Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-tervező programok
Használja valaki a DipTrace nevezetű tervező progit?
Én most találtam rá, próbálgatom. Nem tudja valaki, hogy az egységeket átlehet állítani metrikusra? És azt is szeretném megtudni,hogy a vezetősáv vastagságot hol lehet átállítani. Köszönöm
Metrikusra a Nézet / Egység.
A vezetékre kattintva a jobb egérgombal a vezeték, vagy akár az egész hálózat szélességét is be tudod állítani. Arra figyelj, hogy a megfelelő oldalon legyél, alsó-felső mert egyébként kattingathatsz napestig.
Köszönöm... Majd ha kivirrad kipróbálom, addig is alszom...
Azt nem ismerem de én egy ősrégi protelt használok mert zömében kézzel rajzolok, azon oda raksz bármit ahova akarsz. Van sch része is, vagyis a kapcsolási rajzból is tud nyákot tervezni de ezt nem nagyon használom, kb. 12MB az egész.
Már órák óta probálkozok a letöltéssel több helyröl, de eredmény nélkűl. Windows XP op rendszert használok. Kérem, segítsetek!
Szia!
Parancsolj : Bővebben: Link
A NYÁK-tervező programok képesek az áramkör működését szimulálni? Ilyet szeretnék telepíteni. Ha lehetséges, akkor magyar nyelvűt, de valahogy az angollal is megbirkózok.
Nem. A NYÁK tervező programok - ahogy a nevük is mutatja - NYÁK tervezésre valók. A szimulációs programok pedig - mily meglepő! - szimulációra. Magyar nyelvű ilyen programokat nem nagyon fogsz találni.
Pontosan írd meg, mit szeretnél, akkor tudunk segíteni.
Keresd meg "valahol" a protel , nevű progit ez szimulátor -és nyáktervező egyben .
A szimuláció. Szeretnék a sz.gépen összerakni áramkört, és kipróbálni, hogyan működik.
Akkor ezt benéztem. Engem az is meglepett, hogy az építészmérnökök olyan programon terveznek házakat, ami nem egyszerűen a tervezőasztalt helyettesíti, de a kész házat is megmutatja a monitoron, a földrajzi hely megadása szerint azt is megmutatja, az épületbe mikor hova süt be a nap.
hello
olyan nyák tervezőt keresek ami automatikusan elhelyezi az alkatrészeket és be is huzalozza?
Először keresd meg a billentyűzeten a nagybetű-váltót (Shift)!
Azután döntsd el, hogy keresel-e, mert ha igen, akkor a mondat végére nem kérdőjel, hanem pont illik. És végül: Ilyen programot mind szívesen vennénk, ám a NYÁK tervezés sokkal több, mint az alkatrészek elhelyezése és összekötése. Tulajdonképpen olyan programok léteznek, amelyek megvalósítják ezt, de azt nem a hozzánk hasonló amatőröknek fejlesztették ki, számunkra megfizethetetlenek és elérhetetlenek. Az EAGLE többé-kevésbé meg tudja valósítani ezt (is). Az alkatrészek elhelyezésére van hozzá egy ULP (talán autoplace.ulp?) amelyik elhelyezi az alkatérszeket (a kapcsolási rajz szerinti elrendezésben próbálja elhelyezni őket), míg a beépített autoroute funkció az "összevezetékelésről" gondoskodik. Ám ez messze nem elegendő, ezt még ugyancsak rendezgetn kell a használónak!
Az URL-ből látom, a 800862. hozzászólásra mutat a link, de az nem létezik. A link visszahoz erre az oldalra.
Sziasztok!
Nagyon szemezek ezzel a progival: AutoTRAX Design Express (DEX). Itt található: Bővebben: Link Aki használta már, vagy meg tudná mondani, hogy ez free, vagy freeware, vagy hogyan lehet, ingyen használni az jó lenne, mert annyira nem tudom kivenni a leírásból. Annyit látok, hogy 99$ dolcsi a kedvezményes ára most. Vannak honlapok, hol free-ként írják. Kérem, aki vágja az angolt, nem-e nézne utána.
Sziasztok!
TINÁ-ban szeretnék tervezni egy kapcsolást, ami LM324-et, vagy TL072-t tartalmaz, de a TINA csak egy műveleti erősítőt jelenít meg a 2/4-ből. 3D nézetben meg van mind a 8 láb (TL072), de nyilván ott sem köthető be. Footprint is OK . Azt szeretném kérdezni, hogy rá lehet e kényszeríteni valahogyan a programot, hogy a másik/többi ki- és bemeneteket is használni lehessen?
Kösz a választ, de nem működik.
Az AutoTRAX EDA letöltésénél ezt írja a webfordító:
"This is the full version and is limited to 100 pins and non-profit use if you do not have a valid license." "Ez a teljes verzió és 100 forrpontra (gombostűre )és nonprofit használatra van korlátozva, ha neked nincs érvényes engedélyed." Kis méretű paneleket saját részre ez alapján szerintem szabad tervezned vele.
Sziasztok!
Végigolvastam a topicot. Találtam kb 10 nyák-tervező programot. Mindnek találtam ingyenes verzióját is, némi korlátozással. Lelkes amatőr lévén ezeket a határokat jó darabig nem érem el. Vagy igen? :yes: Egyedül a sokat dicsért SLayout proginál nem találtam meg a demó verzió korlátozását. Tudtok segíteni, hogy milyen korlátai vannak az ingyenes verziónak? Van olyan magyar oldal ahol az elérhető pcb szoftverek szerepelnek összehasonlítva a korlátozások szerint? (NEM A TUDÁSUK SZERINT, arra van 300 db topic ) Köszönöm!
Ha jól tudom a Sprint Layoutnak nincs demo verziója. Van egy ingyenesen letölthető nézegető progija, de az csak megnyitásra/nyomtatásra jó. Szerkeszteni nem tudsz vele.
Ok!
Tudok a demo verzióról. Arról nem tudok, mi benne a demo? Mi a korlátozás? Ez a honlapról számomra nem derül ki.
5Mbyte a program, próbáld ki
De mint írtam, szerintem a rajz mentése nem lehetséges.
Pontosan a Sprint demo verziónál nem lehet menteni. Magyarán amit eltervezett valaki ezzel a programmal az mehet a levesbe. De aki többre és jobbra vágyik annak itt ez a program
http://www.diptrace.com/ Ugyan ennek is vannak korlátai az amatőr hobbistákra nézve, de még ígyis bőven kielégíti az igényeket. Lehet menteni, nagyon jó nyomtatási felülete van, logikusan egyszerűen kezelhető és minden kézre áll benne. Nem kell végig olvasni a neten az aktuális fórumokat, hogy megtudjuk, mondjuk azt, hogy hogyan is kell kinyomtatni azt a tervet, amivel órákig vagy napokig dolgoztunk. Szóval egy próbát mindenkinek megér.
Osszehasonlitast nem tudok, viszont ingyenes teljeserteku SW-t igen. Ugy hivjak hogy kicad.
Vili
Üdv! Valaki nem tudja, hogy a DipTrace nyák-tervezőven milyen néven találom meg a SOIC8 tokozást? (attiny45) Köszi
cdfp/sop/sso/tsop/ Itt keresgélj.De ha nem találod akkor magad is elkészítheted a kívánt alkatrészt. Konkrétan mely alkatrészre lenne szükséged?Ha nem megy az alkatrész készítése akkor szívesen megrajzolom neked úgy hogy komatibilis legyen a PCB tokozás az SCH szerkesztővel .
Sziasztok
Valaki meg tudná mondani Diptrace-ben hogyan kell, megadni, hogy a autoroutolásnál ne vigyen vezetőt el az egyes alkatrészek alatt? (gondolok itt az ic-kre) Vagy melyik progit ajánlanátok még egy kezdőnek egyszerűbb nyáklemezek elkészítéséhez? Tudom van több ilyen téma is csak az a baj, h mindig elkanyarodik a témától sok ember.
Használta már valaki itt ezt a nyáktervező / próbapanel-tervező programot?
Fritzing Mik a tapasztaltok? Könnyű kezelni?
Nem ismerem, de szerintem ez tökéletes, mindent tud
magyarul, Gerber file-t is tud késziteni
Sziasztok!
Én a Diptrace-t szeretném használni. Tud valaki Magyar nyelvű leírást hozzá? A Magyarítást már letöltöttem, de jó lenne egy pár infó. (Pl.: hogyan lehet új alkatrészt létrehozni) |
Bejelentkezés
Hirdetés |