Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   635 / 2501
(#) saraha válasza szamóca hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Azok arany ROE-k?6x27mF/80V és bele is teszed mindet?
Nekem is ilyenek vannak de én csak 4-et gondoltam bele.
(#) szamóca válasza petemazi hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Nézted a pufferek mennyiségét 16x22mF! Mekkora láda kell ennek?
(#) szamóca válasza saraha hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Igen, de 22mF/80V-osak csak a Roedersteinek.
Nem tudom igényelni fogja-e, lehet csak négyet rakok én is bele.
(#) ethosz2 válasza ethosz2 hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
A tranzisztorkészlet, amit be kell szerezni az utánépítéshez (PN és a 2N Fraichild gyártmányú, a többi ONS gyártmányú):

PN100A és PN200A

2N5550 és 2N5400

MJE15030 és MJE15031

MJL21193 és MJL21194

A mennyiség az attól függ, hogy melyik bristonra fanyalodsz rá. A kisebbekhez sokkal kevesebb végtranzisztor is elég. A legkisebbekben 1-2 pár van csak meg néhány 2N és PN tranzisztor.
(#) saraha válasza szamóca hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Ja tényleg az enyém is 22mF.Szerintem bőven elég a négy is ezekből a dögökből plussz low esr 470µF és egy hidegítő.Meg akkor már tényleg egy húsosláda kéne neki...
(#) petya0808 hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Hello végerősítőt szeretnék vásárolni de rengeteg erősítő 4 ómos de hanfalak meg 8 hogy van ez?
légyszi segítsetek.
(#) bankimajki válasza petya0808 hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Mekkora teljesítményben gondolkodsz? És új vagy használt kell?
(#) petya0808 válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
500w körül és attol függ h mennyi
(#) ethosz2 válasza petya0808 hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Neked a 7B-SST-t ajánlanám. Ez 600W 8ohm-ra.

Aki megelégszik 100W 8ohm, 200W 4ohm, annak a 9B-SST kis egyszerű végfoka is megteszi, anyagilag sem nagyon vág földhöz.
(#) petya0808 válasza ethosz2 hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Köszi igazad van :yes:
(#) petya0808 hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
tud valaki egy linket küldeni ahol ez az erősítő megtalálható meg az ára is? 7B-SST 600w 8 ohm
(#) ethosz2 hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
A 28B-SST árával kapcsolatban tévedtem, nem 5 millió, csak 4.936000Ft az ára 2 mono végfoknak.

Ennyi pénzért annyira rossz csak nem lehet egyik sem.
A kisebbeket határozottan érdemes lehet összerakni.

Valaki tervezne egy profi nyákot mondjuk a 9B-SST végfokának? Lehetne szerintem egy itteni fórumos építési projektet is csinálni.
(#) petya0808 válasza ethosz2 hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
köszi
(#) ethosz2 válasza petya0808 hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
(#) ethosz2 válasza petya0808 hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Most olvasom csak, hogy te vásárolni akarsz erősítőt, nem építeni.

Hát akkor mégsem a bristont ajánlanám, bocs...
(#) Ge Lee válasza ethosz2 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
A tápfeszt nem tüntették fel a rajzon. Négy végtranyó 600W-ra elég merész.
(#) Krisztian1031 válasza ibpeti hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
ibpeti!
Nézd csak meg szamóca, 831764-es hozzászólásához csatolt képet...
Így szokták sodorni a kábelt...
Megmarkolásra jogos a bőgés, vagyis búgás
A csillám egy szigetelőlapka, ami elválasztja az alkatrészt a szerelő, tartófelülettől.
Oké, hogy nem "testel" az LM hátulja, de véleményem szerint az nem ártana, akárcsak egy szigetelőgyűrű a csavarokhoz. Bár ezt már csak nagyon félve írtam le, mert megint letorkolnak majd.

Majd ötletelnek mások is, de még az jutott eszembe, hogy próbáld meg egy külső, független táppal meghajtani próbaképpen, hogy akkor is búg e...
Ha igen, akkor sanszos, ahogy előzőleg írták, nem oké a NYÁK
(#) Tibikee0214 hozzászólása Nov 5, 2010 /
 
Sziasztok, féléve elégett subláda aktív erősítőmet elhatároztam szétszedem a nyáklapon egy síkban ellenállások elégtek ha tudtok segíteni tötök fel képeket és amit tudtam egy ellenálást lemérni ami eléget elvileg 22K :\ de, az sem biztos, aki tud kérem írjon, és segítsen mert valahogy össze kéne ezt hozni már

UP: ami a legborzasztóbb kézileg összerakottról van szó!
(#) Tibikee0214 válasza Tibikee0214 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Aki ért hozzá segítségét kérem
(#) ethosz2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
4 pár végtranyó van 600W-ra ( 900W 4ohm). Ezek 200W-os végek, szóval egy jól méretezett rövidzárvédelemmel elegek 900W-ra. 600-ra bőven.

(Amiben 4db van, az csak 100/200W-os.)
(#) hangszoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Helyes a megállapitás , hogy merész a 4 tranyó a 600Watthoz.
Jobbfajtákban ehhez 9 párat használnak !
RCA katalogusban megadják a várható élettartamot a hőciklus függvényében . Ennek alapján, nem lesz hosszú életü a szerkezet
A SOAR-t is kellene nézni.
(#) dollerakos válasza DuMatyi hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Most döntöttem el: először építek egy JLH-t, mégpedig az eredeti változatot, amelyből egy kölcsön-példány is van nálam, nekem tetszik! Már kaptam is 1-2 tanácsot + paneleket és végtranyókat és sokmindenem van is hozzá. Ha megcsináltam, akkor a következő a Quad lesz, úgyhogy nem maradok ki semmiből ))))

Üdv.
(#) Ge Lee válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Aki ezért 5 makit ad az meg is érdemli, én ötezret sem adnék. Tényleg most nézem 900W a négy pár tranyóra.. .
A 600W-hoz kell több mint 2x100V, jó esetben 180-190W is igénybevehet egy tranyót, és akkor ez még csak a 8 ohmos terhelés. Nem is folytatom.
(#) zoly15 válasza Tibikee0214 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Nem kell 10 percenként írogatnod, ha nem tudunk segíteni, akkor sem fogunk tudni! A képek jól jönnének de kép legyen (ne homály mert az nem ér semmit). A képek után okosabbak leszünk!
(#) Lacko12 hozzászólása Nov 5, 2010 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy egy erősítő vezetékezésnél hova raknátok árnyékolt koax kábelt és hova mehet a sima hagyományos szigetelt vezeték!
(#) Action2K válasza Tibikee0214 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Az elégett alkatrészeket nem lehet kimérni, illetve nem kapunk jó eredményt. Egy fotó jó lenne róla. (De ne egy homályos izé legyen, ahogy Zoli is írta.) Amellett egy ismeretlen áramkörnél egy kapcsolási rajz sem ártana. Mindezek ellenére félő, hogy valamilyen félvezetők is elszálltak, de azok típusai talán leolvashatók.
Műszerezettségnek nem ártana egy oszcilloszkóp, hogy az esetleges nagyfrekis gerjedés megállapítható legyen.
Áramkorlátozó védőizzókat sem árt a tápágakba behelyezni az élesztés idejére, a további károk megelőzésére.
Szóval, türelem, szívesen segítünk, de nem kis falat lesz szerintem.
(#) Action2K válasza Lacko12 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Ahol kis szintű jel megy, oda kell az árnyékolt. Magyarán, a bemenethez. Tápnak, kimenetnek mehet a sima. Ha netán nem a panelen van a negatív visszacsatolás megoldva, akkor ide is ajánlott.
(#) Lacko12 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Rendben köszi szépen!
Első erősítőm lesz és nem szeretnék a vezetékezésen elvérezni!
(#) Tibikee0214 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
köszönöm, de megoldódott. elvittem a soner audiohoz azvolt a nyáklapra nyomtatva, aztán ott megcsinálják, amúgy a képkészítés azért hogy az áramkört lássátok, és esetleg hogy találkoztatok-e ilyennel mégis, mivel kézileg összerakott és még ic-t sem találtam benne.. de mind1 ott megcsinálják köszi szépen azért.


A nagybetűs mondatkezdés, mondatszerkesztés, helyesírás, alapkövetelmény, és az ellentettje igénytelenségre vall. És amúgy is ciki, nem trendi így írni manapság.
szamóca
(#) ethosz2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Nem igaz. A hatásfokból számolva 600 W-nál 400W a disszipáció effektív értéke. Ez 8 tranzisztorra oszlik meg, ami tranzisztoronként 50W effektív disszipációt jelent. 900W-nál legyen 100W, mert akkor a hatásfok is roszabb.

Ezek a végtranyók nem kínai BD249-ek, azt is nézd. 200W diszipációra képesek.

Egyébként ezeknek a millás erősítőknek a tervezői biztos hülyék lehetnek:yes:, ezért is adnak 20 év garanciát a készülékekre. (szerintem a tervezők esetleg megbuktak az egyetemen és csak azért alkalmazza őket a munkaadójuk, mert olcsóbban kijön, ha diploma nélküli esetleg félhülye villanyszerelőket alkalmaz tervezőnek. Rajtuk spórolja ki a méregdrága kondikat, meg hatalmas torroid trafót, szép dobozt). 2. A Brystonnál biztos még nem találkoztak a zseniális hobbi elektronikás amatőrökkel és nem hallották, hogy 4 pár tranyó nem elég 900W-ra, de még 600-ra sem . Ha ezt olvassa a cég vezetősége, akkor majd biztos kirúgják azokat a hülye tervezőiket és nem kérnek el 5 milkát egy ilyen fo***-ért.
Következő: »»   635 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem