Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1064 / 2208
(#) NagyKrisz hozzászólása Szept 15, 2010
Hajdú-Biharban keresek csőteszteres kollegát, ki beméri a 6П45С-eimet jó áron.
(#) hgy válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 15, 2010
Pedig kicsit kisebb teljesítményétől és a 40 V-os fűtéstől eltekintve a Tungsram PL 509 jobb minőségű.
(#) mayky válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 15, 2010
Hát nem nagyon tudtam tegnap este tesztelgetni, de első hallásara nem olyan szörnyű. Az utánépített SP8-hoz képest jobb. (Egy gyári Sp8-as biztos jó, csak nekem nem sikerült jól az utánépítés) Még kell neki építeni egy rendes tápot. Most 300 V-os tápfeszről megy.
Nem tudom mekkora az erősítése, de a csöves erősítőmhöz bőven elég.(MM hangszedő)
(#) lpcollector válasza hgy hozzászólására (») Szept 15, 2010
Az EL509-nél v. a 6П45С-nél jobb? A hangjára vagy a gyártási szórására gondolsz? Valahogy odzkodok a P-s csövektől... Meg aztán a trafót is a másikhoz készíti Fleta...
(#) joepapa hozzászólása Szept 15, 2010
Segédrácsfeszültség előállítás megoldásokon gondolkodom 1 napja.
Találtam egy érdekeset ami nekem nem jutott eszembe:
link:
segrács

Szóval itt oké a nagyanódról 33k Ohmon át kapja a segrácsáram által okozott feszültségesésnyivel kevesebb segrácsfeszt.
Az is oké, hogy van ott egy 22 mikrós kondi hidegíteni, de hol is van a kondi alja? a katódon.
Mi ennek a szerepe?
DC drift szempontból ugye semmi mert a kondik szakadtak.
Nade vezérlésnél?
Ug fel akkor anódáram növekszik, ami a katódkondi miatt nem engedia katódot hangfrekis sebességre elmozdulni azaz marad az ug1 és a katódfesz is ...azaz a katód fesz a vezérlés hatására nem változik, akkor miért nem kötötték le a 22 mikrós ug2 hidegítőt földre?
(#) lpcollector válasza mayky hozzászólására (») Szept 15, 2010
A Hiraga RIAA alternatívájaként gondoltam megépíteni, annak a külön tápját felhasználva (az most 470V, de néhány alkatrész cseréjével átalakítható).
Ha jól értettem CHZ mestert Neki az ARC hangja jobban tetszett. "Papíron" nekem is a Paravicini szimpatikusabb...
(#) lac- válasza hgy hozzászólására (») Szept 15, 2010
Üdv, volt időd számolgatni?
(#) klemo86 válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 15, 2010
Igen orosz, egyenesen Ukrajnából, de nem ír dobozt, valószínűleg gyűjtőben van, de NOS csövekről van szó mindenképp.
(#) klemo86 válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 15, 2010
Kicsit furcsa? Engem eszméletlenül zavar, hogy egy pentóda triódás üzemben van! Pláne ilyen formában, mint ez! GU50-et minimum tetródás üzemben - szerintem… Ennyi modifikálás kell neki. Szerintem meg azért 5C9S, mert a képek magukért beszélnek A belső felépítéséről nem is beszélve! A "Vörös óriás" nevet is viselhetné (Óriásnak azért annyira nem, de "Hatalmas vörös"-nek biztos jó lenne.)
(#) varttina válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 15, 2010
Nem sok kicsit az a 400V G2-re és G3-ra? Arról nem is beszélve, hogy "pozitív" félperiódusban ennél jóval magasabb értéket is felvehet.
(#) NagyKrisz válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 15, 2010
[OFF]EL34et megkérdeznéd nekem, Ukrán forrásodtól. Köszi
(#) klemo86 válasza varttina hozzászólására (») Szept 15, 2010
Ahogy a kapcsolásokat elnéztem, ez a végcső egyszerűen ocsmányan van belapátolva a kapcsolásba! Bekötök mindent valahova, hogy ne lógjon a levegőbe? Én annyiban változtatnék rajta, hogy G3 megy katódra, G2 100Ω körüli értékkel egy 200Voltos leágazáshoz… (Az anódfesz felét szereti 100Ω előtt, kb úgy néztem a hasonló kapcsolásokban.)
(#) klemo86 válasza NagyKrisz hozzászólására (») Szept 15, 2010
EL34-et nem gyártottak… Nekem van egy kvartett, ha érdekel, írj privátban!
(#) nikolatesla válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 15, 2010
Én is ezért furcsálltam.
Azért 400V az már nagyon sok neki.
[OFF] Bár én 1500v-al fogom működtetni VTTC-be
(#) klemo86 válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 15, 2010
Szegények Mondjuk ezek bírják! Egyébként csak mi vagyunk ilyen szerencsések a 6S33S-ekkel meg a GU50-ekkel, hogy ilyen olcsó, sokat itt felejtettek Ha megnézed bárhol máshol, nagyon drágán osztják őket (az itteni árakhoz mérten)!
(#) nikolatesla válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 15, 2010
Hát igen,én találkoztam olyannal szlovákiban ahol 2500Ft volt egy darab!
Itt belföldön már börzén is 2-300Ft darabja.
Egyik legolcsóbb cső de a legjobb is ebben az árfekvésben.

UI.: Bár sokan hasonlítják össze egy 300B-vel
(#) hgy válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 15, 2010
Az oroszok? Már hogyne gyártottak volna EL34-et!
(#) varttina válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 15, 2010
Az anód egy masszív fémtömb, nyugottan kapcsolhatsz rá 1000V-ot, bírni fogja. A rácsok viszont hajszálvékony huzalból készültek, ezért érdemes az ilyen fajta terheléstől megkímélni.
(#) hgy válasza lac- hozzászólására (») Szept 15, 2010
Már van eredmény, este próbálom küldeni. az a baj, hogy a segédrács csak 275 Voltot bír.
(#) nikolatesla válasza varttina hozzászólására (») Szept 15, 2010
Tudom!
De ahogy Klemo86-is írta masszívak.

[OFF] UI.:
Bontottam egy Román FF tv-ből egy diódát a nagy fesz részről.
Csak nem tudom mi a bekötése és a típusa.
Amit látni lehet a csövön: PY... Ennyi.
Nem tudjátok mi lehet?
(#) hgy válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 15, 2010
Márpedig a TV-ben igencsak igénybe voltak véve, mégis 10.000 órára specifikálták. Az orosznak a szórása gyatra, hangját nem tudom, itt a fórumon én sem tudtam a múltkor cserélni két db-ot legalább.
(#) pucuka válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 15, 2010
Valószínűleg booster dióda, PY83, vagy 88
(#) nikolatesla válasza pucuka hozzászólására (») Szept 15, 2010
Köszi!
Ez sokat segített.
Végül PY88 lett
(#) cruisher válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 15, 2010
A JJ is gyárt már egy ideje EL 509-et. Oktál foglalattal, így a felső anóddal se kell bajlódni.
Talán a csőbarlangba beszerezhető, legalábbis forgalmaznak JJ csöveket.
Nekem az APX-eimbe Svetlana 6P45SZ csövek vannak, és szerintem sokkal jobb a PL509 nél.
(#) NagyKrisz válasza cruisher hozzászólására (») Szept 15, 2010
Mire használod az APX-eket, ha szabad megkérdeznem?
(#) lpcollector válasza cruisher hozzászólására (») Szept 15, 2010
Tudom, de azonos árban van a JJ KT88-al, és "ha mán akkormán" (Darvastól lopva).
Az egész egy tévedésből beszerzett aranyozott magnovál foglalattal kezdődött...(Gombhoz a kabátot.)
A Svetlana ma is gyártja, elképzelhetetlen, hogy ne lehessen valahol hozzájutni... Az anódsapka meg direkt tetszik. (Valószínüleg nem véletlenül készült ilyen kivitelben.)
(#) cruisher válasza NagyKrisz hozzászólására (») Szept 15, 2010
Hifire van átalakítva, de már nem azt használom.
(#) cruisher válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 15, 2010
Vagy ha már KT88 akkor már 6550
(#) lpcollector válasza hgy hozzászólására (») Szept 15, 2010
Talán éppen a TV-s "múltja" miatt nem tetszik... Szimpatikusabb a 6,3-as fűtés is. Pedig a börzén az új PL tungsram töredékébe került volna...
(#) klemo86 válasza hgy hozzászólására (») Szept 15, 2010
Tung-Sol meg ezek? Annak sok köze nincs a dologhoz, én a régi értelmében gondoltam… Vagy a 6P27S-re gondolsz?
Következő: »»   1064 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem