Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró probléma
Lapozás: OK   11 / 42
(#) shalafi.66 válasza R4v3n hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Semmi gond. Hangsugárzó kell az erősítő végére, doboz+hangszóró(k)+hanváltó. Ez a lényeg.
(#) shalafi.66 válasza Maymax hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Ejj ezek a wattok. Felhasználási célok?
(#) R4v3n hozzászólása Szept 6, 2010 /
 
Értem, Köszönöm szépen. Ne haragudj hogy megkérdezem, nem muszáj rá válaszolni ha rossz helyen teszem fel a kérdést de nem tudsz nekem linkelni egy kapcsolást ami egy olyan komplett erősítőt állít össze ami tartalmaz még közép illetve magas sugárzót és viszonylag jól szól? Jó lenne minél nagyobb watt számú mert elég sok helyen használnám de elég ha csak egy bemenet van rajta amire tudok kötni pl MP3 lejátszót. Tehát lényeges lenne a minőség és a hangosság. Majd keresek egy oldalt ahol le van írva minden az erősítőkről és áttanulmányozom a dolgokat, meg majd kérdezek ha nem tudok valamit. Előre is köszönöm, tényleg elnézést.
(#) karpi válasza R4v3n hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
(#) shalafi.66 válasza R4v3n hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Az erősítőnek elvileg és gyakorlatilag sem része a hangszóró-hangsugárzó. Ez két külön egység. Megcsinálod az erősítőt a rajz alapján, aztán jön a hangsugárzó, kiválasztod a hangszórókészletét, ez alapján dobozt tervezel, majd meg is építed, és végül, ha több hangszóró kerül a dobozba, kénytelen vagy hangváltót is tervezni.

Nagyjából így néz ki a folyamat.

Másik út, amit inkább javaslok (mert a fentiekhez elég sok idő-tanulás-hozzáértés-tapasztalat kell), hogy nem túl drágán veszel egy használt hagsugárzópárt. A watt számok kevébé fontosak. Nem attól lesz hangos, és azért szerintem az ésszerű határok között kell/érdemes maradni, egy MP3 lejátszóval mint forrással, nincs arányban egy nagy érzékenységű PA hangsugárzó például.
(#) shalafi.66 válasza karpi hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Ez azért nem ilyen egyszerű ám.
(#) karpi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
".......Majd keresek egy oldalt ahol le van írva minden az erősítőkről és áttanulmányozom a dolgokat, meg majd kérdezek ha nem tudok valamit. ....."

Igy kell kezdeni...kinez maganak az ifju kezdo egy 30000000W-os erositot es elkezdi az epitest....aztan kozbe rajon ere- ara es tanul mindenfelet...majdnem mindenki igy kezdte.

Jonnek a sracok ...mind 1000W-al kezdik ( mi korunkban a 100W volt a sok ).Teljessen hiabavalo mondani nekik kezdjek 1W-al ,tanulmanyozzak a dolgokat es azutan lassan mikor sokat tudnak majd ,....

Hiaba kerdezem tolluk ..."milyen hangszorojuk van " a millio Watt-hoz .
Muszaly ok rajojjenek a valosagra addig nem hisznek el sammit .
A fiatalok fantaziaja elott nam az akusztika es az elektronika lebeg hanem a buli ahol duborog a 30000....W-ja es a szuper fenyorgona ami a fel varos energiajat elszivja...hehhe
A tanulas jo sok ev...a cucc meg most kellene mig fiatal!

Nallatok mar nincs bolhapiac? Itt Temesvaron van ketto , hoznak europabol rengeteg hasznalt cuccot 1/10 aron megvehetok de meg olcsobban is ..
(#) peter1995 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Az a helyzet hogy vannak nekem 3 utas hangszóróim is meg magasok is amik már erősítőkről mennek.Én ezt a 100W-ot csak a szubra akarom fordítani.Erre kellene nekem egy jó hangszóró.
(#) karpi válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Ez mar nem kerdes ,csak esetleg penz kerdes.

melynyomok
(#) peter1995 válasza karpi hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Aha.De nekem csak hangszóró kéne.Láda nem.
(#) shalafi.66 válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Hááát, egy jó háromutas hangsugárzó mellé nem kéne szub.

Így viszont bonyolódik a helyzet, ismerni kéne a rendszer többi részét, hogy mi mellé kerül a szub, és hova (szabadtéri felhasználást említetted) ezek után már nagyjából tudok hangszórót+hozzávaló doboztérfogatot-hangolást ajánlani.
(#) peter1995 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Nos.Van a 2 3 utas nem tudom hány wattos hangszóró.Azoknak egyenként 20W-ot adok.Arról elég jól szól van mélye is.Viszont a 100W-os mélyt nem bírja.Ezen kívül van 2 2utas hifi hangfal az eredeti erősítőjével.Annak is elég jó a mélye de kevés az igazi jó szubhoz.Ezért kellene egy szubláda még plussszba ami tényleg csak azt tudj adni.Meg van még 5*30W házimozi szatelit.De általába zárt helyen teremben vagyunk.

Szerk::

Ez sok lenne a 100W-nak?
(#) Maymax válasza shalafi.66 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Leginkább otthoni zenehallgatásra kell de azt szeretném hogy egy kisebb buliban is megállja a helyét.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Esetlegez?
(#) S.Roland válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Hello
Nem azért hogy beleszóljak de ezt úgy birom ha valaki hangfalat épít akkor a mélyet kiválassza 1x mert ugye ez a legnagyobb meg persze kell a duc-duc. De szerintem ez nem jó megközelítés inkább magasra és középre kell költeni többet szerintem. Ugyanis ez a 2 hang irányított míg a másik nem. Ergo nem fogod érzékelni a különbséget max akkor ha tényleg nagyon gagyit választasz. De a dobozt is rendesen kell megépíteni. (Tapasztalatból írtam)
(#) shalafi.66 válasza S.Roland hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Ezt még gondold át azért.
(#) shalafi.66 válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Az MNC fölösleges ide. Mekkora az a terem, hány literes doboz férne el maximum, és mennyi a ráfordítható összeg?

A belinkelt 500,-Ft-os hsz csak vicc gondolom.
(#) shalafi.66 válasza Maymax hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Hasonló lehetőségeid vannak mint amiket az előbb említettem, mikor mgé nem tudtam, hogy peternek csak szub kell. Két 200 vagy egy 300mm-es mélyközéppel megoldható, de utóbbihoz nehezebb magashangszórót találni.
(#) peter1995 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Hát azért egy 40-50 m2-es terembe kéne.Árat nem mondok mert akkor nem lehet olyat ami jó is.A lényeg az hogy valami jobb minőségű 200W körüli mélyhangszóró kellene.A mérete mindegy ha csak attól nem függ a hatása.Elférni elfér.
(#) shalafi.66 válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Én valami PA szerű hangszóróra gondolok, pl. olcsóbb kategóriában a kínai fs audio 15"-os mélyhszei, EW-1501 vagy EW-15HN.
(#) karpi válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Eppen jo lenne . a "mai" 500W az ugy 50-60 W-ig birja szusszal. Metgfigyelesem alapjan el kel osztani 110-el minden ilyen fantazmagorias Watt erteket hogy kb. a valosaghoz jussal.
250W-os hangszorok 30W-on mar nagyon nyogdecselnek.

500W 1%-os hatasfokkal azt jelenti 495W meleget termel..tehat egy jo kis kavefozonek elmenne.Ennek a hangszoronak a tekercsenek "vilagitani" kene 500W-nal.

Kulonben is a hangszoro lehet tobb Wattos az nem szamit .Az erosito kimenoteljesitmenyenel ne legyen kisebb .de altalaban legalabb 50%-al legyen nagyobb, terhelhetosege mint az erosito nevleges kimeneti teljesitmenye .De itt az "igazi" elektromos erorol beszelek es nem a pillanatnyi miliszekundumokikg tarto loketrol amivel allitolag tesztelik a hangszorot.( hogy minnel nagyobb reklamerteket irjanak az adatlapba.
(#) shalafi.66 válasza karpi hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Ez ebben a formában nem igaz.
(#) bladzser2 hozzászólása Szept 8, 2010 /
 
Vettem egy SAL sr3040 "subwoofert".
Kipróbáltam és elkezdett kopogni. Basszus helyet kopogó hangot adott ki. Olyan recsegős kopogós.
Azthittem a csévetest súrol üt vagy valami hasonló. Hát nem annak semmi baja.
A membránt kezdtem el nézeketni, és a porvédő sapka fölött az első körívnél ki van lágyulva a membrán. Szóval ha szól a közepe rezeg mint az állat, de a membránt nem rántgatja úgy.
Micsináljak vele hogy jólegyen? Ragasztózzam össze ? És ha igen akkor hogy?

Légysz. segítsetek.

Erről lenne szó: Bővebben: Link
(#) szamóca válasza bladzser2 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Idézet:
„Vettem egy SAL sr3040 "subwoofert"”

Soványmalacvágta vissza az üzletbe vele, és csere valamire. :yes:
(#) shalafi.66 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
De ez most nem vaterás vásárlás?
(#) bladzser2 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Igen. Vaterán vásároltam, nem nagyon van visszaút, mitévő legyek?

Szerintem cserélték a gumit rajta, és annak kell egy kis mozgás hogy "beedződjön". Eleinte nagy erőt kell elviselni a membránnak a gumi bejáratásakor, és a már használt membránközép nem bírta. És szerintem ezért megrogyott. Ez az én elgondolásom. Nemtudom mennyire helytálló... Így volt ahogy gondoltam? Csak azért gondolom ezt mert a gumi újnak tűnik, bár lehet hogy tévedek...

Akkor most, hogy tudnám javítani; van valami ötletetek?
(#) peter1995 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Ez például jó lenne?Bővebben: Link
Ennek mekkora láda kéne?Mérteket esetleg tudnál mondani?egy sima téglalap kasznira gondoltam.
(#) cruisher válasza bladzser2 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Nagyon vigyázzatok vaterán jblzsolttal. Nem egy "egyenes" eladó...
(#) R4v3n hozzászólása Szept 8, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek! Először is szeretném megköszönni minden eddig segítségeteket. Továbbá szeretném leírni hogy teljesen egyetértek azzal a hozzászólással, hogy hülyeség volt hogy egyből hozzáértetlenül a 100Wal akartam kezdeni. Őszintén szólva régen elkezdtem ezt a hobbit, aztán abbamaradt és most újra kezdtem. Egyszerű kapcsolások, amik jól mentek. És ránéztem egy erősítőre hát ugyanolyan kapcsolási rajz mint a többi, miért ne lehetne olyan ami jól szól és szép hangja van. Nekem igazából nem a dübörgés meg a tuc-tuc meg a hangerő számított, nem vagyok az a bulizós fajta De jogos, hogy kicsit elszaladt velem a ló és nem gondolkodtam.
Köszönöm a forrásokat, elkezdem az alapoktól.
(#) bladzser2 válasza cruisher hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
A baj már megtörtént, a hangszóróval tudok valamit kezdeni? Ragasztás segítene? ********
Következő: »»   11 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem