Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1459 / 3562
(#) Action2K válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Ha stabil, akkor jó. A mikróssal inkább az akadozások a gáz.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Idézet:
„(koppkopp)”

Kinéztem, de senki nincs kint, csak a hideg. Ő kopogott volna?
(#) Action2K válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Jól tetted!
(#) Action2K válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Erre mondta valaki, hogy: Az a kis f@... nem kéne? Új bekötés. Hűséges-e vagy sem, GAROS!
(#) gg630504 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
UPC TV csomagbővítés. Az ügyintézőnek a lelkére kötöttük, hogy az internet marad. Lépcsőházas ház, szerelő jött, illetve elfelé menet bekopogott, hogy kész a bővítés. A TV-n ( számítógép+tuner ) volt kép ( csak a régi csatornák voltak programozva ), örültünk. Úgy félóráig, amíg nem akartunk internetezni. A modem sehogyan sem tudott kapcsolódni. 1 valószínűséggel betett egy visszirányt szűrőt a lépcsőházban. Mindezt pénteken. Az ügyfélszolgálatos pedig bizonygatta nekem, hogy a TV és az internet független egymástól. Végülis megcsinálta, amit neki kellett. Csak egy másikat elrontott. Nem tudom milyen nemzetiségű volt, de nem volt tájszólása.
ping 18 ms, ide: 16,5 Mbps, el: 1,53 Mbps.
(#) Rober_4 válasza gg630504 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Hát mondom én mindenkinek hogy ne a upsz-ít válasszák, ha nem muszáj!
Nekünk mindez egy fél ötösért árban,
Soha sem volt semmi gond, modem sincs, se hűség, csak bejön az ajtó mellett egy hálókábel:

speedtest.jpg
    
(#) saraha hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Sziasztok.Ennyiben ki is merül a konyhatechnológiai tudományom.
Ja, és ezt állítólag: idézem "ezt meg is eszed ugye??!!"
(#) _ampervadasz_ válasza Action2K hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Sziasztok fórumozók.

Jelentem itt az internet kiváló, de nem a szolgáltatónak köszönhető!

"Alapértelmezetten" az egész egy nagy semmi volt!
A régi internetem azért volt jó, mert standard ADSL szolgáltatás volt, illetve a hálózati erőtartalék -10dB volt.
A mostani internetem ADSL2+ protokollt használ -6dB hálózati tartalékkal.

A problémára rávilágítandó a hagyományos ADSL keretek 138kHz - 1104kHz -es frekvencia tartományt használják a letöltés irányú adatkommunikációra, míg az ADSL2+ egészen elmegy 2208kHz -ig.
Mivel nagyobb a vivő frekvencia, ezért nagyobb az érpár csillapítása, és reflexiója is, ráadásul az illesztetlenség is jobban kimutatkozik.

Erre még rátetéztek a tékomék: A DSL360R B3G -as modemeket (közismertebb nevén ADSL modem 3 LED -el status ADSL Ethernet), -10dB hálózati tartalékra, az új DSL360R C3G modemeket (közismertebb nevén ADSL2+ két LED -el Ethernet, ADSL), -6dB hálózati tartalékra programozták be.
Ez egyébként tökéletesen elég szokott lenni ha nem vidékiek vagyunk, mert nagy a távolság a DSLCPL (modem) és DSLAM (telefon központ) között, akkor szükséges ezt átállítani -10dB -re vagy az fölé.
Jelen esetben nálam ez -11.4dB. Ez ahhoz vezetett, hogy csökkent a DSLCPL és a DSLAM között a vonali sebesség, jelen esetben az előfizetői sávszéllességbe beleszól mert a teljes vonali sebesség ~6500kbps -ről lecsökkent ~4670kbps körüli értékre. (Az előfizetésem 5000kbps letöltés irányú előfizetésre szól.)
Így értem el, hogy végre már nem egy 4 -6 perces teljes ADSL ATM keret, majd a szinkron eldobásával megszakadt a kapcsolat, hanem az stabil maradt így maximum 3 - 5 órát élvezhettem megszakadás nélkül az internet adta lehetőségeket (de estefelé mikor többen csatlakoznak fel már ez 1- 3 órára csökkent), de nem éppen lett a legjobb erről korábban is írtam.

Ez a fránya kis modem -mivel fogyasztói társasdalomban élünk- eléggé spórolósra sikeredett, az az minden ami benne lakozik az éppen, hogy csak kiszolgálja a minimális követelményeket. Gondolok itt arra, hogy pocsék minőségű PWM tápegység, rossz elkók házasságában, és kiválóan gyenge teljesítményű és minőségű CPU dolgozik, ami egy ferro öntödét simán aláz az eldisszidált hő mennyiségében és nagyságában így nem csodálom, hogy 12V 1A -es dugasztápot adnak mellé.

Hogy ezt miért írom? Az a helyzet hogy ezt a kis modemet egy csomó hibajavítási algoritmussal láttak el, hogy stabilizálják a vonalat, illetve tehermentesítse azt. Ezek az algoritmusok is erőforrást igényelnek és egy igen hülye elhatározás után kikapcsoltam MINDET kipróbálva így, hogy ez miben szól bele a vonal paramétereibe.

Megmondom az őszintét meglepődtem, kiválóan jó lett vonalam, sőt, úgy hogy -11.4dB -es hálózati tartalékom van, úgy lett a sávszélességem 6144kbs speedtest 5,27Mb/s letöltésirányú előfizetői sávszélességet mutat.
Az ötlet onnan jött, hogy a modem köztudottan nem éppen a legjobb alkatrészeket, és lassú processzort használ. Tehermentesítve a CPU -t javulás várható, mert a CPU tehermentesítve van az egyéb "segéd" hibajavító unitok erőforrás zabáló tiltásaival.

A következők vannak tiltva:

-Seamless Rate Adaptation
-Trellis kodolás eljárás

Csatolok pár képet bizonyítékként. Érdemes, megnézni az összes érték mezőt.

Továbbá a sávélességem
Kellemes állítgatást, nagy sávszélességet.
(#) Action2K válasza saraha hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Gusztusos, én azt a sárgát "lájkolom"
(#) saraha válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Az sajnos elfogyott már,de maradt még egy kis kondikrém az is jó ám hozzá.
(#) Action2K hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
... szegény pákász fázik.
De olyan jó nézni innen bentről, miközben a jó melegben rakom le a laminált padlót.
De a térdeim, meg a derekam már nem érzem.
(#) saraha hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Tudja valaki,hogy honnan vagy hogyan tudnám leszedni az Elektor magazin 94" előtti számait mert már csak ezek hiányoznak.Pár db. meg van de nem teljes a kollekcióm.
(#) vicsys válasza Action2K hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Oszt, moderányi ki fog, he?
(#) szamóca hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Bővebben: Link És a kommentelő "vérvarjakja".
(#) zolee1209 hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Hó mentes szép estét mindenkinek!
Egy kérdésem lenne az "aktivitással" kapcsolatban. Az OFF hozzászólások, illetve az OFF topikban lévő hozzászólások nem adódnak hozzá az aktivitási pontokhoz?
(#) bankimajki válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Mi az hogy hómentes. Én arra várok hogy essen. Lehessen menni hócsatázni. De nem nagyon akar esni.
(#) szamóca válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Nyert! Így van. :yes:
(#) zolee1209 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Akkor a ~2500 hozzászólásomból 2000 OFF... Mert csodálkoztam, hogy másnak, aki régebben regisztrált, mint én, és kevesebb hozzászólása van, mint nekem, magasabb aktivitási mutatóval rendelkezik. Köszi a választ!
(#) zolee1209 válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Én is szeretem, ha havazik, de most nem örültem neki. Volt 13 mázsa fa, amit tegnap hoztak, az udvaron tették le. Úgy volt, hogy ma pakolom be, ez meg is történt. Csak a hav ráesett, így meg is ázott picit a fa, meg hordani is rossz volt, mert csúszott tőle picit.
Gondolom nem Te szoktad a havat lapátolni, ha örülsz neki!
(#) zolee1209 hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Ha már havas a banner, nem lehetne, hogy alkatrészek potyognak az égből?
(#) czigler.peter hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Üdv mindenkinek
(#) MaTe193 válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Nekem nagyon kéne egy 10MOhm-os ellenállás.De ze már nem számít OFF-nak?Azaz itt ON?
(#) czigler.peter válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
ha már alkatrészek potyognának, akkor néhány alkatrész tanúsítványa is le eshetne, nekem most arra lenne szükségem.
(#) CIROKL válasza MaTe193 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Nyisd ki az ablakot küldöm fény post , máris megy !
(#) MaTe193 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Miért is kötöttem görcsöt a zsebkendőmre? Sej,az emlékek Én ezeken nőttem fel,nem azokon a mai erőszakos...Hát én már nem is nagyon nevezném mesének. :no:
(#) Kicsa hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Off topicba merek ilyet kérdezni...szóval adott egy új LG Gt 540 Optimus, Android 2.1-es szoftverű telefon. Sosem volt dolgom ilyennel,utánanéztem kicsit az egész felépítésének,ismerekdés szintjén. A Marketből tudtam leszedni ingyenes alkalmazásokat,de azokat kitörölni hogyan tudom? Leszedtem ezt az Astro programot de sajnos ezzel 'Total Commanderesen' tudok,tudnék törölgetni..csak nem merek. Nehogy baj legyen...Szóval hogy lehet ezt megoldani,hogy az ún Widgeteket' törölni lehessen? Amolyan 'Programok hozzáadása és törlése' gombra lenne szükségem...
(#) tungsram hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Üdv mindenkinek
(#) Action2K hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Üdv az éjszakás műszaknak!
(#) Ricsi89 válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Épp az ilyenek miatt rühellem az androidot. Nézz fel a sesmart.hu-ra, ott vannak androidosok, majd segítenek, vagy lehet van is rá megoldás valahol.
(#) tungsram válasza Action2K hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Sajnos most nem miattam nam vagyok gyakrabban. Na de ez már az én gondom..
Következő: »»   1459 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem