Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   525 / 1385
(#) pcroland válasza pcroland hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Bocs,"vasaló maxon van?"kérdőjel nélkül
(#) storm válasza pcroland hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
A vasaló ne legyen maxon ha von hőmérőd akkor állísd be a vasalót kb 200 fokra (+/- 20 fok) aztán nyomd oda rendesen azt a vasalót na azért a nyákot nem kell eltörni és vasald 1-1,5 percig. Utánna várd meg még lehűl. Aztán egy kis tálkába engedj kézmeleg vizet mert azzal gyorsabban lejön. Dobd bele és 1 perc múlva kezd el lehúzni a papírt. A fogkefét meg felejsd el! Ahol nem jön le ott finoman az ujjaddal dörzsölgesd meg. Ha a forrszemekből nemjön ki tejesen a papír nembaj a marató úgyis leszedi
(#) pcroland válasza storm hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Köszi! A vasalót nem tudom beállítani.Szerintem csak olyan 45 másodpercig vasaltam stopper -ral mérem majd Hestore-on van ilyen vezetékes amivel a vezeték végét odateszem a vasalótalp-hoz és ezzel mérem,ezzel az a baj hogy 60C°-ig mér.Nem lehet ezt átalakítani?Vagy a multim-hoz kiegészítőt csinálni?És nem is a papír marad ott szerintem hanem a lakkja mert átlátszó egy kicsit és a vonalak közül alig jön ki.Kipróbálom a műnyomó papírt az szerintem jobb lesz.
(#) Hurkafej1 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
ha maxra felcsavarod a vasalót, akkor az biztosan 200 Cfok feletti hőmérsékletű lesz
(#) pcroland válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
De ha nemfolyik szét akkor az mér baj?Az miatt tapad rá nagyon a papír lakkrétege?
(#) storm válasza pcroland hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Már egy olcsóbb műszerbe is van hőmérő szerintem nem ártana neked is beszerezni eggyet. :yes: És szerintem alapvető probléma nálad, hogy eggyátalán nem jó papírt használsz. Próbáld meg a rendes műnyomó papírt meg a leírtakat és tuti sikerrel jársz
(#) pcroland válasza storm hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Ok. Holnap megyek beszerezni.Pirex papírnál van?És milyen az az "olcsóbb műszer" linket küldenél?Nem lehetne építeni a meglévő multim mellé valami hőmérőt?
(#) storm válasza pcroland hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
A papírt szerintem bármelyik papír-írószer boltban lehet kapni. Linket most nem küldök mert HEstore-n nem látok olyat amit szeretnék de szerintem egy elektronika hobbistának 3-4000Ft még belefér a keretbe ottan körül már kapsz. Menni kell a boltba és meg kell kérdezni biztosan találsz
(#) Hurkafej1 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
a nyákra kell, hogy rátapadjon, és ezt úgy tudod elérni, hogy sok festéket használsz a nyomtatáshoz. De kezdésnek szerintem sokkal jobb, ha veszel 1-2 alkoholos filcet, és azzal megrajzolod a nyákot.
(#) pcroland válasza storm hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Ok,köszi.Akkor holnap megyek örsre,HQelektronik-ba,lomex-be,meglessz minden.
(#) Rumcájsz válasza patexati hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Én egy PIC-kel csináltam neki szabályzó áramkört. Attila86 csinált egy vezérlőt, no én ezt alakitottam át egy kicsit és újraírtam rá a programot. Nagyszerűen megy. 160 fokon 5x (oda-vissza) megy át rajta és akkor tökéletes a lenyomat. Mindenképp keresek megfelelőbb laminálót mert ezzel majdnem pórul jártam. Olcsó húsnak -de pláne ennek- híg a leve...
(#) storm válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Ilyet még nem halottam, hogy lehetne szabályozni a fetékpor mennyiségét de viszont ha túl sok van belőle akkor meg egyből elmázgálódik. Először én is alkoholos filccel rajzolgattam ami egy jól bevált módszer szóval ha sehogy se sikerül a vasalás ne keseredj el a filc is ugyan olyan jó
(#) pcroland válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Van filcem,eddig azzal dolgoztam,de novak nyákjában van vagy száz 0805-ös led elég nehéz lenne megrajzolni szépre
(#) pcroland válasza storm hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
hát pedig nagyon elkeserednék
(#) DanyyX válasza storm hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
A festék mennyiségét a printer beállításával lehet befolyásolni. Az alkoholos filc alkalmatlan nyák készítéshez (legalábbis, ha h2o2+hcl a marató folyadék), lakkfilc az használható.
(#) pcroland válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Az én nyomtatómon van egy bekapcsológomb és annyi.
(#) JZoli válasza pcroland hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Nem a nyomtatón kell állítani, hanem a menüjében a nyomtatási beállításokban.
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Nem tudom hányszor jó a galvanizáló én az egy litert használom még mindíg. Csöves árulja nálatok? Jó kis csöves az ilyen.
Vasalni nem hiszem hogy lehet, félek megolvad. Fotózni lehet rá és utána maratni az biztos.
Igen vastag lesz az ón, de maratáshoz nem biztos hogy aza nyerő ha vastag az ón.
(#) gulasoft válasza storm hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Igen, ezért szoktam mondani, hogy a vasalás nem biztos hogy olcsóbb mint a levilágítás.
4-5000Ft-ból simán kijön egy ledes levilágító, és azzal nincs ennyi szívás. 20 perc alatt ki lehet próbálni melyik a jó levilágítási idő, oszt ágyesz bugyesz. Ott a videó meg lehet néni mennyi sok vegyszer kell, és milyen nehéz elkészíteni őket (2 lötty és 1 perc) . Fóliát meg ha lesz elég jelentkező veszünk, cirka 60Ft/A4. Műnyomó olcsóbb, de nem mindenkinek jó hozzá a nyomtatója.
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Jelentkezem ismét én is a fóliára, a múltkoriból elég kevés maradt nekem a végére, kicsit lemaradtam az én hibámból. Most nem hagyom ki.
(#) ODU válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Nincs szükság drága levilágítóra, bár nekem is van de nem használom. 5 perc a napon és máris kész a levilágítás.
(Persze ez inkább nyáron jellemző a nagy UV sugárzás miatt, de máskor is lehet alkalmazni, csak tovább tart)
(#) gulasoft hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Na lucky elvisz 180 méter fóliát, úgyhogy a szétosztás meg is van. Megrendelem és ha megjön (ez már csak jövőre lesz) aki addig jelentkezik annak a 120 métert felosztjuk, úgyhogy átlag 10-12 méterrel számoljatok, mert 10 ember addig biztos összejön, ha nem akkor persze több lesz.
1 doboz (2 tekercs) Riston T215 304mm-es fólia.
Az ár: EUR 231,04/doboz + ÁFA. (Ft-ban kiszámlázva)
Ebből lehet számolni az árat.
(#) ODU válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Milyen széles 1 tekercs?
(#) ODU válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Gulasoft ha kiraknád a fóliát apróhirdetésbe? Szerintem ott jobban lenne jelentkező, lehet hogy többen megfordulnak mint ahányan ebben a topicban vannak. És akkor többen vihetnének el kisebb mennyiségben, mert szerintem sokan azért nem jelentkeznek mert nagy mennyiséget kell vásárolni.
(#) gulasoft válasza ODU hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Most mondom, hogy nem kell sokat venni. Cirka 54 forint a4-eses (80176/300/5=53.45Ft). Egy tekercs 304mm széles, egy méterből ezek szerint 5 a4 jön ki tíz méter az 50A4 50*54 az 2700Ft+ posta. Azt hiszem ennél olcsóbban nem talál senki megoldást, bár videón megkaptam hogy én ezzel üzletelek, azért csináltam a videót. Ha tudsz olcsóbbat akkor azért szólj.
Én ezt a 80.000forintot most átutalom, lucky remélem átutalja nekem az ő részét a többiek akkor utalnak ha már megvan hány felé kell osztani.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Hát igen Simpivel egy napig vágtuk Pedig nyár volt, most meg tél, le fog fagyni a himbilimbim mire szétdarabolom.
(#) BarnaPili válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Meddig áll el az a fólia?
Nekem a 10 méter is sok,de ha jó ideig eláll akkor benevezek egy 10esre.
István
(#) gulasoft hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Átutaltam a pént a 3. héten jön a szállítmány. Lehet spórolni a big összegre. Posta cirka 700Ft. Nagy kartonhengerekben küldöm. szerencsére maradt még vagy 30 méter.
(#) gulasoft válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Egy évig. Hidegben tovább is. 0 fok alatt nem érdemes tárolni, és 20 fok felett sem. Rakd a spejzba.
(#) Hurkafej1 válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Énis hidrogén peroxid + sósavval marok, és ha a keverék olyan, hogy 3-4 perc alatt marja le a rezet akkor a filcre veszélytelen. Kipróbáltam már a keveréket nagyon kevés viz hozzáadásával is, de annál 15 sec alatt lejött minden réz és a filc is.
Ha jó a filc akkor nem gond. Edding nem jó, mert azt lemarja elég könnyen.
Következő: »»   525 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem