Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1032 / 3965
(#) Tom Sowyer hozzászólása Okt 30, 2010 /
 
Sziasztok!
Kezdő vagyok, de csináltam már egy két kapcsolást:
két ledes villogó, elektronikus dobókocka, hangváltós sziréna.
És most egy sokkal bonyolultabb dolgot kéne összeraknom és foggalmam nincs hogy hogyan csináljam!

Szóval arról lenne szó, hogy van egy ilyen kémkészletem ilyen játék izé és abban van egy olyan hogy ha valami elhalad előtte akkor jelez.
Nekem arra lenne szükségem hogy ezt valami kis adóval összekapcsolva A ból B pontba továbbítson egy jelet és akkor B pontban csipog vagy valahogyan jelez.
Nincs valami ötletetek mivel kapcsoljam össze vagy mit eszkábáljak hozzá??

A választ előre is köszönöm!
(#) fantom45 válasza mineral hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Szia. Szerintem megsült az IC. Az 555 elég kényes a statikus fesszel. Használj foglalatot! És cseréld ki az IC-t.
(#) fantom45 válasza Tom Sowyer hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Hali. Ezt egyilyennel és egyilyennel tudod megoldani. Ezeket általába mikrovezérlőkkel szokták vezérelni, de ha csak az kéne hogy egy csipogó vagy egy led felvillanjon akkor azt is meglehet oldani nagyobb bonyodalom nélkül. Nézd meg ezt itt van egy egyszerű rajz. Szerintem ez egy kezdőnek sem bonyolult ráadásul mindent leír ezekről.
(#) mineral válasza fantom45 hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Az előbb kimaradt , hogy a trigger jel érkezése után marad kimenet magas szinten. De ettől még lehet , hogy az 555 bizonyos része megadta magát. Jól van köszi a tippet kicserélem a kicsikét.
(#) Tom Sowyer válasza fantom45 hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
És ezeknek mekkora a hatótávolsága???
És ezt otthon össze tudom rakni ha leírod az alkatrészeket?
Vagy ilyeneket nem lehet boltban kapni?
(#) fantom45 válasza Tom Sowyer hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Olvasd el először a cikket Ott minden benne van. Ha van kérdés írj.
(#) kkfarkas válasza pucuka hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
most már minden tiszta...az előlapi usb-nek és a mellette lévő mikrofon és fejhallgató bemenetnek semmi köze egymáshoz! Tehát kell egy usb-s hangkártya!
Hálás köszönet a felvilágosításért! ....de....lenne még egy kérdésem... : Szerinted érdemes házilag ilyen hangkártyát csinálni?!
Üdv és mégegyszer kössz: Martin
(#) amaran hozzászólása Okt 30, 2010 /
 
Üdv mindenkinek. Már nem tudom kihez forduljak,de itt sztem megtalálom a választ. Az a problémám,hogy a vízcsövek elfagynak az istállóban és a nagy fagymentes itató is elfagyott -10 alatt. Már előre kell terveznem, mi lesz,mert nem lehet,hogy nem isznak az állatok és énse akarok télen egész nap gázégővel melegíteni. Egyszer régen láttam olyat,hogy egy fűtőszál végig van vezetve hosszan a vízcsövön ami egy kábelba folytatódik és a végén egy 220v dugó.. Nah nekem is ilyen kellene 2 db, egy fél méteres meg egy 1 méteres,vagy mindegy,lehet hosszabb is. VAgy egy olyan,amit beledobok a vízbe és melegíti,hogy el ne fagyjon.Mivel egy egy úszó labdás itató,amiben áll a víz,és ez fagy bele,hiába fagyálló. Valaki ilyet tudna nekem csinálni?
Köszönöm a segítséget előre is.
(#) vilmosd válasza amaran hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Hali
Itt nezz szet (nem olcso). De sok ceg foglalkozik vele. Arlista.
Udv Vili
(#) amaran válasza vilmosd hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Hali. Köszi szépen,ezt kerestem. Az ár nem számít,az számít,hogy legalább van és meg tudom venni. Kedden már fel is hívom és egyeztetek velük.
Köszi
Üdv
(#) pucuka válasza kkfarkas hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Lehetni éppen lehet, itt a topikja, olvasgasd, és döntsd el, kogy képes vagy-e rá, de szerintem nem éri meg.
(#) Tom Sowyer válasza fantom45 hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
A frekvenciát megtaláltam , de a hatótávolságot nem találtam meg , az alkatrészeknek pedig csak egy részét !
(#) pucuka válasza Tom Sowyer hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Olyan adatot nem is találhatsz, hogy "hatótávolság". Azt úgy lehet kiszámolni az adóteljesítmény, az antennanyereségek, az átviteli út csillapítása, és a vevőérzékenység ismeretében.
(#) Tom Sowyer válasza Tom Sowyer hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Jajj de figyelmetlen vagyok!
A második részben benne van az összerakás!
(#) Tom Sowyer válasza pucuka hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Ez nekem kínai!
(#) Kovidivi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Átalakítottam a kapcsolást. Ránéznél kérlek, hogy nem hagytam-e ki semmit? A LPT porthoz való csatoláshoz majd készítek leválasztást, de az már csak egy másik nyákon lesz rajta. És érdekelne a véleményed is az új verzióról! Köszönöm!
(#) tojci hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Sziasztok,

szeretnék ónt venni, de mikor nézegettem a neten, h hol lehet ilyet venni, akkor egy csomó fajtát találtam (ólomos, stb.). milyen fajtát kell venni áramkörök épitéséhez?


Köszi a segitséget!
(#) pucuka válasza Tom Sowyer hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Mi ebben a kínai?
(#) fantom45 válasza Tom Sowyer hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Amúgy mekkora hatótávval akarod használni?
(#) fantom45 válasza fantom45 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Ja de amúgy azt írja hogy akár 100m-ről is belehet kapcsolni a ledet. Tehát ha házon belül akarod használni szerintem elég lesz.
(#) Abukodonozo hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mitől függ annak az ellenállásnak az értéke, amit egy tirisztor gyújtásához használunk? Konkrétan: Bővebben: Link

Köszönöm!
(#) Abukodonozo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Szia!

Vadászom itt a tirisztor adatlapokat... Például 1N3831-nél van ilyen, hogy Holding Current (tartóáram - gyújtóáram?), értéke 0,5-15 mA. Ebből következik, a feszültség függvényében, az ellenállás értéke - ahogyan mondtad: Ohm-törvény. Jól gondolom?
(#) Abukodonozo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Köszönöm, megértettem! Mostmár csak egy olyan mezei kisáramú tirisztornévre van szükségem, amit akármelyik üzletben megtalálhatok... Van egyáltalán ilyen? Ez olyan, mint a tranzisztoroknál a 2N2222.
(#) smrtln hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy problémám az, hogy hogyan lehet legegyszerűbben 1.5v-ból 5v-ot csinálni? Én DC-DC konverterre gondoltam de az drága egy kicsit.
A másik kérdésem pedig az lenne hogy van-e olyan tranzisztor amely már 1.5V-nál kinyit?
Remélem tud valaki segíteni

Segítséget előre is köszönöm!

smrtln
(#) pityu_18 hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Sziasztok.Azt szeretném kérdezni hogy a mellékelt képen:
-a pirossal jelölt kondikat cserélhetem e elkora és ha igen hogy legyen a polaritás?

-a zöld kondiknál pedig a besatírozott rész a negatív?

-a kondiknál az mF az a mikro ugye és a boltokba µF-ként jelölik?

Köszi.

kep.jpg
    
(#) pityu_18 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Értelek,a gondom csak annyi hogy pl a hestornál nem találok más típusú kondinál ilyen értékűeket.Hogy tudnám megoldani?
(#) R4v3n hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek! Van egy toroid trafom ami hálózatból csinál 2x12Vot, illetvel 2x2,5A-t. Egyenirányítottam. a Gond az hogy az egyik kimenetnél 4 a másiknál 6 Voltot mérek, a trafo pedig nagyon forró és valami belül olvad rajta, ami gőzölög. Nem tudom mit ronthattam el, ha tudna valaki segíteni azt nagyon megköszönném.
(#) lapose válasza R4v3n hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Szia!
Idézet:
„trafo pedig nagyon forró és valami belül olvad rajta, ami gőzölög.”

Miért kell megvárni még elolvad a trafó??
Hogy segítsünk, ha se képet, se kapcsolást nem raktál fel!?
Valamit elkötöttél!
(#) kadarist válasza pityu_18 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Az mF= µF ha erre gondolsz.
(#) R4v3n válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Következő: »»   1032 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem