Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1070 / 3965
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
A nyomógombot a csengővel szokták sorbakötni. De ez inkább kültéri felhasználásnál fontos érintésvédelmi okokból.
(#) MaTe193 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Igen,erre én is gondoltam.legjobb lenne egy nyomógomb a csengővel sorba és egy kapcsoló a trafóval sorba.(Nem?Minek fogyasszon,amikor nem használják?)
Máté.
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Nagyon kicsi a csengőtrafó üresjárási fogyasztása, ezért nem kell kapcsolhatóra kötni.
(#) vgerp válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm a gyors is kemerítő választ !
(#) nolex hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Valaki el tudná úgy tömören elmagyarázni mi a visszacsatolás lényege?

googliztam eleget, de egyszerűen a kiszámításos részt nem értem...
pl akarok egy 30dB-es erősítést adott földelt kollektoros erősítőfokozatokkal, és negativ visszacsatolással kell kialakítani. Nem értem hogy kell számolni... :S
(#) pcroland hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Hello! Én a képen láthatót akarom megépíteni,de nem tudok pár dolgot. Ezeket:ez jó infra lednek?És ez jó infra lednek?És ez fototranzisztornak?Attól mert kicsit más a hullámhosszuk jó(az egy 940 a másik 950)?Úgy kell elhelyezni ahogy a képen van?A reference és a signal detector-t mennyire kell egymástól helyezni?Milyen kell legyen az elektromágnes,mekkora,hány Ω ?Valaki írta,hogy van módosítás,mégpedig a kollektor és az emitter között dióda,a képen jól rajzoltam be?És a képen valahol gnd jel van és valahol meg -12v,szóval azok ugyan azok?
(#) dudzsi válasza pcroland hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Hello!
Hol a kép?
(#) pcroland válasza dudzsi hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Bocs..lemaradt.
(#) dani156 hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
üdv! laikusként kérdezném van egy 250W Sal Xb-10/A aktív szubcsővem... ezt kötötem rá sz.gép táp egységéröl igy kapta az áramot de sok helyről irtak h igy meg ölöm az szubcsővet vagy meg öltem a végfokot ha ez igy is lenne ennnek mennyi a cseréje? és akumulátort ajánlotak a téáp helyett erröl kérnék vmi bekötési rajzot vagy hogyan tudnám bekötni az aksira. válaszokat elöre ksözönöm
(#) dudzsi válasza dani156 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Hello!
Most megölted vagy müködik? Igy ahogy van a képen igy akarod akksira kötni? Akksira annyi az egész, hogy van egy fix pozitiv "B+" egy negativ "GND" és egy vezérlés ami szintén plussz. Ez azért kell mert csak akkor kapcsol be a szubcsö ha bekapcsolod a rádiot. "A kocsiba legalább is. Amugy ebbe egy somogyis 50W erösitö van. A somogyi oldalán találsz ilyet.
(#) arcsikaka hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Sziasztok egyszerűen nem találtam helyet a dolognak! Bocsi

Az lenne a kérdésem hogy meg tudná-e valaki mondni hogy ez mi? LM 2937 ET 3.3 sejtésem szerint IC de nálunk ilyet nem lehet kapni! Vag mivel helyetesíthető vagy hol tudok ilyet beszerezni!

Üdv köszi
(#) dani156 hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Helló! persze h müködik ( szal akkor nincs gond...) annyi volt a tényleges bajom hogy mikor rávolt kötve akkor apro pici sercegések voltka és zene közbe recsegés a pici sercegés akkor is meg volt mikor kivolt huzva a hangkábel. zene közbe is emg voltak ezek a sercegések...) de ha szól akkor nem a végfokkal van gond meg ha recseget mert mikor vetem szépen szolt emg minden full on is ugyna ugy sz.gép tápra vlt kötve... de csak bemutatásra. Am szobai használatra lenne csak sz.gép tápot senki nem ajánlota igy mondom akkor marad a 12V -s aksi csak erröl kértem egy bekötési utasitást. szal akkor a B+ és a REM pozitiv dsarú a GND meg negativ saru ennyi lenne igaz ? Ha most feltételezük fel h igy szol és ugyna ugy kis sercegések az mitöl lehet ?
(#) dudzsi válasza dani156 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Lehet hogy csak valami zavar miatt csinálja. Egy probát megér akksival. De szerintem csináljál egy fix tápot neki. Az akksi kicsit furán néz ki egy szobába.
(#) wellner hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Sziasztok Menyit ér manapság használtan egy Szignálgenerátor pontosan ez a típus
Bővebben: Link
(#) nikolatesla válasza dani156 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Építsd meg EZT Én is ezt használtam mikor még volt autós erősítőm. Annyi,hogy ami vastagon ki van húzva nem mehet nyákon! És a tranzisztorokat hűteni kel majd rendesen.
(#) dudzsi válasza arcsikaka hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Itt a doksija.
(#) dudzsi válasza arcsikaka hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
És itt lehet kapni. és SOSelektroniknál is van.
(#) ensilver hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy torzítóba szeretnék DPDT-s lábkapcsolót szerelni. A mellékelt 2 bekötési ábra közül melyik a helyes? Vagy mindegy, ha az in-és output mind2 oldalon meg van cserélve? Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) dani156 hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
köszönök minden segitséget
(#) kadarist válasza arcsikaka hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Te Romániában élsz?
(#) krisztianAMG hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
A LED-eknél az "mcd" a fényerejüket jellemzi ?
(#) kadarist válasza krisztianAMG hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Igen. Millicandela rövidítve.
(#) smiler79 válasza wellner hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
20-tól felfelé kapható, viszont kis barkácsolással, 5000HUF-ból megcsinálható! Teli van a NET ilyen kapcsolásokkal!
(#) smiler79 válasza wellner hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
(#) bodnar00 válasza ensilver hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Szia! Mind a két rajz jó! Pár oldallal visszább lerajzoltam hogyan mozognak benne az érintkezők.
(#) ensilver válasza bodnar00 hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Köszönöm szépen, megkeresem!
(#) bancsi15 hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Hagyományos, normál fényerejű Ledeknek kb. mekkora a nyitó feszültsége és a max. feszültsége?
(Tudom, hogy ez színenként változik, de mégis kb. mekkora?)
Köszi
(#) vicsys válasza bancsi15 hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Nagyjából:
vörös/infra 1.7-1.8V
zöld: 2.2-2.4V
kék/fehér 3-3.4V
(#) nagy_david1 hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Üdv!
Lenne egy érdekes kérdésem. Miért van az, hogy az SMD tekercsek olcsóbbak mint a hagyományos, beültetős tekercsek? Méreteik is kisebbek és áruk is. Inkább SMD alkatrészt ültetek akkor a nyákomra. Ennek van értelme? Mármint ti is megcsinálnátok ha olcsóbb is és kisebb is az SMD alkatrész? Alkamazásfüggő és ha igen akkor miben befolyásol?
(#) Hurkafej1 válasza nolex hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
A kimenet, és a negativ bemenet össze van kötve egy ellenálás párral. Ezeknek a hányadosa adja meg, az erősitést. A TDA7294-nél 47kOhm és 5KOhm. Amelyiknek az egyik vége GND-hez kapcsolódik az lesz a számlálóba
Csak ennyit tudok, énis olvastam..
Következő: »»   1070 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem