Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   90 / 3962
(#) tbence3 válasza Spoo hozzászólására (») Máj 12, 2007 /
 
Idézet:
„minden negyedik led el van választva, hogy 12voltos legyen”
nah ezt nem értem. lehet hogy velem van a gond. Elég ha csak villog?
(#) gerimoore hozzászólása Máj 13, 2007 /
 
Hi!

Lenne egy kérdésem. Van egy áramköröm amiben meg akarom oldani a rajzon látható problémát. Az A1-5 és a B1-5 jelű bemeneteket akarom kapcsolni a C1-5 kimenetekre de úgy hogy csak az egyik bemenet ág legyen aktív (rajzon 1 és 2 jelzés). Egy átkapcsolóval szeretném megoldani, de 5 áramkörös átkapcsoló nem nagyon van. Ha van valakinek vmi ötlete kérem ossza meg velem.
(#) Spoo válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
Nekem csak annyi kell hogy villogjon és 12 voltos legyen.
(#) tbence3 válasza Spoo hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
ki kell próállni de sztem ez lesz az:
kép
Csak annyi, hogy kihagyod az első ledet. De kézdezd meg az okosabbakat
(#) Norberto válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
Szerintem azért nem ártana megtuningolni ezt az 555-ös villogtató-kapcsolást, mert ez az egyetlen egy db IC nem lesz képes következmények nélkül egyszerre 28 LED-et meghajtani...
(#) tbence3 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
akkor lehetne led helyett berakni egy relét. vagy van valami más ötlet?
(#) Márk hozzászólása Máj 13, 2007 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy az üzemóra számlálók nullázhatók? (Azokra gondolok amik úgy néznek ki mint a régi orsós magnók számlálói)
(#) Spoo hozzászólása Máj 13, 2007 /
 
Van az oldalon 2 ledes villogó, azt nem lehetne úgy megcsinálni hogy az egyik led helyet rákötöm a 28at? Vagy úgy nem jó? vki vmi megoldás??
(#) tbence3 válasza Spoo hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
Nem nagyon fogja elbírni. Ami még talán a legegyszerűbb az a relé medoldást találom
(#) fureszk válasza Spoo hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
2ledes villogóban a led helyére optocsatoló lede->opto tranzisztora kapcsol egy relét->relé kapcsolja a ledeket. Sztem!
(#) _JANI_ válasza gerimoore hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
->> Ez <<- szerintem egynek jólesz!

(#) gerimoore válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
valóban jónak tünik de nem igazán tetszik. kicsit fura ,nem igazán lehet be épiteni egy dobozba, de lehet hogy ez a legjobb. Az ára végülis nem vészes.
(#) maTaKee hozzászólása Máj 13, 2007 /
 
ÜDV!
mire lehet használni egy effekt generátort???

amiket tud: négyszög, háromszögjel, sinus, meg ilyen négyszögjelre hasonlít de a sarka gömbölyödik.

(#) maTaKee válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
(#) Spoo válasza fureszk hozzászólására (») Máj 13, 2007 /
 
Nem tudtok nekem egy rajzot adni, hogy villogjon az a 28led 12voltról?
(#) Topi válasza Spoo hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Sima 2 tranyós villogó kell, ilyet az oldalon is találsz, és ki kell egészíteni egy FET-el vagy egy BD240/BD241-es teljesítmény tranzisztorral.
A két rendes kissebb tranyó állítja elő a kapcsoló jelet, és a nagyob testesebb fajta meg elvégzi a tényleges nagyáramú kapcsolást.
(#) maTaKee válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
és nekem vki???

(#) fureszk válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
erősítő torzításának mérésére, pl...
(#) Norberto válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Vagy különféle hanghatásokat elérni vele akármilyen elektronikus hangszer segítségével...épp ezért EFFEKTgenerátor a neve...
(#) maTaKee válasza Norberto hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
kössz mind2töknek!

és erre h köthetek rá hangszert (pl.:gitár )?? mert amilyen kapcsolási rajzom van azon csak out van!

(#) maTaKee válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
(#) Darazsx hozzászólása Máj 14, 2007 /
 
Van egy ilyenem a kezdők részére: csatolmány
(#) fureszk válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
a lábkiosztás pontos típusonként változhat, nem??
Amúgy tetszik.
(#) maTaKee válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
vki??
(#) Darazsx válasza fureszk hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Azért van így írva mert ezeknél egyezik és ezek a legtöbbet használt tranzisztorok.
(#) Spoo hozzászólása Máj 14, 2007 /
 
Azt hogy tom megcsinálni, hogy ne küldjenek mailt mikor válaszoltok? Mert már mikor nem is nekem válaszoltok, akkor is kapom a mailt... HELP!
(#) Norberto válasza Spoo hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Értesítések menüpontban megváltoztatod a Témafigyelést...beállítod, hogy csak figyelje a témát, és e-mail-t ne küldjön a rendszer...
(#) Stakypot válasza Norberto hozzászólására (») Máj 14, 2007 /
 
Sziasztok

Van itthon egy műszerdobozom, az előlapja aluminium... Ha kialakítom a szükséges nyílásokat, hogy tudom lepolírozni???
Csináltam már eloxált előlapot... (1200-as csiszolóval kb 3 napig csiszolgattam vízbe, majd tömény trisós forrófizbe, gumikesztyűben megdörzsöltem, majd lakkal lefújtam.) Csak látszanak a nagyon finom karcolások, ami ugyan szép, mert a lakk mélységet, és tükrös csillogást kölcsönöz a felületnek. De most gondoltam csinálok egy polírozott előlapot is.
Szóval mit kell csinálnom? Mit vagyek hozzá? Mivel lehet a legszebben megcsinálni otthoni körülmények között?

Üdv
(#) burkus hozzászólása Máj 15, 2007 /
 
helló az lenne a kérdésem ha van egy 1 A-s PNP -tranzisztorom és rá akarok kötni még eggy 500 mA s PNP tranzisztort emitter emitter collector collector base base akkor az működnie és lenne 1,5 A-s ?
(#) Dudus válasza burkus hozzászólására (») Máj 15, 2007 /
 
Nem.

Ettől picit összetettebb. Semmi garancia, hogy az áram úgy fog megoszlani, hogy az egyiken 1A a másikon 0,5A fog folyni. Valamint azt sem tudod, hogy a SOA-n belül marad-e mindkét eszköz. Az eltérő paraméterű tranzisztorok miatt pedig az egyik jobban ki fog nyitni és kiegyenlítő áram is fog folyni.

szvsz. ezt ne így csináld.
Következő: »»   90 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem