Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   62 / 1385
(#) Fery válasza Nagy istván zsolt hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
Ez igy igaz, minél nagyobb a nyák annál tovább kell vasalni, és mivel a méret nő a hőelvezetés is ezért még melegebb vasalóval kell nekimenni, hosszabb ideig.
(#) Peti_85 hozzászólása Máj 12, 2007 /
 
Na hát akkor kb. egyenlőre - amíg nem lesz a papírtémában továbbhaladás - addig kiveséztünk mindent!!!

Majd ma lehet hogy megpróbálok egyet vasalni! Van itthon pár példány sima A4-es nyomtatott papír!
Majd én is doksizok mindent!
(#) Nagy istván zsolt válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
a jövő héten bemegyek a nyomdaellátóhoz,s veszek egy jó pár féle és fajta műnyomó papírt és tesztelem őket. a teszt eredményeit pedig mindenki rendelkezésére bocsátom. (fényképes illusztrációt mellékelve)
(#) Peti_85 válasza Nagy istván zsolt hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
Naaaagyon jóó ötlet!

Mezei pirospont!

(#) tbence3 hozzászólása Máj 12, 2007 /
 
Megszeretném kérdezni, mindt kezdő fotózásos technikával ismerkedő, hogy milyen lámpák jó ide? hgli-n kívül. Fémhalogének azk jók erre a célra?
(#) Fery válasza Nagy istván zsolt hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
Szuper. Nekem ez vidékről nem nagyon ment. Ha gondolod küldök hétfőn ebből a papirból hátha ők tudják milyen papir. Ird meg mail-ba vagy privátba a cimet hova küldjem. Ez a papir nagyon jó.
(#) bbatka válasza scsi hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
5 évig használtam úgyanazt a P20-at és nem vettem észre semmi álagromlást rajta. Igaz a hűtőben tároltam 10C -on.
Ha döntötted a NaOH-t és még akkor sem hívódott elő akkor szerintem azt jelenti hogy túl sokáig világítottad meg.
(#) raron válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
Szia Bence!

Olyan fényforrások jók, ami UV-C -t bocsájtanak ki Pl.: higanygőz lámpa, kvarclámpa, germicid (fény)cső.
De a legegyszerűbb ha veszel min. 160Wos HMLI-t és simán becsavarod a !porcelán foglalatba. Én a Conrados izzóval is próbálkoztam, e nekem nem volt túl jó.
(#) Peti_85 válasza raron hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
Én ha fotóznék, akkor simán csak UV- ledekkel csinálnám! Darabja, kb. 100-150 Ft... Nem fogyaszt sokat, nem kell sok (nyákmérettől függ) és ugyanolyan gyors!
Csak nekem a P20 a drága... (nálunk 3900 Ft lenne)

Jaah meg az okosok mondták hogy a napfény is végezne, db. 20 perc alatt! (déli órákban)
(#) tbence3 válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
Ha megnézed a forumot akkor ott volt egy olyan topic ahol úgyan ezzel UV leddel próbálkoztak. Asszem elvetették de nem vagyok benne biztos, csak egyszer kétszer olvastam bele. Minap próbáltam a szabadban "fotózni" de sajna nem sok sikerrel. Akkor nem volt teljesen igaz, hogy Szeged a napfény városa
(#) tbence3 válasza raron hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
A hgli-t tudtam csak a többit nem ismertem. Már akkor meg van a hétfői programom. Megyek nézek valami olcsó világítás technika boltot és informálódok.A síma neoncső (van fehér meg sárga)valamennyire jólehet? Még egy kicsit süt a nap, kipórbálom hátha most több az UV-C Köszi
(#) raron válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
160W HMLI (higanygőz + izzószál) kb. 1000-1500 HUF
125W HGLI (higanygőz) + folytótekercs kb. 2500 HUF
germicid (uv-c)cső (csak ez jó) 2400HUF (min 3. db kell)
a kvarclámpát nem tudom.
(#) tbence3 válasza raron hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
Tegnap megkérdeztem fathert, hogy van-e itthon hgli. Mindt kiderült volt. Szerencsémre folytó is volt hozzá, valami nagyon régi de az a lényeg, hogy működik a dolog. Jövhéten elmék egy bizományiba és nézek grillezőt.
Milyen teknikával szoktátok a lakkot ráfújni? mert nekem nem nagyon akaródzik egyenletes lenni. Valakinek van valmai jó tipp-je erre a célra?
Raron! köszi az eddigi helpet!
(#) metzcsabi válasza raron hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
Csak úgy véletlenül olvastam bele.
A Germicid lámpára NAGYON VIGYÁZNI !!!!
A legjobb, mert nem melegíti a felületet, de szemre nagyon veszélyes.
Én mikor EPROM törlésre barkácsoltam egyet össze, de a nenongyújtó rendszer bekötését nem jól rajzolták le, így míg kísérleteztem vele, szabad szemmel néztem.
Estére úgy begyúlladt szemem, nem győztem a reszelt krumpli pakolást cserélgetni.
(#) bbatka válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
Túl vastagon vitted fel a lakkot , attól nem terül rendesen, hanem megfolyik. A másik dolog hogy szobahőmérsékletű legyen a nyák, és total tiszta.
(#) Nagy istván zsolt válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
műnyomó papírok tesztje hamarosan!!!!
(#) Nagy istván zsolt válasza Nagy istván zsolt hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
A műnyomó papírokat sikerült be szereznem : 90g/m2 , 135g/m2 , 150g/m2 , 200g/m2, mindkét felületükön fényes papírok, B1 méretűek. méretre vágták (A/4)

(#) raron válasza Nagy istván zsolt hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
És mikor lesz a teszt?
(#) bbatka hozzászólása Máj 14, 2007 /
 
Megjött a 25eFt-os hőlégfúvóm. Ezzel már lehet dolgozni. Úgyanitt vettem SMD-hez való forrasztópasztát is.
kép

A hőlégfúvóról.,
40 légfokozat
Állítható hőfok 90C-500C-ig
Úgy tapasztaltam hogy a legkisebb szűkítővel 30 -as légfokozatnál 360C-ra kell beállítani a hőfokot. kb. 3s alatt beáll a beállított hőfokra. Profi szerszám.
(#) Gábor488 válasza Nagy istván zsolt hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
Na vettem olyyan ruhára vasalós papírt. Azt írja a használati útmutatón hogy lehet tintasugarassal is rá nyomtatni meg vasalni csak az aze nem jó mert annak nem jó a festéke. Nem olyan csillogós de sztem jó lesz de az ára több mint a műnyomóé mert egy db A4 lap volt belőle 250Ft de ha jó akko megéri nekem.
(#) Nagy istván zsolt válasza raron hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
nagyon sok munkám van, a héten terveztem valamelyik napon,ha lesz rá időm.
(#) Nagy istván zsolt válasza Nagy istván zsolt hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
kelet magyarországon élő elektronikát kedvelő társaimnak szeretnék segíteni. Ha műnyomó papír beszerzési problémájuk van szívesen segítek,van hál istennek egy jó tucatnyi műnyomó papírom. Email-re szivesen válaszolok.
(#) tams hozzászólása Máj 16, 2007 /
 
Üdv!
Valaki el tudná magyarázni nekem a vasalásos technikát? Én eddig kézzel rajzolgattam. Esetleg ha van valahol valami jó leírás azt is szívesen olvasnám.
(#) Fery válasza tams hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Szia. Olvasd végig elejétől ezt a topicot. legalább 10x le van irva az egész technikája.
(#) Ricsa hozzászólása Máj 16, 2007 /
 
Sziasztok!
Most akarok (fogok) áttérni a fotózós technikára. NYÁK szárításra, ezt a módszert találtam ki. (mellékelve)

Magyarázat: Van a NYÁK + lakréteg. A nyák kb. 1,5 mm-es a lakk 0,5 mm-es. Ugye az nem érhet hozzá semmihez, mer rosz lesz. Na csinálni 4 db 5 mm-es fémtömböt (vagy ami bírja a meleget), ezzel körberakni a nyák 4 oldalát, és rá a vasaló. Bekapcs a vasaló, és ugye már szárítja is! Ez beválhat???
(#) bbatka válasza Ricsa hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Kell egy ventillátor is, mert egyébként semmit nem ér. A másik dolog szerintem hogyha ilyen közel rakod a vasalót akkor leég róla a lakk. Én csak egyszerűen hajszárítóval szoktam. kb. 0,5m-re teszem a nyáktól, kitámogatom és így hagyom félóráig. A hajszárítózás előtt hagyom a nyákot 10 percig szabadlevegőn száradni, mert egyébként megfolyna + tele menne porral.
(#) Gábor488 válasza Nagy istván zsolt hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Ma vettem pauszpapírt. Holnap ráfénymásolják nekem a rajzot aztán jön a vasalás. A pausz fölé tegyek valami újságot vagy A4-es lapot miközben vasalom?
(#) Pak válasza Gábor488 hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Hale! Nem kell fölé semmi újság.Max a panel alá, hogy ne égjen szét az asztal.(a pausz nem lessz nyerő)
(#) tbence3 válasza Gábor488 hozzászólására (») Máj 16, 2007 /
 
Igen! Én mikor vasaltam akkor mindig úgy csináltam hogy
nyák>műnyomó>papír>vasaló
Általában 4be hajtottam a papírt és ezen keresztűl vasaltam
(#) fureszk hozzászólása Máj 16, 2007 / 4
 
KÖZÉRDEKŰ!
Mivel igen gyakran kérdeznek különböző módszerekről, ezért létrehozok egy idézhető hozzászólást, ami linkeket tartalmaz.

RAJZOLÓS TECHNIKA linkek:
1.link
Filcet is lehet használni, külön van erre való is(elektronikai boltokban), nincs értelme tovább ragozni a témát…

VASALÓS TECHNIKA linkek:
1.link
2.link
3.link
4.link
5.link
6.link
7.link
8.link
9.link

FOTÓ TECHNIKA linkek:
1.link
2.link
3.link
4.link
5.link
6.link

Remélem ezzel sok fölösleges belinkelgetést, kérdést megelőztem, és sokaknak segítettem: Fureszk
Ezzel a linkkel lehet hivatkozni erre a hozzászólásra:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_85991.html?highlight=1#85991
Következő: »»   62 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem