Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   72 / 148
(#) hugi00 válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
En a parom varro gyuszujeben melengetem fel a forasztoont majd belenyomtam. )
350°C biztos van. - akar 450 is.

Egyebkent ezt a modszert a vastagabb keresztmetszethez talaltam ki --> 35-50-70 mm2.
(#) Transztyuszeres válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Idézet:
„Feltekerem a pákát a maxra ... ...450 C-körül simán leég róla a lakk.”
Én tudok adni olyan huzalt, amin a lakkot így le nem szeded.

A lényeg:
Más-más lakkoknak más-más a hőfoktűrése. Nem véletlenül kérdeztem, hogy honnan van a piros lakkos huzal. Ami a videón van az egy jófajta litze gyártáshoz, de nem olyan jó mint a piros lakkos.

Nekem is olyan wellerem van, mint a videón, de a gazdája nem sajnálja? Pillanatpákával sokkal könnyebb és csak gyanta kell meg ón. Nem szabályoz vissza 450 foknál sem, nekem van még 2db pill.forr a weller mellett, ahol tehetem, ott azokat használom.

Adhatok én ipari transzformátorok tekeréséhez való huzalt, de azt aztán porozhatnátok karácsonyig 450 fokon.
(#) cimopata válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Mint látszik feleslegesen túl sok ónt használ. Valamint nem a lényeget csinálja, mégpedig, hogy a drót mindig legyen benne a szalicilben és ne a drótot melegítsük hanem előbb a szalicilt és majd az páka hegye bevezeti a hőt a drótra.

Nekem ennél sokkal könnyebben megy a dolog.

Egyébként minél vékonyabb a drótokból van a sodrat annál könnyebb.
(#) hugi00 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Formahuzalod vagy zomancozott aluhuzalod van-e ?
- elado is van belole ?
(#) Transztyuszeres válasza hugi00 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Nincs eladó és ipari mennyiség- sajnos.
Ki lehet próbálni pl. PC-táp fojtókban van ilyen piros lakkos huzal. Szinte mászik le róla a lakk meghajlítva és a végét melegítve.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Egyszer használatos, vagy divatosabb kifejezéssel élve: eldobható...
(#) Transztyuszeres válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Az hát, a lakk próba miatt írtam, de nem kell kidobni, kötözésre jó.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Igen, néhányszor körbetekerném a gyártója nyakán...aztán a végén jól megkötném.
(#) albinolynx hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Kipróbálom akkor azt, hogy tégelyben melegítek ónt és belenyomom a litze-t.
Folyasztószert használtok külön, nem?

Van még nagy teljesítményű ~230V-os talán csatorna forrasztó pákám. Egyiknek van vagy 20mm-es, ferdén vágott hegye. Ha beválik az ónfürdőbe való mártás, akkor esztergálok ebbe a nagy pákába új hegyet, aminek a homlokfelülete merőleges és fúrok bele egy zsákfuratot, mondjuk 12mm-est. Így lesz egy kis tégely a végében, ami könnyen átmelegszik és bőven befogadja a trafókhoz használt litze-t. Így nem vagyok rezsóhoz, gáztűzhelyhez, gázégőhöz kötve, csak bedugom a konnektorba, befogom a satuba és hajrá. De majd elválik, elméletben szépen hangzik... (:

Én mágneskapcsolók behúzó tekercséről, illetve relék behúzó tekercséből készítem a litze-t. Erről konkrét tapasztalata valakinek esetleg?
(#) (Felhasználó 46585) válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Folyasztószert? Én közönséges fenyőgyantát. A hegedűk vonójával is azon fűrészelnek egy kicsit, mielőtt használják. Hangszerboltban biztosan lehet kapni. De mintha gazdaboltban is láttam volna.

Ha drót nem sérült, akkor kiváló.
(#) albinolynx válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Én is olyan gyantát használok, csak porrá törve és denaturált szeszben feloldva. Tényleg csak annyi a különbség, hogy ez folyékony állagú.
(#) (Felhasználó 46585) válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
A gyantát kissé összetöröd és egyszerűen bedobálod az olvasztótégelybe, aztán már megy is a dolog. De a feloldott gyanta is jó, sok olyan hely van, ahova nem árt még egy kis folyasztószert tenni.
(#) emmzolee válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Kapirgálom, mert az még mindig a legjobb módszer. A vékonyakról simán leforrasztom, de a vastagabbakat nem lehet úgy.
(#) zn4416 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Igen-igen van olyan drót amit én sem égetek le pákával, akkor jön a kaparós....
A sors úgy hozta, hogy van még vagy 8 kiló a dobon abból a piros madzagból...azt hiszem egy darabig ezt fogom még használni
(#) albinolynx hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Elkészítettem a nagy páka végébe való "ón tégelyes" hegyet. Remekül bevált, éppen csak bele kell mártani a litze-t, már be is futotta az ón. Viszont technikája van.
Ugyanis a leégett lakk salakként úszik az ón tetején és keményen füstöl. Ettől függetlenül viszont über.
(#) (Felhasználó 46585) válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Hm... akkor ezentúl nem szabad semmit kidobni, ami forrasztóónból van. Én is le szoktam szedni a régi panelekről és gyűjtöm. Egy kiló biztosan van.
Hány fokos lehet a tégely?
Azért próbálj ki valamit. Ha összeforrasztottál ily módon vagy 30 szálat, akkor valahogy szét kellene szedni és megnézni, hogy a belsejét is befutotta e az ón.
(#) albinolynx válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Ezt a szétszedést én is gondoltam már, de úgy megörültem a sikernek, hogy elmaradt. Holnap... (:

Ón az van bőven, gyűjtésen még nem gondolkoztam.

MY64-es DMM-em van, annak elvileg a szondája mér 1.000C fokig. Holnap megmérem legalább kívülről a páka "hegyét". Valami réz szerű anyag amúgy, de nem sima vörösréz. "K" valami, nem jut eszembe az anyag neve. Elvileg jobban bírja a strapát, mint a vörösréz.
(#) (Felhasználó 46585) válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Hát, "K" mint cuprum... (bocs)
(#) albinolynx válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
"Kobel"

Igaz a kereső nem dobott ki rá semmit, valószínűleg nem így írják, vagy olyan, mint a danamid. Elég sokan "danamit"-nak ejtik.
(#) (Felhasználó 46585) válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Nem a koblira gondolsz? Az is pákát jelent... ezt a régi tüzön melegítendőt.
(#) mex válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
A "lötkolben" is páka, ha jól tudom...
(#) (Felhasználó 46585) válasza mex hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Azaz....
(#) albinolynx hozzászólása Okt 8, 2010 /
 
Maga a páka hegy anyagára gondolok. Erre mondták, hogy "kobel". Nagyon hasonlít a vörösrézre, de mégsem az.
Biztosan van valami ipari megnevezése az anyagnak, ez a kobel csak népies elnevezés lehet.
(#) hugi00 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Cu - Cuprum - Réz )
(#) (Felhasználó 46585) válasza hugi00 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Igen.... játék a betűkkel.
(#) zn4416 hozzászólása Okt 9, 2010 /
 
Remélem a jövő hét vége felé lesz időm összerakni a tápot és kicsit méregetni....
Az az igazság, hogy egy pár órát üldögéltem a gép előtt mire mindent rá tudtam zsúfolni a panelra ( kicsit nagy a trafó, meg volt még 1 pár szabad fet, stb ).
Kár, hogy furat galvanizálni nem tudok....
(#) proksa1 válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Ennyi mosfet? mekkora erölködőket akarsz küldeni róla? szerintem nemlesz elég a meghajtás ha oldalanként 5-5 fetet alkalmazol. Ez egy nagyon jó FET 3-3db 1000% hogy elég. Annyit még éppen elbír magában a 494es.Mekkora a frekvenciád?
(#) zn4416 válasza proksa1 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Hajtottam már meg 8 db 3205-öt bd párossal, tette a dolgát (azt hiszem tettem fel jelalakokat a d osztályú végfokos topikba ).
Itt hevert az asztalon még egy pár ( eredetileg 2x4 fetet használtam volna ), akkor meg már belerakom. 60Khz-en ketyeg, próbálom a kapcsolásból a legtöbbet kihozni ( nem számít a teljesítmény, mert tudom bőven túlteljesíti a 4 végfok által kívánt szintet és így olyan jól mutat
Összerakás után úgyis bemérés következik, aztán meglátjuk mit tud talajon....
Minél egyszerűbb, de a lehető legstabilabb tápot akarok készíteni. Nekem fontos a jó hangminőség ezért nem a tápon akarok spórolni/bukni.
Majd rakok fel kapcsolási rajzokat is ha lesz időm a gépen megrajzolni.
(#) proksa1 válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Bocs, benéztem.... nem láttam a két meghajtó tranyót azthittem közvetlen az ic kimenete hajt. 60khz az oszci frekije vagy amit a trafo "lát"?
(#) pinyó39 válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
miköze a hangminöségnek a tápfetek számához? Halgass meg egy nagyobbacska Celestrát, és utána számold meg benne a táp fetjeit.
Következő: »»   72 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem