Fórum témák
» Több friss téma |
Hali!
Jegyzőkönyvemhez kéne segítség.Holnapra le kell adnom és kicit meg vagyok csúszva. Az egyik kérdés hogy a 7490-es decimális számláló miért nem úgy számol hogy 0,1,2,3,...hanem úgy hogy 0,2,4,6,8,9,vagy 1,3,5,7,9,.. A másik hogy szinkron beírás és törlés esetén meddig kell számoltatni hogy n-es osztót kapjak
Nos , nem úgy számol,sem nem amúgy és emígy.
Van benne egy kettes bináris,meg egy ötös bináris számláló oszt' úgy. Javaslom fogj egy régivágású TTL-atlaszt és nézd meg abban! Egyből érthető. Szívesen küldenék rajzot,de az holnapra sőt hetek múlva is kérdéses.
Szóval a kettes számláló az úgy számol,hogy(minden lefutó élnél) 0-1-0-1...ez az "A" kimenet
Az ötös ezt fogadhatja-ha bekötöd: tehát 0-1-2-3-4-0-1-2-3-4.....szerint ketyeg;így jön ki a be/10.
Megint én vgyok a változatosság kedvéért.
Még egy kérdésem van.Pontosabban kettő. Kéne nekem egy áramkör 74193-as IC-vel ami lefelé számol 7-től 3-ig.Hogy lehet megoldani. A másik egy párhuzamos -soros átalakító szintén ezzel az ICvel. Ja és ha van valakinek valami anyag arról hoyg mire hasznélják az álvéletlen számokat és hogy mi az a scrambling kód azt is szívesen venném.Annyit tudok hogy rádiózásban titkosításra.legalábbis asszem Előre is kössz A félévi jegyem múlik rajta...
kössz szépen a segítséget
A kérdés második felére is tudnál valami oksoat írni nekem?Ja és indítottam még egy témát 74193 néven, ha van időd azt is lesd meg lécci Előre is köszi..
Szerintem a legközelebbinek már ne nyiss új topic-ot. Csinálj egy segítsünk Taky-nak topicot és abba mehet minden
kössz amúgy nincs valami ötleted valamelyikhez?
Feltétlenül ezzel a 74ls193-as IC-vel kell megoldani? Mert van egyszerübb is. Ennél először be kell állítani a kezdeti értékeket. Utána egy L-->H-->L impulzus a Clr bemenetre, majd egy H-->L-->H imulzus a LOAD bemenetre. ekkor kiíródik a kimenetre a kezdeti érték. Majd ezután vagy az UP, vagy a Down bemenetre adjuk az órajelet, annyi impulzust amennyit fel vagy le akarjuk léptetni a számlálót.
Bocs,a kérdésed második felét egyszerűen nem értem.
A 74193 is hasonlóan /2 és /6 módon 12-es számláló,de itt előre beírt értéktől is tudsz számolni. Sajnálom,a TTL atlaszom a padláson van valahol...bővebbet biztosat hirtelen nem tudok.
A témákat 1 kupacba gyüjtöttem.
Taky mester, kérlek majd ide tedd fel a következő IC-s kérdésed és ne nyiss új topicot, hiszen összetartoznak a témák. Köszönettel
Én is kérdeznék TTL ügyben.
Mekkora negativ feszt bírnak ki ezek a bemenetükön ? konkrétan a 74154 és a 7406 lenne érdekes. Kijelző meghajtóhoz kellene, 24V ot kene kapcsolgatnom a vfd szegmenseire, meg rácsaira, de akárhogy filózom, alkatrésztemető lesz. Viszont ha az IC földjét a kijelzo tápjából képezném negativ stabilizátorral, spórolhatnék néhány alkatrészt, mivel igy közvetlenul vezérelhtnék a meghajtó tranyókat.
Azt hiszem, a csatolmányban lesz rá válasz :yes:
Az LS családtól kezdve a bemeneten van egy dióda a GND és a bemenet között. Szóval az alá nem tudsz menni. Viszont a 74LS06 kimenete felmehet egészen 30V-ig, így pnp tranzisztorokkal tudod a felső tápot kapcsolni a csöveknek, ha a 30V-ba beleférsz.
Sziasztok!
Van nekem egy 7447 IC -m ,az adatlapját már megnéztem ,de nem tudom azt hogy, a display test , balank input , blank output lábakat a GND-re vagy + 5 V -ra kell -e kötni?
Szerintem nem kell hozzá. Csak annyit írtak, hogy H szintre kell kötni!
Vigyázzunk, ez nem CMOS, hanem TTL IC! Az ajánlott felhúzó ellenállás 1k ohm.
Egyébként meg ha a lamp test-et 1Kohm-al felhúzod tápra, a gnd-re meg egy nyomógombbal kötöd, akkor kapsz egy gombnyomással tesztelhető funkciót
Na ezt valaki elmondhatná nekem, hogy pontosan milyen funkció ez a "lamp test"?
Minden szegmenst bekapcsol, vagy mi?
Helló
Pontosan az amit írtál. Ha a bemenetet GND-re kötöd akkor világít az összes szegmens!
Köszönöm szabi83, ezzel sokat segítettél! :duhos2: :crazya:
De egy 1KOhm-os ellenálláűssal a Vcc-re.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |