók hozza 8ohm, 25W-osak. A múltkorjában ki akartam cserélni az egyik első hangszórót, mert a membrán felszakadt, kéznél csak egy 4ohm-os, 45W-os hangszóró volt, amikor beszereltem ment kb. fél percet, amikor fennebb próbáltam húzni elkussolt, majd visszatettem a régit és az sem szólalt már meg. Miért van ez? Vagy mi történt?
(#) csaby8919 válasza titi hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
OK, akkor amint egy kis időm lesz nekivágok.
Köszi a bátorítást!
(#) skero válasza csaby8919 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
A hifi kategóriához a torzításnak 1% alatt kell maradni. A mély hangoknál kevésbé veszed észre a torzítást mint a többi frekvenciában. Ez az ic a elég jó minőségű ebben a kategóriában. A 10% torzítás csak a teljesen kihajtott ic re jellemző ,pár W -al lejjebb a kimenőteljesítményt nézve már csak 0,5% a torzítás. Az utólsó 1-2W -nál növekedik rohamosan ez az érték. Ebből az íc -ből "élvezhető" minőségű és "hangos" erősítő építhető. Egy szobában bőven elég.
(#) titi válasza csaby8919 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Arra nem árt odafigyelni, az erősítőknél, hogy hány ohm-al terhelhetőek. Ha pl. 4-el, arra köthetsz nagyobbat (8), de kisebbet nem (2)!
Esetedben, ha 8 ohm van megadva a rádión, akkor arra nem köthetsz 4 ohm-ot.
Különben túlterheled a végfokot és kijön belőle a füst.
Füst nélkül pedig nem megy...
(#) csaby8919 válasza titi hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Értem és köszi. Többé tuti, h nem fordul ez a hiba elő.
(#) skero válasza csaby8919 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Hoppá! Titi válaszáról (amivel egyetértek) jutott eszembe ,hogy a 1558q nem hidalt fokozatai 2 Ohm on adják le a legjobb teljesítményt ,még a hidalt fokozatok 4Ohm -on. Ezt vedd számításba.
(#) csaby8919 válasza skero hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
OK, akkor majd ha kész lesz az 5.1 akkor majd max. a 88W-ból 80W-ot vagy ay alatt hajtok ki. Talán ennyi mellett a szomszédok még nem hajtanak ki az utcából vagy esetleg én őket!!!
(#) skero válasza skero hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Bocsánat! Az előző oldalon Titi már figyelmeztetett erre! Csak azt nem olvastam.
(#) csaby8919 válasza skero hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Az 5.1-es hangszórói 4ohm-osak, számolok vele, h. kisebb teljesítményt szorítok ki mint 88W, de így is remélem több lesz és jobb lesz, mint amire most képes, a NAGY NULLÁRA.
Következő: »»   11 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem