Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   620 / 2499
(#) Alkotó válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Nekem biceg a rajzi 300W a jelölt tápfesz miatt. Esetleg 2 ohm-on gondolja?
(#) Alkotó válasza saraha hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ha a bemeneti fetpárra gondolsz, akkor a rajz szerinti típust. Igaz többféle rajz is van, nálam konkrétan a nem-SMd-s tokozású U404 jelű van (6 lábú TO71-es fémtokban van). De ezek egyformák, csak a tokozásuk másmilyen.
Ugyanezt tettem az MMBT56/06-al is, amik azonosak az MPSA56/06-al, amiket szintén vettem hozzá.
A végekre meg vettem 2SK1058/2SJ162 párokat.
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szóval a kérés szerint 200w-ról volt szó, de ne bicegjen, megépítettem, 8 ohmon 130w szinuszos jön belőle, Lamalas segítségével annó be is mértem.
(#) Alkotó válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
8ohmon 130W, tökéletesen rendben van. (Valami nagyon hasonlót mértem én is a Quadomon, ahol szintén +-55V körüli volt a táp.)
Aztán ahogy fogy az impedancia értéke, úgy nő a teljesítmény, legalábbis amíg túl nagy nem lesz az áram.
(#) drhati válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Köszi a választ! Ha esetleg még tud valaki valami jó kis kapcsolást, azt megköszönném!
(#) Alkotó válasza drhati hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ezen a helyen próbáld megkeresni a melléklet képernyőfotóm szerinti hozzászólást.
Náluk nem lehet egyértelműen behivatkozni, viszont akkor is megnézhetsz mindent ha nem vagy regisztrálva.
Erről azt írja "csongore", hogy strapabíró jószág, sőt még tervei is vannak hozzá.
Antoni E Holton jó név, már hallottam róla.
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Nézd, én ezt megépítettem, azért ajánlom. Ismerem, hallgattam, mértem. Nem csak úgy linkelek.
(#) tarimate hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Üdv mindenkinek multkoriban voltam itt hogy pattog a hangszóró bizonyos frekvencián és vannak benne D2030A ic-k ajánlották nekem cseréljem ki TDA2050-re. Mostanra sikerült kicserélnem mind a 7 ic-t. De sajnos valami nem jó mert mihelyst feszültség alá helyezem a hangszórók zúgnak meg ilyen fura hangokat adnak ki nem lehet leírni milyen esetleg nem tudjátok miért lehet?

választ előre is köszönöm
(#) Alkotó válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Attól, hogy a Te erősítő javaslatod jó, még nem biztos, hogy a másik ne lenne az. Sok jót hallottam már róla.
De persze majd Drhati eldönti mi illik jobban az elképzelésébe.
(#) drhati válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Megtaláltam, de ez +-70V-ról jár. Nem lenne drasztikus csökkenés neki a +-50V? Az biztos, hogy vígan bírná még hídban is... Közbe körbenéztem én is, és a csatolt rajzokat találtam. Az elsőt már megépítettem, és jól működik, de a BD végtranyók nem hiszem, hogy bírnák a hidat. Valami megbízhatóbb kéne a helyükre. Mi a véleményetek?
Továbbra se felejtsük el, hogy a cél MINIMUM 2X300W 8ohm mellett a hidalás után.
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Persze, mindenki azt épít amit akar.
(#) drhati hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Ja és van még 1. Nekem ez tűnik a legbarátságosabbnak, kevés alkatrész, kevés hibalétőség, jó teljesítmény. Igaz, ezt még nem építettem meg!
(#) skero hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Üdv mindenkinek. Egy idős műszerésztől hozzámkerült 4 db BDY38 tranzisztor ,de nem tudom mihez kezdhetnék vele még adatlapot sem találok ,nemhogy kapcsolást. Ha valakinek van valami infója ezekről a tranzisztorokról azt szívesen fogadnám. Errősítőt szeretnék belőlle.
(#) Doncso válasza skero hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Bővebben: Link
Tessék. Bár OFF. Bocsánat Zoli. :hide:
(#) skero válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
(#) kadarist válasza skero hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szia!
Adatlap:Bővebben: Link.
Egy erősítő ezzel a tranyóval: Bővebben: Link. A 40V-os max C-E feszültsége eléggé behatárolja a felhasználási területét.
(#) szamóca válasza tarimate hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
A zúgás alatt brummot értel? Ha 50Hz a zúgás akkor földelési hiba vagy a trafó szórás, ha 100Hz akkor a tápszűréssel van gond.
(#) Doncso válasza drhati hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Az első linked BD tranyókra épül, nem tarton nyúzhatónak, a második már egy gyilkolhatóbb változat, jó kis 1500Ft-os végtranzisztorokkal, a harmadik, KD-modja, egy jó hangú erősítő, tudja is ami oda van írva, de nem gondolom, hogy hídban nem durrannak el a kis TO220-as tokok. Nekem az a véleményem, hogy ha 300W környyékén gondolkozol, oda illő to247-es, vagy TO-3 as tokokat használni, hacsak nem akarsz minden buli után nagyszervízt.
(#) tarimate válasza szamóca hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Igen. És ezt hogyan tudnám esetleg kiküszöbölni?
(#) Doncso válasza tarimate hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Tölts le egy hangkártyás jelgenerátort, állítsd be 50 majd 100Hz re és hallgasd meg, majd hallás alapján vesd össze az erősítőből kijövő zajokkal. (Feltételezem a szkóp hiányát.)
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Jó megérzésed lehet.

jelgen.zip
    
(#) tarimate hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Háát nem tudom inkább 100Hz vagy több de úgy van a trafó hogy előtte van egy kondenzátor meg ugye +- 12V ezért 2 oldalra van biztosítva 2 biztosítékkal azt most kiverte benne
(#) Doncso válasza tarimate hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Fényképet tudsz készíteni alulról és felülről? Jó minőségű kellene, hogy lássunk is valamit. Illetve még annyi, hogy mekkora feszültségről jár az erősítő?
(#) tarimate válasza Doncso hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
mármint az erősítőről? vagy a tápról?
(#) Doncso válasza tarimate hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ahogy Zoli keresztapám mondja.
(#) tarimate válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ez egy Orion Ht 550 típusú 5.1 es hangrendszer.
Itt vannak a képek. Remélem jó a minősége. Mindenről csináltam.
(#) kadarist válasza tarimate hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ezek a képek még az IC-csere előtt készültek? Ha igen. akkor azt nézd meg, hogy nincs-e ónösszefolyás a forrpontok között, és hogy mindegyik csatlakozót jó helyre dugtál-e vissza. Mindegyik hangszóróból jön ez a zaj?
(#) Doncso válasza tarimate hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szóval, nagyjából úgy néz ki a dolog, hogy kicserélted a TDA2030-akat 2050-re, azóta búg, gerjed, majd kiverte a biztosítékokat?
(#) tarimate hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
kadarist: igen ic csere előtt készültek még a képek végignéztem mielőtt teszteltem az összefolyásokat nincs sehol összefolyva. És az összesből jön.

Doncso: nem TDA2030-at hanem D2030A típusú ic-ket cseréltem TDA2050-re és azóta búg meg gerjed meg minden eddig még halgattam róla halkan. A biztosítékot lehet azért verte ki mert gyorsan húztam ki és dugtam vissza nagy áramot vett fel és ezért volt.
(#) szamóca válasza tarimate hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Nem mondod hogy ez a 35VA-es Puskás hajtja meg a 7db végfokot!
Pufferelkó nincs is benne pl, csak egy zavarszűrő kondi.
Hol van a gyári tápja?
Következő: »»   620 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem