Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1008 / 3976
(#) Bandika_23 hozzászólása Okt 5, 2010 /
 
Akkor sztem igy hagyom,majd ha lesz egy olyan trafóm amin több sekunder ág van majd azzal összerakom!
Így is müködik csak annyi a bajom vala hogy ha a kivezérlésjelzőt a végfokok elé kötöm be hogy a hangerőre reagáljon akkor bugás van pedig a két trafónak közöspontban van a földje! Így most a bemeneti jelet méri a kivezérlésjelző
(#) pcroland hozzászólása Okt 5, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem tudna segíteni valaki a tesla tekercsemmel kapcsolattal?Szaggató kéne hozzá 1:6-os kitöltésü!konkrét kapcsrajzot nem tudnátok adni?
(#) MaTe193 válasza pcroland hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Hali!
Próbálkozz inkább ITT.
Máté.
(#) kispalsz válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Kutakodva a neten találtam egy ic-t. 7805 5v stabilizáló ic. Ha ennek a bemenetét rákötöm a 12v-ra a kimeneten ugye 5V jelenik meg. Ha ezt használnám szükséges még egyéb eszköz az ic és a párhuzamos port között?

Kell ezt az IC-t hűteni ebben az esetben? Hűtőbordára rakjam? Ha igen kb mekkorára, hogy ne legyen gond? Egy kis, teljesen zárt műanyag dobozkába gondoltam helyezni az egészet.
(#) bbalazs_ válasza kispalsz hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Ebben az esetben semmi mas nem kell. Valoszinuleg minden hutes nelkul uzemeltetheted, ha bemenetre kotod, mert annak nagy ellenallasa van, kicsi aram folyik es nem fűti a stabot. Zart dobozt is elbirja.
De ennek a foldjet is kozositened kell a szamitogep es a te merendo berendezesednek a foldjevel.
(#) Litux hozzászólása Okt 5, 2010 /
 
Azt hogy tudom megcsinálni,hogy ha kinyitok egy ajtót például akkor egy áramkör megnyiljon,vagyis felkapcsoljon egy kapcsoló!
Előre köszi hello!
(#) kispalsz válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Köszi a segítséget
(#) bbalazs_ válasza Litux hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Sokfele modon. A legegyszerubb egy bontoerintkezos nyomogomb.
Amikor csukva van az ajto, a gomb benyomva van es bontva tartja az aramkort. Ha kinyitod, a nyomas megszunik es a nyomogomb zar.

Aztan lehet sima valtoerintkezo reed-rele + magnes komboval.

Lehet hall-szenzor + magnes.

Lehet optokapu + benyulo lemez.

Lehet ipari kozeledes-erzekelovel.

Es meg szamtalan modon. Miert, mit epitesz?
(#) BEMcorp hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Sziasztok!
A segédprogramok között van az 555-öshöz az astabil számoló program. Azon belül van a C2, aminek nincs értéke.
Azt látom hogy nem mikrofarados értékű, de lényeges-e, vagy tegyek oda egy 100nF-ost, és kész?
(#) BEMcorp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Köszi!

Ez a kapcsolás olyanra megfelel, ha nekem egy kis motort (tényleg kicsi: 5*5*20mm...) kell bekapcsolgatni pár percenként , néhány másodperce (a segédprogramban R1 1Mohm, R2 100kohm, C 100mikro -val > T1 76sec (off); T2 7sec (on) ).
Működhet, vagy a 100mikrós kondi már túl nagy neki?
(#) BEMcorp válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Ja, a pontosság lényegtelen. Ha 100 másodpercig vár, akkor addig, teljesen mindegy. A bekapcsolási idő is "nagy tűréshatárú', lehet 5-20másodperc is.
a szerkesztés link már eltűnt, bocs
(#) BEMcorp hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Mobilteló rezgőmotorja. Majd rámérek, ha több, teszek elé egy pnp tranyót.
Hálás köszönet!
(#) Gafly válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Csengőnyomó az ajtófélfára, lemez (vagy rugó) az ajtószárnyra. Nálam a kamraajtón van használatban...
Mondjuk a csengőnyomót át kell forditani, mert gondolom akkor szeretnéd ha működne a lámpa amikor nyitva van az ajtó
(#) Litux válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Egy kis risztót szeretnék!
De szerinted akkor melyik módszer a legegyszerűbb?
(#) bbalazs_ válasza Litux hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Ott a valaszomban, az elso megoldas mellett, hogy a legegyszerubb.
De a legbiztonsagosabb inkabb a reed + magnes. Ott van kb fel centi holtjatek. Lehet is ilyeneket keszen kapni, kis feher muanyagba ontott cucc, a magnest meg az ajtora/ablakra.
(#) mrobi hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Üdv. Érdeklődnék hogy kinek mi a véleménye az Elsold márkájú forrasztóónról. Épp készülök venni egy tekercsel. De nem tudom hogy jó-e.
(#) R4v3n hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek! Általánosan szeretnék kérdezni a potméterekről. Pontosabban arról hogy van szó hogy egy normál egypályás potmétert lehet-e helyettesíteni trimmer potméterrel.(Árbeli különbségek miatt érdekel a dolog.) Előre is köszönöm!
(#) mrobi válasza R4v3n hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Lehet. De a trimmert csak csavarhúzóval tudod tekerni!
(#) R4v3n válasza mrobi hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Azt tudom persze azzal nincs gond! NA ennek örülök! Köszönöm Szépen!
(#) Litux válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Akkor ha boltba megyek hogy kérjem?
(#) bbalazs_ válasza Litux hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Bontoerintkezos nyomogomb.
(#) R4v3n hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Üdv! Még egy olyan kérdésem lenne hogy ehhez az erősítőhöz ami ezen az oldalon található és VF3 a neve, hogy tudok csinálni 12V-ból 17V-ot? le van írva hogy az erősítő áramfelvétele max 2A, a tápegységem is 2A. Csak monoban van meg az erősítő, tehát csak egyszer csináltam meg.
(#) Viktor96 hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Üdv!
Kicsit őrült tudós hangulata lesz a kérdésnek!
Össze akarok ügyeskedni egy samsung fülest és a sony kábelét.
Úgy, hogy a sonyról leforrasztottam a kis hangszórót, meg a samsungról is.
Áthúztam a samsung műanyag részén (ami a fülbe megy) a sony drótját, de véletlen levágtam róla az ónozott részt és most csak a szines drót meg a belecsavart fonalszerűség van meg mind a két dróton.
Az lenne a kérdés, hogy azt a szines drótot úgy rá lehet forrasztani a hangszóróra vagy valahogy le kell pucolni róla a festéket mert az szigetelés?
Előre is köszi a válaszokat és bocsi, hogyha tényleg nagyon őrült tudós hangulatú lett!

Viktor
(#) dudzsi hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Van az ismerösömnek egy AC 12V/50Hz ozongenerátor amit szivargyujtorol szeretne müködtetni. Csak ugye ott 12V egyenáram van. Tud valaki egy egyszerü átalakitot?
Köszi
(#) Gafly válasza Viktor96 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Vakard le róla a lakkot és úgy forraszd össze hogy ne legyen zárlat (nem könnyű esztétikusan megcsinálni, annak is lehet örülni ha sikerül ). Zsugorcsővel kicsit csúnya de tartós...
(#) vladcepes hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy a led tetejét mennyire kell lecsiszolni ahhoz hogy ne egy pontba világítson hanem hogy szórja a fényt? 5mm-es a led.
Köszi a választ.
(#) gg630504 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Hmmm... Van lapos elejű, sőt homorú elejű LED-em is.
(#) qvasz2 válasza R4v3n hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Azt azért vedd figyelembe, hogy a trimmerpotit egyszer beállítják, és nem piszkálják többé; a rendes, tengelyes poti pedig arra készül, hogy egész életében csavargassák.
(#) qvasz2 válasza dudzsi hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Ha jó a kütyünek a kb. négyszögjel, és jó neki a kb. 50 Hz, és nem fogyaszt sokat, akkor 555-el megoldható, bár 12V-od akkor sem lesz.
De ha fontos a szinusz, és fontos az 50Hz, akkor az egyszerűt elfelejtheted. Még a bonyolult is óvatos becslés csak . . .
(#) hapro hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Soros 120-120k ellenállás elég a sztereo-ból mono csináláshoz egy CD lejátszó szempontjából?
Ez már egyáltalán nem terheli meg igaz?
Következő: »»   1008 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem