Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1120 / 2208
(#) hangszoros válasza marci91 hozzászólására (») Nov 24, 2010
Érdekes gitár cuc. Hol lelted ?
Vagy saját ?

Én EZ 80-ast használnák helyedbe, ( a 81 fölösleges, de ha az van az is jó).
Ha nagyon ragozni akarod, akkor esetleg átkapcsolható félvezetős diódára. A Mesa Boogiban is van ilyen funkció
(#) marci91 válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 24, 2010
Találtam neten ezt a cuccost, hamarosan neki fogok látni megépíteni egy régi rádió motyóiból. A rádióban szelénes egyenirányító volt, de nemtudom, hogy ebbe azt tegyem-e. A hangján sokat változtat amúgy?
(#) vikipapa válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 24, 2010
Én is magam tartom takarítom a szobám, de ha muter meglát akármit ami poros, akkor előtör belőle a takarítógép. Sz.gépem elején is eláztatta már az egyik USB-t...
(#) buburobi válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 24, 2010
Az enyém nemsoká 2 lessz, de már mindent "biztonságos" helyre kellett költöztetnem... Ez az ilyen apák sorsa...
(#) burgdavid válasza joepapa hozzászólására (») Nov 25, 2010
Találtam időközbe régi de új Frako 10µF-okat, jövőhéten kicserélem, aztán hallgatom egy ideig hogy mit muzsikál
(#) CHZ válasza CHZ hozzászólására (») Nov 25, 2010
Hatásos szabályozást az első cső katódjában , ideiglenesen elhelyezett trimmerrel tudod megcsinálni .
Ezzel a DC szinteket megpróbálhatnád belőni , szimmetrikus vágáshoz .
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Nov 25, 2010
Ha jól értelek, akkor marad a 330 ohm az EL509 katódjában, hogy a disszipáción belül tudjak maradni, az első cső anódkörében megváltoztatom a két ellenállás arányát 330k-330k-ra hogy lerontsam az érzékenységet, (így a hangja se változik), majd az áthidalt 1k-s katódellenállás helyére egy huzalpotit berakva megpróbálom elérni a kimeneti jel szimmetrikus vágását.
Mennyire tudom így felborítani a DC szinteket? Mire érdemes figyelnem közben?
(#) lpcollector válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 25, 2010
Az enyémek már nagyobbak (6 és 9), de amíg picik voltak is megállták, hogy nem nyúltak a lemezjátszóhoz (akkor még csövek nem voltak). Megtanulták, hogy onnan szól a muszika, és ha bántják akkor elhalgat örökre... Amíg ezt nem érthették meg (életkorukból kifolyólag) addig pedig megakadályoztuk Őket abban, hogy felügyelet nélkül bejussanak oda, ahol ezek a berendezések voltak...
Ma már saját zeneeszközeik vannak, amire igyekeznek jobban vigyázni mint a játékaikra...
(#) Bassmester hozzászólása Nov 25, 2010
Sziasztok!
Az épülő (6KD6, PP) erősítőmön a következő rendellenességet tapasztaltam:
Üzem közben halkan szól (kb 4-5W) és amikor kikapcsolom, egy pillanatra igencsak felugrik a hangereje. A normális az volna ha üzem közben is úgy szólna mint kikapcsoláskor.
Ha csak az egyen feszültségeket kapcsolom le (standby), akkor nem csinálja ezt, csak akkor ha a fűtést is lekapcsolom.
Tudnátok valami okosságot mondani a problémára?
Köszi előre is.
(#) Bassmester válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2010
Közben a fűtést kizártam mint lehetséges hibaforrást.
A hálózati torroid trafónak lehet köze hozzá?
Észbontó ez a jelenség... amíg rá van kapcsolva a hálózat halkan szól, amint kikapcsolom hangos amíg a pufferek ki nem sülnek
(#) hangszoros válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2010
Tuti, hogy gerjed, vagy nagyfreki átjön a hálózatin, és ez leülteti.
A toroidok egyik hátránya
Alkotónak priviben kifejtettem a toroid hátrányait, és hogy nem a legjobb audiora ezek miat.
Lehet, hogy hsz-kelett volna ?
(#) MrBrown válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 25, 2010
Kb ennyi volt a fiam is mikor megtalálta, megfogtam a mutató ujját és közel tettem a működő PCL86-hoz figyelve hogy véletlenül sem érjen hozzá (még tönkreteszi ) csak hogy érezze hogy igen meleg. Azóta tudja hogy ha világít akkor meleg de ha mami hidegen tönkreteszi a porszívó kábellel api akkor is goromba lesz!
(#) Bassmester válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 25, 2010
Köszi a tippet
Megpróbálom kiküszöbölni. Sajnos nincs a táp hidegítve, de mindjárt rakok rá 100n/630V-os kondikat. Remélem az majd segít. Esetleg van egyéb ötleted?
(#) Bassmester válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 25, 2010
Esetleg egy PC tápból bontott zavarszűrő segíthetne rajta? Van valami ötleted? A hidegítés hatástalan volt
(#) hangszoros válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2010
A diódák is termelhetnek nagyfrekit ! Igy a trafó elöti zavarszürő hatástalan..
Egy táskarádiot a kütyü mellé viszel, és ha elhangolja, vagy zúg, búg akkor termeli a nagyfrekit. Szkóp hiján segithet.
(#) Bassmester válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 25, 2010
Kipróbálom.
Graezt-et kirakom, rakok bele SF 28G-ket (Schottky).
Zobel a kimeneten szintén hatástalan...
FM-en vagy AM- en hallgatózzak?
(#) hangszoros válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2010
Van nagyfesz Shottkyd ? 110V-nál nagyobbat még nem láttam. Mekora anódfesz van ?
AM, és ötletszerüen itt ott halgatok, ha van rövid, hosszú akkor ott is. Némely "energia takarékos" lámpa is elképesztő mit müvel.
(#) lpcollector válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2010
SF18/28G-ket én is használok toroidok után, a diódákkal párhuzamosan kapcsolt 22nF MKP kondikkal, nekem problémát még nem okoztak, igaz csak SE-ben "utazok"...
(#) Bassmester válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 25, 2010
Remélem nekem is beválik. Minden egyes diódára tegyek MKP-t? 47n/400V-osaim vannak, kipróbálom velük.
(#) bakos13gab válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 25, 2010
Lomex árlistáján láttam én is. SF28 G: 2A és 600V. 30Ft körül van darabja.
(#) Bassmester válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 25, 2010
Van mindenféle nagyfesz schottky-m itthon. 420V az anódfesz, de 500µF puffer van utánuk ezért raktam 10A-es graetz-hidat először. Na mindegy... remélem nem fognak elszállni a kis diódák bekapcsoláskor. Lehet hogy berakok utánuk egy NTC-t is.
(#) lpcollector válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2010
Én tettem...
(#) lpcollector válasza bakos13gab hozzászólására (») Nov 25, 2010
Onnan van az enyém is. Nem annyira megnyerő első "ránézésre" mint a BYV26C/E, de jó áron volt ...
(#) hangszoros válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2010
Azt honan vesszed, hogy Shottky ?
Nekem superfastot ir
(#) bakos13gab válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 25, 2010
Mert szeritnem ez nem is schottky, csak nagyon gyors.
(#) Bassmester válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 25, 2010
Akkor bocs... én a gyors diódákra is schottky-t mondok, valószínüleg tévesen
(#) hangszoros válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2010
Ha találsz 110V feletit légyszi küld a tipust
(#) Bassmester válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 25, 2010
Oké, megígérem
Sajnos nem javult semmit.
Graetz helyett SF28G-k, mindegyiken 47n/400V MKP.
Zsebrádiót nem zavarja semmi...
Kipróbálom még a PC tápos szűrőt is, hátha...
Lassan az agyam eldobom ettől a cucctól
(#) vilmosd válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 25, 2010
(#) hangszoros válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 25, 2010
Köszi. Megnézegettem.
A sebeségük, elképesztőek, de a maradékfeszültségük, nem a Shottkyra jelemző
Ennek ellenére kiváncsi lennék hol, mennyiért lehet venni
Következő: »»   1120 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem