Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   503 / 1386
(#) Pali79 válasza maestro hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Nem tudom sajnos. Az általam linkelt fajtát használom, az tuti jó.
(#) Pali79 válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Mindig csak picit önts rá, hogy tudjon oldódni, de előtte törd porrá, mert úgy könyebben oldódik. Aztán meglátod, olyan hígabb festék sűrűségüre csinálod, hogy ecsettel tudd kenni.
(#) nikolatesla hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Hali!
Hogyan lehet "zöld vagy piros" nyákot csinálni?
Úgy mint pl ez?
(#) nikolatesla válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
És azt,hogy csináljam?
Vagyis én most elkezdem maratni a sósavas cuccba és rá teszem vagy,hogy?
(#) nikolatesla válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ja köszi meg van.
Csak ehhez venni kéne aminállót is azt meg még nem tudok.
Na mindegy azért köszi!
Még egy kérdés hol lehet beszerezni és milyen árba van?
(#) nikolatesla válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Köszi!
Pont most megyek alkatrészekért boltba majd rá kérdezek.
(#) Dániel X válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Köszi!
(#) Tomi_Bp hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Sziasztok! Mivel a vas-klorid telített oldatával (HQ videoból való) több, mint 5 óra volt egy féltenyérnyi egyoldalas nyákot kimaratni, úgy döntöttem, kipróbálom a Hidrogén Peroxid és Sósav keverékét. Jó is volt! Kevesebb, mint 3 másodperc alatt (!!!) kimarattam egy nyákot, de azt tapasztaltam, hogy a maratás után folyamatosan folyt valami reakció, mert úgy bugyogott, mintha egy plussz tablettát dobtam volna bele és másnap már semmit nem csinált az oldat. Az természetes, hogy egy maratás után új oldatot kell csinálni? Négy-öt éve a vas-kloridot hónapokig el tudtam tárolni és jó is volt, de amit manapság kapni, az gyalázat.
(#) Zoli_bácsi válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Helló.

Én 200ml 20%-os sósavhoz 6ml 30% hidrogén-peroxidot adok. Ez biztonságos arány, nem mar alá. Igaz kell 10-15 perc, de stabil. Mindenképpen szelőzött helyen marass ezzel! Klórgáz keletkezik a reakció során. Egyszer használható az oldat.

Üdv!
(#) peti16biro válasza mate_x hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Heló!
Láttam itt olyat hogy forrasztógyantát denaturált szeszben kell feloldani és jól befutja rezet az ón,na nekem ez nem lett valami jó.És amikor a páka hegyét belemártottam a gyantába akkor sem futotta be az ón a rezet,csak befeketedett a páka hegye és elkezdett füstölni.Nekem a legjobban bevált dolog a gyengített sósav volt,felkentem a réz felületre és ahogy húztam rajta a pákát hegyet befutotta a rezet.
Üdv.: Peti
(#) mex válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Idővel szépen ki is fog zöldülni a paneled....
Jó az a gyanta, csak előtte azért nem árt zsírtalanítani a fóliát.
(#) peti16biro válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Az lehet hogy nem árt,amikor csináltam a nyákot és megfogtam akkor már látszott hogy elszíneződik.Nitró hígítoval lehet zsírtalanítani?
Üdv.: Peti
(#) vilmosd válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Hali
Idézet:
„Nekem a legjobban bevált dolog a gyengített sósav volt”

Regen (lehet most is) hasznaltak a plehbanosok ilyen forrasztovizet, ami sosavban felodott cink volt. Persze ez nem azt jelenti, hogy finom elektronikai munkakra is alkalmas. A finom alkatreszeket nagyon gyorsan megtamadja a sosav, es mar lehet is eldobni az egeszet. Regebben voltak kozkezen ruszki relek, aminek a kivezeteseit hasonloan forrasztottak (esetleg forrasztozsirral), na ezek kibirtak "akar" 4-5 evet is, es utana a tekercs kivezese megszakadt, mert a savas forrasztas idovel megette a rezdrotot. Eppen ezert az elektronikaban altalaban fenyogyantat hasznalnak folyatoszerkent (oldatban). Na es persze a megfelelo mechanikai tisztitas utan.
Udv Vili
(#) vilmosd válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Hali
A PCB gyartasat ugy kezdjuk hogy finom (400) vizes csiszolopapirral csap alatt femtisztara csiszoljuk a panelt, majd a kimaratas utan azonnal rafujjuk a gyantas oldatot . Utana lehet kezdeni a beultetest. Nekem vannak keszulekeim 20 evesek is, ami ezzel a technologiaval keszultek. Nem latszik rajtuk oxidacio.
Udv Vili
(#) peti16biro válasza vilmosd hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Tehát akkor azt mondod hogy a sósavas az nem a legjobb,helyette forrasztózsírt használjak.
Üdv.: Peti
(#) vilmosd válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Hali
Szinten zenesz (bocs savas). Mondhatnam : tilos hasznalni.
(#) peti16biro válasza vilmosd hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Én 600-as papírral csiszolom fel a panelt,most már a következő panelt úgy fogom levédeni gyantás oldattal.Van valamennyi oldaton de nem sok,most már ráállok a környékbeli fenyők leszüretelésére.
Üdv.: Peti
(#) peti16biro válasza vilmosd hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ezt elmagyaráznád?
Idézet:
„Szinten zenesz (bocs savas). Mondhatnam : tilos hasznalni.”

Üdv.: Peti
(#) vilmosd válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Hali
Egyszerubb hangszerboltban "Kolophonium" hegedu, vagy nagybogo gyanta. Esetleg a Jozsef krt. vegyszerboltban. Kb 400 magyar valuta egy kg gyanta. Az elkovetkezo 20 evre el vagy latva gyantaval.
Udv Vili
(#) peti16biro válasza vilmosd hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
A környéken van vegyszerbolt és ott megnézem mi a helyzet gyanta ügyben.Hátha összejön valami.
Üdv.: Peti
(#) Tomi_Bp hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Köszi a válaszokat!
Én is gyanta párti vagyok! Én alkoholban oldom fel és fülpiszkával kenem meg őket, még frissen. Jó folyasztó és korrózió gátló. Nekem ugyan még csak tízen éves tapasztalat van mögöttem, de még az első filces szabadkezű nyákjaim is tökéletesek. (kár, hogy elhanyagoltam az elektronikát pár évre )
(#) kojano válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Halihóóó!
Amit a többiek leírtak sósav, meg NYÁK tisztítás ügyében, ahhoz nem nagyon van mit hozzátenni. DE! Egyrészt időnként a páka hegyét is meg kell tisztítani, másrészt milyen pákád van? Ha füstöl, fröcsög és rögtön ráég a gyanta, akkor lehet, hogy túl meleg, kisebb is elég lenne.
(#) emmzolee válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
miért nem tudsz venni lap laminátort? 2500és 4000Ft között van a teszkógazdaságos én is azt használom, egyelőre minden átalakítás nélkül. Ott van hátul a hifitornyok után, a lámpatestek körül.
Egyszer kell megvenni, és nem vág földhöz.
(#) Dániel X válasza vilmosd hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ez komoly? Bőgőzsír korrózió ellen?
(#) Dániel X válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Azonkívül hogy nem korróziósodik a nyák még milyen jótékony hatása van?
(#) vilmosd válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Mit akarsz ezzel mondani? A hegedu es nagybogo vonojat "Kolophonium" markanevu fenyogyantaval szoktak kezelni. Senki nem beszelt zsirrol.
Udv Vili
(#) vilmosd válasza Dániel X hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Folyatoszer.
(#) peti16biro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Heló!
Te nem tudsz valamilyen tanácsot adni páka ügyben?
Üdv.: Peti
(#) Dániel X hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Válaszokat köszönöm.
(#) peti16biro válasza mate_x hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Heló!
A programmal kapcsolatban van kérdésem.amikor el akarom menteni azt amit csináltam csak lay formátumban adja meg,nem lehet valami más formátumot adni neki?
Következő: »»   503 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem