Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1068 / 2208
(#) CIROKL válasza lac- hozzászólására (») Szept 18, 2010
Kettőt itt is találsz ami már bizonyitott !
(#) sturbi hozzászólása Szept 18, 2010
Giccses lenne, ha beleraknám az egyik DUAL-omat, ebbe a régi lemezjátszódobozba ?
(#) nikolatesla válasza sturbi hozzászólására (») Szept 18, 2010
Én szerintem szép lenne.
Mint egy öreg retros csöves cucc.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Szept 18, 2010
A megjelenés szempontjából izlés kérdése, de az akusztikus visszahatást biztosan rontaná egy ekkora doboz...
(#) nikolatesla hozzászólása Szept 18, 2010
Hali!
Szerintetek miről van az,hogy mikor be izzítom a GU50-et ilyen lilás színe lesz a csőnek?
(#) mark.budai válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 18, 2010
Hali!
Már többször leírtuk, a cső gyártási körülményei miatt bent maradt gázok világítanak, idővel elég, és elmúlik a lilás fény. Sokan mondják még, hogy nagyfrekis gerjedés, de én mértem, nem az. Bár attól is lehet, de ha mérve nem gerjed (na meg akkor egy idő után felizzana az anód, és ezzel együtt elhalkulna az erősítő), biztos lehetsz benn, hogy új a cső.
(#) CIROKL válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 18, 2010
Attól ha beizzitod még nem lesz kékes lila ! Valamit rosszul értelmezek csak a fűtést kapcsoltad rá vagy egy adott kapcsolásban az anód feszültség is ott jelen van .
(#) klemo86 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 18, 2010
Beizzítás: bekötött állapot, a cső járatva. Felfűtve: csak a fűtés megy. Szerintem Csak fűtve 100%, hogy nem lesz lila fénye… (Nem próbáltam, de tuti így van.)
(#) Bassmester válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 18, 2010
Feltennél róla egy képet? ... úgy megnézném.
Nekem eddig a 6P3SZ-E csöveim produkáltak ilyet, de csak akkor ha rendesen kihajtottam őket és csak sötétben lehetett jól látni.
(#) klemo86 válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 18, 2010
Nálam az EL34-eknek volt egy kis lilás beütése, de csak ha belenézel, akkor látszik a rácsok körül…
(#) bakos13gab válasza sturbi hozzászólására (») Szept 18, 2010
Ez olyan, mint a kenyeresdobozok. Érdekes.
(#) hgy válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 19, 2010
A 6P3SZ-E! szépen világít 300 V fökötti anódfesznél.
807 is. Sőt, a kivezérlés szerint ingadozik is a fényerő.
1. nem kell nixi cső
2. a lányok sokkal hamarabb leveszik a b...
(#) lac- válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 19, 2010
Igen, valóban van kettő, csak valahogy eléggé átláthatatlan, legalábbis számomra. Nemértem a jelöléseket pl. Másrészt két kapcsolás van, és jóval több áramkör készül. Nem nagyon értem... de tényleg szépek, és biztos jók is.
(#) bakos13gab válasza lac- hozzászólására (») Szept 19, 2010
Igen, mert ott van varázsszem is. Keresd meg vaahol az Ágoston féle "bilbiát". abban van néhány változat. Innen meg ki tudod egészíteni. Alapvetően GU-50 kell hozzá és 6SN7 (ami 6H8C) vagy ECC82, de lehet ECC83-al is próbálkozni. Nekem egy változat volt (6H8C-vel) és elégedett vagyok vele egyelőre.
(#) sturbi válasza 6C4C hozzászólására (») Szept 19, 2010
Nem titok már itt a topikon, hogy otthonosan mozogsz a direktcsatolásban (is). Mit gondolsz van esélyem meghajtani a 6C33C-t így, ezekkel a csövekkel (még nem próbáltam ki, az ellenállásoknak csak hasraütéssel adtam értéket, valószínűleg a 6N6P katódjába nagyobb ellenálás kell), már megvolt a másik verzió, mire rájöttem, hogy másképpen kell méretezni a kimenőtrafót egy kis belső ellenállású triódához, mint ahogyan a szokásos képletekből adódik, és nem változtattam a meghajtáson érdemben azóta. Remélem, elvi hibát nem raktam bele.
CHZ véleménye is érdekelne, de sajnos nagyon felszívódott a topikról, nameg másoké is természetesen.

IMG.jpg
    
(#) lac- válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 19, 2010
Ágoston féle "biblia" egy könyv?
(#) 6C4C válasza sturbi hozzászólására (») Szept 19, 2010
Szia Sturbi Mester!

Teljesen egyetértek Veled, a 6N6P alá én egy 20k-t tennék, vagy a 6N6P másik felét ügyesen áramgenerátorrá alakítva... A meghajtócső katódellenállását viszont érdemes átblokkolni, javul tőle a magasátvitel, meg a nagyobb erősítés rá is fér egy 6C33C meghajtására
(#) nikolatesla válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 19, 2010
Bocs rosszul fogalmaztam!
Mikor rendesen kapja az anód feszt kb 350v-ot.
És mikor nincs késleltetés és rá megy a 350v kb 10-15 másod percig lehet látni ilyen halvány lilás fényt.

UI.: Hasonló minz ez csak nem ennyire.
(#) klemo86 hozzászólása Szept 19, 2010
Tud valaki jó kapcsolást 6П3С-Е PP-hez, mondjuk 6Н6П meghajtással (6Н2П is megfelelne)? Köszi előre is!
(#) bakos13gab válasza lac- hozzászólására (») Szept 19, 2010
Aha. Többször hivatkozott könyv itt. Ágoston Lajos - Audiofil erősítők építése. Vannak benne hibák is, de nem vészes. Itt a második.
Azért ez sem tud mindent, de kezdésnek jó. (Ha pesti vagy, akkor a Szabó Ervinben megvan 2 helyen.
(#) CIROKL válasza lac- hozzászólására (») Szept 19, 2010
Idézet:
„csak valahogy eléggé átláthatatlan,”

Mindent lehet mondani csak ezt nem !
Idézet:
„Nemértem a jelöléseket”

Ezt már jobban elhiszem .
Idézet:
„Másrészt két kapcsolás van, és jóval több áramkör készül”

Ebből is adódik azért hogy egy csöves erősítő azért nem hip - hop és kész . A foto albumban csak a képek tájékoztató jellegűek ezért ha valami nem tiszta akkor kérdezz ?
(#) varttina válasza sturbi hozzászólására (») Szept 19, 2010
Ha elég masszív a doboz (ami gondolom nem műanyagból van), szerintem megfelelne a célnak.
Ha hozzám kerülne egy ilyen készülék, nem "barmolnám" szét. Meghagynám eredeti állapotában, esetleg néhány (nem túl szemelőtt lévő) alkatrészt újabbra cserélnék a jobb hangzás érdekében. Bár legfőképpen digitális médiát hallgatok (CD, MP3, Web-rádió...), de néha jó érzés nosztalgiából meghallgatni egy öreg bakelit lemezt.
(#) bakos13gab válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 19, 2010
Én viszont kérdeznék is mindjárt. Még jó régen elkészítettem a nálad is fellelhető EL84 PP-t. Az élesztésnél adódtak gondok, ezért félretettem. A végcsöveket kiszimmetrizáltam (katódellenállásokon mért feszültséggel).
A gond a következő, nem szól az erősítő .
Ráadom a hangfrekis jelet és nagy semmi. Valami nagy jel esetén torzan recseg belőle, de ennyi.
(#) lac- válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 19, 2010
Átláthatatlant azért írtam, mert pl a pp ben van a kapcsoláson írva olyan, hogy meghajtáshoz két darab. Most az hova megy a meghajtáson?? mert ott csak olyan van jelölve, hogy Vf1 és Vf2 mást nemlátok ahova kerülhetne, és a meghajtás táp? azt sem értem. Másrészt a generátor jelölések a kapcsoláson a Vs1 430 mondjuk az mi??... de nem baj.. egyenlőre megcsinálom a PL508 at és majd utána nézelődök, hogy mit kéne építeni. De azért köszöönm, elmentettem az oldalt mint lehetőséget.
(#) lac- hozzászólása Szept 19, 2010
Más: nemtud valaki MAGNOVAL csőfoglalatot szerezni? PL508 vagy a PL509, EL509, EL519 -hez való, nekem a már sokszor emlegetett 508 ashoz kellene.
(#) bakos13gab válasza lac- hozzászólására (») Szept 19, 2010
A Vs a "Volt supply" vagyis tápfeszültség.
(#) lac- válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 19, 2010
Nem pesti vagyok, de köszönöm, majd utánanézek egy két helyen.
(#) CIROKL válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 19, 2010
Anno felajánlottam a segitséget és akkor azt mondtad menni fog !

A meghajtás szimetriát beállítottad rendesen ?
Egyébként milyen tervek alapján épitetted , láthatnák belőle képeket talán többet tudnék mondani .
(#) CIROKL válasza lac- hozzászólására (») Szept 19, 2010
Látom alapvető rajz értelmezés a hiány de semmi gond azért vagyunk hogy segitsünk . a meghajtás rajz ugye külön és maga a vég fok is külön rajz ezzel mi a gond csupán csak a kettőt egymás után kell helyezni !
Idézet:
„Vs1 430 mondjuk az mi??..”

Kérlek szépen ez a tápfeszültség jelölése.
Idézet:
„és a meghajtás táp?”

A táp rajzok azok itt nincsennek feltüntetve , ha kell akkor azt is mutatom ! Mondtam az előbb a foto album csak tájékoztató nem komplett dok -ot tartalmaz , nem az a fő mondani valója.
(#) lac- válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 19, 2010
Ááá értem... akkor ha meg akarnám építeni akkor szóljak és elküldöd a tápot is és a többit így már világos. Hát még kezdőnek számítok , ezzel szemben már építettem egy jópár dolgot(csöves erősítőt még nem), de én thevenin generátort kapcsolási rajban nem igazán láttam még táp jelölésnek, de végülis jogos...
Következő: »»   1068 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem