Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   109 / 399
(#) hangszoros válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Kifogtál valami jó tranyot.
1978körűl 3 pár TIP35/36-vel gyártógattam 200W/4 ohm erösitöket, késöbb izmosabb trafóval 4 párral 2,6Ohm/300W. Ez 3 db 8 Ohmos 40centis szélesávúra alakitott HX 512 volt, Karlson ládába
Mutatványosoknál _erősebb igénybevétel mint a katonaság_ is atombiztos volt.
Pár év alatt elfogyott a TIP 35/36, és vele az üzembiztonság, 100V-os tápra. Emiatt ástam bele a tranzuisztorok lelkivilágába magam.
(#) uriboyka hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
sziasztok lenne egy nagy kérdésem a quad zeniktöl nekem is van eggy és nálam a tápfesz 2x22volt és nem tudom hogy lehetne e nagyobb tápfeszt neki adni mert akitöl vettem az azt mondta hogy nem bir többe
2N3055 végtranyók vannak benne BD242meghajtóval
kérlek benneteket aki tud segitsen mert még max hangerönél torzit mint állat
aki tud kérem segitsen
(#) Ge Lee válasza uriboyka hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
+/- 30-35V-ot nyugodtan adhatsz neki. Az őskori 3055-el épített quadok vígan mentek +/- 45V-al is.
(#) hangszoros válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Aki csinálta, biztos tudja, bizzál benne.
A kérdésed nem egyszerü, mert sok mindent kellen tudni hozzá. Minimum a félvezető készletet
(#) uriboyka hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
nagyon köszönöm szépen a infót van egy trafóm hozzá +-39voltots
ez a legnagyobb trafóm most még annyi hogy most 47000uf 40v és ez igy nem lessz baja
nem kicsi hozzá a tápkondi??
(#) uriboyka hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
és ugy lehetne hogy 4darab 50voltos 47uf ??
mert csak ez a legnagyobb kondiaim:S
(#) uriboyka hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
vagy ugy hozzá kötni a 40voltos kondihoz ezeket a 50voltosokat hogy ne legyen gond??
(#) Nagy Tamás hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Tud valaki tosiba tranzisztorokat quadhoz?
Annó ezzekkel a tranyókkal hallgattam először ilyen erősítőt ,és nagyon tetszett. Aztán jónéhány évvel később persze már bd-kel építettem ,ami nem rossz de más.
(#) hangszoros válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Az hogy Toshiba, nem sokat mond. Melyik ? Egy pár évig a Quad is használt. Aztán legyógyult róla, mert drága volt
Milió más is befolyásolja az eredményt. Nem biztos, hogy a végtranyó miat halottál különbséget
(#) magneto válasza uriboyka hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Szia!
Ha 2n3055-ös a vége, akkor a 39V egyenirányítás szűrés után 55V lesz. Ez a gyakorlatban lemegy kb. 50V környékére. Ezt a feszültséget a 2N3055 kibírja egy alkalommal. Ez az alkalom pedig a bekapcsolás utáni első másodperc. Ha nincs hangszóróvédőd, akkor a hangládáidnak is annyi. Tehát inkább ne kösd ekkora feszültségre. Vagy ha mégis, akkor a tranzisztorokat cseréld nagyobb feszültségűekre. Keress itt a fórumon egy rajzot, és látni fogod, hogy miket kell cserélni és mire.
(#) Alkotó válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Ha csak a márkára szeretnél koncentrálni, akkor manapság pl az ON nevű cégnek van nagyon jól csengő neve. Inkább azt javasolnám, persze a jó névnek ára is van.
(#) zsjkuki válasza magneto hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Tiszteletem
Nem kell lenezni az oreg 2N3055 -ost mert nem egy rossz tranzisztor nem kell elfelejteni hogy a 60-as evekben volt tervezve,nezd meg itt a forumon a " Hamis tranzisztorok a nagyvilagban" ott van egy par gyartotol 2N3055-os karakterisztikak ,ott meglatod mit tud egy RCA ,MOTOROLA (a roman IPRS-n kivul mindegyiknek joval nagyobb a letoresi feszultsege mind amit a gyarto megad).Persze ettol eltekintve most kapni lehet joval jobb tranzisztorokat a Quad-ba.
Minden jot
(#) Alkotó válasza zsjkuki hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
A 2N3055-öt olyannyira nem kell lenézni, hogy az őskorban számos esetben csináltam velük +-50v-os táppal is QUAD-ot. És mondanom sem kell, bírta simán. De ez nem javaslat vagy ajánlás, mert a határértékeket illik betartani, csak akkoriban volt más szempont is, mint pl. a hkényszer, amiről illik tudni, hogy nagy úr.
(#) uriboyka hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
oké köszönöm a infókat
még annyi lenne akkor kb mennyit adhatnák neki amit bir??
(#) zsjkuki válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Tiszteletem
Ugy igaz hogy a hatarertekeket be kell tartani ,en is ezelott 22- evvel IPRS gyartmanyu(roman) 2N3055-ost hasznaltam A Quad-ba es oszinten mondom hogy eleg sok kozuluk birta a strapat +_ 42v-rol,pedig egy pocsek tranzisztor volt de akkoriban nalunk mast nem lehetett beszerezni.En azota sok regi Quad-ba tettem be RCA vagy Motorola 2N3055-ost es semmi gond nincs veluk.
Persze egy MJ15003 egesz mas a Quad-ba.
Minden jot
(#) Alkotó válasza zsjkuki hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Árban is más.
(#) magneto válasza zsjkuki hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Szia!
Eszem ágában sincs lenézni a "jó öreg" 2N3055-öt! Tényleg nagyon jó a maga nemében, de +-50V-ra semmiképpen nem raknám be. Az szerintem nem más, mint hazárdjáték! A régi Tungsram-ok - szerintem - nagyon jók voltak (nekem még van belőle pár darab), de ezek a mostaniak meg sem közelítik őket. (kivétel ONSEMI). De mindenkinek a magánügye, hogy milyen tranzisztort rak be az erősítőjébe. Sokáig lehet(ne) ezen vitázni, de értelme nem sok lenne. A véleményem az, hogy 100V-ra betenni egy ilyen tarnyót csak felesleges pénzkidobás, mert idő kérdése, hogy mikor durran el.
(#) uriboyka hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
nagyon köszöntem a infókat
meg még annyi lenne hogy nekem nem tudom a quad jó részt csak magast ad az mért van a mélyet meg alig adja
mert jó rész csak végfok
rem értitek
(#) potenciameter hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Sziasztok, az a kérdésem, hogy mennyi pufferelés ajánlatos a 100w-os quad-hoz?
(#) hapro válasza potenciameter hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
10.000uF+10.000µF oldalanként. Lásd: itt
(#) potenciameter válasza hapro hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Köszi a gyors választ. A rajzon 10000mikor farad van oldalonként. Az enyémben is ennyi van, de kicsit kevésnek érzem. Lehet. hogy megfogom duplázni
(#) soos csaba válasza potenciameter hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Hali, 2 darab 10000 µF/63V-ra egy oldalnak legalább, sztereóhoz pedig a duplája-20000 uf-63V-ra 2 darab.
(#) gepesz13 hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van-e jelentősége annak, hogy az IC negatív tápja a B2 elé megy a qadnál? Egyszerűbben tudnám szerelni ha a biztosítékokat a tápegység paneljára a pufferek mellé tenném.
Köszönöm!
(#) Pioneer válasza gepesz13 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Szia!
Semmi jelentősége, nyugodtan teheted a biztiket a táppanelra.
Üdv: Pioneer
(#) Alkotó válasza gepesz13 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ameddig minden jól működik mindegy, viszont ha a helyén hagyod, akkor megelőzöd a "lavinát", ami elindul ha kiolvad a negatív tápbizti (és általában az szokott kiolvadni).
(#) soos csaba hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Sziasztok, az volna a kérdésem hogy egy pár régi Quad rajzon van ez a kis kapcsolás ami a végfok kimenetelén helyezkedik el, csak azt nem tudom hogy mire is szolgál ez a kis kapcsolás?. Szerintetek érdemes lenne hozzá épiteni az R.Ludvig féle kapcsoláshoz, vagy nincs értelme?. Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) Alkotó válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ha egyenáram jut a kimenetre, rövidrezárja azt.
(#) Pioneer válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Szia!
Az egy hangszóró védő kapcsolás. A működése nagyon egyszerű, bármekkora egyenáram is jelenjen meg a kimeneten, a triak rövidre zárja azt. A hangszórók épek maradnak, a végfok teljesen elszáll az örök vadászmezőkre.
Üdv: Pioneer
(#) soos csaba hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat, akkor felejtős a dolog, ezt a kapcsolást lehet bármelyik erősítő koppanásgátló-hangszóróvédő kapcsolással helyettesíteni, mondjuk a PA 300-as erősítő koppanásgátlójával, és az működik tökéletesen is, meg építettem. Igazából olyan védőáramkört szeretnék építeni a Quadhoz ami védi a hangszórót a a bekapcsoláskor fellépő tranziensektől, a feszültség rákerülése a hangszóróra, ez ellen is védjen, mondjuk ezeket tudja a PA300-as koppanásgátlója, de olyan kapcsolással még nem találkoztam amelyik az ellen is véd hogy rövid zár a kimeneten, és le kapcsol a relé. Ilyen például az egyik gyári erősítőm Memorex stav-3100-as, hogy ha negyed hangerőn van, és össze zárod bármelyik kimenetét be kapcsol a védelem, és én ilyen védelmet szeretnék be építeni a Quadomba amelyik tudja ezt a funkciót is. Ebben tudtok segíteni, esetleg egy rajzzal?. Köszi.
(#) hangszoros válasza Pioneer hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Nem bármekkora !
8V körültöl müködőképes, az SBS tipusától függően
Következő: »»   109 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem