Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Alátétet nem raktam volna a csavar alá, mert így ronda. Oldalt a két csavart is lejjebb tettem volna, eláll a lemez alul.
Ezeket leszámítva, szép munka
Jaj nehogy már 4 -6 másodperc alatt ne ébrednél fel ? csupán csak ennyi kell a leolvasásához .
Laciém, majd a nixi órához fog kelleni két doboz, egy a trafónak, és egy az órának, abban fogom majd a segitséged kérni
Köszönöm a dicséreteket! Müszi
Alátétet minden csavar alá teszek, megszokásból. a lemez nem áll el alul, a kép csalóka. az eredeti doboz jobb napjaiban, egy LPT-s data switch box volt!
Müszi
Akkor mit csinálsz? Tapogatsz a sötétben...?
Én is gratula Müszi! Hova nem jutottál a MFMNY-tól! Idézet: „MFMNY-tól!” Az meg mi a ménkű ?? Amugy köszönöm Vic mester! A motorhőmérőd meg olyan jól sikerült, hogy mégegyet kell belőle csinálnom, de azt már szobába! Müszi
Juuujjj, nem emlékszel? Müszi féle műnyák.
Most már én is megkérdezem: most akkor hány óra van? Addig 8 óra amíg 9-re nem vált? Amúgy jópofa, hangulat világításnak sem rossz.
Videoval válaszolok kérdésedre! 22:03-mat mutat a videoban!
Müszi
A vandálbiztos nyomógomb egy kicsit nem túlzás bele?
Hestoreba, óccó' volt, és szerintem tetszetös ide a krómozott gomb
Megadtam a módját, azért jót tett neki a két réteg matt fekete akril festék is, szépen lehet vele dolgozni.
Most már értem! Hogy erre magamtól nem jöttem rá! Ez már a korral jár.
Hááát szerintem az akryl festék nem sokat ér, nagyon könnyen lepattan, hiába van két rétegben (tapasztaltam). De ahogy látom az éleken neked is már lepattogott.
Na ez nagyon ötletes lett! Véleményem szerint sokan örülnének neki ha a teljes kapcsolás megjelenne itt a HE oldalain és könnyen utánépíthető lenne. Itt a programok (PIC és PC) közzétételére gondolok.
Gratula !
Hali!
Köszi, lehet csinálok belőle cikket.
Sziasztok
Elkészült a sörkolim vezérlése, PIC 12F683 dolgozik benne. A programot is én írtam
Sziasztok, épülget egy jó kis fejlesztő panel PIC4520-ashoz, vagy inkább úgy mondanám, hogy 100 féle pic-hez de konkrétan ehhez való, adapterekel viszont szinte majdnem mindegyik pic-hez jó, a panel Fery barátom fejlesztése, ezúton is köszönet érte, mostanában rengeteget segít a programozás tanulásában, gondoltam mutatóba felteszek pár képet, ha valakit érdekel a dolog. Igaz még kell pár hüvelysor bele, de azért már alakul. Ha kész lesz, természetesen nem lesz szükség a próbapanelra mellé, meg a sok kolbászra, ez csak azért van így, mert még hiányzik a textool foglalat, meg a hüvelysor, illetve pár alkatrész. Létezik hozzá teljes leírás, programozási segédlet, miegymás. No de jöjjenek a képek: Képek
Eredeti forrás.
Jó nagy. Én ugyan többre becsülöm a szurkálós panelt. Az univerzálisabb. Egy ötlet: a felesleges nyákterületet ne marasd le, hanem csinálj belőle raszteres, sávos panelrészt legközelebb. Így ha később lesz még valami ötleted, pár ttl vagy analóg ic-t el tudsz helyezni.
Szintén így gondolom, mert ez a panel amolyan alkatrész temető, első ránézésre. A kivitelezés gyönyörű, ehhez kétség nem férhet.
Én kis egységeket (RTC, Hőmérő IC, Nyomásmérő, 4x3 nyomógombsor stb), modulokat csináltam Mindegyik egyforma méretű. Azokkal is kényelmes dolgozni mert szerintem egy ekkora "batár" fejlesztő panelen fele cuccra nincs is szükség és külön térkép kell az egyes csatlakozókhoz.
De ez nagyon szuper lett! Tényleg egy igényes munka amit -szerintem- nem lenne szabad egy le nem maratott részen kialakított próbapanellel tönkretenni... Szép lesz, gratulálok!
És a sörkollektor hogy áll? Nekem még meg kell innom 70 doboz sört. Az elektronika 95 %-os készültségű. Ami Vicsys nagy tudású fórumtársunk fejlesztése alapján készült. Mit tud az elektronikád?
Mer nem mindegy hogy lemaratja a rezet, vagy minta van rajta amit esetleg később használhat ha akar? szerintem mard le mindenhonnan az összes rezet, ne csúfítsa el a szép panelt az a sok hülye vezetősáv
Pár hete megérintett az elektronika. Két első kísérletem:
1. forrasztóállomás 2 Attila86 tervei alapján, a tőle vásárolt panelek felhasználásával. 2. nyák levilágító szkennerből, meg uv csövekből Ez még kipróbálásra vár, a jövő héten tesztelem. 2 T5 15W BL cső van benne, remélem, nem lesz túl erős a fény.
Klassz lett mindkettő. Legalábbis így kívülről.
Nekem 4db 8W -os van ha jól emlékszem, tehát 15W nem lesz sok. Talán annyiból jobb a 4 cső hogy egyenletesebb az eloszlása a fénynek, de lehet hogy nem számít. Ki kell kísérletezni. Érdemes betenni a csövek alá egy fehér A4 -es papírt tükrözőnek.
Sziasztok. Még annyit hozzátennék, hogy ennek a panelnak az első változata, már két éve üzemel, és egy rakás, egymástól teljesen különböző PIC-es áramkört állitottam össze rajta, és írtam meg a programot. Először én is megpróbáltam, a dugdosós panelen ősszerakni a kijelzőt, óra IC-t, DS 1821-es hőmérőt, I2C buszos memóriát, felhúzókat, tasztatúrát stb... összerakni és olyan átláthatatlan kábeldzsumbuj lett belőle, hogy az valami hihetelen. Viszont a mellékelt képen egy komplett riasztóközpont van összekábelezve, átláthatóan, könnyen variálhatóan, és tartalmazza a fent leírt áramköröket plusz minden porton a visszjelzést is. Ráadásként mivel az összes porton ott a led, remek lehetőséget adnak a fel nem használt portok a debuggolásra, mivel változók értékeitől, az interrupt működéséig mindent kitehetek, bármelyik fel nem használt portra. Az újabb verzió ráadásként ennél többet tud mivel különböző legyártható kiegészítőt dughatunk rá egy dokkolón keresztül, és amit szintén bármelyik portra kábelezhetünk. A magam részéről ha bármilyen PIC-es áramkört kell terveznem, biztos nem állnék neki enélkül. Fery
|
Bejelentkezés
Hirdetés |