Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Beágyazott Windows CE
 
Témaindító: nrg, idő: Szept 20, 2010
Lapozás: OK   1 / 1
(#) nrg hozzászólása Szept 20, 2010 /
 
Üdv Mindenki!

Érdekelne hogyan lehet Windows CE-t telepíteni beágyazott rendszerekbe.
Ha van valaki itt, aki már csinált ilyet kérem ossza meg a fejlesztés lépéseit. Pontosabban az egész folyamat érdekelne, a mikroprocesszor kiválasztásától kezdve, a perifériák illesztésén keresztül a szoftveres részig.
Hogy szállítja a microsoft a CE-t? Forráskódot kap a vevő amit aztán lefordít az adott hardverhez készült compilerrel vagy binárisok jönnek? Hogy vannak megoldva a driverek, fájlrendszer kezelése, a rendszerkomponensek.. egyszóval minden.

üdv.:
nrg
(#) Action2K válasza nrg hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Szia!
Forráskódot nem kapod meg, az tuti, hisz ez az MS, és nem a GNU liszenszes projectek.
Idézet:
„Hogy vannak megoldva... ...egyszóval minden.”

Pusztán csak érdekel, vagy valami célod is van vele? Ha igen, akkor mit szeretnél építeni? Mert volna rá járhatóbb út. Csináltam már pár alkalmazást, bár akkoriban még nem eepromban volt az oprendszer. Bár a mostanikat is CompactFlash-re írom, vagy a tesójára a DOM-ra is mehetne.
(#) watt válasza nrg hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
A beágyazott rendszerek, mint pl. PNA-k(GPS-ek), egyedi hardverrel rendelkeznek, amire egyedi drivereket kell írni. Ezt valószínű nem a MS írja, hanem a hardver fejlesztői. Minden bizonnyal licenszelik a WinCE-t és megkapják a támogatást is. Egyi lyen project nem olcsó, nem valószínű, hogy osztogatják azok akik befektettek. Egyébként engem is érdekel a téma. Már telepítettem PNA-ra WinCE rendszert, de azt ROM-ból(ledumpolt állományt, bootloaderrel, ami a PNA-n sértetlen volt. Persze a bootloadert is le lehet menteni és feltenni a flash-re(JTAG), de az is egyedi a hardverhez kötött...).
(#) Lucifer válasza nrg hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Van az M$-nek egy Windows CE Platform builder nevű csodája ami papíron elérhető 180 napos triál módban.
(#) nrg válasza Action2K hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Attól még kaphatsz forráskódot, hgy nem GNU, ha fizetsz érte.
Jelenleg még semmmi célom, de tervezem a jövőre nézve egy saját eval-board készítését valamilyen ARM9-es vagy Cortex-A kategóriás mikrovezérlővel CE-hez.
Jelenleg egy STM3210-es Cortex-M3 vezérlős boardot nyúzok, igaz csak freeRTOS-el. Ezért is érdekelne, hogy csinálják a "nagyok". Tudom, hogy erre a vezérlőre nem lehet felrakni még egy uClinux-ot se, mert nincs benne MMU.
(#) NagyKrisz válasza nrg hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Én most vettem egy Friendlyarm kitet. Elég komoly leírás van hozzá, hogyan lehet rá telepíteni CE 5.0, CE6.0, Android, Linux beagyázatott rendszereket. Windows CE-nél kell hozzá a BSP(Boars Support Package), ebben vannak a gyártóspecifikus programok, forráskódok.
Én is még az elején járok.
Kérdésed van a boarddal kapcsolatban, írj nyugodtan.
(#) Peppe válasza NagyKrisz hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Szia!

Hol vetted a Friendlyarm kitet?
Nézegettem én is de sok leirást nem igazán találtam hozzá.Tudnál esetleg linket küldeni?
Mik az eddigi tapasztaltok a ARM9-el?
(#) aticska válasza Peppe hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Sziasztok!

Én is FriendlyArm-el játszogatok.
Watterott-nál vettük. 10db-ot.
CE6 -ot raktam rá.
Ha esetleg érdekel a komplett lefordított image-t is oda tudom adni hozzá. Domodom oldalán nézelődj.
Platform builder 180 napos, de a készített image-ben nincs semmilyen korlátozás. 180 nap után is működik.
Amúgy egyszer kell megvenni kb 1000$, utánna a CE licensz kb 5$. Hobbi célra jó a trial is, de ha nagyobb tételben foglalkozol vele érdemes megvenni.
(#) Peppe válasza aticska hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
WIN CE re mivel lehet SW-t irni?
Kerestem de eddig hiába, vagy csak én voltam felületes.
Ebayen néztem ugyan ezeket a ARM9 panelokat 100dolcsiért 3.5"LCD-vel. Kezdésnek elég lesz az is.
Win CE licenszt hol lehet venni?
(#) NagyKrisz válasza Peppe hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Én ezt a könyvet szereztem meg, angol nyelven:
Bővebben: Link
(#) aticska válasza Peppe hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Például itt.
De egyszer mindenképpen meg kell venni kb 1000$ -ért.
Utána vehetsz licenszet. Attól függően milyen komponensek kellenek, függ az ára. kb 5$-tól indul, ha nem kell media player, stb.
Szerintem töltsd le az evalt. Visual studio-ban tudsz rá progit írni. A microsoft oldaláról elég szívás telepíteni a platform buildert. Inkább írj pl az elbacom-nak. Ingyen küldik a eval DVD-t.
(#) Peppe válasza NagyKrisz hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Köszi a sok hasznos infót. Ezekkel most el leszek egy ideig. Meg nézem hol lehet a könyvet beszerezni.
(#) watt válasza Peppe hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
VS 2005-től támogatja a WinCE6-ot.
(#) nrg válasza NagyKrisz hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Mekkora méretű egy ilyen image? Hogy törénik a bootolás?
Gondolom az ARM9-ben nincs akkora belső flash memória, hogy beleférjen az image. Ha külső flash, vagy ROM van illesztve a vezérlőhöz, hogy töltődik be onnan?
Gondolom a vezérlő Neumann architektúrájú, így a RAM-ból is tud programot futtatni. Ha a CE egy ROM-ban van, hogy oldják meg azt, hogy reset esetén a telepített programok ne törlődjenek, vagy hogy a registry megmaradjon?
(#) NagyKrisz válasza nrg hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Na, amit talán eddig láttam:
S3C2240 arm9ben, elkülönítünk boot flash részt, amit beírsz jtag-gel, utána van egy külső nand flash rész, amibe a bootromon keresztül felrakod a windows ce nk.bint, itt vannak a programok, van még külső sd ram-ja a cuccnak. kb 30-40 mega egy nk.bin. Mivel a boot-rom indítja a rendszert a nand flashből, így érthetően reset utána az előző mentett állapot indul be. Nem tudok mindent, kb erre jöttem rá eddig, de lehet tévedek, de akkor majd kijavít, aki régebben bűvöli ezeket a beágyazott rendszereket.
(#) Lucifer válasza nrg hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Kissé lehet offtopik, de nem bírom ki hogy meg ne jegyezzem :
Az uClinuxot pont hogy MMU-less kontrollerekre találták ki.
http://www.uclinux.org/
(#) Lucifer válasza NagyKrisz hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
A Friendlyarmon két flash van egy NAND 64-128 MB és egy NOR 2MB. Egy kapcsolóval lehet köztük váltani. A NORban van egy Supervivi nevű bootloader, amivel be lehet rántani az USB portról érkező adatot a RAMba onnan a NAND flashbe stb. Ha jól rémlik van direkt Windows CE installos opció benne, de azt soha nem próbáltam.
(#) NagyKrisz válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Igazad van valószínű, mert a kapcsolón ezek a feliratok vannak. Teljes outside cucc az itthoni dolgaim között.
(#) nrg válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Igen, jogos. De azon kívül nemnagyon van több.
(#) Dafni hozzászólása Júl 6, 2017 /
 
Tiszteletem érdeklődnék , hogy mi ez és mire lehet használni
(#) killbill válasza Dafni hozzászólására (») Júl 6, 2017 / 1
 
Ez 6 CD es egy telepitesi utmutato. Alatetnek jo.
(#) zenetom válasza Dafni hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Szia!
Ez egy régi Windows szerver típusú operációs rendszer telepítő. Képzeld el úgy kb., mint a Windows XP-t, csak sok egyéb szolgáltatással, amit az egyszerű user nem használ.
Illetve mivel 2003-as, ezért már igencsak elavult, ahogy killbill is írta (kissé flegmán) ma már szinte semmire se jó.
(#) Peter65 válasza Dafni hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Ma már a használt programot is el lehet adni bizonyos feltételek mellett. Ha ezek meg vannak, felteheted egy hirdetési oldalra, hátha kell valakinek.
(#) Gafly válasza Peter65 hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Sok szerencsét hozzá
(#) H_Zoo hozzászólása Szept 7, 2020 /
 
Sziasztok!

Látom, hogy mostanában nem pörög ez a topic, de hátha....
Azt szeretném megtudni, hogy van-e itt valaki aki egy gyári PNA alapú GPS készüléket amin WinCE fut kicsit mélyebben személyre tudna szabni?
Navitel E200-ról van szó, ami bekapcsolás után rögtön indítja a Navitel Navigator programot. Szeretnék más programot használni rajta, de nem jött össze a saját felületes tudásommal. Ha pl. törlöm róla a gyári programot, akkor visszaállítja azt egy olyan particióról amit nem is látok ha PC-re csatlakoztatom...
Nem egy darabról van szó, tehát ha sikerül valakinek megoldást találnia, szerintem az anyagiakban meg tudunk egyezni. Véleményem szerint egy másik ROM kellene hozzá, amit majd én a többi készülékre fel tudok rakni.
(#) Moderátor hozzászólása Tomi111 hozzászólására (») Szept 9, 2020
 
Nálunk tilos az illegális szoftver másolás, törés, warez tevékenység hirdetése és arra buzdítás is.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem