Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED rákötése 230V-ra
 
Témaindító: Laci4, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 83
(#) _JANI_ válasza h.kos hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Ha a fázis és nulla ágban is van előtét kondenzátor, akkor az áramkör valahol a hálózati feszültség felénél fog "lebegni". :felkialtas: Ez a sorosan kapcsolt kondenzátorok miatt van...
(#) h.kos válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Kösz!
Talán alaposabban tanulmányozhatnám a szakirodalmat?
(#) _JANI_ válasza h.kos hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
( Az élet is egy jó tanító mester. Csak kicsit fájdalmas... A PC AT-tápegységeiben a fázis - föld - nulla közötti szűrőkondenzátorai "leptek" meg egyszer elég kellemetlenül. Azóta a védőföldelést és a soros kondenzátorokat nem veszem félvállról! )
(#) clyde hozzászólása Nov 9, 2010 /
 
Üdv! lenne egy elég konkrét kérdésem: közvetlenül hálózati feszültségre sorbakötni több (pl: 30-40) ledet kivitelezhető? a led ellenállás számító progi nekem 230 V-ra 30 db. 2 V nyitófesz-es ledre 8,5 KOhm ellenállást dobott ki...ez mennyire biztonságos?vezeték vastagsága számít? mekkora hő keletkezhet egy ilyen mértékű ellenállásnál? Segítséget előre is köszönöm!
(#) Sebi válasza clyde hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
2,65W a disszipált teljesítmény, az áram 20mA alatti (40db 2V-os LED-nél)
Ezt bármelyik vezeték elbírja, de a szigetelésre ügyelj!
8,2k 5W-os ellenállás ajánlott.
(#) titi válasza clyde hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Hali!
Ez amolyan tipikus kínai megoldás...Biztonságosnak nem nevezném, de tény, hogy december környékén elég sok ilyen megoldású fényfüzért adnak el.
Ha mindenáron így akarod megoldani, akkor legalább kicsit vastagabb vezetéket használj, mint a kínaiak, ill. tapasztalatból mondom, hogy az ellenálláson is spórolni szoktak, melegedik is rendesen...
szerk: Sebi közben beelőzött...
(#) moele válasza clyde hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Szia !
Szerintem a 230V~ feszültséggel ne kísérletezz ! Életveszélyes is lehet, sőt mások életét is veszélyezteted !
Úgy soha sem tudod elszigetelni mint a gyári megoldások.
A fázis bármelyik led-nél ott figyel ! :felkialtas:
Üdv.: moele
(#) clyde válasza Sebi hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
köszönöm a segítséget!
(#) clyde válasza titi hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Nem karácsonyi kültéri világítást akarok, hanem egy beltéri "UFO lámpabúra mögé ledes világítást..."
(#) clyde válasza moele hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Isten igazából Neked van igazad! Csak egy gondolat volt,de inkább maradok az 5-18 V fesz-nél!

Mindenkinek Szép Estét!
(#) Sebi válasza clyde hozzászólására (») Nov 9, 2010 / 1
 
Ez mindenképp megnyugtató! Gondold el, az ellenálláson már vesztesz 2,6W-ot...
Ha tápod feszültségétől függően 6-7db sorosan kapcsolt LED-ből csinálsz 6 egységet saját soros ellenállással, akkor is elbírja egy 300mA-es dugasztáp, mert kb 120mA-rel lehet számolni. Az egységek soros ellenállásain csak 2-3V-ot kell felemészteni, amit fél W-os ellenállás is elbír. (ha esetleg stabil kimenőfeszt ad a tápod, akkor fél V is elég hogy essen az ellenállásokon)
(#) xylacc válasza clyde hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Szia!
Nekem működik jópár éve ilyen lámpám.
A tapasztalataim csak jók. Nincs vele gond, 100W fényerőt sugároz, fogyaszt 8-9W-ot. Nincs tönkrement táp, nincs fölösleges melegedés, nincs késleltetve kapcsolás, stb.
Tulajdonképpen Tesztnek raktam föl,több mint két éve, hogy meddig bírja ilyen körülmények közt a LED (fürdőszoba, meleg, gőzös milliószor kapcsolgatva, stb...)
Ha gondolod tapasztalatot cserélhetünk...
Egy kép a kezdeti stádiumból...
(#) banyaiakos válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Szerintem arra gondolt, hogy egy 100Wattós izzónak megfelelő fényerőt produkál
(#) xylacc válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
IGEN!
"Aláteszek egy jobb minőségű napelemet, és az a 15%-os hatásfokával 15W-ot lead!" (értelmiségi ismerős ötlete)

Isten király!
De úgy látom valaki gondolkodik is!
Köszönet banyaiakosnak.

Kiegészítés:
Tehát egy 100W-os normál fényforrás (izzószálas, nem halogén) fényerejének megfelelő fényteljesítményt ad le a mérések alapján.
(#) kadarist hozzászólása Nov 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Egyszerű megoldások hálózati LED-táplálásra: Bővebben: Link
(#) litze hozzászólása Nov 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Valakinek van élettartamra vonatkozó tapasztalata 230 V-ra kötött ledekkel?

Litze
(#) Haszuboy válasza litze hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Hát nekem még nincs, mert amiket vettem a legkevesebbet működőt 25000órával vettem, és még nem telt el annyi Nekem van egy pár, eddig jól mennek, 1-2 elhalványodott (gu10-es) de gondolom túl nagy áramot kaptak. Ha egy korrekt áramgenerátort épít hozzá az ember, szerintem egész sokáig elmennek. Hozzá kell tenni, hogy névleges áram/feszültség biztosításánál is halványul a LED-ek fénye, csak ezt a gyártók nem reklámozzák...
(#) kendre256 válasza litze hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Egyszer nekem vagy 5 évig működött egy villanykapcsolóba épített LED a lépcsőházban, de utána valaki ellopta...
Borzasztó dühös voltam, mert adtam volna neki hármat is, ha kér.
Nem építettem bele újat, hogy újrakezdjem a tesztelését az élettartamának (mert a szomszédunk is kevesebbet ivott már, és már LED nélkül is eltalálta a lépcsőházvilágítás kapcsolóját a csengőnk helyett az éjszakában...).
(#) gg630504 válasza litze hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
A barkács asztalomnál volt mágneskapcsoló ( relé ) az elosztók áramtalanítására. Piros nyomógomb - bekapcs, zöld kikapcs. A bekapcsoltságot jeleztem vissza egy piros LED-del. Talán csak kondenzátor van előtte. A kapcsolónál nincs zavarszűrés, induktív feszültség elnyomás. Jó néhány kapcsolást kibírt, de megadta magát. Ugyanakkor a feszültség meglétét visszajelző zöld LED működik.
Ha egy esetből lehet általánosítani, akkor induktív fogyasztóra érdemes zavarszűrést építeni.
(#) xylacc válasza litze hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Persze, nézd meg szüleidnél, nagyszüleidnél a rádiós órát, ami olyan piros számokkal írja ki az időt....
Nos, keresd meg a legöregebbet az ismerettségben, az LED-es. Én találtam belőle 1992-est, ez már szerintem jó érték...
És ezek közül jópár folyamatosan világít... több évtizede.
(#) litze válasza xylacc hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Szia!
Nem tudom,de a rádióban a ledek 230-ról mennének?
(#) litze hozzászólása Nov 13, 2010 /
 
Köszönöm a gyors reagálást mindenkinek.

Litze
(#) athor77 hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
Sziasztok.
beépítettem ezt a kapcsolást egy villanykapcsolóba és az lenne a kérdésem hogy a fázist melyik oldalra kell kötni?
Köszönöm.
(#) golyo01 válasza athor77 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
szigetelésnek meg én zsugorcsövet használnék, 2 külömböző átmérőjűt amit egymásra tudok húzni forrasztásnál mint egy harmónika
(#) athor77 hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
Köszönöm mindenkinek
(#) _JANI_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Csak kiegészítésként!
A kisütő ellenállást az Xc ( 100-330nF-os ) soros kondenzátorral párhuzamosan ajánlott bekötni.
( Ha megszakad a LED áramköre az Xc akkor is ki lesz sütve... > LÁSD PL. <
(#) Dano hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
hali énis bogarásztam a neten és ezt találtam.

image001.jpg
    
(#) Haszuboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
(#) lalca válasza athor77 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Szerintem viszont egyikre sem,mert egy izzócserénél gyönyörűen ott lesz a foglalaton a fázis!
(#) lalca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Épp azt mondom,hogy akkor is! Irányfénynek csak glim.
Vagy nem jól értem,és vezet a kapcsolóba 0-t is?
Következő: »»   28 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem