Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   129 / 563
(#) (Felhasználó 46585) válasza cimopata hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Próbáld meg kicserélni a tirisztort ( MCR106? ) Nem is értem miért tesznek bele ennyire érzékeny tirisztort. Nézd meg az 500 pF-ot is, lehet, hogy már nincs is kapacitása. Esetleg, növelhetsz is rajta.
(#) Ricsi89 hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Helló!
Kétoszlopos trafón lévő két primert hogy kell sorba kötni? Simán véget a kezdettel, vagy van valami technikája?
(#) X Sügi X válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Azt hiszem erre gondoltál..
(#) Ricsi89 válasza X Sügi X hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Ha jól látom, akkor ha mindkét oszlop ugyanúgy van megtekerve, akkor a végeket kell összekötni és a kezdetek adják a két véget.
(#) lapose válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Ha bizonytalan vagy, az első bekapcsoláskor köss egy izzót sorba a primerrel.
(#) X Sügi X válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Nem igazán.. Ill. lehet hogy nem egyre gondolunk. Ezt a rajzot Erdgab csinálta ha jól emlékszem, és úgy magyarázta a dolgot, hogy képzelj el egy rugót, amit középen kettéhajlítasz, így helyezkednek el a magon a tekercsek.
Tehát nem egy irányban vannak tekerve, de a mag folytonossága miatt -gondolj egy toroidra, mintha kicsit meglapítanád oldalról- mégis megfelelő lesz.
Remélem érthető.. most jöttem haza a munkából...

Jah, ha másképpen van tekercselve a képen megadottól, nem tudom hogy úgy jó-e, azt majd a nagyok megmondják!
(#) Ricsi89 válasza lapose hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Lehet az lesz. Most is össze van kötve, csak nem tudom ,hogy jól van-e. Erről a trafóról lenne szó, látszik, hogy kis lemezzel van összekötve a két primer és a két tekercs vége van összekötve. Alul a szekundernél viszont gyárilag az egyik vég a másik kezdettel, mint a képen is látszik.
(#) lapose válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 10, 2010 / 1
 
Ha teljesen egyforma a két tekercs, akkor az egyik véget kell összekötni a másik véggel. De ha a primer tekercsnek esetleg több leágazása van, akkor már közel sem biztos az egyforma tekercselés, ilyenkor érdemes izzóval indítani, megelőzve a gondokat.
(#) Ricsi89 válasza lapose hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Igen teljesen egyforma a két tekercs. Egyébként akkor a szekunder rész miért van másképp gyárilag?
(#) lapose válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Közel sem biztos, hogy az eredeti alkalmazásban a primer és a szekunder is egyformán volt kötve. Lehet, hogy a primer sorba, a szekunder pedig, -ha nagy áram kell- párhuzamosan voltak kötve.
(#) guliver83 hozzászólása Szept 11, 2010 / 1
 
Sziasztok
Így kell kinézni egy tekercsnek.
Ha megkezdünk tekercselni egy trafót és annak van két oldala A és B oldal. Az A oldalnak a vége a B oldalnak a kezdetével kell összekötni.
Remélem egyértelmű lesz a rajzom.
(#) Ricsi89 válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Köszi a rajzot, nagyon jól mutatja, hogy mi hogy van.
(#) guliver83 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Nincs mit.
Én is úgy jöttem rá, hogy régebben készítettem egy hegesztőt amit kézzel tekertem meg és rosszul kötöttem össze a Kezdet és a Vég kivezetéseket.
De most már tudom, hogy hogyan is helyezkednek el.
(#) cimopata válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Próbáltam nagyobb kondit (10nF) ennek már bőven elégnek kellene lennnie, de nem.
Utána kikötöttem az áramvédelmet erre amikor próbáltam volna vele ívet húzni lecsapta a biztit.
Egyébként a levegőben tartva a pisztolyt megy a cucc.
A fetek a géteket nézve üresben kb 50%-al kapcsolgatnak.
Azt, hogy milyen a kitöltés vágáskor, nem tudom. Lehet hogy összenyitnak?
(#) cimopata hozzászólása Szept 11, 2010 /
 
Közben gondolkoztam és arra jutottam, hogy a szekunderen levő árammérő erősítője eredetileg egy CA3140-es műveleti.
Amikor hozzám került ez a gép ki volt forrasztva ez az alkatrész. Freedomocskának köszönhetően sikerült kideríteni a típusát. Itthon nem volt ilyenem ezért betettem egy TLC271-es IC-t.
Utána ment is a vágás néhány percig, majd elszállt 2 fet.

Az jutott eszembe, hogy ha az áramkorlát nem működik a szekunderen akkor az áram megszalad, mivel áramgenerátorosan megy ugye és az áramot csak a primeren levő áramváltó tudja jelezni, ami meg persze egyből letilt.

Ilyen IC-m nincs itthon szeintetek megfeleő lenne helyette ez a TLC271 ?


CA3140
TLC271

Más ötletem tényleg nincsen, ha valakien van ne tartsa magában.
(#) dobo válasza cimopata hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Esetleg egy rajzod nincs a plazmavágódról?
(#) cimopata válasza dobo hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
A vezérlés részét valamennyire visszarajzoltam, hogy megtudjam hol a hiba.
Valamint a gyújtás részét illetve a relés részt.

Ha kell beszkenelem és felrakom, de elöljáróban megjegyzem nem egy mérnöki rajz
(#) Pontzsolt hozzászólása Szept 11, 2010 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Ez a gép hobbi célra megfelelő lenne otthoni használatra esetleg néha egy-egy nagyon projekt akadna ugy mint vas kapu stb.
Előre is köszi
http://www.vektor2000.hu/?343,einhell-bt-iw100-blue-inverteres-hege...ci%F3s!
(#) erdgab válasza Pontzsolt hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Csak az ára csalogató,de ha szeretsz sörözgetni + cigizni hegesztés közben akkor ................
(#) zozi83 hozzászólása Szept 11, 2010 /
 
Szia Erdgab !
Szeretnék kérdezni a Maci 130A géppel kacsolatban. Mivel tisztítottad meg a lakktól az 5,5 mm átrmérő CuZ szekunder sodrat végeit. Tudom, hogy valahol itt van a fórumon, de nem találom.
Köszönöm !
Zoli
(#) erdgab válasza zozi83 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Késsel.Lekapartam,idegölő meló.Lehet leégetni,forgó drótkefével tisztítani,kromofággal maratni vagy összetört kalmopirinben olvasztott ón golyóban pákával hevíteni,ugyanezt szalicillel is lehet,borzasztó füstje van,valtatni simán lehetne vele s ha nem vigyázol,minden testrészed váladéka egyszerre fog folyni.
(#) zzolii hozzászólása Szept 11, 2010 /
 
Sziasztok, ELEKTROTIG 210 inverteres AWI heg. kapcsolási rajzot tud-e valaki, vagy esetleg hol lehet találni? Nagyon megköszönném.
(#) (Felhasználó 46585) válasza zozi83 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Igazság szerint, a litzét olyan zománchuzalból kell készíteni, amin a lakk forrasztható. Illetve a páka melegétől lejön és szépen befutja a cin. Egyébként, marad a bicska, megy az, csak csinálni kell. Akkor volna gond, ha sokkal több trafót kellene csinálnod... szóval, türelem...
(#) KissAttila válasza zozi83 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
En haztartasi szalicillel, az amelyiket befottek tartositasara hasznalnak, csinaltam a lakk eltavolitasat, pont a tegnap kerult sor a primer sodrat elkeszitesere, jol lehet vele dolgozni, ajanlom, probald meg Te is, csak a fustjere vigyazz igen kellemetlen.
(#) Tubi56 válasza zozi83 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
folyékony gyantába mártod a sodrat végét és az forrasztáskor a hő hatására feloldja a zománcot!
Másik: forró levegő pisztollyal leégeted, de ezt szálanként kell és valamilyen dörzs papírral letisztítod!
(#) zozi83 hozzászólása Szept 12, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat !!
Csinálok pár próbát melyik a leghatékonyabb.
A primer sodratra tekerjek valamilyen szalagot vagy elég a saját lakk szigetelése a szálaknak.
Az áramváltó már kész van, kicsit lassan, de haladok.
Még egyszer köszi az infókat!
(#) Ricsi89 hozzászólása Szept 12, 2010 /
 
Holnap remélem nekem is megjön a cucc a vezérlő részhez és összerakom, kipróbálom. Utána ha megkapom a pénzem, akkor rendelem a többi cuccot és építem tovább.
A fojtóhoz használhatok sima réz kábelt? Persze szigetelt. Van pár méter kb 6mm átmérőjű(szigetelést nem számolva) réz kábelem, ha jó lenne hozzá, akkor nem keresgélnék rézhuzalt, amiből sodorhatnák jó vastag sodratot.
(#) Ricsi89 válasza zozi83 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Mivel szigetelted le a tekercset? Szép lett, mint egy gyári tekercs. Kellene nekem is valami szigetelő anyag, de itt semmi olyan bolt nincs, ahol ilyesmit árulnának.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Egyébként a HFA15TB60 helyett mit lehetne tenni, mert a lomexben egy ideje nulla darab van készleten.
(#) kadarist válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Szia!
Itt kapsz ilyen diódát.
Következő: »»   129 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem