Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   205 / 442
(#) niedziela válasza elektrocad hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Ja, az 5.0 - 5.10 között valóban van különbség, ez mondjuk a "még szerencse" kategória.

Látványosabb lett volna a 4.11 - 5.10 változásit bemásolnod

Idézet:
„Az egér görgőjével, vagy a görgetősávval tovább jutsz a régebbiekhez.”


(#) speeedfire hozzászólása Nov 17, 2010 /
 
Üdv!

Adott 2 nyák, szeretném az egyik tartalmát a másikra másolni. Meg lehet ezt valahogy oldani? Nem szeretném elölről rajzolni megint.
(#) jporta válasza kukac_24 hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Üdv!

Az volt a baj, hogy nem volt beolvasva az alkatrészeim közé a transistor-power.lbr. Ahogy elnéztem több *.lbr sincs beolvasva. Erre azután jöttem rá, hogy letöltöttem a Cadsoft-ról egy IGBT-s lbr-t, és azt is be kellett olvasni.

Köszönöm a segítő válaszod!
(#) jporta válasza speeedfire hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Hello!

Lehet, hogy erre gondolsz.

copy.jpg
    
(#) gtk hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
Sziasztok ! Meg tudnatok mondani, van lehetoseg ULP filebol wire-t rajzolni ? (board feluleten).
(#) Hurkafej1 hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
Hello!
Még az egyik NYÁK tervező programot se próbáltam ki, de gondolom itt rákérdezek, hogy melyik az a progi aminél ha összerakom a kapcsolást, akkor kiad róla 3D képet is, valamint megnézi, hogy van-e zárlat. Az egyik erőitős topicban olvastam róla ha jól emlékszem... Előre is köszi, üdv!
(#) speeedfire válasza jporta hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Nem erre sajnos, de már nem is esedékes átrajzoltam...
(#) vilmosd válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Hali
Igaz az "eagle" topikban kerdezed, de van egy ingyenes program, ami aramkortervezo, PCB tervezo, es extrakent van 3D nezet is benne: Kicad.
Udv Vili
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
Nem találom az Eagleben a képen látható tápcsatlakozót. Amik vannak bennek, azoknak kicsi a furat. Tudom, hogy lehet módosítani a libraryt, de van egy netről letöltött kapcsolásom, amiben jó tápcsati van. Hogy lehet onnan kimásolni? Vagy ha valakinek van jó library erre a csatira, az is jó.

49927.jpg
    
(#) gabi20 hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Sziasztok azt hogyan lehet EAGLE - ben beállítani hogy ha például egy ellenállást nem fektetve hanem állítva szeretnék a NYÁK - ba ültetni?
(#) MolnarG válasza gabi20 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Change -> Package -> ráböksz az ellenállásra és kiválasztod a neked tetsző tokozást.
(#) gabi20 válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Köszi működik
(#) niedziela hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Ma váratlanul létrejött a csoda
(#) toreki válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Használhatod az Eagle-t is, és a POV-Ray nevű progit a 3D-hez. Köztük egy Eagle-ben futtatható script az átjárás. Van hozzá külön topic is.
(#) vilmosd válasza toreki hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Hali
Tudom, ismerem. Hasznalhatnam, de nekem eleg jo a 3D latasom es nem szukseges ilyenekkel elszorakoznom a draga idomet. Ezek csak a szorakozasbol tervezo emberkeknek vannak kitalalva. Gyakorlati hasznat nem latom sokat. Amugy a kollega ugy tette fel a kerdest, hogy o" meg eleteben nem probalt PCB-t tervezni, es en, mint indulo lehetoseget vetettem fel. Ingyenes, jo tamogatottsaggal.
Udv Vili
(#) titi hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Hali!
Nem tudja valaki, ilyen csatlakozót hol találok az Eagle-ben.
Már mindent átnéztem, de nem találtam, vagy átsiklottam felette...
(#) fantom45 hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Hali. Hogy lehet az EAGLE-ben teleföldes nyákot csinálni?
(#) Attila86 válasza titi hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Ez nem nyákba ültethető, így persze hogy nincs benne a nyáktervezőben.
(#) Attila86 válasza fantom45 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
(#) titi válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Ja, azt nem figyeltem, hogy ez milyen, de a lényeg, hogy nekem van ilyen csati, ami nyákba ültethető, azért kérdeztem.
(#) beton cipő hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Gerber fájlokat próbálok készíteni (először) egy panelhez. Egy interneten lévő leírást követtem:
Bővebben: Link
A leírtak alapján végeztem mindent, csak végül a CAM processor dobott egy hibát (mellékeltem) és nem tudom, hogy minek. A .drl fájlt az ULP-vel rendesen legeneráltam, és a kimenetben, a .dri fájlban nincs meg mind a 112 furat, hanem csak 58 van. Valószínű valami egyszerű hiba, amit nem tudok. Amúgy a többi gerber fájlt megalkotta, bár nem tudom hogy ez a hiba kihatással volt-e rájuk.
Ha valaki tud rá megoldást, kérem ossza meg.
Köszönöm!

Üdv!
(#) Amarton válasza beton cipő hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Nekem is 5.6-os Eagle-m van.
Sok gerber fájlt csináltam már.
Leírom, hogy nekem hogyan működik:
Nálam az output kiválasztásánál a divice EXCELLON.
Ilyenkor csak 1 File gomb jelenik meg.
Én csak akkor látom ugyan azt a képet, amit belinkeltél, ha a device-nel az EXCELLON_RACK-et választom ki. Szóval az EXCELLON kell csak.

Top réteg: GERBER_RS274X
1. Top
17. Pads
18. Vias
20. Dimension

Bottom réteg: GERBER_RS274X
16. Bottom
17. Pads
18. Vias
20. Dimension

Top stop réteg: GERBER_RS274X
21. tPlace
20. Dimension

Bottom stop réteg: GERBER_RS274X
22. bPlace
20. Dimension

Furo: EXCELLON (Nem pedig az excellon_rack)
44. Drills
45. Holes

Előtte pedig le szoktam futtatni az drill_cfg.dlp-t
(#) beton cipő válasza Amarton hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, így valóban simán, hiba nélkül lefutott és ott van minden fájl
(#) mtommy001 hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni rajzoláshoz:

Megtudná valaki mondani, hogy alkatrészeknél mit milyen réteggel kell rajzolni?

Tehát ilyenre gondolok:

Az alkatrészek megfogási pontját xy réteggel kell megrajzolni.
Az alkatrészt xy réteggel kell megrajzolni.
Az alkatrész nevét tnames réteggel kell, értékét pedig tvalues réteggel...

Bottom és top rétegek egyértelműek, nekem csak a következőek lennének fontosak:

Alkatrészt mivel kell megrajzolni,
A kész panel méretes körvonalát, milyen réteggel kell körbehúzni,
Az alkatrészek megfogási pontja (kereszt) milyen réteg?

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Frankye válasza mtommy001 hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Ha saját lib-et készítesz, az alkatrész megfogási pontja mindig az a pont lesz, ami a tervezőben a középpontot jelző kereszt. Ezt külön nem kell megrajzolnod.
Az alkatrész körvonalát, illetve szimbólumait a tPlace (21) (bPlace (22)) rétegen rajzolod, a drillt automatikusan Pads (17) rétegre állítja be az Eagle.
A tValues (27) és a bValues (28) rétegen vannak az alkatrész "értékének" meghatározására szolgáló mezők,
A kapcsolási rajzban megjelenő szimbólumhoz a rajzot a Symbols (94) rétegen "illik" rajzolni.
Egyébként pedig a nevek (a rétegekéi) elég "beszédesek".
(#) tomat5 hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Sziasztok

Most kezdtem a tervezést az Eagle 5.10.0-val. Egész jó kis program, viszont van egy dolog amivel nem boldogulok. Van két SMD ic aminek az összeköttetéseit nem tervezi meg a NYÁK-on. Más SMD alkatrészeket (PL ellenállás) gond nélkül kezel, de ezt a kettőt nem szereti. Szerintem a DRC-ben nem jól van beállítva valami, de nem tudok rájönni, hogy micsoda. Visszaolvasgatva nem találtam hasonló hozzászólást, biztosan csak én nem veszek észre valamit. Kérem a tapasztalt Eagle felhasználók segítségét tisztelettel.

Üdv.
(#) niedziela válasza tomat5 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Ha egyik SMD IC-t sem tudod összekötni más alkatrészekkel, akkor az IC-k lábtávolsága nincs raszterre rajzolva.
(#) Amarton válasza tomat5 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Ennek több oka is lehet.
Valószínű, hogy a wire ikont használod a Rout helyett.
Nem megfelelő a Grid beállításod.
Egy képernyő kép jól jönne, hogy hogyan próbálkozol.
(#) tomat5 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Sziasztok

Köszi a gyors válaszokat. Mellékelek egy panelrajzot. Egyenlőre csak fel vannak szórva rá az alkatrészek, nem ez lesz a végleges elhelyezés. A ROUT- tal próbálkoztam, és úgy tűnik, hogy meg sem próbálja az összekötéseket megcsinálni. Az összes többit kiszámolja, majd az ehhez az ic-hez tartozó vezetékeket a végén változtatás nélkül "odaköpi".

Köszi

panel.pdf
    
(#) niedziela válasza tomat5 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Egy pdf fájlal semmire nem megyünk, ezt eddig is eltudtuk képzelni, milyen amikor nincs huzalozva
A brd fájlt csatold !
Következő: »»   205 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem