Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 9 Voltból nagyfesz
 
Témaindító: m.joco, idő: Jan 25, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) ZLED válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
ha megnézed a be.jpg-t akkor látsz egy bazimagy kondenzátornak látszó tárgyat. na az!!!
(#) Kartalljani válasza ZLED hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
aha, értem. Egyaébként meg: régebbe énis kondinak hittem azt már sok ilyet szedtem szó szerint darabokra
(#) imi84 válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Engem érdekel, a válasz küldése a fórumba ablakban a szmájlik fölött van egy fájlmelléklet doboz, a tallózásban kijelölöd a file-t és csatolja...
(#) Kartalljani válasza imi84 hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Oké, köszi
(#) hili13éves hozzászólása Máj 5, 2007 /
 
Én tok egyet!!Remélem jó lesz
Én még nem pronáltam
(#) Kartalljani válasza hili13éves hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Nadehát a fórum elején is pont ezt a kapcs rajozt ugyanezzel a leirással küldték. Máskor kicsit jobban nézz körül egy témában, hátha valaki már feltette/leirta azt amit te. Egyébként 230 V-az még nem nagyfesz. Csak az fölött. De nem tom, hogy m.joco-nak mekkora fesz kell. deha nagyfezt irt, akkor biztos nem csak 230 V.
(#) Kartalljani válasza ZLED hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Amiből öt láb jön ki, az a visszacsatoló transzformátor. az csinál kb. 40-50 V-os impulzusokat.
Egyébként a kapcsirajzra már rájöttem, megis építettem otthon, de a kondit egy 555-el kapcsolgatott relével sütögettem ki. De ennek a helyére igazábol Z-dióda kellene, csak épp nem volt othon olyan :no:
Majd ha valakit érdekelne akkor a végleges kapcsirajzot felteszem. Olyan 10 kV-körül lesz várható a kiemneti fesze, ha működni fog
És 9V-os elemrő fog menni. Gyakorlatilag ugyanugy fog működni mint ez a gyujtó, csak kicsit nagyobb teljesítményű lesz, legalábbis azt szretném ha nagyobb lenne. Akit érdkel szoljon, és majd akkor felrakom ha kész. :yes:
(#) ZLED hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
A gyújtót kipróbáltam 2 darab 1,2V 2600mah cerka aksival, akkor nagyobb és kövérebb szikrákat hányt.
(#) Kartalljani válasza ZLED hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Ja azt tom. de olyan 3 elem után már tönkremegy a cucc. én kipróbáltam kiskoromban.
(#) ZLED hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
Ki kell cserélni a tranzisztorokat erősebbre.
(#) Kartalljani válasza ZLED hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Igen, de akkor más alkatrészeket is ki kell cserélni.
Meghát ennek elég kicsi a hatásfoka :yes: :yes:
Mert tudnillik, amikor ez az 50V-os impulzusokat előállító transzformátor feltölti a kondit, akkor a kondi és a primer által alkotott rezgőkör csak egy-két rezgést végez. Ott van a "kulcs", ahol kisüti a kondit egy Z-diódával ellátott tranzisztor. Ennek az energiájából semmi sem fordítódik a nagyfesz alőállítására. Ha ezt is a primeren keresztül sütnénk ki, akkor akár 2-3 szorosára is nőhetne a szikra. Én ezt megcsináltam, de én amint már említettem relével csináltam. Vagyis először feltöltöttem a kondikat, és aztán a kondenzárorban tárolt energiát is a nagyfesz előállítására fordítottam. 2-3 szor nagyobb szikra jött ki, és jóval vastagabb volt. Nagyon megis rázott.
Elég lenne az az egy cerka elem is, nemis kéne nagyobb teljesítmnyű tranzisztorokat rakni. Íg el lehetne érni sokkal nagyobb szikrát. Kapcs rajzot hamarosan küldök majd, hogy lássátok is mire gondolok. :yes:
(#) imi84 válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Már hogyne érdekelne
(#) Kartalljani válasza imi84 hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
oké majd felsteszem. de még gondolkozok mivel lehetne felcserélni a relét.
(#) ZLED válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
Opto kapcsoló????
Az nem jó??
(#) Kartalljani válasza ZLED hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
Nem. Mind2 irányba kis ellenállású vezetőnek kellene lennie bekapcsolt állapotban. Ha jól tudom, az Optocsatolóban egy fototranyo van, és azis csak egyirányban képes vezetni az áramot, bekapcsolt állapotban. Mivelhogy váltofeszt kéne átvinni, és ugy, hogy mindkét +- félperiodust :yes:
(#) ZLED hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
Vannak ilyen pici relék, olyanok mint egy IC, de szerintem ha rákötöd csak egy puff lessz és a relének annyi
(#) Kartalljani hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
A Relének nem lesz puff, csak összeégnek az érintkezőji. Nekem is így volt. Egyébként, azt a szikrázási gyorsaságot relével is simán el lehetne érni, csak az a baj, hogy az egy 9V-os elemről, aligha menne pár percig. De inkábbb nagyobb relé kell, pl. Kocsirelé, mert néha összeégnek az érintkezők, és akkor kézzel kell őket szétszedni.
(#) ZLED hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
a kis gázgyújtóm egyik vezetékét rákötöttem egy glimm lámpára, a másik végét meg szabadon hagytam.
Bekapcsoltam és halványan világított, amikor hozzátettem az ujjamat akkor odahúzott az a kis kisülés.
(#) Kartalljani válasza ZLED hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
tök király Sajnos nincsenek ilyen lámpáim :no: :no: :no: :no:
(#) ZLED válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Még ki akarom próbálni úgy hohy mind két vezeték rávan kötve.
De lehet hogy nem fogja bírni és szét durran az meg nem lenne jó :no:
Vagy megráz
(#) ZLED hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
rákötöttem mind két drótot egy fluoreszcens kijelzőre.
Olyan mint a plazma gömb.

Fluo.jpg
    
(#) MaSTeRFoXX válasza ZLED hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Próbáld ki 230-as égővel
Bővebben: Link
Szép tud lenni...
(#) MaSTeRFoXX válasza ZLED hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Amúgy nem tesz jót a nagyfesz a VFD kijelzőnek... Én régebben egy EM84-es elektroncsövet tettem így tönkre nagyfeszültséggell, mivel hasonló elven működnek, ezért szerintem ez is tönkremehet tőle...
(#) ZLED válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Nem baj, csak azért raktam rá, mert már amúgy is letört néhány lába.
(#) ZLED válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Amúgy van egy 115V-os orosz izzóm azzal kéne kipróbálni.

115.jpg
    
(#) ZLED hozzászólása Máj 14, 2007 /
 
Fúúúúú... Szerencsétlen vaku csövet. rákötöttem.

vaku.jpg
    
(#) Kartalljani válasza ZLED hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
Én már tettem így tönkre kijelzőt. Pont ugyanilyen gyujtóval.
(#) mcganyer hozzászólása Máj 17, 2007 /
 
Hih ! lol vadultam egy picit. felraknám ide de jo eküldenének vele a francba mer akkora. szal akit érdekel annak elküldöm!
(#) m.joco válasza mcganyer hozzászólására (») Máj 17, 2007 /
 
Miről van szó?
(#) mcganyer hozzászólása Máj 17, 2007 /
 
ráraktam a cuccost egy vakura meg kondira
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem