Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Óra szavakbol, vagy WordClock
Lapozás: OK   5 / 9
(#) sooty válasza rohi hozzászólására (») Szept 24, 2010 / 1
 
Lehet hogy ugyanaz a probléma, mint a nixie óránál, bár a program más. Tehát az lvp-t ki kell irtani a programozóval. Mindjárt megnézem és ha hibás befordítom újra a helyes opciókkal és felteszem neked ide. Mind a két gombra változnia kell a kijelzésnek, de a perc gombot nyomkodva (ennél nyomkodni kell, mert nyomvatartásra nem pörög tovább a számlálás) csak minden 5.-re tapasztalhatsz változást, az óránál azonnal továbbléptet.
(#) sooty válasza rohi hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Megnéztem, nem az LVP hanem az MCR láb beállításával lehet probléma, mert az az egyik gomb bemenete és ezért talán nem érzékeli a pic, hogy nyomkodod a gombot, újra befordítottam:
(#) sooty válasza rohi hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Jól látom, hogy szigeteletlen huzalok az átkötések? Én szigeteltben gondolkoztam, ezért nagyon közel mennek egymás mellett a vezetékek, ha összeérnek az is okozhat galibát, ha nem most, majd esetleg később. Bővebben: Link :no: Most olyan értékek látszanak a képeken, amik nem is lehetnének, az elsőn nem ég a "perc" felirat a másodikon meg csak annyi látszik, hogy "tíz" ehhez legalább egy "óra" kijelzés kellene.
(#) sooty válasza sooty hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Bocs, nem a "perc", hanem a "lesz" felirat nem ég az első képen.
(#) rohi válasza sooty hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Köszi,holnap kipróbálom a Hex-et.
az átkötések szigetelt teflon huzalok,ott nem lehet gond,
szürke színű,a képen nem látszik jól.
A nyák rajzon a két ellenállás értékét nem tüntetted fel,
gondolom 10k(a nyomógomboknál)
Ez ha nem jó cserélem!
Maszkot készítettem,és valóban kevés led világít,ill. nem is vált át,viszont az állítás után van egy szép "átúszás" és így marad a tízesen.
Két 628A próbáltam,egyformán működnek.
Urbán féle programozóm van(PICKIT2) ez már egyszer megtréfált,de van PICKIT3-om is de az MPLAB-al nehezen boldogulok
(#) sooty válasza rohi hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Az óra ugyanúgy indul mint a Tom025 féle nixis, lévén annak a programja lett átírva. 12:59:56 tehát bekapcsoláskor a "Tizen-kettő óra lesz öt perc múlva" világít és 4 másodperc után átvált "Tizen- kettő óra" kijelzésére. A gombok ellenállásai 5-10k ohm tehát az jó. Először a gombnak kell működnie, mert akkor rá lehet jönni, hogy a sorrendben melyik kijelzés hiányzik és lehet keresni a hiba okát. A bcd dekóder ami az órákat vezérli az alábbi szerint működik gombnyomásonként: .2,.1,.2,.3,.4,.5,.6,.7,.8,.9,.0,.1,.2,.1,.2,.3,.4,.5,.6,.7,.8,.9,.0,.1,.2 stb. ezt könnyű kimérni. A pic lábain lévő jeleket a terven lévő rövidítések alapján tudod kimérni.
(#) rohi válasza sooty hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Sikerült,elindult az óra!!!
Lehet,hogy egy-két csoport nem működik,de valószínűleg csak a led került be fordítva.
Viszont azt nem értem.hogy két egyforma csoport.( pl.tíz, ...óra) nem egyforma fényerejű.
A ledeket egy tételben vettem (Lomex)
(#) sooty válasza rohi hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
A kapcsolás úgy lett elkészítve, hogy az előtétellenállások 2,3,4 elemű csoportokhoz lettek méretezve, ha véletlenül a 2 ledhez való ellenállást tetted a 3-as csoporthoz, akkor lehet hogy kisebb a fénye, vagy az is lehet, hogy van a csoportban egy led amelyik hülyéskedik. Ha egynek is nagyobb a határfeszültsége, az egész csoport kialszik. (nekem is volt a egy darab az összesből, amit ki kellett a végén cserélnem) Arra gondolom rájöttél, hogy hajnalban rosszul írtam a kezdő értéket, mer az 23:59:56, de a program egyből átkódolja 12 órás osztásnak megfelelő szavakra. (Az újabbik hex-el indul el?)
(#) rohi válasza sooty hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Igen az új HEX működik. Amit említettem az szintén egy nixis órában történt MPLAB alól konvertált hexa elindult,de amit a készítője publikált az nem volt hajlandó
működni. Nálunk is valami hasonló lehet?
Most járatom ,remélem este lesz egy kis időm foglalkozni vele.Ha egynek is nagyobb a határfeszültsége, az egész csoport kialszik. (nekem is volt a egy darab az összesből, amit ki kellett a végén cserélnem)
A "kialszik" az tönkremenést jelent egy lednél,vagy a PWM korlátozza?
[quote]

Ha egynek is nagyobb a határfeszültsége, az egész csoport kialszik. (nekem is volt a egy darab az összesből, amit ki kellett a végén cserélnem)
(#) sooty válasza rohi hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
A kialszik az azt jeleniti, hogy azon a feszültségen nem vezet a led ezért mivel sorba vannak kötve nem ég az egész csoport. Én ezért vettem 2,1 V nyitófeszültségű ledeket, ebből 4 db sorbakötve is elmegy 9V-ról, ha nem mennek a 4-es csoportok, ez lesz a baj. Akkor a tápfeszt kell óvatosan emelni, hogy világítson az összes, de ilyenkor a stab ic fog jobban melegedni! (Janocsi-nak is az én programommal gyűlt meg a baja, mert az én proramozóm felülírja az Mplab config bitjeivel beállítottakat és ezért neki nem ment egy kimenet, neked meg ugyanezért nem ment a bemenet. Szánom bánom, de ezt nem tudtam, amíg mások nem kezdték utánépíteni a kapcsolásomat. Ez volt benne a másolásvédelem )
(#) rohi válasza sooty hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Teljesen igazad van, a négyes csoportok sokkal kisebb
fénnyel világítanak.Ha emelem a feszt(10.5V)akkor a többi
led fényereje már kritikus,de a négyes csoportoké még kevés.
A megoldásra van valami tipp?
Jól sejtem ,hogy a jól működő csoportok korlátozóját kell
emelnem és így beállítani a négyesek megfelelő fényerejéhez+ emelnem a tápfeszt?
(#) sooty válasza rohi hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Meg kellene mérni, mennyi egy lednek a nyitófeszültsége, vagy megnézni, hogy hol indul be rendesen a 4 sorbakötött led. (ezt ne az órában próbáld ki) Ujra kell számolni az előtétellenállásokat ha már tudod, hogy hány voltról fog működni a rendszer. Cserélni az ellenállásokat és akkor megint egyenletes lesz a fénye, hiszen ugyanaz az áram fog rajtuk átfolyni. A fényerőt a pwm szabályozza ez nem módosítja az így beállított feszültség és áram értékét.
(#) rohi válasza sooty hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Működik az óra ,tesztelés alatt van.
Az előlap még kisérleti stádiumban van.
Dobozolás és kész.
Köszi a sok segítséget!

100_1207.JPG
    
(#) rohi válasza rohi hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
sziasztok, elkészültem az órával.
köszönöm sooty előzékeny segítségét!
egy pár kép....
(#) sooty válasza rohi hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Aztaaaa... Nagyon szép lett. Miből van kűbűl? (Egyszer láttam nixis órát betonból.) Örülök ha tudtam segíteni Ha lesz időm tervezek egyet 40 lábú pic-kel az lesz ám a szószátyár cucc.... Gratulaaaa!
(#) rohi válasza sooty hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
igen köböl van,("sztonhedzs" dizájn )
várom a 40 lábút, szívesen utánépítem
(#) vicsys válasza rohi hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Drakulálok, nagyon szép!
(#) MolnarG hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Sooty!
Van kapcsolási rajz az órához? Csak lehet, hogy megpróbálnék saját nyáktervvel operálni. Én a "sasos" programot használom, .lay-be csak belekukkantottam (nem értek a layouthoz) a viewlayout-tal és valamit nem értek: A kijelzőpanelen minden sortüske be van kötve, de a vezérlőpanelen sokhoz nincs semmi vezetékezve... ez direkt van?
(#) sooty válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Nincs hozzá elvi rajz, eleve a lay-ban készült a terv.
Azért nincs a vezérlőpanelen minden bekötve, mert a bcd dekóder a kijelzőpanelen intézi a dolgokat és az 4 lábon kapja az adatokat. A tüskesor így nekem egyszerűbb volt, mert nem tudtam előre, hányra lesz szükség, tehát az üres lábak csak rögzítő funkcióval bírnak. Az egész azért ilyen mert a bináris óra szoftvere megy benne és azt dekódolja szavakra. Úgy gondoltam a későbbi fejlesztéshez pl. dcf vevő vagy ébresztés stb. meg kell tartanom a háttérben futó valódi órát. Nyilván egyszerűbb lett volna egy időzítővel 5 percenkét a következő bitmintát kiadni, aztán a nap végén újrakezdeni. Itt is a kimenetek spórolása miatt lett két kis lábszámú ic alkalmazva egy db. 28 vagy 40 lábú helyett, egy shiftregiszterrel meg akár egy 8 lábú pic is elvinné.
(#) MolnarG válasza sooty hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Megrajzoltam a kapcsolási rajzot, fusd át légyszíves, hogy minden biztosan jó-e.
(#) rohi válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Hát ez nagyon ott van,fejlesztésen gondolkozol?
Szeretnék egy smd ledeset is építeni, és kombinálni,gong ütéssekkel.
(#) sooty válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Nekem jónak tűnik, a ledektől függően lehet, hogy 12v kell és akkor az ellenállásokat újra kell számolni.
(#) MolnarG válasza rohi hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Sajnos a programozáshoz nem igazán értek, csak saját SMD-s nyáktervet csinálok hozzá. Net-ről szereztem egy Word Clock képernyőkímélőt, ami nagyon tetszik, másodperc felbontású, dátumot is mutat, szóval nem kicsi. Egy ilyet jó lenne építeni DCF szinkronnal.
(#) sooty válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Számod meg mekkora ledmátrix kéne hozzá A dcf szinkron megoldható, de át kéne tenni egy nagyobb pic-be, ha marad a statikus kijelzés. (1 kimenet=1 felirat)
(#) MolnarG válasza sooty hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Lassan elkészül a végleges nyákterv, már hetek óta csak a vezetékezést optimalizálom, talán jövő héten sikerül elkezdeni az építkezést...

wordclock.png
    
(#) bbazs válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Alakul...
(#) kiborg válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Szia!
Ezt valahol el lehet érni ? Linkelnéd ?
Üdv Kiborg
(#) MolnarG válasza kiborg hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Egyelőre még csak nálam elérhető, amíg nincs összerakva és kipróbálva és nem 100 %-os addig nem tenném közkincsé.
(#) sanykaraj hozzászólása Aug 31, 2011 /
 
Kezdő vagyok de ez az ora nekem is tetszik ezért meg is fogom csinálni de kellene egy kis segítség hogy hogyan is
(#) MolnarG válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Pontosan miben is kellene segíteni?
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem