Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   529 / 1385
(#) gulasoft válasza mex hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Anyám, ennyit bonyolítani! Néztétek a videómat? Láttátok a nyákjaimat?
127 darab led, 350V, 1.5A, scanner, meg még ki tudja mi a nyüves. Videót nézzétek már meg!
3 vagy 6 darab cree led egy vagy két 25centis panelon, meg egy doboz. Régen hungarocelból volt faragva, a doboz 100ft.-os tétel!
Mindent visz, p20, gyári lakk, fólia.
Persze mindenki csinál amit akar, Én már tettem fel képet a nyákokról, mind ezzel a levilágítóval készült, de nem kell elhinni semmit. Én sem hiszek, nem vagyok hívő, hiszem amit látok, és láthattátok. Minek kell akkor hálózati fesszel játszani, scanerekkel túlbonyolítani.
Bővebben: Link
(#) vilmosd válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Hali
Nekem van 2 db 15 W Germicid csovem. Regebben (mig volt P20), 1,5 min idovel kivalo panelt csinalt. Meg tudtam hasznalni EPROM torlesre is. Miert kell tulvarialni? Mondas: "A tett hala az okoskodas" Nem biztos, hogy a bonyolult, draga megoldasok a jok.
(#) Sir-Nyeteg válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
A germicid sem olcsó
(#) gulasoft hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sorba kötött ledeknél ha valamelyik elfüstöl akkor rövidzár lesz, vagy szakadás?
(#) Sir-Nyeteg válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Olyan, mint az izzó, ha elfüstöl, akkor szakadás.
(#) elektromos válasza shield hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Attila86 honlapján megtalálod a laminátor építésénél.
Én is ott találtam.
(#) ODU válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
[OFF]Azt hallottam hogy a mostani modern karácsonyfa LED-sorokban van oylan hogyha tönkremegy egy LED akkor rövidzárként működik, tán ellenirányú diódával van megoldva, ezáltal ha kimegy 1 LED, akkor egyből látjuk hol van a hiba, mert csak az nem világít, és nem kell átmenni az összes LED-en hogy vajon melyik a rossz
(#) Rumcájsz válasza shield hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Én is megépítettem egy PIC vezérelt oda visszaforgós laminálót, de nem vagyok tőle elszállva! Visszacseréltem a motort az eredetire, 2x átengedem rajta -ha felfűtött- a panelt papírral letakarva igy elő is melegszik. Majd a lenyomatot ráteszem és 8x átengedem rajta - más-más irányból és helyre -
És kész.
Mivel mindig másik szélével vagy sarkánál kezdve teszem be így a lenyomat egyenletesen terül el.
Szóval, véleményem szerint jobb ha csak egy állítható hőfokszabályzó van a laminálón, a többi csak felesleges csicsa és időrablás. Persze biztos van aki nem osztja a véleményemet, kinek a pap, kinek a papné...
(#) pcroland válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Azért kötöm sorba mert így olyan mint az izzó sor(kb.)ha párhuzamosan kötném,kiégne egy a többi átvenné a szerepét,de akkor se lenne gond mert az a 30mA eloszlana 62 ledre,de nem fogom 30mA-el járatni csak 28-al.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Láttam a videódat,de azt sem tudom hol lehet cree ledet venni.És ez is ugyanannyi.
(#) pittosi válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Én osztom a hozzászolásodat .
Nekem csak hobbi Mert Kárpitos A szakmán.
Szeretem a fizikát meg az electonikákat, gyermek korom ota.
Néha kell nyákot gyártanom .
Meg csináltatni senkivel se tudtam .1-2 darabot.
Saját készitésü keltetőm van P tipusu szabályzó van hozzá amit én építetem .Szij istván tervei alapján .
Senkivel se tudtam megcsináltatni ezért magam kezdtem tökéletesiteni Hála a topiknak.
Vasaló. laminátor ,vasclorid,
Pic. programozást már nem akarom megtaulni .
Én vasalóval előmelegitem a nyákot.
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Igaz még csak 100* írtam le hogy a ChipCad-nél. Ugyan annyi, csak 20-ad annyi macera, (vagy 50-ed)
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Mind1.Holnap vagy holnapután kapom a ledeket és csinálok nyákot hozzá!
(#) san398 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
A hálózati feszültség használata miatt az áramkör bármely pontjának érintése életveszélyes lehet!(a ledeket is beleértve)
(#) pcroland válasza san398 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Nem érintem! Tudom :yes: (Skori oldaláról)
(#) pcroland hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Hello! Rákerestem lmao technikájára és tényleg ötletes.Ebben a hozzászólásban ír róla: (#411782)És ezt írja:
Házi készítésű forrasztásgátló-maszk:
A lemaratott és kémiailag ónozott nyákra vasaljuk vagy lamináljuk rá a maszkot, szárítsuk meg, kenjük be ezzel az üvegfestékkel, aztán 24 óra száradás után süssük 160 fokon 40 percig. A nyomtatófestékes részek kipúposodnak. Dörzsöljük meg aromás hígítós papír zsebkendővel és már kész is. A beégetett réteg ugyan nagyon nagy akarattal átforrasztható, de normál használat esetén remekül működik.Mivel nem volt hőmérőm, és a sütőm 160 fokos beállításával szénné égettem már egy panelt, a második próbálkozásnál lehet, hogy nem mertem elégge megsütni, és ezért nem lett teljesen hőálló, de ez nem olyan nagy probléma.(Ja, és a 24 órát sem vártam meg...)A legolcsóbb ecsettel nem igazán sikerült egyenletesen felkennem a festéket. Állítólag festékszóró is használható.
Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban::Ilyen pébéo vitrea üvegfestéket hol lehet venni?Akármilyen üvegfesték jó?
Idézet:
„160 fokos beállításával szénné égettem már egy panelt”
Akkor most jó a 160fok?És a maszkot felviszem lézernyomtatóval a nyákra a fent leírt technikával szb... és lehet azt,hogy nem előónozott hanem sima rézre viszem fel a maszkot és ahol már csak a forrpontok vannak festék nélkül azt ónozom valamilyen technikával?És hogy "sütöm ki"?Miénken nem lehet állítani C°-t
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Én filcel rajzolom a nyákot, ezért kicsit gyengébb hidrogén peroxid -sósav oldatot használok, hogy ne marjon alá, olyanra keverem be, hogy kb 3-5 perc alatt marja le. Sima műanyag tálba.
(#) pcroland válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Én meg még mindig nem találtam fodrász kellékes boltot se Pólusban,Sugárban,Árkádban és asiában végképp nem.Te hol veszed?De fogok kapni unokatesóm annyától(fodrász),de nem kérhetek mindig tőle(bunkóság)!
(#) emmzolee válasza pcroland hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Annó olvastam ezt én is. Nem próbálkozott vele senki azóta. Legalábbis nem mesélt itt róla, hogy milyen lett.

Kísérletezd ki, és te leszel az első, aki beszámol róla.

Én ezt a módszert használom. Nem rossz.
Octamex fólia Ugyanúgy kell csinálni, mint a DRY fóliával.
(#) pcroland válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Áhhh....szóval ez a lötstop.Mindig is kiváncsi voltam rá Újévi fogadalom lesz,hogy ezt megcsinálom :sonicaz üvegfestékeset)
(#) pcroland válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Csak kéne építsek egy kis nyák sütödét vagy venni.És szerintem nem muszáj előónozott panelre készíteni a maszkot.Jó az ónozás utoljára is szerintem
(#) Hurkafej1 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Kérdezd meg unokatesód anyukáját, hogy ő hol veszi
350Ft-ért vettem 1 litert, ami jóideig elég lesz
De próbálkozhatsz Rosmannba vagy DM-be, esetlleg 100-as boltba, hogy van-e. Engem a DM-ből küldtek a fodrász kellék boltba
(#) emmzolee válasza pcroland hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
A youtube-on láttam olyan videot, ahol sima grillsütőt meg melegszendó sütőt használt a manus. Gondolom ki kell azt is tapasztalni, hogy mennyi az elég.
(#) pcroland válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Nem is drága.Pontosan hova küldtek?Hány %-os?Rossmannba még megnézem de DM-be én is néztem.
(#) pcroland válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Melegszanya sütőt kipróbálom,de akkor nem kell lecsukni vagy az említett 24 óra után már eléggé megszáradt,hogy hozzáérhessen?És nem gond a melegszenya sütőnek ha egy órát be van kapcsolva?
(#) emmzolee válasza pcroland hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Ki tudja? Majd te megmondod.
(#) pcroland válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Ok Akkor csak ezt:Nem gond a melegszenya sütőnek ha egy órát be van kapcsolva?Nem akarom elrontani mert gondolok a hasamra,ezt inkább nem én mondom meg.Megtaláltam itt lehet venni ilyet:itt lhet venni ilyet.
(#) agressiv válasza pcroland hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
A legegyszerűbb, ha betekersz néhány csavart sorban egy falapra és kifeszítesz közéjük hajszárító fűtőszálat. Raksz fölé egy lemezt (nálam számítógépház oldala) és azon szárítod a nyákot, már évek óta így csinálom.
(#) Hurkafej1 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Csak azt mondta a csaj, hogy a másik oldalba nem messze a papir irószer bolt mellett van egy fodrász kellék üzlet
(#) pcroland válasza agressiv hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Szét kell szedni hozzá egy hajszárítót?
Következő: »»   529 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem