Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   604 / 2506
(#) melorin válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Értem, én is erre tippeltem volna
Gondolom érdemes itthon összehozni valami hosszabbítót. Milyen vezeték alkalmas erre a célra?
(#) frissadam hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
Hi!
Bővebben: Link
Ezt a kapcsolást megcsinálta már valaki? Nekem nagyon tetszik.
(#) Imi65 válasza frissadam hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Mi tetszik rajta annyira?
Én viszont nem hallgatnám ezt szívesen, garantált, hogy nem szól jól........
(#) tanci hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
Szevasztok. LM1036-tal megépített előfok kapcsolási rajzában kérném a segítségeteket. Nem tudom mit jelenthet a Pr1 a rajzban. Segítségetek előre is köszönöm.

schema.jpg
    
(#) Doncso válasza tanci hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Szia, az egy kapcsoló, talán loudness-é
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Biztos, hogy azé!
(#) tanci válasza Doncso hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Kösz a gyors válaszokat
(#) marcall hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
Üdv!
Ha a mellékelt kép alapján alakítom ki a földelést az erősítőn belül akkor az jó érintésvédelmi szempontból is!?
Ja a trafó egy rossz PC táp házba kerülne!
Az abban található zöld/sárgára kötnénk mindent!
Sima régi lemezelt trafó!
(#) frissadam válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Megtetszett az egyszerűsége.
(#) Imi65 válasza frissadam hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Lehet, hogy egyszerű, de nem teljesen korrekt. Nincs utánhúzás sem benne, és a 4 tranyónak a 2 dióda elég kevés nyitófeszt ad, nem nagyon lesz nyugalmi áram. Ez pedig óhatatlanul emeli - főleg magasabb frekvenciákon - a keresztezési torzítást, arra pedig elég háklis a fülünk.
(#) janik00133 hozzászólása Szept 8, 2010 /
 
Sziasztok!
Most építeném az első erősítőmet, de lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban!
1.kérdés: Az audió vezetéknek a + részét a az U be kell kötni (elvileg) de a - részét azt hová?
2. kérdésem: A troidból ki jövő vezetéket azt csak simán rá kötöm a panelre vagy kell közé valami? Ha kell akk mi?
Előre is köszönöm a válaszaitokat!
További szép estét!
(#) hapro válasza janik00133 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Az audio vezetéked - (árnyékolás) részét a GND-re, avagy testre kell kössed.
A toroidból jövő vezetékek még váltó feszültséggel rendelkeznek, a végfoknak meg egyen feszültség kell, ha van a nyákodon egyenirányítás meg puffer kondi, azaz tápegység, akkor csak simán rá kell kössed a nyák megfelelő pontjaira, ha nincs akkor kell építs egy tápegységet a végfok és toroid közé.
Egy diódahíd (graetz hid vagy ahogy nevezik) plusz puffer kondik.
(#) Abukodonozo válasza janik00133 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Szia!

Az audió kábel plusz részét a bemenetre kell kötnöd, minusz részét a földre. A toroidból kijövő feszültséget egyenirányítanod kell, majd szűrnöd, pufferelned, esetleg stabilizálnod - csak így előzheted meg az erősítőbe jutó nemkívánatos zajokat.
(#) Abukodonozo válasza hapro hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Szia hapro!

Gyorsabb voltál... :crazya:
(#) janik00133 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Oké megpróbálkozom vele!
És nagyonszépenköszönöm a válaszokat!
(#) janik00133 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
1 olyan kérésem lenne hogy nem tudna nekem valaki adni 1 olyan kapcsolást ami létre hozza az egyenirányítást, a szűrést és a puffer kondik beszerelését?
Mert ezt így nem nagyon vágom sajna!
(#) vikipapa válasza janik00133 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Helló. Itt van egy rajz az egyenirányítóról és a pufferelésről. Én még a 10 000µF-os kondenzátorokkal párhuzamosan tennék egy-egy 100nF-os kondit (nagyfrekvenciás zavarszűrés miatt). Sok sikert!
(#) melorin hozzászólása Szept 9, 2010 /
 
Nem találtam jobb topikot a kérdésemre:
Mitől lehet az, hogy néhány hete a hangfalból hallatszik valami rádióadás. Elég idegesítő tud lenni.
Ha tippelnem kéne, akkor azóta van jelen, hogy egy külső hangkártyáról kapja a jelet az erősítő. Valami földelési gubanc lenne? De érdekes, mert ha a fejhallgató erősítőm van ugyan erre a külső hangkártyára kötve, meg sem nyikkan a rádióadó.
(#) ThomAce válasza melorin hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Földhurok a jelenség okozója. Kétféle képpen tudod ezt elkerülni. Egy pár Ohm-os ellenállás segítégével egy külön kábellel kötöd az erősítőre a számítógép házát, vagy mindkét ezköszt megfelelő minőségű földelt elosztóba dugaszolod. A legegyszerűbben úgy tudod megállapítani, hogy tényleg földhurok van-e a hibajelenség mögött, hogy egy multiméterrel megméred, hogy a két készülék közt van-e potenciálkülönbség. Ha van, akkor egyértelmű mit kell tenned.

Remélem okosat sikerült mondanom.
(#) ThomAce válasza frissadam hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Ennek talán az elődjét építettem meg. Az nem szimetrikus táppal volt szerelve, de hellyel - közzel ugyanez volt a felépítése. Biztos, hogy nem szólhat rosszul, ha megfelelő táppal eteted.
Néha a legegyszerűbb kapcsolás adja a legjobb minőséget, pont az egyszerűsége miatt.
(#) Alkotó válasza ThomAce hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
A földhurok egy másik "intézmény", nem tud rádiófrekis vételt generálni. Inkább egy néhány 10pF-es kondit próbálnék ki az erősítő bemenete és a föld közé.
(#) melorin válasza ThomAce hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Sem az erősítő, sem a külső hangkártya nem földelt vezetékkel van az elosztóba dugva.
A földelés egyedül az USB kábelről jöhet be, amivel a külső hangkártya van a gépre csatlakoztatva.

(Érdekes jelenség az is, hogy ha megy a zene a külső hangkártyáról, ami USB-s, és eközben egy olyan USB-s eszközt csatlakoztatok a számítógépre, aminek szintén külön tápja van (pl. FFB-s Kormány), akkor egy kis szikra/sercegés keletkezik a csatlakoztatáskor, és a hangkártya lefagy. Pedig a kormány tápja sem földelt)
(#) ThomAce válasza melorin hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Akkor nem megfelelő a földelés, vagy valamilyen okból kifolyólag statikusan töltődik a számítógéped háza. Ez szintén lehet az, hogy nem megfelelő a földelés.
(#) Robi85 hozzászólása Szept 9, 2010 /
 
Sziasztok.

Az nagy baj lenne ha az erősitőmben a 2*0.27 Ohm / 5 W ellenállást 2*0.22 Ohm/3 wattra cserélném?

Az erősitő egy Harman Kardon PM 650 VXi. Ez az ellenálás is elégett, de nincs itthon ilyenem csak 0.22 vagy 0.33.
(#) lapose válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Szia!

Mivel a védelem ezekről az ellenállásokról működik csak akkor fog korrekten működni, ha azonos értékűre cseréled. De ideiglenesen beleteheted a 0.33 ohm-osat. Ekkor a védelem kissé hamarabb fog beavatkozni.
(#) Robi85 válasza lapose hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Köszönöm szépen. Veszek majd bele olyat amien gyárilag volt benne, csak ezt épp most nem rendeltem meg. Erre nem gonoltam, hogy ezis eléghetett.
(#) Alkotó válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
A 0,27 ohm nem járatos méret. Talán kapni, de inkább nem. Ezért javaslok helyette két párhuzamosan kötött 0,56 ohm-ot, mert ez alapérték. Ebből 2W-os is van, meg 5W-os szinte mindenhol.
(#) lapose válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Szia!

Bővebben: Link
Bővebben: Link

Az E12 sor névleges értékei: 10 - 12 - 15 - 18 - 22 - 27 - 33 - 39 - 47 - 56 - 68 - 82
(#) hapro válasza lapose hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Ezek szerint nem vagyok egyedül.
(#) Clavia hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Egyik barátommal elektromos fonendoszkópot szeretnék építeni egy műveleti erősítő és egy piezo- csipogó felhasználásával. Ehhez szeretnék egy kapcsolási rajzot kérni tőletek. Az erősítő kimenetére egy fej/fülhallgatót tennénk, ennek egyelőre nem tudom mekkora az impedanciája. Ha linkelnétek a LEGEGYSZERŰBB használható kapcsolást nagyon hálás lennék!
Következő: »»   604 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem