Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   672 / 2499
(#) matyusz válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Üdv.
Van az RCA bemenet aztán egy 3 sávos hangszínszabályzó( walkman)-ből kiguberálva utána a szintillesztő utána a sztereó poti és aztán rá az erősítő bemenetére. Az erősítő valami ford autós erősítő. Benne 4db 70023 AB-s végfok ami TDA 7391 pontos mása ha jól emlékszem. Ha még kell több infó akkor még írok.
(#) Jaksi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
A PA300 tápját így kell megcsinálni? http://kephost.hu/image-374B_4D12061A.jpg
(#) petemazi válasza Jaksi hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Inkább így.

táp.jpg
    
(#) matyusz válasza Jaksi hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
A GND-t amit lehúztál a tápközépről azt a két kondi közé kell még kötni. így kell
(#) Jaksi válasza matyusz hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Ja igen az lemaradt a csodállatos rajzomrol.
http://kephost.hu/image-64FA_4D120EDE.jpg Így jó akkor? Még egy lágyindító lenne hozzá ami nincs rajt a rajzon.
(#) petemazi válasza Jaksi hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
És legyen a kondik után is biztosíték.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Egy TDA IC-t úgy kell a hűtőbordára csavarozni, hogy csillámmal elszigetelem tőle. De a csavar nem viszi majd be nekem a feszültséget oda?
(#) Bassmester válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Szigetelő csavaralátét használata, erősen ajánlott!
(#) Jaksi válasza petemazi hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Így ugye? http://kephost.hu/image-CAF9_4D121CA4.jpg A Graetz-re kell hűtőborda?
(#) matyusz válasza Jaksi hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Attól függ mekkora a gratz híd áramra feszre. ÉS mennyit szedsz le róla
(#) Jaksi válasza matyusz hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
A leírásban 400V 35A-t ír.
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Jaa nem szóltam. Képet esetleg vagy típus a gratz ről amilye van az kéne...
(#) Irkaxka válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Sikerült megépíteni a 200W erősítőt! Amiben nagy segítséget nyújtott Agressiv kolega az általa feltöltött nyáktervel. Igaz én átszerkesztettem Sprint layoutba ami nem sikerült valami nagyon jól de a lényeg hogy nem gerjed. Bődületes teljesítményt ad le ez az erősítő mert 300W PA hangszórómat jobban járatja mint a 600-as sívám! Egyenlőre csak próbaüzemre raktam össze hogy lássam szól e egyáltalán de kellemes meglepetés fogadott amikor beüzemeltem. 3-4 percet járattam hűtés nélkül +-56V ról és enyhén forrósodott csak fel. Nyugalmi áramot 60-70 mA-re állítottam be. Akit érdekel a lent megadott linkről letöltheti a dokumentációját amiben mellékeltem az általam szerkesztett nyákrajzot illetve képeket és kapcsolási rajzot. A nyákot aki akarja átszerkeszti saját igényei szerint mert elég ratyi lett. Sok sikert mindekinek hozzá és sikeres építést.

Üdv:Irkaxka

Innen lehet letölteni a dokumentációt!
(#) djgombi válasza Irkaxka hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Ezen nincs hűtés?
(#) Irkaxka válasza djgombi hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
De van rajta csak próbára raktam úgy össze hogy nem volt hűtése De 4 perc alatt se forrt le a végtranyó Egyértelmű hogy ha építem be akkor lesz nekik egy elég nagy borda plusz négy ventilátor. Ja és még azt elfelejtettem hozzátenni hogy a TR6-ot a bordára kell tenni! Igaz a nyák nem úgy lett megtervezve de vezetékkel fogom én is megoldani!
(#) tomat5 válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Szia . +- 68 V a táp. Üdv.
(#) djgombi válasza Irkaxka hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Értem! Így elég ijesztően nézett ki. Ezek szerint jobb mint a Siva?
(#) Irkaxka válasza djgombi hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Azt azért nem állítom hogy egymagában így leveri a 600-as sivamat de ha párban lessz és hídban akkor tuti lefogja alázni. De lehet hogy átszerkesztem a nyákrajzot és adok hozzá plusz két végtranyót és akkor megvan a 400W. De ez is egymagában rendesen megjáratta a hangszórót. Elég kemény kis erősítő.
(#) Irkaxka válasza Irkaxka hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Módosítottam a feltöltött nyáktervet mert hiányos volt!

Innen letölthető
(#) hugi00 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
En elkepzelhetonek tartom: 2,83V (4Ohm)
- bar ha ekkora teljesitmeny elviselesere kepes, akkor mar ketelkedem en is.
(#) szamóca válasza hugi00 hozzászólására (») Dec 22, 2010 / 1
 
Értsétek meg. Azért írtam a reagálást, mert azt írta le hogy "90darab háromutas hangfal". Ennek a valós jelentése képen látható, miközben Ő 90 decibeles háromutas baszreflex hangsugárzót akart írni.
(#) skero hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Tisztelt fórumtársak! Megépítettem a linkelt kapcsolást némi változtatással. Végtranzisztoroknak BDT64C és BDT65C -t használtam és a 0,47 Ohm -s /4W ellenálásokat párhuzamosan kötött 1 Ohm /2W -osakkal helyettesítettem melyek egyből felforrósodnak ha feszültség alá helyezem az áramkört. A félvezetők nem melegszenek és nem mentek tönkre. Rá kötöttem egy hangszórót is ami az első próbánál halkan búgott de a másodiknál már nem. Az alkatrészek jók. Mi lehet a hiba?Bővebben: Link
(#) elektrorudi válasza skero hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Mekkora nyugalmi áramot állítottál be?
(#) hangszoros válasza szamóca hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
4 utas
JBL 4340. párezer találat van róla
db-ét irtam dB helyett ?
A többi oké
(#) hangszoros válasza Irkaxka hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Regisztráltam, hogy megnézem, de nem nyertem csak tapasztalatot.
A tulajdonos leszedte
(#) hangszoros válasza skero hozzászólására (») Dec 22, 2010 / 1
 
A 2k-ással a nyugalmi áramot (kis Ohm-nál kicsi) az 50k-ás trimerrel a féltápfeszt probáld beállitani. Ha nem lehet, akkor valamit elnéztél
(#) Robi85 válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Felrakom neked ide, bár nemtudom, hogy szabadna e.
(#) hangszoros válasza hugi00 hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Mibe kételkedsz ?
100-as lengő Alnicóval, laposdróttal, 1"-os drver,+ ringréssel 7.5kHz-től, és az alhangra hajlamos közép
Ha érdekel ez allati irkám alatt pár hsz-el erről is irtam
http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=99701006&t=9172435
(#) hangszoros válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Köszi megnéztem, ismerős, nem rossz.
Macerás a félvezetők válogatása bele
(#) Robi85 válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
A készítője nagyon dícséri. Elgondolkodtam a megépitésén. Kéne valami nagyobb telesítményű erősitő a nagy ládákhoz.
Következő: »»   672 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem