Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   863 / 1319
(#) ndavid87 válasza icserny hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Azon is van felhúzó ellenállás, és a pic is 'H'-ban tartja.
Azóta újra végigpróbálgattam az spi beállításokat, de semmi változás.
Ha a 25LC640-et rakom rá, működik, illetve más spi buszos ic-vel is működik a kommunikáció csak a w25x64-el nem.
Mind a három ic halott lenne?
Az a gond, hogy programozót sem nagyon találtam hozzá, hogy azzal is kipróbálhassam.

Már másfél hete szórakozom vele, nem igazán akar összejönni.
(#) icserny válasza ndavid87 hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Milyen módon illesztetted a memóriát a PIC-hez? A fő különbség a 25LC640-hez képest, hogy ez csak 2,7 - 3,6 V közötti feszültségen járatható, s ez a jelszint kevés lehet a PIC bemenet meghajtásához.
(#) ndavid87 válasza icserny hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Ellenállásos feszültségosztóval illesztettem (3.3k, 1.8k).
A 25lc640 is 3.3v-ról jár, de a vs1011e is működik így rendesen.
Ezért gondolom, hogy a w25x64-nek is kellene, nem?
(#) icserny válasza ndavid87 hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Idézet:
„Ellenállásos feszültségosztóval illesztettem (3.3k, 1.8k)”
Ez PIC --) memória irányba jó, de a memória SDO kimenőjeléből nem fog a PIC SDI bemenet számára elegendő nagyságú jelet produkálni.
(#) vilmosd válasza icserny hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Hali
Elegnek kell lennie, mert az adatlap szerint a TTL tipusu bemenet 5 volt tapnal minimum 2 volt, a ST tipusu 0.8xVdd. Az ST tipusnal nem eri el biztos, de TTL-nel igen.
Csa Vili
(#) p_istvan válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Szervusz!
Csak, hogy az SDI bemenet Schmitt Triggeres...
István
(#) Hp41C válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Az RC3 és RC4 esetében 0.7*Vdd, de még így sem éri el a 3.3V -os memória kimenete az 5V-os PIC minimális szintjét. Egy 74HCT(1G)08 megoldaná a problémát.
(#) vilmosd válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Hali
Igazad van most megneztem. Itt egy megoldas SD-cardhoz.
(#) ndavid87 válasza icserny hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Akkor viszont a 3.3v-ról járó 25lc640-nek, és a vs1011e-nek sem szabadna működnie így, nem?

(Bocs, hogy ilyenekkel fárasztalak titeket.)
(#) icserny válasza ndavid87 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Inkább úgy mondanám: nem kötelező, hogy működjenek. Mellesleg a 25lc640 mehet 5 V-ról is.
(#) trudnai válasza ndavid87 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Ha annak a vs1011-nek open collectoros a kimenete, akkor mennie kell egy felhuzo ellenallassal is, ha pedig nem, akkor esetleg egy fet vagy bipolaris illesztot kell koze tenni.
(#) AZoli hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok!

30F6012 -nél asm-ben hogyan tudok ASCII karaktereket bevinni, hogy elfogadja a fordító?
Tehát ami a 18F sorozatnál így nézett ki: movlw A'F' az hogy néz ki a 24F/30F sorozatnál?
Melyik doksiban keressem? Mert volna még néhány hasonló problémám, pl. 18F sorozatnál tudtam egy-egy bitre hivatkozni anélkül hogy az utasítás után megadtam volna a regiszter címét. így: #DEFINE Led1 LATA,0
(#) vilmosd válasza AZoli hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Hali
Nezted ezt a doksit?
(#) AZoli válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Igen, 43.oldal környékén találtam is valamit, e szerint simán idéző jelek közé kellene tenni, de nem megy, így gondolom nem ez az ide vonatkozó rész. Nem vagyok túl jó angolból.
(#) icserny válasza AZoli hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Idézet:
„ami a 18F sorozatnál így nézett ki: movlw A'F' az hogy néz ki a 24F/30F sorozatnál?”
Így:
  1. mov #0x4950,W0   ; Ez a "PI" karaktereket jelenti


vagy így:
  1. mov #('I'<<8+'P'),W0
(#) AZoli válasza icserny hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Köszi, úgy csináltam mint a fölső példa, de azt hittem van egyszerűbb. A másodikat nem ismeretem.
(#) icserny válasza AZoli hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
A második is roppant egyszerű, csak a két karakter egybepakolása bonyolította meg, de az nem kötelező. A lényeg a számjel karakter. Így is írhatod (némi pazarlás árán):
  1. mov #'P',W0

Vagy így:
  1. mov.b #'P',W0

Utóbbi esetben a regiszter magasabb helyiértékű fele nem módosul!
(#) ndavid87 válasza icserny hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Értem.

Ma kipróbáltam úgy, hogy a pic is 3.3v-ról járt, de semmi
változás.
Halott lenne mind a három példány?
Keresgettem programozót hozzá, de csak párhuzamos
portos kapcsolást találtam, ami nincs az alaplapomon.
Nem hiszem el, hogy így kifog rajtam ez a dolog.
(#) El_Pinyo válasza ndavid87 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
A hagyományos 16F877-est nem lehet 3,3 V- ról járatni. Valószínűleg el sem indul a betöltött firmware. (Lásd: adatlap- Electrical characteristics szekció)
(#) ndavid87 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Elindult, mert a másik memóriából így is olvasott gond nélkül.

Viszont már jó ideje előfordul, hogy fél nap pihenés után a program nem hajlandó elindulni a pic-ben (amit nyúzok), vagy csak egy bizonyos pontig jut el. Ha újra felprogramozom megjavul.
Fura...
(#) icserny válasza ndavid87 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Idézet:
„Viszont már jó ideje előfordul, hogy fél nap pihenés után a program nem hajlandó elindulni a pic-ben”
Ha csak nem agyonprogramozott PIC-ről van szó, aminek már amnéziás a flash memóriája, akkor a vezérlőd önprogramozó képessége viccel meg. (Ha ez a problém, akkor viszont nem fél nap múlva, hanem kikapcsoláskor romlik el a program). Legyen bekapcsolva a Brown Out Reset, az megvéd az ilyen "viccelődésektől".
(#) El_Pinyo válasza ndavid87 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Esetleg próbálj meg egy 10 ms- os késleltetést tenni a programba, mielőtt megszólítanád a memóriát. Az adatlap szerint a táp megjelenése után legfeljebb ennyi időbe telik, hogy teljesen feléledjen a memória. Nem mondom, hogy ez oldja meg a problémát, de mindenképpen érdemes ezt a részt betenni a programba, nehogy ilyen bagatell hiba legyen ami gátat szab a továbbhaladásban.
(#) jdani hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Helló. PIC16F876-20/SP=A-I/SP MICROCHIP féle PIC-hez használnék 20MHZ-es kristályt. A kondenzátoroknak milyen értékűeknek kell lenniük?
(#) Hp41C válasza jdani hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Szia!
22pF kerámia, a quartz -hoz és a pichez a lehető legközelebb elhelyezve.
(#) jdani válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Kösz! Úgy tudom lehet úgy PIC-t programozni, hogy az áramkörből ne kelljen kivenni a PIC-t, csak valahogy máshogy kel bekötni. Tudnátok ebben segíteni?
(#) icserny válasza jdani hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Nem feltétlenül kell másképp bekötni, csak a programozásra használt lábakat nem szabad leterhelni. ICSP a varázsszó, nézz utána!
(#) jdani válasza icserny hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Erről lenne szó? A PIC amihez használnám, 16f876, 16f877, és 16f628. Ez a rajz az első kettőhöz jó lenne?
(#) watt válasza jdani hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Nézz fel az oldalamra, erről is írok.
(#) watt hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy díszhez fénydekorációt RGB LED-el. A cikk fenn van az oldalamon. Ide nem tudom mikor készül el a cikk, lehet, hogy nem idén, de addig is ha valakit érdekel megtalálja a Fényjátékok témakörben.
Kellemes ünnepeket hozzá!
(#) Hp41C válasza ndavid87 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Szia!

Mivel programozod a pic-et? Ha PICKit2 -vel, akkor egy három csatornás logikai analizátorod is van. A csatornák és jelek összekötésénél figyelenbe kell venni, hogy a CH1 és CH2 4k7 ellenállással a földre van húzva. Ha ezeket a PIC hajtja meg, akkor nem számít a lehúzás. A CH3 legyen a memória adatkimenete. Készíts egy regisztrátumot az adat olvasásáról. A regisztrátum kép állományba menthető.
Következő: »»   863 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem