Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 575
(#) Walron válasza otto54 hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Üdv!

Kazán csapját, hetekig tudtam vele feltölteni tegnap halt meg.

Szerelőt hívtam, holnap délután jönnek elvileg. 8k a kiszállás, 8k karbantartás + gondolom az alkatrész...
Telefonban annyit mondott, hogy a csap törhetett el.

Köszönöm a válaszokat!

AVP
(#) Walron hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
Tiszteletem!

Na szétkaptam, a csöpögést a gondolom a tágulási tartály okozza, de a víz azért nem folyik mert a csapban a kis záró golyó beragad, kitisztítottam összeraktam, de megint beszorult. 5let? Vagy venni kell újat, ami 8200Ft.

Előre is köszönet a válaszokért.

AVP
(#) Walron válasza Walron hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Tiszteletem!

Nah csapcsere kell mert eltörött a záró rész, nem pedig piszkos.

AVP
(#) konop válasza Krisz1980 hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Szia!

Ha a szivattyúd jó, akkor kazánban a hőcserélő fűtési körét kell kisavazni. Ki kell szerelni a kazánból és egy savazógéppel és Boiler Cleaner D.E Vízkőoldóval kell megpróbálni (ezt hígítani kell a leírása szerint), a sósav nem jó. Ha nem sikerül, akkor hőcserélő csere
(#) konop válasza Walron hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Üdv!

Ha a tágulási tartály okozza a csöpögést, azt könnyü kideriteni. Ha a nyomást hideg rendszernél beállítod 1 bar-ra, és amikor felfűtött 60°C-ra , akkor 2-2,5 bar lesz, akkor rossz a tágulási tartály. A csöpögés gondolom a biztonsági szelepnél lehet (piros tekerő gomb van rajta). Ha így van, akkor a tágulási tartályt és a biztonsági szelepet is cserélni kell.

Egyébként az a jobbik eset, ha a csap nem nyit ki, mintha nem zárna.

A sok töltögetéstől levízkövesedhet a hőcserélő, ezért ezt ajánlott kijavítani.
(#) Walron válasza konop hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Üdv!

Köszönöm a válaszokat!

Remélem megjavítják mindet.

AVP
(#) luci4 hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Szép napot!

Van egy stiebel hydroterm GBC24 kazánom.
Vízkőtelenítés és kapcsoló(ami elválasztja a melegvízet és fűtést)javavítás után visszakerült a helyére.
A fűtés nem indul el.
Nem kering a víz a rendszerben,szerintem a szivattyú ellenkezőleg forog mint kellene.
Lehetséges?Mitől van?Megfordítható a forgásirány?
Ha igen hogyan?
Köszönöm
(#) Trafógyáros válasza luci4 hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Üdv!
Lehetséges hogy a szivattyú fordítva lett betéve.Általában az áramlási irányt az öntvénytesten nyíl mutatja.
A forgásirányt csak szándékosan a szivattyú kapocsdekni megbontása után lehet átkötni.A hálózati vezeték bekötése nem befolyásolja a forgásirányt.
Laci
(#) kéti hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Biztos megtalálnám amegoldást az eddigiekben, de fázok, így inkább kérdezek
vaillant 240-2 kombikazánom van, 5 éves és komoly gond még nem volt vele, 1x savazták. Legutóbb 2 hónapja mikor itt járt a szerelő még mosolygott is, mert csak a nyomást vette fel, megmutatta hogy kell és nézelődött még a gépben, mindezt 17500-ért.
Tegnap előtt mikor haza értem hideg volt és villogott a két egymásra tett háromszög. Na, gondoltam, teszek rá nyomást.
Kicsit jobban sikerült, mert ahogy el kezdett fűteni a túlnyomásos kioldószelepes izéből konkrétan dőlt a víz. Szép éjszakám volt, de legalább fűtött valamennyire utána is.
Tegnap viszont már olyan kotyogó hangokat adott és nem volt hajlandó fűteni, hogy ki is kapcsoltam.
Ha lehet, megoldanám én a segítségetekkel, nem akarok megint egy csomó pénzt kifizetni.
Egyrészt hol töltődik vissza az a sok víz a rendszerbe? Vegyem le a borítást és ott valami csap? Vagy légtelenítenemkellene a radiátort?
felteszek 3 képet
előre is köszönöm
(#) VIM válasza kéti hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Szia!
Ez a dolog nem elektromos és nem szabad Neked hozzányúlni. Akkor talán lesz meleg a szobában.
(#) jasper hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném a következőben.
Van nekünk egy Junkers euroline kazánunk ami mostanában nem úgy működik ahogy kéne.
Laikusként úgy tudnám leírni, hogy izzit-izzit , de nem kapcsol be. változó számú újraindítás után egyszer csak beindul.Mintha egyre több gáz kerülne az égéstérbe. Ha beindul szépen csinálja a dolgát. Felfűti a melegvíz tárolót és utánna mig a termosztát le nem kapcsol fűt is. Ha egyszer bekapcsol utánna ha valamiért le is áll rögtön újra indul elsőre.

kérdésem több irányú. Mi lehehet a hiba oka és ha van ötlet kb milyen összegekel kell készülni. (ezért nem is mertem még szerelőt hívni hozzá )
Veresegyház közelében tudtok vaakit ajánlani?

Segítségeteket előre is köszönöm.
addig meg fázunk tovább mert mos pl nem is indul be

Üdv: Füleki Csaba
(#) VIM válasza jasper hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Szia!
Ha lehet először kérdeznék egy-két dolgot. Mikor volt utoljára tisztítva a tűztere? A nyomásmérő a zöld mező bal szélén van? Melegvíz készítésnél azonnal gyújt, vagy csak a fűtési kör indítása okoz gondot? Feltöltve (utántöltve) mikor volt a rendszer? A tároló reteszkapcsolós?
(#) mugab válasza kéti hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
A feltöltö a harmadik képen látható fehér cső melletti réz gyűrű belsejében van sima csavarhúzóval kell fél fordulatot tekerni. 2 bar nyomásig érdemes tölteni, 3-nál már elkezd kinyitni a vészszelep, 0.5 alatt meg nem indul a kazán. A légtelenítők kupakját csavard le, majd légteleníti magát menet közben.
Azt mindenképp érdemes megnézni hogy a leeresztő nem szivárog e, mivel előfordul hogy kinyitás után nem zár vissza mert kosz megy a szelep alá. Ilyenkor meg kell nyitni és átöblíteni míg nem szivárog.
(Mondjuk az érdekelne hogy hogy adtál rá nyomást ha nem tudod hol a feltöltőszelep...)
(#) luci4 hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Szép estét!
A szivattyú nincs fordítva bekötve.
Ha meg lehet fordítani a forgásirányt akkor hogyan?
Erre szertnék bővebb választ kapni ha kérhetem.
Vagy a kondi csere a megoldás?
Mennyibe kerül stiebel hydroterm GBC24 kazánomba egy kondi?
Köszi
(#) gyula49 hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Jó estét!
Mitől változhat meg egy keringető szivattyú forgásiránya?
A szivattyú nincs fordítva bekötve!
A válaszokat előre is köszönöm
(#) jasper válasza VIM hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm, hogy foglalkozol a kérdéssel.

Takarítva kb 2 hónapja volt igaz nem szakszervíz hanem egy viz gáz szerelő. Látszólag szétszedte és kitakarította. ami biztos hogy nem savazta (ezt most olvastam itt a fórumon nem tudom mennyire van jelentősége)
A készülék nyomás mérő órája sajnos elromlott már évek óta ami eddig nem befolyásolta a működését. a rendszeren van másik nyomás mérő óra ami most 2 bárt mutat. (most engedtem rá vizet biztos ami biztos)
A tároló egy junkers 120 literes álló tartály sajnos többet nem tudok róla.
Melegvíz készítésnél és fütésnél sem indul el.
Eddig izzított lobbant izitott lobbant és egyre nagyobbat mignem elindult, de most csak lobbangat és nem indul.
Bármi segítséget szívesen vennék
üdv: Füleki Csaba
(#) ice333 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki ebben segíteni?

Van egy Vaillant VK INT 324/1-es típusú kazánunk.
A hozzá tartozó termosztáton keresztül nem fogad semmilyen utasítást a kazán.
Csak fűt-fűt.

Az alábbi hibajelzést írja ki

So -40 C Érz.hiba

Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném!!!Kb 2 éves a kazán.

Köszönöm!
(#) ptesza válasza jasper hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Azt nem írtad , turbós vagy kéményes típus.

Nem ártana ellenőrizni a füstgáz, valamint a friss levegő útját, amennyiben turbós lenne.
(#) ice333 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Nem turbós, új bekötés....
(#) jasper válasza ptesza hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
kéményes
(#) jasper hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Most amit csinál, hogy kb 5. indításra beindul a kijelzőn felmegy 45-60 majd 75 fokig és egy fél perc múlva leáll.
Utánna már nem indul megint
(#) ice333 válasza ice333 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
bocsi!
(#) VIM válasza jasper hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Idézet:
„a rendszeren van másik nyomás mérő óra ami most 2 bárt mutat. (most engedtem rá vizet biztos ami biztos)”

SOK a 2bár és erre még engedtél?! A tágulásijával mikor volt foglalkozva? Abban mennyi a nyomás? A használati utasításban szereplő rajzon a 7-s sorszámmal jelölt víznyomás érzékelő "sokallja" rendszer nyomását és ha a tágulásiban nincs nitrogén, sem levegő, csak a hálózati víz 2báros nyomása, éppen ez az állapot uralkodik el a kazánon. A feltöltő csapot IS maximálisan el kell tudni zárni, mert kb. ugyan ezt csinálja csak a nyomás értékek mások. Ha a nyomásmérőd hibás feltételezhető, hogy a tágulási tartály lyukas és így nem tudja mérni a nitrogén, ill. levegő töltési nyomását. Nem dísznek van az beépítve!
(#) jasper válasza VIM hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
1,5 ről emeltem 2 bárra. Most van benne két bár.
Van esetleg valami amit megtudnék próbálni?
egyre kritikusabba helyzet a lakásban. 18 fok van.
Tágulásival , hogy öszinte legyek nem udom mikor volt foglalkozva, de ha jól gondolom annak a nyomását mondom , hogy 2 bár.
(#) VIM válasza jasper hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Idézet:
„A készülék nyomás mérő órája sajnos elromlott már évek óta”
Ezt nem én írtam! A nyomásmérő az nyomást mér de nem mindegy, hogy melyiket! Levegőt, vagy vizet?
(#) konop válasza kéti hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szia!

A nyomást 1,5 barra kell tölteni. A kotyogó hangot azért adja, mert levegő van benne, azzal nem kell nagyon foglalkozni, majd a szivattyú kihajtja, majd légteleníteni kell. Ha felfűtött 60°C-ra, és el kezd folyni a biztonsági vagy a nyomás 2,3 bar fölé megy, akkor a tágulási tartállyal van gond.

Ekkor általában cserélni kell a tágulásit és a biztonsági szelepet is.
(#) konop válasza luci4 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szia

A szivattyú forgásirányát nem lehet megváltoztatni.
Ha van a szivattyú közepén egy csavar, akkor ott meg lehet nézni, hogy forog-e.

Inkább a váltószelepnél keresném a hibát. Ha a meleg vizet termeli, akkor a váltószelep rossz.
(#) konop válasza jasper hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szia

A rendszerbe elég a 1,5bar. A hiba inkább a lángőrzés hibájára utal, hívj szerelőt.
(#) gyula49 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki SOS segítséget adni?
Egy jól működő szivattyú forgásiránya mitől fordulhat meg ha nem lett fordítva bekötve?
Stiebel kombi kazánom van.
Köszi
(#) VIM válasza gyula49 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szia!
Miből gondolod, hogy megfordult? Milyen típus van a Stiebelék kazánjába építve? Minden szivattyú amit ilyen célra gyártanak, elektromos úton nincs lehetőség irányt váltani. Az áramlási irányt az öntvényházon jelölik és slussz-passz. Állandó üzemű kondenzátoros, asszinkron motorok. Feltételezhető, esetleg, hogy a kondenzátor nem tudja abba az irányba megindítani a forgórészt amelyikbe eredetileg forognia kellene és így véletlenszerűen indul meg a másik irányba. Tehát a kondenzátor kapacitását le kellene ellenőrizni.
Következő: »»   14 / 575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem