Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1075 / 2208
(#) zoliee válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 29, 2010

okés, most sasoltam meg a KT88-at, MAykY küldte át, szép cső azis..
(#) klemo86 válasza zoliee hozzászólására (») Szept 29, 2010
Rossz helyen nézed, egy pár grafit anódos GM70 12800Ft… Mondom egy pár
(#) zoliee válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 29, 2010
hol?
bár mostmár kezd tecceni a KT88 is
(#) mayky válasza zoliee hozzászólására (») Szept 29, 2010
Igen szép darab és egy igazi bivaly bár nem olcsó
(#) zoliee válasza mayky hozzászólására (») Szept 29, 2010
helló mester
küldtem mélt!!
(#) ticseboy válasza zoliee hozzászólására (») Szept 29, 2010
Szia. Én csak egy lelkes utánépitő vagyok, sajnos a szakmám is messze áll ettől, ezért nem sok hozzászólásom van a dolgokhoz, de szerintem halgass az "örgekre", és kezdj valami könnyen és olcsón beszerezhető csővel épitkezni, mert tényleg lehangoló tud lenni, hogy relativ sok munkaórát ölsz bele egy ilyen motyó épitésébe, és valami bibi történik az élesztés után. A kellemes zenehallgatás helyett álmatlan északák lehetnek.
Hozzájuttam 2 db 6C33C-B-hez én is, de még összerakok,vagyis utánépittek legalább 3 PP-t és utána talán rászánom magam azokra a szép példányokra.
(#) klemo86 válasza zoliee hozzászólására (») Szept 29, 2010
Jó, a réz anódúnak valóban 26000 körül van darabja, de kinek kell az
(#) klemo86 válasza ticseboy hozzászólására (») Szept 29, 2010
Egy PP mitől bonyolultabb, mint egy SE? Én PP-vel kezdtem, és tetszett A második SE-met nemsokára be tudom fejezni, csak a sasszi még nem ért ide És még az audiofil találkozóra akartam vinni
(#) klemo86 válasza mayky hozzászólására (») Szept 29, 2010
Ami még szép darab, és elvből nem KT, viszont hasonló kategória, az a dagi 6550! Nekem mondjuk a sima jobban tetszik, mert annak nem az oldalára csapódik a getter, hanem a tetejére (SED 6550 a legszebb a KT kategóriájából, imádom! Persze ez sem olcsó mulatság…) Szerintem be is fejezhetjük ezt a "kinek melyik a szép" dolgot, mert csöves erősítőnek csöves erősítő, de csak álmodozás szintjén
(#) ticseboy válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 29, 2010
Nem bonyolultabb, mindegyik odafigyelést igényel szerintem, csak épp azokat terveztem megépitteni. Az álmom egy csöves házimozi, és ez a project van folyamatban, és nem utolsó szempont számomra a tapasztalatszerzés e téren.
(#) lpcollector hozzászólása Szept 29, 2010
Sikerült új és megfelelő EL/PL509-es csöveket szereznem, így elhárult az utolsó akadály is az EAR859 utánépítése elöl.
Lassan a trafók is megérkeznek Fleta mestertől, és jöhet a próba.
Valószínüleg az oktálfoglalatos cső lesz a befutó, esztétikailag nekem ez jön be jobban, de a Tungsram PL-t is kipróbálom.
Csak a 6П45С-ből nem sikerült jó áron új csöveket szereznem, abból maradt (és most már marad is) a két használt...
(#) klemo86 válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 29, 2010
Egyértelműen a "Szveti" (Bár már nem olyan, mint régen, azt mondják… - a minőségére értem.)
(#) klemo86 válasza ticseboy hozzászólására (») Szept 29, 2010
A házimozi nekem is meglesz, ha több erősítőm lesz Az egyik a frontoknak, a másik a hátsóknak, egy osztott a centernek… Ez 3 gép Szubnak sajnálnék csövest tenni
(#) mayky válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 29, 2010
Ilyen csöveket soha nem próbáltam, de állítólag a Tungsram PL509-es nagyon jó darab Ja és persze magyar
(#) djhans hozzászólása Szept 29, 2010
PL82 PP helyzetjelentés. Kipróbáltam a hálótrafót, beüzemeltem a soros fűtést. 12.3 V a fűtőfeszem terhelve. 2db PY82, 2db PCF80, 4db PL82 csővel
(#) klemo86 válasza djhans hozzászólására (») Szept 29, 2010
Baba És tényleg ilyen lila fénye van? És a 123V fűtést hogy viselik? Hangja van már neki?
(#) hgy válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 29, 2010
Ha szabad kérdeznem, honnan és mennyiért szerezted az anódsapka nélkülieket? Ellentétben pár "perverz" hívővel, engem nagyon zavar a kupak. Ezért is építettem anno egy SE-be vízszintesen a két PL509-et. A GYÁRTÓ is engedi ennél a csőnél, mert a TV-be el kelllett helyezni. De ettől függetlenül a TU csövek az egyik legjobbak ebben a kategóriában.
(#) hgy hozzászólása Szept 29, 2010
Ja, csak még egy hozzászólás. Állítólag 1 ezer HUF-ért Tungsram PL509 csöveket árulnak a Börzén, ami aztán nem is Tungsram, meg utolsó széria, meg kisebb is, meg...
Minősítés helyett, csak azt sajnálom, nem spájzoltam be annak idején többet.

PL509.JPG
    
(#) djhans válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 30, 2010
Nem lila. Csak rossz a kép.
(#) zoliee hozzászólása Szept 30, 2010
Sziasztok!
ha jól értettem akkor SE-vel kezdjek... de a 6c33c-ből is lehet SE-t építei nemde? a vaterán van ilyen cső 4E/db áron. az sok vagy kevés?
(#) klemo86 válasza zoliee hozzászólására (») Szept 30, 2010
Sok Minden csőből lehet minden kapcsolástechnikával építkezni. Az OTL-t feszegetted, szerintem ne spórold ki a kimenőt, az élteti a csövest…
(#) lpcollector válasza hgy hozzászólására (») Szept 30, 2010
Az árról és a forrásról írtam privátban.
"Perverz vagyok magam is, nekem bejön az anódsapka. Viszont amíg a G807-nél tökéletesen eltakarja az anódkivezetést a kerámia sapka, ennél a csőnél jócskán kilóg alóla, és ugye 500V...
Ha beválik az EL509-2, ez marad. (Ebből a Svetlana-ból még lenne utánpótlás és csereszabatos a JJ EL509S-el.)
CHZ mesternek is jobban tetszene így, ő nem "perverz"...
(#) lpcollector válasza zoliee hozzászólására (») Szept 30, 2010
Sőt... abból igazán csak SE-t érdemes készíteni. Kihozható belőle annyi mint egy ECL86/EL84 PP-ből.
Újonnan, garanciával én is ennyiért vettem az enyémeket. (Meg olcsóbban is másoktól, változó minőségben...) Használtal ne kezdj! (Nagy anóddisszipációval rövid élettartamot prognosztizál a katalógus...)
(#) zoliee válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 30, 2010
Szia!

ez amit belinkeltem, 4 rongyért elvileg új, bár garijegye meg doboza nincsen.. majd vadászok az audiodiy.hu-n is, keresek újakat. nagyon hajlok a 6c33c megépíteni SE-ben...
(#) lpcollector válasza zoliee hozzászólására (») Szept 30, 2010
A garancia nem a doboztól és a garjegytől, hanem az eladótól függ...
(#) zoliee válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 30, 2010
ok.
akkor visszakérdezek:
tudsz olyat akinek van ilyenje eladó, és megbízthaó??
(#) nikolatesla hozzászólása Szept 30, 2010
Hali!
Nincs valakinek GU50 PSE kapcsolása?
Lehetőleg olyan ami működik is és meg is lett építve. Nagyon max 3db csövet tennék oldalanként.

üdv.
(#) klemo86 válasza nikolatesla hozzászólására (») Szept 30, 2010
Én ezt tervezem egyszer megépíteni, csak a GU50-et értelmesen kösd be pentódába vagy tetródába, ne így
(#) klemo86 válasza zoliee hozzászólására (») Szept 30, 2010
Veress Gyula kolléga jó áron ad, és jó fajtát Reklámot hallottak (láttak).
(#) lpcollector válasza zoliee hozzászólására (») Szept 30, 2010
A 6C33C hírhedt a szórásáról. Tuti párt sehol sem fogsz találni, több csőre lesz szükséged. (... meg aztán rontani sem szeretném más üzletét, vagy reklámot csinálni megint másoknak. A saját tapasztalatomat megírtam magánban...)
Következő: »»   1075 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem