Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1133 / 2208
(#) varttina válasza sturbi hozzászólására (») Dec 12, 2010
Igen, a két csőfél párhuzamosan lesz.
Abból építkezem, ami éppen van itthon. Egy 8V~ kimenetű dugasztáp fogja biztosítani a tápellátást, amiből egy fordítva bekötött 15/115 V-os trafó állítja majd elő az anódfeszt. Egy "Data Transfer Switch" (nyomtató átkapcsoló) dobozában lesz összeépítve. Nem csak füleserősítőnek építem, lesz rajta hangszórókimenet is, így esti zenehallgatáshoz is tudom majd használni. Fogyasztása még a trafók veszteségeivel együtt sem haladja meg a 10W-ot, így viszonylag energiatakarékos lesz.
(#) varttina válasza joepapa hozzászólására (») Dec 12, 2010
Akármelyik elrendezést is választod, szerintem lesz elegendő rés a hálózati, és a kimenő trafók között, a lényeg, hogy lehetőleg egymásra "merőlegesen" legyenek beépítve.Nekem az ujjam sem fér be a kimenőm és a hálózati trafóm közé, mégsem zavarnak be egymásnak. Ha csak a hangminőség a lényeg, én a második megoldást választanám. Esetleg külön egységbe építeném meg a tápegységet és az erősítőt, így a szimmetria is megmaradna, és a vezetékek sem zavarnák egymást.
(#) klemo86 válasza joepapa hozzászólására (») Dec 12, 2010
Szép Rafi
(#) marci91 hozzászólása Dec 12, 2010
Üdv! Haverom szeretne venni egy csöves gitárerősítőt. Az erősítőnek az a baja, hogy több év használat után egyszer csak elkezdett halkulni az erősítő, majd teljesen megnémult. Állítólag nézték már csövekkel is, és úgyis ugyanolyan volt. Szerintetek ez táphiba, vagy a kimenő halhatott meg? Esetleg valakinek van tapasztalata hasonló jelenséggel? Köszönöm a tanácsot előre is!
(#) hangszoros válasza varttina hozzászólására (») Dec 12, 2010
Ötletesnek ötletes, de ha a hangminőség is szempont nem teném
A táp sorba van kapcsolva a hangszoróval !
(#) zoliee válasza joepapa hozzászólására (») Dec 13, 2010
Sziasztok!
Ez engem is érdekelne, a táp torroidot tervezem középre, és tőle jobbra balra a két kimenőt.
Illetve van vmi szabály hogy mennyire lehetnek közel a KT88-ak?
(#) mayky válasza zoliee hozzászólására (») Dec 13, 2010
Sajnos az angol tudásom nem az igazi, de biztos lesz itt aki kijavít.
Nos ITT azt írják az installációs résznél, hogy ha vízszintesen helyezed el a csöveket, akkor.
"the centres of the tube sokckets are not less than 4 in."

Tehát a foglalatok középpontja nem kevesebb mint 4 inch-re vannak egymástól. Az ugye durván 10 cm. Mondjuk egy nyitott készüléknél valóban lehet kevesebb ez a távolság.
(#) joepapa válasza zoliee hozzászólására (») Dec 13, 2010
A toroid nekem kevesebbet szórt mint eddig bármelyik trafóm, semerre semennyit, illetve mindenfelé nagyon kicsit.
Igaz valószínű nagyon alulgerjesztett.
A toroid belül a sasszi lemez alatt van a dobozban, a két kimenő a lemezen felül., egy serleg alatt.
De fülre így is be akartam állítani minimumra,de alig változik,ez is a nagy hátránya a toroidnak, hogy azt a keveset minden irányba megszórja, azaz akárhová teszed úgy is hallani valamit, igaz nagyon kicist.
A sima EI és most az M magos hálózatinak vannak kegyetlen nagy brummú helyei és vannak a toroidnál halkabbak is, igaz ha negyed milimétert elmozdul a kimenő akkor már ismér üvölt a brumm ezesetben.
(#) joepapa hozzászólása Dec 13, 2010
Ez a szálcsiszolás kemény meló összesen 5 órát csiszoltam 3x i alkalommal, most utoljára csak 1,5 óra volt, és ment rá két réteg lakk, természetesen közte is 800 as papírral meg lett simítva, ha brummhelyre álltak a kimenők és át lett fúrva akkor kap még 1 lakkot, persze ismét csiszolva. és ez csak az alu sasszi.

a kőris kereten már sok lakkréteg van, de már 1 hónapja lett az utolsó felfújva, ha ki lett munkálva minden lyuk az is kap még 1 réteget szintén előtte 800 as papírral kézzel szálbahúzva.

Most itt tartok...képekben, de csak a helyükre lettek tartva az alkotóelemek a kinézet miatt, és azon gondolkozom a hangfalkimenet hol legyen és az RCA...hátul a kimenők mögött függőlegesen az ALU ba fúrva (szigetelő teflongyűrűvel) vagy a hátlap 2cm vastag kőrisen szenvedjek, és akkor még gond lenne egy szűk helyen a drótelvezetés a kész erősítő használatánál...A függőleges azaz a fedlapba dugható dolgok nem tetszettek eddig, de most lehet felfúrom a kimenők mögé a 2db RCA és a 4db banánt... tippek? prifung?

hátlapra vagy fedlapra szerintetek?
(#) hangszoros válasza joepapa hozzászólására (») Dec 14, 2010
Hu de irigyelek.
Mikre ráérsz
Szamurájkardot nincs kedved lapolgatni ?
Én a trafóra raknám. Ha már ennyire maximalista vagy
Motto: Ami szép az nem lehet a legjobb !
(#) joepapa válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 14, 2010
Rá a francot, reggel 7 től este 7 ig melózom a cégnél, aztán állok neki éjfélig apránként.
Hétvégére szeretném ha a doboz kész lenne szerelhetőre, az előfokcsövek alá akarok telinyákból csillagpontföldet, de lehet végigsínezem mellette lustaságból.
Most kell még venni BKNY M3 * 10 csavarokat a csőfoglalatokat beszerelni.

Mi legyen a meghajtása a 6sz19p nek?

6n23p stílusosan? E88CC SQ?
Mindegyikből SRPP vel kzdek, ha kihajtja marad.
Ha nem kaszkád?
Mert egy sima e88cc már nem görbül be egy darab 6sz19p rács terhe alatt, de keveset erősített egy szem féltrióda.
SRPP több feszt erősít ugye, ha jól sejtem, és még keményebb meghajtást ad.

Max ha másként nem megy ecc85, de annak a hangja nem túl jó az e88cc hez képest.

Ecc83 pedig sima fesz erősítőként túl nagy kimeneti impedanciás. Itt meglenne a lágy csöves hang is, de minek neutrálisat szeretnék, azért is a kőris keret és a fehérlapos RAFI

Szamurájkard? Nincs kézügyességem, ez látszik is nem egy szépség lesz ez, csak legalább teljesen én csinálom, a táptrafó ugyan AE782/A ból bontott, és a kimenők tekercselése sem én voltam, de a vasalás már igen.
Szamurájkardhoz kellene a recept is mechanikai hatás miatt hogy is lesz eléggé acélos az irreverzibilis diszlokációk miatt, és nincs kedvem a panelban egy kovácsműhelyt kiépíteni, bár a fiam már lassan 2 éves neki buli lenne. A kalapács mindenképp.

Ha csak annyira lesz jó a hangja mint amilyen ronda akkor már oké nekem.

Még agyalok, hogy az 50 éves NOS magyar szénréteg spirálközszörült R ewkből, vagy a sima 2W fémrétegekből építsem.

Valahogy a régi hangja jobban tetszett, és nem is fog már öregedni.

A motorindító 250V AC kondi vajon 360V DC t elbír? jó lenne tápba? 18mikróim vannak épp elférne 1-2db a táp és az erősítő rész közt.
Bár nem DC re tervezték, de olajpapír.
(#) hangszoros válasza joepapa hozzászólására (») Dec 14, 2010
Honan vesszed, hogy a motorinditó olajpapir ? Elkó ! Ezért adják meg a max bekapcsolási idejét .
A szamurájkard: baromi sokszor kilapit, pihentet, másik irányba lapit. Mentől többször kovácsol át, annál jobb lessz.
Miért mondod az ECC 85-re, hogy rosszhangú ? szerintem a 88-nál jobb
Kaszkádot se tartom meghajtásra szerencsésnek a nagy kimenőell. miat
Nekem is le kéne gyógyulni a netezésről, mert csa az idöt visszi.
Könne ilyen cső esetleg tudsz segiteni ? drótlábú kicsit Pl AC 701, EC 760, EC 761, stb vagy oktállokat pl: WF 14, EF 12, EL 37 körmös OS 18/600 , 4654 miniatürt EC 92, 6 AB 4
(#) hgy válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 14, 2010
EC92 mennyi kell? Írtam PÜ-t
(#) gkari válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 14, 2010
A motorindító kondi az bizony MP(metáll-papír), nem elko, de a 360V az nagyon a határ(semmi bizt.tartalék!)
Üdv!
(#) joco63 hozzászólása Dec 14, 2010
Sziasztok! Arra kérnék véleményt, hogy a csöves, vagy a diódás egyenirányítást tartjátok e jobbnak. És miért? Köszi.
(#) Action2K válasza joco63 hozzászólására (») Dec 14, 2010
Ez így nem jelenthető ki egyértelműen. A felhasználási igények határozzák meg. Mindkettőnek van előnye is, meg hátránya is.
(#) hangszoros válasza gkari hozzászólására (») Dec 14, 2010
Valamit összekeverhetsz. Feltehetőleg nem tesszel különbséget az üzemi kondi között.
De ha ennyire biztos vagy mersz fogadni ?
Ha MP lenne akkor nem majréznának a gyártók, hogy felrobban. Ezért adják meg az idöt, meddig lehet (percben) folyamatosan igénybevenni ! Katalogusokban benne van. Ki lehet probálni: ha igénybevesszed perceken belül tüzforró lesz., majd kipukkad, vagy a szelep kinyilik, elrepül. Ezért óvatosan
Ne sértödj meg.,
Népi bölcselet -közmondás- Ha halgattál volna...........
(#) joco63 válasza Action2K hozzászólására (») Dec 14, 2010
Épp ezekre a gondolatokra várok kifejtést előnyök hátrányok mikor melyik a jobb mik az előnyei illetve hátrányai az egyiknek illetve a másiknak. Már csöves egyenirányítást csináltam egy pp erősítőbe, és tetszik a hang meg a dinamika is az energia igényén, és a dupla tekercselésen kívül más hátrányt nem találtam. De ezek mondjuk azért hátrányok.
(#) hangszoros válasza joco63 hozzászólására (») Dec 14, 2010
A komfortosabb Mesa Boogi gitár rmotyóba, átkapcsolható.
Még az is, hogy triodás, pentodás, vagy eggyüt menjen ( ez a szimulklasz) A 60-as években publikálták _ nem ŐK_
Az átkapcsolható Trioda vagy Pentoda az a Marshallnál is előfordul
(#) hangszoros válasza gkari hozzászólására (») Dec 14, 2010
A lényeget kihagytam: Az igénybevétel váltóáramra értendő, mivel arra van eredendően csinálva. DC-re nem veszélyes.
(#) Action2K válasza joco63 hozzászólására (») Dec 14, 2010
Előnye: Viszonylag lassan fűt fel, ezáltal később lesz anódfesz, ezzel kímélve a többi csövet. A felhozott érvek fordítottja igaz a diódásra. De mindkét előny, vagy hátrány orvosolható.
(#) ticseboy hozzászólása Dec 14, 2010
Végre tökéletesen szól a PCL86 SE-m. Köszönet CIROKL Lacinak a közremüködésért
Ime egy-két kép, de csak a külvilágról. A bele légszerelve lett egy kicsit összevisszán, de a lényeg hogy semmi mackó meg egyebek. A csövek elé a fára még felirat kerül, és igy lesz teljes a kép.
Egy dekóder dobozból ezt lehet kihozni.
(#) MrBrown válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2010
Szép és ezen a fórumon még nem látott egyediség jellemzi
Az a pici cső az EM83-nak az előfoka?
Ebay-ről van a varázsszem?
Gratulálok!
(#) mark.budai válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2010
Ez igen! Ez egyedi, az biztos! Jó lett! A trafótakaró miből van? A "kanyart" hogy csináltad bele? A kimenők mekkorák?
(#) ticseboy válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 14, 2010
Az egy kényszermegoldás lett mert a Fletával elbeszéltünk egymás mellett, és nem tudtam csöves egyent rakni bele, ezért egy katódkövető ECC85-88 lett. (be kellett tömni a lukat). Az EM83 meg a Klemo. féle csőszerzemény
(#) mayky válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2010
Desing-ból ötös Nekem csak az nem tetszik, hogy erre a remekműre ilyen vacak hangszóró csatlakozókat raktál.
Szerintem a költségvetésbe belefért volna néhány banán aljzat. :yes:
(#) MrBrown válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2010
Nekem megért volna egy újratekertetést csak a teljesség kedvéért.
A 83-at ezek szerint FET-ek hajtják.
(#) ticseboy válasza mayky hozzászólására (») Dec 14, 2010
Adottak voltak a lukak és a csatlakozók, ugyhogy felhasználtam őket . Az EM-et meg FET-ek hajtják igen.
(#) sturbi válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2010
Nagyon szép darab. :yes:
(#) gkari válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 14, 2010
Persze, hogy nem sértődtem meg, csak ilyen célra elkot még soha nem láttam, de ettől még igazad lehet.
Üdv!
Következő: »»   1133 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem