Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   40 / 599
(#) zoly15 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Nekem megfordult már a fejemben labortápnál is
(#) Szebence válasza szamóca hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Nem is rossz ötlet Ott alul a hűtőborda aljánál az 10mm vastag alu... abba belefúrni hosszába vagy 4db 5mm átmérőjű furatot, végükre menetet marni és már készen is lenne... Ez jó ötlet Ha nem lenne elég a hűtőborda, akkor lehet megpróbálkozom vele
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
Azóta elmentünk lefényképezni.

rgbled.jpg
    
(#) MaSTeRFoXX válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
A LED-falról jut eszembe, hogy most az ősszel a mi is építgettük az új rendszert (a nyári kísérletezgetés után) Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Jó kis munka lehetett, nem kevés befektetett pénzzel...
Azóta megszámoltam pontosan, és 30x20-as a LED fal, tehát 1200db góliát elem, 600db RGB LED kellett hozzá, plusz még jó pár passzív elem... Ha a góliát elemek darabját 50Ft-ért vették, akkor 60.000Ft-ba kerültek csak az elemek. Ennyi pénzből már simán összedobtak volna egy autóakku+napelem párost... Bár 20x30x3(szín)x10mA/2(mert kb. 50%-os kitöltéssel volt hajtva)=9A. Viszont így a környezetet is védenék... Még mindig nagyon kíváncsi vagyok, hogy vajon mi lesz a 600db RGB LED-del... Én szívesen elfogadnám...
(#) mineral hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Automata függöny leskelődők ellen.

Bővebben: Link
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
A srácnak a Weboldalán van pár érdekes kütyü.

Bővebben: Link
(#) zoly15 hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Óccsó' zöld lámpa
(#) hapro válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Kipróbáltad már?
Azt írják róla többen, hogy ugratás.
(#) zoly15 válasza hapro hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Nem! Még nem. De ami késik, nem múlik
(#) klemo86 válasza hapro hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Első dolgom lesz a jövő héten ezt kipróbálni
(#) szamóca hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Valaki tett fel egy DVD visszapörgetőt egyszer.
Itt egy occó kábelbejárató.

Hánydel.JPG
    
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
No ez kőkemény ! Hol lehet kapni szeretnék ebből 28 darabot .
(#) szamóca válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
De honnan veszed a nagy sávszélű bejárató áramokat?
Meg annak amúgy mi a vegyjele?
Szeretem mikor be akarják magyarázni egy rézkanócról hogy diódát lehet belőle csinálni.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Aztaku..va...!
Hogy mik vannak...és mennyiért!?
Az arcomról leégne a bőr, ha egy darab ilyet is eladnék.

Fogadjunk, hogy sajátot fényképeztél le!
Meg különben is! Ki keres ilyenre rá, hogy "kábelbejárató"?
Eddig nem tudtam, mi hiányzik az életemből.
Na én is kitalálok valami hasonlót, és eladom jó pénzért, de nem fog másból állni, mint egy darab két oldalas üres nyáklemez, arra ráforrasztva 2db kondi meg egy ellenállás. Még nem tudom mire lesz jó, de valami hangzatos címet kitalálok neki. Bele egy CIROKL által gyártott rozsdamentes dobozba, és máris dől a lé. Pici kis kütyü, és csodákra lesz képes. Áramot sem fog fogyasztani, és még csatalkozó sem kell rá, sőt a doboz még le is lesz hegesztve, hogy szét se lehessen szedni, aztán a bele meg kiöntve műgyantával, hogy ne tudják másolni. Aztán később ha már nem győzöm az elektronikát bele, akkor már "spórolás" képpen már csak műgyantát fogok bele önteni, és ugyanolyan hatása lesz mint az elektronikásnak.
(#) Gafly válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Húúúú, *** mázlista... Ez a mázli erős volt..én..
(#) Norberto válasza hapro hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Legyen a neve: elektroszmog semlegesítő 2010.

Minden szobába / helyiségbe szükséges legyen egy darab belőle.

(#) hapro válasza Norberto hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
De honnan tudtad, hogy ebben a projektben vagyok? De ez most komoly
Majd kapsz belőle egy tisztelet példányt. De ha nincs bemérve a terep, akkor nem ér semmit a használata, nem mindegy hova teszed.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Akkor mit szólsz ezekhez?
(#) Norberto válasza hapro hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Így igaz. Az éles használata előtt fél éven keresztül havonta kell méréseket folytatni, egy Terepfelmérő 2010 fedőnevű készülékkel, amelyet a helyiségek különböző pontjain kell elhelyezni, és ugyancsak teljesen lezárt dobozban lakik. A feladata, hogy az élesben működő semlegesítő legoptimálisabb helyét megállapítsa az egyes szobákban. Fél éven keresztül havonta kell új helyre pakolni, másik sarokba, másik polcra, stb. Áthelyezésenként 150 ezer / készülék. Ez tart családonként fél évig. Ha sikeres volt a terepfelmérés, megvehetik szuperakciós áron a lakásra szabott semlegesítőt. :yes:

---

Igény esetén - természetesen felárasan - feldobható lenne egy valóban működőképes, pár ezer Ft-os egységgel is, amely vész esetén SMS-t küld a tulajdonosoknak (pl. felborult a házban az elektromos-tér-háztartás).

---

Ja, és a 21. századhoz igazodva, interneten is nyomon lehetne követni a házban az elektroszmog eloszlását, és jelenlétét, a készülékek hatásfokát (természetesen falsch adatokkal, de látványos lenne nagyon ).
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Erről hallottam már...és már két embör szerint is hatásos, és csak rápakolja a végfokára, és jobb a rendszer hangja, sőt rátesz még egy-egy darabot belőle a hangfalak tetejére is.

És ehhez mit szóltok? 2perc hírnév mindenkinek jár szerintem: Bővebben: Link
Akkukat sehol nem láttam, lehet, hogy dinamóról megy?

Jó ötletet adtál ezzel...már csak a rendszert kell kitalálni. Valami elektroszmog vevő kamerát kell készíteni első körben, aztán a többi már gyerekjáték.
(#) Alkatel válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Vannak dolgok, ami nélkül élni lehet, csak nem érdemes. Egyébként ötletes.
(#) Alkatel válasza Norberto hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Van egy tesco gazdaságos megoldásom! Nem fizetem be a villanyszámlát, mire kikötik az áramot és már is oda az elektroszmog nagyrésze. Jogdíjas ötlet! Minden olvasó kéretik fizessen érte nekem amennyit akar. Vagy inkább ne. Közkinccsé teszem ingyen. Na milyen vagyok hozzátok?
(#) gg630504 hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Ezek az elektroszmog-harmonizálók valójában gyógyító eszközök. Na nem a fizikai hatástól védenek, az nyilvánvaló.
Ha jobban körülnéztek, meglátjátok, mennyi kiegyensúlyozatlan, depressziós ember él körülöttetek. Ahhoz, hogy jobban érezzék magukat, szükségük van ilyen placebókra. Lehetne talizmán, sámán, lelkész, pszichológus, a lényeg, hogy külső támogatás legyen.
Persze, minél drágább, annál hatásosabb. A lelki béke minden pénzt megér.
Pontosan ugyanez folyik a kozmetikumokkal.
Jó ez így.

( Nem tudok valahol egy olcsó fröccsöntő kisiparost? )
(#) hapro válasza gg630504 hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Ha találsz egyet nekem is jelezd.
(#) Alkatel válasza gg630504 hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Milyen kell? Kisfröccs, vagy nagy?
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Jelentem ez a "foszforeszkáló izé" nem működik!
(#) szamóca válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Szódabikarbóna, meg hájperokszid, meg hegyi harmat = niksz lájting. Biztos nem mondtad el a varázsszót, hogy MUKOÖGY!
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
[OFF]Vagy hogy lumos.
(#) Alkatel válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
ez a "foszforeszkáló izé"
Így nem is működhet! Hiányzik belőle a foszfor! A legtöbb a komlóban van! 1 láda sör és minden rózsaszín lesz és nem kell hozzá ez a sok felesleges cucc.
Következő: »»   40 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem