Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   621 / 2500
(#) tarimate hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
De! tudom nem mai darab de más nem volt elviszi nem melegszik .Ez lead 1,45A több nem is kell neki 700mA ha eszik a cucc maxon egy az egybe. Ebből van itthon vagy 15db és ezek nem is voltak használva. Még keresztapám vette őket anno valami vezérlőket a mávtól a 15db ot 50-ft ért.
(#) skero válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Hálás köszönetem. Csak úgy kisérletezni jó lessz.
(#) skero válasza tarimate hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Egyetlen 2050 -es táplálására is kevés az a táp ha optimálisan kihasználod és számoljuk a veszteségeket.
(#) tarimate válasza skero hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
De a búgás az nem ettől van szerintem megmutatnám én nektek csak nem tudom hogy hangfelvételen nem hallatszik annyira hogy milyen meg ide nem is tudom felrakni maximum saját tárhelyre.
(#) szamóca válasza tarimate hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Írtam, mitől. Ha nincs tápelko a diódahíd után, csak egy pár nanos zavarszűrőháló akkor búg. Rakj bele két legalább >4700µF/25V kondit, és lőn világosság.
(#) tarimate válasza szamóca hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
2*16V os 13500mikroF kondenzátor vna puffernek berakva a dióda híd után.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Benéztem.
(#) tarimate hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Helyesbítek az máshol volt ezen 6800mikroF kondi van 25V-os 2db
(#) drhati válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ha nem csak a képeket nézted volna, hanem a hozzászólást is elolvastad volna, akkor nem kéne újra lemondjam... Pontosan tudom, hogy a bd tranyós nem nyúzható, ezért mondtam, hogy kéne valamivel helyettesíteni. Csak nem tudom mi lenne ide jó.
(#) tarimate hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Na akkor valaki valami ötlet vagy tipp mit csináljak vele?
(#) lapose válasza drhati hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szia!

A sok belinket rajzzal csak egy a gond: egyikben sincs rövidzár védelem. Szerintem keress olyan rajzot, amiben megoldott a védelem kérdése. Talán még egy dupla végtranzisztorral ellátott 200W-os QUAD-al is jól járnál, mert abban a védelem megoldott. Ráadásul még panelrajz is van hozzá itt a HE-n!
(#) drhati válasza lapose hozzászólására (») Okt 19, 2010 1 /
 
A 200w-os QUAD-ot már néztem én is. A panelterv a legkisebb gond. Sőt, ha én tervezem, akkor hozzá tudom igazítani a dobozoz, vagy a bordához. Egyszóval saját ízlésemnek megfelelő lesz. Mondjuk ha már QUAD lenne, akkor szerintem végtranyóknak MJ15003/15004-et választanék.
(#) saraha válasza drhati hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szia.
Amit én ajánlok az viszonylag könnyen utánépíthető minősége kiváló, rövidzár védelemmel és hőmegfutás elleni védelemmel is rendelkezik.Koppanásgátló is van hozzá és az egyent is megfogja...
Egyszóval jó kis cucc ez--->PA 300
Igaz,hogy +-60V-os..de valószínű megy +-50V-ról is majd a többiek megmondják.
(#) tarimate hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Akkor senki semmi ötlet? Nem lehet amúgy az hogy a D2030A -ic lábkiosztása más lenne mint a TDA2050 vagy minden végfok ic ugyan olyan lábkiosztásba van?
(#) drhati válasza saraha hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Hali! Ismerem ezt is... Ebben ami tetszik, hogy egy elég komplett kis cucc. Minden benne van, ami egy végfokba kell. Itt is ugye az a kérdés, hogy hogy bírná hídba...
Olyan kapcsolás lenne jó, amire azt mondanátok, hogy figyelj, megépítettem hídba, és azóta is jól működik. Akkor nem gondolkoznék tovább, hogy mi is legyen...
(#) Doncso válasza drhati hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ja, bocs, hogy segíteni akarok neked. Na akkor ügyes gyerek vagy, innentől megoldod.
(#) Doncso válasza tarimate hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
A lábkiosztását tekintve ugyanaz, azzal nem lehet gond. Lehet , hogy nem tetszik a TDA-nak a környezet?
(#) lapose válasza drhati hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ez is megy hídba, és 50V-ról is.
(#) tarimate válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ezt hogy érted? Ha a lábkiosztás ugyan az kell legyen ugyan az van csinálva mint a másikal felvan csavarozva a bordára természetesen a műanyag védő cuccal van alatta egy lapocska is a hővezetés miatt meg hővezetőő paszta. Vagy mialatt érted nem tetszika környezet kérlek fejtsd ki.
(#) drhati válasza lapose hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Erre a verzióra gondoltál?

quad.pdf
    
(#) Doncso válasza tarimate hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
A kapcsolás, ami körülveszi az IC-t, talán nem tetszik a TDA-nak. Mert ugye ez D2030A-hoz lett csinálva, nem TDA2050-hez, a két IC nem ugyanaz. Talán ez lehet a baj. Látatlanba így elég nehéz okosat mondani.
(#) Alkotó válasza drhati hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ha jól gondolom, neked elsősorban nem az építés élményére van szükséged, hanem az erősítőre. Abszolút biztos vagyok abban, hogy egy kész "gyári" szerkezet sokkal olcsóbb mintha magad hoznád létre. Ráadásul ezek általában teljesen komplett egységek, védelemmel (egyenfigyelés, rövidzárvédelem, hőmegfutás figyelés, stb.), dobozolva, csatlakozókkal ellátva, és főleg garanciával.
A gyári cuccokban ritkán van alapvető hiányosság, inkább a felhasználók hihetetlen leleményessége miatt kell néha mégis javítani.
(#) tarimate válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Értem. A képeket láttad? Nem tudom mi lesz vele. :/
(#) drhati válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Nekem arra van szükségem, hogy eltüntessem a műhelyemből azt a batár nagy toroidot. Erősítőm van: Van egy ágota DS600, és egy kiso pa400. Építisi élményből is van most elég, mert elektronikára is kell építsek valamit, hogy meglegyen a félévem, plussz jelenleg is egy óriás kijelzős hőmérővel bíbelődök. Szóval ha mindent számba veszünk, tényleg nem az építés élményére van szükségem, de az biztos hogy venni sem fogok gyári cuccot.
(#) lapose válasza drhati hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Inkább erre: Bővebben: Link
(#) drhati válasza lapose hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Köszi! Már csak vagy egy kapcsolási rajz kéne, vagy az hogy a végtranyók milyen típusúak, mert az hiányzik a beültetésiről. MJ15003 pl jó?
(#) tarimate válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Te vagy még az utolsó reményem. Mindenki itt hagyott nem tudott senki segíteni. Te esetleg nem tudod hogy mi lehet a búgás oka?
(#) tarimate válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
holnap akkor megpróbálom úgy hogy csak a 2 hídba kötött ic-t cserélem és megnézem hogy úgy mit kezd vele ha úgy elviszi akkor úgy néz ki a trafó a ludas. Köszönöm hogy válaszoltál holnap jelentkezek BB
(#) lapose válasza drhati hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Az MJ15003 egyik legjobb erre a célra.
Ebben a hozzászólásban lévő linkeken megtalálod a rajzot is:Bővebben: Link
(#) drhati válasza lapose hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Köszönöm a választ! Valószínűleg ezt fogom megépíteni!
Következő: »»   621 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem