Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1121 / 2208
(#) Bassmester hozzászólása Nov 25, 2010
Na megoldódni látszik a probléma.
Kikapcsoláskor a negatív előfesz gyorsabban esett mint az agyon pufferelt anód feszültség, emiatt rúgtak minden kikapcskor még egy utólsót a végcsövek, mivel csak 25 mA-re voltak állítva az anódáramok.

Szerintetek mekkora nyugalmi anóddisszipációt szabad beállítanom a 6KD6-oknak? 33W a maximum, de olyan 25W körül szól normálisan. Ez csövenként kb 65mA anódáram (az anódba bekötött multiméteren)
Ebben beállításban 375V -ot mérek az anódokon (a 420V-ból ennyi marad) Az UG2= 152V
Hálózati teljesítmény felvétel 133VA, nyugalmiban, ebből 41VA csak a fűtés.
Szerintetek milyen beállításban lenne a legjobb?
(#) hangszoros válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2010
Jól mérted a 25mA-t ? Anódban ?
Azzal menie kellenne normálisan.
Nem akarlak idegesiteni, de valami egyébb prücök is lehet
(#) Bassmester válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 25, 2010
Igen, mindkét anódban 25mA-t állítottam be először és nem szólt elég hangosan. Most 65mA van beállítva anódonként és úgy tűnik hogy végre kiszólja azt amit kell.
MIlyen egyéb "prücökre" lehet még gondolni? Az UG2-t kéne talán állítgatnom? Sajnos nem egy könnyű eset ez a cső, de talán már lesz belőle valami.
(#) sturbi válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2010
Ha 25 mA-el nem szólt elég hangosan, akkor sovány a meghajtás (nem tud elegendő meghajtófeszt produkálni a viszonylag magas rácselőfeszhez). A 65 mA amúgy jó szerintem, még jóval a megengedett disszipáción belül vagy. (25 mA-el is jónak kellene lenni).
Segédrácsdisszipáció mennyi, nem lehet 250 V környékére felmenni a segédrácsfesszel ? (igaz, akkor a rácselőfesz még nagyobb lesz, a meghajtásnak jónak kell lenni hozzá, de teljesítmény növelés felé így lehetne elmozdulni, ha engedi az adatlap).
(#) Bassmester válasza sturbi hozzászólására (») Nov 25, 2010
Hali!
Az UG2-vel csak óvatosan lehet mozgolódni, 200V az már sok volt neki. Most 152V-ot kap, stabilizálva. Kipróbáltam katodin meghajtással is, de ugy elég rossz volt. Most egy tipikus (JCM-800) meghajtó hajtja a 6akd6-okat, az előerősítő pedig egy EF86. A meghajtó 345V-ról megy. Hogyan tudnám növelni a meghajtófeszt? Mit alakítsak át rajta? Vagy ha nem jó semmiképpen akkor ajánlanál egy konkrét kapcsolást ami rendesen meglökné a végcsöveket?
(#) zoliee hozzászólása Nov 25, 2010
Sziasztok!
Hogy áll az EM84-es meghajtó projekt??
Valakinek van már kész? Amit belinkeltetek meghajtót EM84-hez azt lehez használni EM80-hoz is??
lassan összeáll a KT88-hoz minden, remélem jó hangja lesz! megpróbálom még egyszer belinkelni úgy a Picasa albumom hogy nem vagyok bejelentkezve. hátha úgy látjátok picasa album
(#) CIROKL válasza zoliee hozzászólására (») Nov 25, 2010
A kérdésedre a válasz már 4 oldallal ezelőtt íródott olvas vissza !
(#) zoliee válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 25, 2010
Hupsz!

Olvasok, és a Picasa album látszik már?
(#) CIROKL válasza zoliee hozzászólására (») Nov 25, 2010
Arra mindig figyelj hogy lépj ki mert ha belinkeled a foto albumod akkor ha netán nem jelentkezel ki más nem fogja tudni megnézni . / Így most rendben /
(#) sturbi válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2010
Megkerestem a cső adatlapját, segédrácsfesszel tényleg nem lehet följebb menni, a 150 V tökéletes. A fázisfordítódnak ki kellene hajtani gond nélkül szerintem.
(#) Bassmester válasza sturbi hozzászólására (») Nov 25, 2010
Oké, akkor még kisérletezek vele. Lehet hogy az EF86 nem hajtja meg eléggé a fázisfordítót. A korábban mellékelt rajzom, akkor jó kell hogy legyen szerinted? A Williamson meghajtásról mi a véleményed? Ha ez nem lesz tökéletes, akkor megpróbáljam azzal?
(#) sturbi válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2010
Mondjuk ennek a fázisfordítónak sem ártana 400 V körüli tápfesz, az anódokon 250 V körül. A Willamson tökéletes.
(#) sturbi válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 25, 2010
Amúgy nézted színusszal a kimenetet ? Lehet hogy 25 mA tényleg kevés nyugalmi áramnak ennek a csőnek, legalébb akkora kell, hogy nullátmenetnél ne legyen semekkora törés.
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 26, 2010
Végcső segédrács feszültségét kell eltalálnod és akkor a katódjában elhelyezett ellenállással beállítható a szimmetrikus vágás . Az első cső katódjában lévő 1k módosításával az anódfeszültsége is megfelelően változik , ez a DC csatolás miatt eléggé nagy feszültség változást fog okozni a PL segédrácsán is , ez persze nyugalmi áramot is módosítja . Kis türelemmel szerintem beállítható és érdemes is kísérletezni vele . Segédrács feszültségét és a nyugalmi áramot közben ellenőrizni kell .
Az érzékenység csökkentése biztos a hangjában is hoz némi változást , ezt Te jobban meg tudod majd ítélni .
(#) Bassmester válasza sturbi hozzászólására (») Nov 26, 2010
Hali!
Szinusszal nem néztem, mert sajnos nem jó szegény öreg EMG szkópom
Csináltam egy meghajtót 6E5P-vel, ami jónak ígérkezik, hangosabb mint az eddig próbált meghajtások, csak feltekerve torzít mert túllöki a gitár előfok, ami most éppen egy E180F pentóda. (nvcs, az most nincs)
Szerinted (szerintetek) lehet finomítgatni ezt a tetródás meghajtót? Mit lenne érdemes még kipróbálni vele?
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Nov 26, 2010
Köszönöm, akkor ezeket fogom figyelni, ha a hétvégén nekiesek. Tegnap csak arra volt energiám, hogy a képtárba felraktjak néhány rajzot (táp, OT, módosított kapcsolási rajz). Ma pedig az egycsöves fülest igyekszem összerakni. (Az újonnan felkerült képeid között láttam egy erősítőt, ami valószínüleg nem csöves. Elárulnád mit rejt a doboz?)
(#) lpcollector válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 26, 2010
Attól tartok, ezt a beállítást nem igazán szereti ez a cső, nem tud mit kezdeni a 10k ellenállással a katódjában.
PP meghajtásra ehhez hasonló beállításokkal találkoztam inkább...
Ill egy másik ...
(#) Bassmester válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 26, 2010
Köszi szépen
Azt az egyszerűbbiket mindjárt ki is próbálom.
A KC 650-es dióda miért kell oda? Nem lehetne elhagyni?
(#) lpcollector válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 26, 2010
Sajnos ebben már nem tudok segíteni... Csak SE-ben utazok, de egy kicsit ismerem már ezt a csövet és meg is szerettem...
(#) lpcollector válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 26, 2010
Esetleg valami zéner lehet, amivel fixre huzza a segédrácsot, de nem találtam róla semmit... Valószínüleg anélkül is menne...
(#) Bassmester válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 26, 2010
Hali!
Működik, nagyon állatul szól
AZ eredeti rajz alapján nem volt jó, mert a tápban lefüstölt az egyik R-C szűrő 10k-s ellenállása. 47u-ra változtattam a 470-et, a fölötte lévő 10k/2W-ot 47k-ra. A kicsatoló kondik 100n-sak, nincs utánuk a második cső G1-ére menő 100k és 110k, de ezeket még lehet hogy belerakom. Dióda sincs benne.
Hatalmas lökete van a cuccnak,a hangja is jó és jól kihajtja a 6KD6-okat, végre-valahára. Mégegyszer köszi
...ja, és még szépek is, íme:
(#) lpcollector válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 26, 2010
Örülök annak, hogy még én is tudok valakinek segíteni
Nagyon szépek szerintem is ezek a tetródák
(#) sturbi válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 26, 2010
Egyedül nem jó a 6E5P, lpcollector által felvezetett módon príma (áramokra figyelj).
Nem egyszerű szkóp nélkül egy új kapcsolást létrehozni, de lényeg hogy sikerült. Azt azért feltétlenül nézd meg, hogy mekkora áramok folynak a 6E5P-ken, és számold ki belül vagy-e a megengedett disszipáción (mert elég kicsik a katód és anódellenállások, lehet, hogy módosítani kell rajtuk a tápodhoz). Örülök, hogy jól szól.
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 26, 2010
Ne szerénykedj, profi vagy már. :yes:
(#) Bassmester válasza sturbi hozzászólására (») Nov 26, 2010
Hali!
Igen, végre azt mondhatom, hogy összejön ez a 6KD6-os fej. Az tény hogy finomításokra szorul ez a meghajtó is, mert az eredeti kapcsolásban eléggé brutális beállításban megy. Neki is állok méricskélni meg számolgatni, aztán majd még kérdezek ezt-azt ha nem gond. Köszi mindent
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Nov 26, 2010
Köszönöm, ez Tőled különösen jól esett, még ha ezt magam nem is így érzem...
(#) joepapa válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 26, 2010
Megméregettem mostani kapcsolásban az összes 6n9s em.
Azaz tuti azt is ami akkor volt benn amikor a "jelenség" fennált...Minden csővel végigmentem 200mV/div től 20v/Div ig lassan egyre jobban kivezérelve.
Egyik sem produkált féluton bekoppanást majd kirugást...hm...most 2k2 2k2 az alsón 86 mikro felső nincs átblokkolva AC-n.
160V PP-t tudott 100k ellenállásra dolgozva...6N9S SRPP 300V ról. (kevesebb mint 300V mert 22k-n esik valamennyi fesz...mivel 1mA körüli úgyemlékszem azaz 280V a tápja ebből 160VPP-t tud, ami kihajtja majd a triódásom is talán...6sz19p_V re gondolok, de ott nem 6n9s el hanem e88cc vel kezdek)

Szóval azt akartam csak mondani nem egy hibás kornyadt cső volt, hanem valahogyan nem volt "ideális" az srpp-m beállítása...

Nagyon jól szól most, már 3 napja nem enged gép mellé a hangja, mert hallgatni jobb mint irni-olvasni.

De a mostani "jó" kapcsolásban még kiugróbb a régi csövek jó hangja.

Van 4db 1986 os NOS Reflector 6p3s em, 4db teljesen egyforma, de azok sehol nincsenek a nem válogatott 1978 ashoz hoz...az én fülemnek...

Viszont a 6n9s ből az 1979 es hangja jobban tetszik mint az 1972 eseké...mindegyikből 3 garnitúrám van, nem egy pár alapján irtam. hanem mind ugyanúgy jobban szól ami 1979 es. Ráadásul mind a 12db NOS reflector.
(#) Lakatfogó hozzászólása Nov 26, 2010
Akadt egy problémám a korábban tárgyalt Pcl86SE-vel.


Szeretnék negatív visszacsatolást alkalmazni, de nem jön össze. A gondom az, hogy nélküle nagyon nagy mértékben kell osztani a jelet a vonal szintű kimenetekről.

Most a rajz szerint megcsináltam, de mindegy, hogy a szekunder melyik fele földelt, és melyikről szedem a jelet, egyfolytában gerjed, azonos módon.
2 csatorna van most összerakva, mindkettőben megcsináltam, azonos módon gerjednek.
A földek gnd-k egy pontban találkoznak, vcs nélkül eddig hibátlan mentek a csatornák.

Mit ronthattam el vajon?
(a kép Tinából van, mivel ott nincs pcl86, ezért ECC83 és EL84 került a rajzra)

pcl86.JPG
    
(#) klemo86 válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 26, 2010
Nédda, én ezt a 6S41S PP-t építettem meg (némi módosítással) 6S19P-kkel Sajnos még mindig nincs kész, de felépítésre nagyon tetszik, remélem hozni fogja a várt "csodát"
(#) joepapa válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 26, 2010
A működő csövek közelítése kézzel, lassú tanulás és két évesen ő is így hallgatja majd:még nincs 2 éves
Azért nem merném egyedül hagyni, illetve 2m nél messzebbről figyelni tigrisként vetődve ha kell.
Látom a hangfalaid még nincsenek falnak fordítva, nekem már igen.
Következő: »»   1121 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem