Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   74 / 137
(#) hapro válasza Terenc hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Akkor nincs kérdés...20.000-ért veszel egy 5.1-es erősítőt és kész. Olyan lesz amilyen, de 20.000Ft-ba kerül és itt ez a lényeg. Vedd meg amelyik tetszik, és akkor mindketten jól jártok majd. Használtba szerintem kapsz is ennyiért valami csodát. Ennyi.
(#) Kovidivi válasza Terenc hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Szerintem az erősítő mindig és mindig topicba kérdezz.
Egyébként a 345w az összteljesítmény valószínűleg, és ránézésre is egy 5x100w-os erősítenél nem érdemes nagyobbat venni hozzá. Az pedig, ha valós 5x100w, akkor nem olcsó.
(#) tanci hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Heló.
Az baj lenne ha a 30wattos hiragát 35V helyett 30-31V feszültséggel működtetném?
(#) szamóca válasza tanci hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Nem baj. Enyhe teljesítmény és hőtermelés csökkenéssel jár.
(#) tanci válasza szamóca hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Akkor a 450 wattos trafóm elég lenne hozzá ami 2x24V és 9,37A-os? Így kb mennyi teljesítmény csökkenés lenne?
(#) Doncso válasza tanci hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Észrevehetetlen.
(#) tanci hozzászólása Okt 25, 2010 /
 
Szevasztok.
Megépítettem a 30wattos hiragát csak volna vele egy kis gond. Nem tudom beállítani a nyugalmi áramot. Hiába állítgatom a trimmert az áram értéke mindig nulla. Valakinek valami tipp, hogy mi lehet a baj?

Kapcsolási rajzot mellékeltem.
(#) hapro válasza tanci hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Talán rosszul ültetted be az alkatrészeket.
(#) (Felhasználó 46585) válasza tanci hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Szerintem azzal a trimmerrel a kimeneti nullapotenciált kell beállítani. Ha nincs hiba abban, amit összeraktál, akkor óvatosan csökkentsd a 47k-os ellenállásokat, azzal nőnie kell a nyugalmi áramnak. Hogy mérted, hogy mennyi a nyugalmi áram?
(#) tanci válasza hapro hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Alkatrészek biztosan jól vannak. Tranzisztorok is, mert mindegyiknek megnéztem a lábak kivezetéseit.
(#) tanci válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
A táp és az erősítő közé kötöttem sorosan a mérőműszert.

Az ellenállás értékét pedig amit mondtál megváltoztatom és úgy próbálom ki.
(#) tanci válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Kipróbáltam amit javasoltál és működik. A 47K ellenállás helyett 22K-sak vannak. Így a nyugalmi áramot max. 0.8A tudom beállítani. Mit javasolsz csökkentsem tovább az ellenállásokat vagy a trimmer körül a 442R ellenállásokat cseréljem kisebb értékűre?
(#) (Felhasználó 46585) válasza tanci hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Inkább a 442 ohmosokat csökkentsd, de akkor a potit is, arányosan.
(#) Srajmund válasza zsozso72 hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Szia!
Az általad belinkelt LM338-as stabilizátoros tápnak nincs meg véletlenül a panel rajza? Hálás lennék érte.
Hiraga Le Monstre 8W-ost kezdenék építeni.
Köszi a segítséget előre is
(#) MolnarG válasza Srajmund hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Én nem feltétlenül raknék neki stabil tápot, A osztályhoz nem igazán szokás. Nézd meg mi van leírva itt a cikkben.
(#) Srajmund válasza hapro hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
A 8W-os Hiaraga Le Monstre-val kapcsolatosan kérdezném, hogy a cikkben is szereplő két másik heli (T4, és T3) mekkora értékű? Valamint a táppanelen lévő diódák melletti kis kondik pontosan milyenek, és mekkora értékűek.
(#) hapro válasza Srajmund hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
A diódák melletti kondiknak tegyél be 47nF fólia kondit.
A két jelöletlen helitrimmer meg az általa kiváltott ellenállástól célszerű nagyobbra választani.
Vagy ahogy én is tettem, helitrimmer+fix ellenállás. Így a kettő értéke összesen valamivel több legyen mint a helyettesített ellenállás. Nálam ha jól emlékszem 470ohmos a helitrimmer, és mellé még talán 6-800ohm körüli ellenállást tettem, de ez már igazán nem fontos érték, mivel ott a trimmer.
(#) thedespot0 válasza hapro hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Harpo, én a nyugalmi áramot nem tudom változtatni azokkal az alkatrészekkel csináltam meg ami a kapcsolási rajzban van , vagyis majdnem eredetiket nem kaptam... Sajnos, bc546 bc557 bd250 bd249 j103 és k246 ezekkel helyettesítettem. és a nyugalmi áram kb 2.5 amper volt. Az 1 kohm-os ellenállásokat cserélem 390 ohm-ra hát ha segit majd. De ez még nics kész, majd csütörtökön kiderül, hogy is alakul az a nyugalmi áram. Amugy szeritned miért nem lehet állítani ?
(#) hapro válasza thedespot0 hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Mert nem olyan értékű trimmered vagy ellenállásod van ott ahol kell.
Hol állítod a nyugalmit?
(#) hapro válasza thedespot0 hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
1k helyére tegyél 2-500ohm+1-1,5k helitrimmert. Így egész biztos be tudod állítani.
(#) andras1 hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Krell KSA 300S - létezik erről közkézen kapcsolási rajz? Esetleg klón készült belőle? Neten nem nagyon találni semmit erről a típusról. ( KSA 50 -ről igen ) Az ára és a súlya nagyon komoly, szaklapok referenciaként is használták. Kifutott típus, de a használt piaci ára is horror...
300w Class A

kép
(#) Doncso válasza andras1 hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
300I, de hátha jó : Bővebben: Link
Egyébként gyönyörű darab. Gratulálok hozzá. (Irígykedős szmájli)
(#) varttina válasza andras1 hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Ha ezt megépíted, kifűtheted vele az egész házat. Egyébként nem véletlenül olyan magas az ára, ugyanis az ilyen minőségi cuccok válogatott alkatrészekből készülnek.
(#) Doncso válasza varttina hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Ja én azt hittem van már egy ilyene. Látszik, hogy most iszogatom a kv-m
(#) andras1 válasza varttina hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
A fűtés el is kelne, de a födémet meg kellene erősíteni, nehogy leszakadjon. Piszkálja a fantáziámat egy után építés, de annak ellenére, hogy egy 17 éves konstrukció, csak idén futtatták ki. A neten semmiféle dokumentum nem lelhető fel, nagyon vigyáznak rá. Van egy srác, aki felújított egy végfokot ( nem pont ezt a típust ), az oldalán voltak kapcsolási rajzok, de a Krell levetette vele. Restaurálás

Szóval ez a KSA 300s
-új ára ca 9000 USD
-90kg
-300W 8ohm, 1ohmig terhelhető
-100V/us slev rate
-5kVA trafó
-272.000µF puffer
-nagyon jó minőségű, válogatott, de standard alkatrészekből épül fel
-2+12 NPN & 2+12 PNP tranzisztor a végben

fentiek szellemében erősen megkérdőjelezhető az után építés gazdaságossága, létjogosultsága, kivitelezhetősége, realitása. de mégis érdekelne...
(#) varttina válasza andras1 hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Még két tranyót sem könnyű párba válogatni, hát akkor tizenkettőt... Ha ládaszámra vannak alkatrészeid, van időd, türelmed, valamint egy nagyon komoly műszerparkod, láss neki a válogatásnak.
Mivel A-osztályról van szó, a folyamatos magas áramfelvétel miatt a táptrafót sem árt jócskán túlméretezni.

Idézet:
„erősen megkérdőjelezhető az után építés gazdaságossága, létjogosultsága, kivitelezhetősége, realitása. de mégis érdekelne...”

Egyébként sokszor én is hasonlóképpen gondolkodom.
(#) oibacsi hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Építettem egy saját tervezésű kapcsolást, nagyon elégedett vagyok vele, de nem is ez a lényeg. A kérdésem az lenne, hogy mennyi átlagosan A osztályban a hűtőbordák üzemi hőfoka? Nálam 24 fokos szobában olyan 65 körül mozog.
(#) varttina válasza oibacsi hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Ez elsősorban a hűteni kívánt alkatrész hőtűrésétől függ. Egy 175°C-t is elviselő félvezetőeszköz még szépen működik 65 fokon. Bár én nem szeretem, ha egy alkatrészt a hőmérséklete miatt nem tudok megérinteni.
Ez alól természetesen kivételt jelentenek az elektroncsövek.
(#) oibacsi válasza varttina hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
150 fokos hőtűrésű fetekről van szó, maguk a fet-ek olyan 80 körül lehetnek. Multiméter szenzorral mérve, már amennyire odafértem.
(#) p_istvan válasza oibacsi hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Szervusz!
Akkor a félvezető átmenet legalább 90-110 fok, (a pontos paraméterek hiányában csak saccolás)
Az életartama rövidebb lesz, nagyobb a meghibásodás valószínűsége. Ezt a rizikót neked kell mérlegelni, ha nem sokat van bekapcsolva még így is túlélheti a gazdáját. Viszont a FET paraméterei ilyenkor jelentősen megváltoznak! (leginkább a meredekségcsökkenésben nyílvánul meg)
Következő: »»   74 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem