Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   95 / 966
(#) kadarist válasza Tropy hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Hívj villanyszerelőt, mert még valamit félrekötsz, aztán nagy lesz a baj!
(#) Tropy válasza kadarist hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Kösz a tanácsot
(#) ferii válasza Tropy hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
akkor a legegyszerübb ha a 3 fázisú vezetékből az egyiket kinevezed nullának a föld marad föld és még mindig van 2 fázisod de ugyis csak egy kell igaz
és tegyél be fi relét a házba hidd el jó lesz az majd főleg ij en vizes dolgokhoz
(#) AK0S válasza Tropy hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Szerintem megadtam a választ.
A villanyszerelő se csinálna mást mint amit mondtam.
(#) proba válasza Tropy hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Tetszik-nemtetszik szabványosan új vezeték .
Kókányabb a negyedik ér az a N, és a motornak (dugaljnak) meg csinálsz olyan földelést ami a meglévő ,de inkább a 16A/25A automatát leveri.akármekkora szárazság van (na ez nem lesz egyszerű ,jó pár m földelőszonda kell hozzá) Ezen kívül ha jót akarsz még egy FI relét is felteszel mindjárt indulásképpen.(egyébként sem árt.)
Ha az egész hordozható akkor CSAK a kábelcserét tartom biztonságosnak.
(#) kadarist válasza Tropy hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Szívesen! A legfontosabb az, hogy a nulla és a földelés külön vezetékre legyen kötve, és szabványos színjelöléssel legyenek ellátva! Védővezető (földelés): zöld-sárga, nulla: kék, fázis: fekete v. barna.
(#) patexati válasza Tropy hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Van abban a kábelben annyi ér mennyi kell! A védőszál marad értelemszerűen a helyén és az egyik fázist szálat kell kinevezni nulla vezetőnek.. Ha az egyik fázis színe lesz a nulla az nem veszélyes szerintem...Ha fordítva lenne,hogy a kék nulla szál lenne felhasználva fázisnak az már nem lenne megoldható.. Szabványt betartva persze csere..
(#) Feri válasza Dudus hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Én nem megszakítóképességről beszéltem hanem üzemszerü áramokról.
A megszakító képesség az teljesen más az általában 3-10kA között van.
(#) Dudus válasza Feri hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Idézet:
„A Fi relékre írt áram érték (25A-40A-63A)a kapcsolható áram értékét jelöli”


Bocs, a "kapcsolható" szó megzavart!
(#) Tropy hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Üdv!

Földelés, mint kényes kérdés.
Mi a lényeg a szonda földel valóérintkezési felület nagysága vagy a földfelszíntől a húsza vagy az anyaga?
(#) Tropy válasza patexati hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Hello!

Igen van egy földelés és három fázis. Csak külön nincs 0 vezető.
(#) VIM válasza Tropy hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Szia!
Itt ezeket a pdf.-t tessék előbb elolvasni s ha ezek után is van még kérdés, akkor majd magyarázkodunk.
(#) hegman válasza Tropy hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Üdv!

A földelési ellenállás, tulajdonképpen a földelő szonda és a talaj közti átmeneti ellenállás, a többi szinte elhanyagolható. Így a földelő szonda talajjal érintkező felülete minnél nagyobb annál kisebb a földelési ellenállás.
(#) Tropy válasza hegman hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Szia!

Ez esetben 3m mélyre leásót 1/4 nm 10mm kazánlemez is megfelel?
(#) Feri válasza Tropy hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Nem

1nm kell 1m mélyen.

A 3 m az természetesen még jobb.
(#) patexati válasza Feri hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Ha egy kis zsák faszén is kerül a földelőszonda,lemez köré az nagymértékben javítja a földelés jóságát száraz időben is
(#) Atis57 válasza patexati hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Szia!
persze igen DE;sokkal nagyobb mértékben növeli a korróziót EZÉRT VOLT TILOS ALKALMAZNI! viszont :A bentonit megfelel...és alkalmazható is.
(#) gg630504 válasza Tropy hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Idézet:
„1/4 nm 10mm kazánlemez”

Szerintem is kicsi. 1/4 nanométer, azaz 250 pikométer csak 2 réteg vasatom. Két vasatomnyi tűt írtál, ami 10 milliméter hosszú. Látni nem lehet, olyan kicsi.
(#) ferii válasza patexati hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
ugye mondom én csak ez lesz a jó irány,
már más is leirta nem csak én
(#) ferii válasza Tropy hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
A földelés hossza azért kell mert mélyebben nedvesebb a föld mindig a felület is számítana az anyag meg jó lenne a "réz" de drága. Megfelel a betonvas 16-os pl. 3-4 méter azon már leverődik simán a 30-100 milliamperes hibaáram a fi relének, de persze nem csak arra kell
amúgy keress a közeledben villanyszerelőt mert voltak itt nem túl jó válaszok is és ezt lehet te nem tudod kiszűrni melyik jó melyik nem. Sajna ilyen az oldal itt.

A helyesírásod katasztrofális! Még egyszer nem javítgatom ki, hanem szó nélkül törlöm. --vicsys
(#) Feri válasza patexati hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Csak speciális erre a csélra alkalmas minősített anyagokat szabad használni.
Faszenet tilos!!!
A fent említett okok miatt,
.
(#) Feri válasza ferii hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Én is csatlakozom a véleményedhez.
Az érintésvédelem kialakítása nem lehet "hobbi" szinten kivitelezett.
AZ EMBERI ÉLET NEM JÁTÉK!!
(#) Dobbs hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
Üdvözlök mindenkit!

IP védett 220-as kábelösszekötő rendszert keresek. A bonthatóság nem érdekes. Kérem aki tud ilyenről, írja meg. 1,5 mm-es és 4 mm-es kábelhez kellene.
Köszönöm.
(#) proli007 válasza Dobbs hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Hello!
Ha a kábelereket szeretnéd vízmenteen kötni, akkor talán a legcélszerűbb roppantható érhüvelyt használni, és burkolni gyantás zsugorcsővel. Ez után, természetesen a mechanukus védelemről is gondoskodni kell. Présösszekötő Din 46267
üdv! proli007
(#) Feri válasza Dobbs hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
CELPAK vagy 3M
gyárt kiönthetőket, vagy másik megoldás ragasztós zsugorcsővel.
(#) Tropy hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
Üdv!
A négy eres 3fázis+0-zot földelésről egyfázisú motort tudok e működtetni? De úgy hogy földelés is legyen. Vagy a földelést külön kel kiépítenem.
(#) proli007 válasza Tropy hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Hello!
A védőföldelés alapismérve, hogy azon üzemszerűen nem folyik áram. Tehát...
üdv! proli007
(#) fulcsii válasza Tropy hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Ez a betáplálás?

Vagy köss át egy fázist nullának a védővezető marad és még marad egy szabad ered is! L1+N+PEN+tartalék ér!
(#) Tropy válasza proli007 hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Hello!

A böngészéseim során találkoztam olyan írással is ahol úgy osztották fel pl. fázis a fázis helyére a földelés a földelésre a földelésről vissza hidaltak a nullára. A másik két fázist leszigetelték. Ilyen formában működhet?

De a védőföldelés össze van kötve a nullával.
(#) Tropy válasza fulcsii hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Hello!

Igen ez a betáplálás.
Ha egy fázist átkötők, akkor nem fog működni a többi háromfázisú aljzatom.
Következő: »»   95 / 966
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem