Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-tervező programok
 
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Nov 10, 2005
Lapozás: OK   11 / 30
(#) elektromania92 hozzászólása Aug 13, 2010 /
 
Használja valaki a DipTrace nevezetű tervező progit?
Én most találtam rá, próbálgatom.
Nem tudja valaki, hogy az egységeket átlehet állítani metrikusra?
És azt is szeretném megtudni,hogy a vezetősáv vastagságot hol lehet átállítani.
Köszönöm
(#) Jáger László válasza elektromania92 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Metrikusra a Nézet / Egység.
A vezetékre kattintva a jobb egérgombal a vezeték, vagy akár az egész hálózat szélességét is be tudod állítani.
Arra figyelj, hogy a megfelelő oldalon legyél, alsó-felső mert egyébként kattingathatsz napestig.
(#) elektromania92 válasza Jáger László hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Köszönöm... Majd ha kivirrad kipróbálom, addig is alszom...
(#) water válasza telectro hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Azt nem ismerem de én egy ősrégi protelt használok mert zömében kézzel rajzolok, azon oda raksz bármit ahova akarsz. Van sch része is, vagyis a kapcsolási rajzból is tud nyákot tervezni de ezt nem nagyon használom, kb. 12MB az egész.
(#) kaplonyi45 válasza IMi hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Már órák óta probálkozok a letöltéssel több helyröl, de eredmény nélkűl. Windows XP op rendszert használok. Kérem, segítsetek!
(#) IMi válasza kaplonyi45 hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Szia!
Parancsolj : Bővebben: Link
(#) Polka1021 hozzászólása Szept 20, 2010 /
 
A NYÁK-tervező programok képesek az áramkör működését szimulálni? Ilyet szeretnék telepíteni. Ha lehetséges, akkor magyar nyelvűt, de valahogy az angollal is megbirkózok.
(#) Frankye válasza Polka1021 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Nem. A NYÁK tervező programok - ahogy a nevük is mutatja - NYÁK tervezésre valók. A szimulációs programok pedig - mily meglepő! - szimulációra. Magyar nyelvű ilyen programokat nem nagyon fogsz találni.
Pontosan írd meg, mit szeretnél, akkor tudunk segíteni.
(#) kaqkk válasza Polka1021 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Keresd meg "valahol" a protel , nevű progit ez szimulátor -és nyáktervező egyben .
(#) Polka1021 válasza Frankye hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
A szimuláció. Szeretnék a sz.gépen összerakni áramkört, és kipróbálni, hogyan működik.

Akkor ezt benéztem. Engem az is meglepett, hogy az építészmérnökök olyan programon terveznek házakat, ami nem egyszerűen a tervezőasztalt helyettesíti, de a kész házat is megmutatja a monitoron, a földrajzi hely megadása szerint azt is megmutatja, az épületbe mikor hova süt be a nap.
(#) RJ411 hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
hello
olyan nyák tervezőt keresek ami automatikusan elhelyezi az alkatrészeket és be is huzalozza?
(#) Frankye válasza RJ411 hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Először keresd meg a billentyűzeten a nagybetű-váltót (Shift)!
Azután döntsd el, hogy keresel-e, mert ha igen, akkor a mondat végére nem kérdőjel, hanem pont illik.
És végül: Ilyen programot mind szívesen vennénk, ám a NYÁK tervezés sokkal több, mint az alkatrészek elhelyezése és összekötése. Tulajdonképpen olyan programok léteznek, amelyek megvalósítják ezt, de azt nem a hozzánk hasonló amatőröknek fejlesztették ki, számunkra megfizethetetlenek és elérhetetlenek. Az EAGLE többé-kevésbé meg tudja valósítani ezt (is). Az alkatrészek elhelyezésére van hozzá egy ULP (talán autoplace.ulp?) amelyik elhelyezi az alkatérszeket (a kapcsolási rajz szerinti elrendezésben próbálja elhelyezni őket), míg a beépített autoroute funkció az "összevezetékelésről" gondoskodik. Ám ez messze nem elegendő, ezt még ugyancsak rendezgetn kell a használónak!
(#) Polka1021 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Az URL-ből látom, a 800862. hozzászólásra mutat a link, de az nem létezik. A link visszahoz erre az oldalra.
(#) elektromos hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Nagyon szemezek ezzel a progival: AutoTRAX Design Express (DEX).
Itt található: Bővebben: Link
Aki használta már, vagy meg tudná mondani, hogy ez free, vagy freeware, vagy hogyan lehet, ingyen használni az jó lenne, mert annyira nem tudom kivenni a leírásból. Annyit látok, hogy 99$ dolcsi a kedvezményes ára most. Vannak honlapok, hol free-ként írják. Kérem, aki vágja az angolt, nem-e nézne utána.
(#) wallair hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Sziasztok!
TINÁ-ban szeretnék tervezni egy kapcsolást, ami LM324-et, vagy TL072-t tartalmaz, de a TINA csak egy műveleti erősítőt jelenít meg a 2/4-ből. 3D nézetben meg van mind a 8 láb (TL072), de nyilván ott sem köthető be. Footprint is OK .
Azt szeretném kérdezni, hogy rá lehet e kényszeríteni valahogyan a programot, hogy a másik/többi ki- és bemeneteket is használni lehessen?

TL072.jpg
    
(#) wallair válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Kösz a választ, de nem működik.
(#) kendre256 válasza elektromos hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Az AutoTRAX EDA letöltésénél ezt írja a webfordító:
"This is the full version and is limited to 100 pins and non-profit use if you do not have a valid license."
"Ez a teljes verzió és 100 forrpontra (gombostűre )és nonprofit használatra van korlátozva, ha neked nincs érvényes engedélyed."
Kis méretű paneleket saját részre ez alapján szerintem szabad tervezned vele.
(#) noris hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Végigolvastam a topicot.
Találtam kb 10 nyák-tervező programot.
Mindnek találtam ingyenes verzióját is, némi korlátozással.
Lelkes amatőr lévén ezeket a határokat jó darabig nem érem el. Vagy igen? :yes:
Egyedül a sokat dicsért SLayout proginál nem találtam meg a demó verzió korlátozását.
Tudtok segíteni, hogy milyen korlátai vannak az ingyenes verziónak?
Van olyan magyar oldal ahol az elérhető pcb szoftverek szerepelnek összehasonlítva a korlátozások szerint?
(NEM A TUDÁSUK SZERINT, arra van 300 db topic )
Köszönöm!
(#) vicsys válasza noris hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ha jól tudom a Sprint Layoutnak nincs demo verziója. Van egy ingyenesen letölthető nézegető progija, de az csak megnyitásra/nyomtatásra jó. Szerkeszteni nem tudsz vele.
(#) niedziela válasza vicsys hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Itt van demo verzió, azt hiszem menteni nem lehet, de nem vagyok benne biztos

Sprint layout demo
(#) noris válasza niedziela hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ok!
Tudok a demo verzióról.
Arról nem tudok, mi benne a demo?
Mi a korlátozás?
Ez a honlapról számomra nem derül ki.
(#) niedziela válasza noris hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
5Mbyte a program, próbáld ki
De mint írtam, szerintem a rajz mentése nem lehetséges.
(#) orizon hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Pontosan a Sprint demo verziónál nem lehet menteni. Magyarán amit eltervezett valaki ezzel a programmal az mehet a levesbe. De aki többre és jobbra vágyik annak itt ez a program

http://www.diptrace.com/

Ugyan ennek is vannak korlátai az amatőr hobbistákra nézve, de még ígyis bőven kielégíti az igényeket. Lehet menteni, nagyon jó nyomtatási felülete van, logikusan egyszerűen kezelhető és minden kézre áll benne. Nem kell végig olvasni a neten az aktuális fórumokat, hogy megtudjuk, mondjuk azt, hogy hogyan is kell kinyomtatni azt a tervet, amivel órákig vagy napokig dolgoztunk. Szóval egy próbát mindenkinek megér.
(#) vilmosd válasza noris hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Osszehasonlitast nem tudok, viszont ingyenes teljeserteku SW-t igen. Ugy hivjak hogy kicad.
Vili
(#) szepnorbee hozzászólása Jan 14, 2011 /
 
Üdv! Valaki nem tudja, hogy a DipTrace nyák-tervezőven milyen néven találom meg a SOIC8 tokozást? (attiny45) Köszi
(#) orizon válasza szepnorbee hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
cdfp/sop/sso/tsop/ Itt keresgélj.De ha nem találod akkor magad is elkészítheted a kívánt alkatrészt. Konkrétan mely alkatrészre lenne szükséged?Ha nem megy az alkatrész készítése akkor szívesen megrajzolom neked úgy hogy komatibilis legyen a PCB tokozás az SCH szerkesztővel .
(#) petx hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Sziasztok

Valaki meg tudná mondani Diptrace-ben hogyan kell, megadni, hogy a autoroutolásnál ne vigyen vezetőt el az egyes alkatrészek alatt? (gondolok itt az ic-kre)
Vagy melyik progit ajánlanátok még egy kezdőnek egyszerűbb nyáklemezek elkészítéséhez? Tudom van több ilyen téma is csak az a baj, h mindig elkanyarodik a témától sok ember.
(#) Ideiglenes hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Használta már valaki itt ezt a nyáktervező / próbapanel-tervező programot?

Fritzing

Mik a tapasztaltok? Könnyű kezelni?
(#) gerenk válasza Ideiglenes hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Nem ismerem, de szerintem ez tökéletes, mindent tud
magyarul, Gerber file-t is tud késziteni
(#) kovacsk hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Én a Diptrace-t szeretném használni. Tud valaki Magyar nyelvű leírást hozzá?
A Magyarítást már letöltöttem, de jó lenne egy pár infó. (Pl.: hogyan lehet új alkatrészt létrehozni)
Következő: »»   11 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem