Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Magyarokamarson
 
Témaindító: borvendeg, idő: Okt 4, 2010
Lapozás: OK   4 / 9
(#) puli122 válasza Ant hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Ez a feladta mechanikailag kb semmi, a tavalyihoz képest. Szerintem ez nem feltétlen előny...
(#) Ant válasza puli122 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Valóban, de számomra a mechanika elkészítése elég nagy feladat volt, ugyanis én próbálkozom a legolcsóbb megoldást megtalálni. Ez pedig nem mindig sikerül minőségileg megvalósítani. Persze a robotnak elég picinek kell lennie az előzőekhez képest. Szóval érdekes lesz.
(#) borvendeg válasza puli122 hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
De viszont egy jól átgondot és begyakorolt irányítási taktikával simán labdába rúghat. RTavaly is én voltam az egyetlen aki nem alkalmazott képfelismerős szoftvert. Szóval van némi tapasztalatom a 13s-al késleltetett irányításban. Simán kivitelezhető. Az viszont hogy elég az egyszerűbb váz is háááááát egyik szemem sír a másik nevet. Én szerettem abmechanikát is csinálni meg jó volt mikor feladták a leckét mechanika terén is viszont ha bonyolultabb mechanika kell akkor most nem tudnék elindulni idő hiányában. Jobban elment a verseny elektronikai irányába.
(#) puli122 válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Akkor azt mondod, hogy csupán kézi irányítással indultál ? Nem tudom az ide hogyan kivitelezhető úgy...
(#) attila066 válasza puli122 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Szerintem úgy gondolja hogy most nem kell kamera kép, mivel nem lesz takaró palánk a csapatoknál sem !
(#) puli122 válasza attila066 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Igen, az nem lesz, de szerintem az lenne a cél hogy közel autonóm robotot építsen mindenki, vagyis tájékozódni kell a pályán, ami igen csak nagy feladat, ha azt nézzük hogy mi alapján kell... Innentől viszont nem igazán kell a kézi irányítás.
(#) borvendeg válasza puli122 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Már mért ne lenne kivitelezhető a kézi irányítás? Kis gyakorlással előre láthatod, hogy hol lesz a robot. A célról, csak annyit hogy a te tudásoddal leghet cél az autonóm robot. Az én tudásommal viszont az a cél, hogy meg tudjam csinálni akézi irányítást. Számomra ez is kihívás. Tudtommal ez sem tiltott.
(#) Stewe válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Becsülendő cél... de vannak esetek, mikor a kézi irányítás nem nehéz, hanem majdnem lehetetlen. Ha a versenykiírás autonóm robotot preferál... akkor lehet, hogy "véletlenül" szükség is lesz rá. Egy alagút a pályán, és bukott is a mutatvány.
Sarkított példa: A minimális mars-föld távolság is több mint három fényperc, vagyis minden mozdulat eredményét minimum 6 perc múlva tudhatnánk meg...
Parancsokkal is lehet operálni, de ha megadunk egy célt és feladatként kapja a megoldását, akkor már valóban nem manipulátorról beszélünk, hanem robotról.
(#) borvendeg válasza Stewe hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Hát én olvastam a kiírást. Alagút nincs. Belátható apálya és nem lehetetélen a kézi irányítás és nem is tiltott. De félnivalója nincs tőlem szerintreem senkinek. Tisztában vagyok vele hogy nincs esélyem komoly helyezésre, de én akkor is elégedett leszek ha el tudok indulni. Ezzel részemről lezárom a vitát.
(#) Stewe válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Félreértettél... nem vitatkozni akartam én, csak felmerült bennem, hogy több eséllyel indulhatnál, ha csak a legkisebb dolgokat automatikusan elvégezné a robot, és nem neked kellene minden apró mozdulatra figyelni.
(#) kaqkk hozzászólása Nov 5, 2010 /
 
Tudnátok adni egy linket amivel fel lehet jutni az oldalra ?
Nekem akár mit próbálok nem sikerül
(#) szabi83 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Vasárnap lesz valami
(#) kaqkk válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Köszi már nagyon várom !
(#) L_Maqvus válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Má vasárnap van
(#) borvendeg válasza L_Maqvus hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Még 11 órán át vasárnap...
(#) borvendeg hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Kint van a hivatalos kiírás!!!
(#) bankimajki válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Én nem látom.
(#) borvendeg válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
(#) Thowra hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Első olvasás után kicsit sok az információ
A kézi irányítás itt valóban problémás, ideális esetbe is max 60 utasításra van idő. A taktikai részen is el lehet gondolkodni.
(#) attila066 hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Töröld a cooki-kat vagy WWW-vel írd be! simán énsem láttam.. beírtam h www. és egyből bejött.
(#) kaqkk válasza Thowra hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Én az első átolvasás után , max a lövést tudom elképzelni kézi irányítással.
(#) borvendeg válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Nah hát én meg csak azt nem...XD Mikor lövök mire odaér elmozdult a cél...
(#) Báddzsó válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Én azt nem értem, hogy a piramis pont jár ha:
elsőként mész át rajt
utolsóként
vagy mindkettő, így dupla pont.
Vagy nem, számomra ellentmondásos a szöveg.

Ha jól értem akkor ez egy elég kergetőzős játék lesz.
1 piramishoz odamegy 3 robot és libasorban mennek át a piramison miközben lövik egymást Ez nagyon szerencsejáték lesz így.
A másik, hogy a drótpiramisok az első körben a földel lesznek egyenlőek. Ezt garantálom! Meg is írom Attilának..
(#) Fizikus válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Hogy kitalaltam, hogy egymas elleni versenges lesz a feladat! Egy kicsi es gyors rover, tobbfele erzekelovel felszerelve, egy jo keresoalgoritmussal nyero lehet.
(#) Thowra válasza Báddzsó hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Üdv!
Én úgy értelmezem, hogy:
-áthaladás a saját piramison pontot ér
-ellenfél piramisán való áthaladás szintén pont
-központi piramis szintén pontot ér
Egy piramis a küldetés alatt csak egyszer ér pontot.
A küldetés végén ahol utoljára jártál annak a pontja is számit.
Idézet:
„Tehát pl. ha valaki a küldetés ideje alatt egyszer áthalad a földi piramison az 5 pont és ha a küldetés végén ő volt az utolsó aki áthaladt rajta akkor az még 5 pont. Ha a küldetés közben valaki elbitorolja tőle a piramist akkor vissza lehet menni és visszaszerezni azt a 5 pontot. Ugyanez érvényes az összes piramisra értelem szerint 1 vagy 3 pontért.”
(#) kaqkk válasza Thowra hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Akkor ha jól értem : ha én vagyok az első aki végigmegy a pályán és utánam jön egy másik rover , elhódítja az összes pontomat ?? Akkor itt az jár jól aki a leglassúbb de még éppen végig ér a pályán !
Borvendeg , neked is igazad van ! De ha "programból"
indítom a lövést , amikor érzékeli az előző rover támadható-felületét a robotom akkor ha éppen a piramisban van az ellenfél várhatok én is , vagy kihagyom
azt a piramist ?
(#) KTobi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Olvassátok át még egyszer, egyszerű.
Átmentél a saját térfeleden lévő piramison 1pontot kaptál, ezt többet nem vehetik el tőled. Ha a másik térfelén lévő piramison átmentél 3 pont, ha a középsőn 5 pont. Ha többször átmész egy piramison nem jár érte többször pont.
No most véget ér a kör. Megnézzük az adott piramison ki ment át utoljára, és annak kiosztjuk még egyszer azt a pontot. Tehát a a saját térfeleden lévő piramison Te mentél át utoljára akkor kapsz még egy pontot, ha a középsőn Te voltál aki utoljára átment, akkor kapsz plusz 5 pontot.

A pontozás ezen része immár mindenkinek érthető?
(#) kaqkk válasza KTobi hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Ez a megfogalmazás már érthető
(#) Smithy87 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Hello olvasva a témát érdekes egy játék lehet.
(#) kaqkk válasza Smithy87 hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Lehet hogy elsőre egy "jó játék" nak tűnik de ez kb 10 hónap elektronikai mechanikai és programfejlesztés !
Én ebben az évben akartam először indulni , de nem tudom hogy meg merjem e kockáztatni !
Következő: »»   4 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem